Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

ivetka5
13. jún 2009

Ahojte žienky, pozerám a nikde nikoho, je to asi tým víkendom. My sme už aj v meste boli, ešte niečo dokúpiť. Je to asi narodeninový víkend, ideme gratulovať dnes aj zajtra 😉
Užite si víkend a mohli by sme aj to stretko v MC hodiť cez týždeň, hm?

ivetka5
13. jún 2009

Prosím o radu: keď robíte muffiny, musia ísť s košíčkami ešte do formy?

ivetka5
13. jún 2009

Ďakujem 🙂

sisa.b
13. jún 2009

ivetka, ja davam kosicky aj do formy, je to lepsie, ked si ich beru deti na desiatu. ale niektore holky len vymastuju a vysypu kokosom

zuzula25
13. jún 2009

ahojte 😉 ako vikendujete 😎 ??vidim,ze dobre ked sa nekonikuje.ja som mala dnes taky trosku upratovaci den.konecne som poumyvala okna od vianoc 😅 ,upiekla som muffiny-dala som tam lentilky a jahodovy dzem.tie lentilky som tam davala kvoli detom,aby mali co zajtra papat na grilovacke.tak uvidim aky bude uspech.
skusala som nejaky recept tu z konika,od sisi recept tiez vyzeral byt lakavy a na moj vkus nemuselo tam byt kakao-lebo mne cokolada vyvolava migrenu.au au
ivet ty si ake robila muffiny??

sisa inac vcera ta masaz ako nic moc.mozno by bola fajn,ale ja som si ju akosi nevedela uzit.najprv ma to steklilo a potom bolelo.teraz ma boli chrbat na dotyk akokeby som tam mala modriny.ja som bola prvykrat na takej original masazi a pytala sa ma kde som bola doteraz ked nechodim na masaze.no vidim,ze som o nic neprisla.nastastie mam manzela sikovneho na masaze 😉

inac to stretko asi pri nasom pohybe asi nikdy nedame dokopy. 😒 navrhujem v piatok??moze byt?? 😉

zuzula25
13. jún 2009

pridala som new photo 🙂

mkatka
autor
13. jún 2009

Ahojte

Tak zaprvé, Lešná SUPER 😵 přijeli jsme tam něco kolem 10. ráno a bylo jsem mírně vyjevená z těch parkovišť plných aut! Ale v areálu se to rozprchlo a pohodička. Uvnitř je to krááásný, ráno sice počasí trochu chladnější, ale pak se vyčasilo. Atrakcí teda spoustu, ani jsme to neprošli celý, teda snaha byla, ale určo jsme něco minuli. Vrátili jsme se kolem 16. a já s Vojtou jsme vytuhli doteď. Takže Lešná dostala jedničku s hvězdičkou a určo budem jezdit častěji.
p.s. stravovací sektor nic moc, jako bramboráky a hranolky neberu jako plnohodnotný oběd. my jsme vybíraví 😝 zámeček a přilehlou restauraci jsme objevili až po obědě, ale nevím, jestli tam mají lepší výběr.

No, ty muffiny, klidně sem s dalšíma receptama....jak vypadají ty s lentilkama? Zuzu, dala jsi je dovnitř nebo navrch? A Ivet, když nemáš formu na muffiny, dej do sebe 2 košíčky, 1 košíček jen tak na plechu ti tvar neudrží. Teda aspoň tak jsem tvůj dotaz pochopila.

zuzula25
13. jún 2009

sisa este som sa ta chcela opytat,aku zeleninku uz papate??aj ryzu uz mate za sebou???

zuzula25
13. jún 2009

katka tak to je super,ze ste si to tam uzili a ze vam vyslo pocasie.my sa tam chystame pravdepodobne narok,ked budu uz Matka ako tak zvieratka zaujimat 🙂 inac krasna zoo je aj na Svatom Kopecku tusim je to pri Olomouci.tiez tam je nadherne.

tie lentilkove som davala tak,ze do kosickov trosku cesta,potom lentilky a doplnila cestom,ale aj tak tie lentilky padli dole.tiez som to tak robila,ze som davala dva kosicky do seba a tvar pekne udrzali,zospodu neboli vobec pripecene.a nemusim umyvat formu na muffiny 😵 je to super,chutne a hlavne rychle.taketo receptiky sa mi pacia 😉

mkatka
autor
13. jún 2009

Tak já dávám košíčky i formu. A formu zpravidla umývat musím, protože se občas netrefím při nalejvání těsta... 😝 Teď mě napadlo upečený muffiny potřít nějakou polevou a tu lentilku tam položit navrch doprostřed. Na efekt by to vypadalo asi dobře. Dovnitř napříště zkusíma si brusinky.

Jdu šmírovat na mojasvatba.sk

lenka0402
13. jún 2009

Ahojte dievcence. 🙂 zuzka krasne fotky,ale nam tie deti rastu,vsak?len pred nedavnom sme boli v porodnici a teraz uz su z nich celkom velky chlapi. 😀 Gratulujeme k prvemu polrociku,a zubku,dufam ze to prezijete v klude ze o tom nebude mali ani vediet. 🙂 🙂
Ta zoo v olomouci ma celkom uputala,ani som nevedela ze tam je.Ja sama o sebe milujem zologicke zahrady. 😀 😀V pondelok sa chystame do toho zlina,na nove plienocky,dufam ze to tam najdeme. 😀 😀
Prajeme pekny vykend,a zuzula uzi si grilovacku. 🙂 🙂

lenka0402
13. jún 2009

dnes niako blbne konik,alebo zeby len mne? 😠 😠 😠 😠 😠

lenka0402
13. jún 2009

a to stretko v piatok,ja suhlasim.Zatial sme 2. ☹ Kto sa prida? 🙂

ivetka5
13. jún 2009

Jee, ďakujem za rady🙂)) Ešte som ich nerobila, prišli sme domov až o 20:30, čo sme malého okúpali, napapal sa a teraz hajiná. Celý deň bol akýsi mrzutý ☹ Tak ak stihnem, tak zajtra sa pokúsim o ne, lebo zas máme ísť babine gratulovať. Tie 2 košíčky je dobrý nápad, ale som aj vyčítala, že odkladajú maminy aj obaly z paštét tie alumínové, a do toho vložia košíček a vraj to super udrží. Tak som v rodine nakázala, aby mi to začali odkladať 😀 A ja by som skúsila, vraj sú dobré aj s čučoriedkami alebo nasekaná študentská pečať. Ono si tam môže dať človek čokoľvek, aj tak budú výborné.
No to stretko je veru asi v nedohľadne, uvidím či v piatok budem môcť, neviem, či nebudem mať poslednú skúšku tak nejak, ešte nemám termín.
Zuzi, zajtra prajem príjemnú grilovačku. Aj k nám si mimochodom mohla okná prísť pretrieť 😀 Ja som ich umývala ako som prišla z pôrodnice, 2 týždne po a po tom daždi sú zas ošlahnuté 😠 Nerozčulujem sa.
Krásne sníčky. 😵

ivetka5
13. jún 2009

Zuzi, pozerám foto, zaltučký je gombík🙂 A ty si rodina s Líviou Kristínovou(za slobodna, teraz neviem ako sa volá)? Lebo som na jednej videla jej deťúrence a že bratranec a sesternica 🙂 Aký je svet malý, že?

sisa.b
13. jún 2009

zuzi, my sa nekamaratime skoro so ziadnym prikrmom. ryza bola absolutny prepadak s mrkvou 😝 zacala som davat ovocie, ale ona musi sama zut, inak ani take nechce. dnes sprasila kusok broskyne. skusam kazdy den, nechce, nevadi. ona na to raz pride. mozno nam o mesiac pojdu lepsie kase 😅

fotecky mas krasne 🙂 a som zvedava na tu masaz 😕 ja som tiez este nebola na profi masazi.
inak slecna velmi dobre pozna ten signal. som si myslela, ze si sucha ocka na plaveckom preto, ze by buvala. ale robi to aj doma vo vani. uz pri tom aaaaaaa si ich zakryje rucickami 😨 a robi to stale. skusala som viackrat a viac dni po sebe a vzdy si ich zakryje na ten signal 😝 takze podvodnicka z nej asi nebude. neva, plavanie sa jej paci a pekne ju vzdy unavi.
jo a spominala mi holka od nas - chodia na babylook - ze oni tie masaze a saunu maju v tej cene 66€ 😲 vraj chodia do sauny a ze je super, viackrat si tam vyliecili nadchu 🙂 a dokonca im instruktorka dala hodinu naviac, lebo im teraz odlozila jednu hodinu. tak si ju idu nahradit + jednu dostanu gratis 🙂 no aby boli vsade take instruktorky. ze oni im tie babtka potapaju aj samy a podla nalady babatiek. proste uplne iny pristup

sisa.b
13. jún 2009

v piatok mozem aj ja v pohode 😉

formu na muffiny vzdy len oplachnem, lebo nikdy nie je spinava, ked su tam kosicky. s nejakymi pastekovymi obalmi by sa mi nechcelo babrat, ta forma stala par korun. na plechu som piekla len s jednym kosickom a vzdy sa mi rozpleskli a pripalili odspodu 😠 u nas sa chytaju jedine cokoladove.

okna som umyvala pred velkou nocou, ale uz su oslahane od tych dazdov 😠 no aj tak som sa na ne chystala, lebo treba zlepit velkonocnu vyzdobu 😀 😀 😀

zuzula25
14. jún 2009

dobre ranko.
akurat nevyhoda asi tych kosickov je,ze sa z nich muffiny zle odliepaju asi z toho plechu sa lepsie vyklepavaju.tiez mam v plane si ho kupit,ale vzdy na to zabudnem 😅

dakujeme za pochvaly foteciek

sisa ja viem,ze sa nekamaratite so zeleninkou,z Rebeky papkac nebude,ale pytala som sa ta pre inspiraciu ake zeleninky davata resp ake ste skusali.a ako robus tu ryzu??tu tiez potom davas cez ten lisovac na cesnak???
nas Matko tiez predvcerom zabojkotoval prikrm,tak nemal nic,vcera tiez plakal tak som ho najprv nakojila a potom sprasil vsetko co som mu nachystala.nedavam mu velke porcie.skusala som cuketu s mrkvickou.inac chutnalo to aj mne 😀

tak to stretko zatial plati,ako mohli by sme aj iny den aby sa ivetka ku nam pridala,ale samizda,ze v stredu mavaju nejake rucne prace,ale to som si nie ista.mozno katka poradi.

katka dobry napad s tymi muffinmi-s tou ozdobou 😵

nam vcera tiez stale blbnul konik 😠

yvetka ano som rodina s liviou,jej muz a moj su dvojicky

sisa a nevolala si do tych Teplic??ja by som pokracovala mozno tu a potom ked sa to bude otvarat este by som mozno muza ukecala na jeden kurz-frfle,ze ho financne zruinujem

tak mi uz padime na grilovacku,sa tesim ked to tak pekne vonku vyzera 😎

dream.d
14. jún 2009

Ahojte. mi sme sa dnes zas krásne vyspinkali. od 22 až do rána do 7, až mi je divné že v noci nie je hladný, ale za to cez den to zrejme dobehne.
Zuzula Maťko je fešák, ako ti už pekne sedká, aj na tom plávaní vyzeráte zlatučko. 🙂 Mohla by si mi prosím ťa poslať ten recept na maffiny čo si robila? ja to ešte v živote neskúšala. Inak peknú grilovačku, vyzerá že počasie praje.
Pekný den všetkým.

yvka1
14. jún 2009

Ahojte,aj ja si prosím recept na muffiny.Ďakujem 🙂
Včera sme boli na rozprávkovom lese s vaneskou aj malým.zvládli sme to aj s kočárom, prevarenú vodu na mliečko sme mali v termoske, tak bolo super. dnes m ám upratovací deň ale straaaaašne ma to nebaví :(

zuzula25
14. jún 2009

tak sme sa vratili,bolo super,maly bol ukazkovy ani neplakal ale ani nebuval 😕 kde ten berie energiu?? 😅 este sme sa stavili na kolotococh,maly sa tam pokukal,no viac nemohol-hold je malicky,musi este vyrast.teraz ho este babka s dedom zobrali von.

ten recept na muffiny:2 salky polohrubej muky,1 salka cukru,2 lyzicky prasku do peciva,troska soli=zmiesat,potom zmiesame 1 vajce,1 salka mlieka,pol salky oleja.potom tieto dve zmesi zmiesame len rucne,nemusite mixerom ide to lahucko a davame do kosikov.davala som to do 2 kosikov,aby udrzali tvar,a ten spodny kosik sa vobec nezaspinil,ten sa moze vyuzit este raz.davala som to tak ze som trosku dala cesta,potom lentilky,dzem,cokolvek a doplnila do tristvrte kosikov cesto.piekla som to na 170 stupnov asi 20-25 minut.boli mnam,mnam.vyslo mi z tohoto cesta asi 26 muffiny.inac existuju rozne variace muffiny,na konikovi najdete vselijake v teme muffiny a aj dokonca slane.

idem hodit sprchu pokial matko este nie je doma

ivetka5
14. jún 2009

Zuzka, tak to máte pravdepodobnosť,že môžete aj vy mať dvojičky, že? Aj sa podobajú? Grilovačka bola OK? Aj my máme už po oslavách, som rada, že som doma 😀 Dnes som veru videla babku a dedka kočíkovať. Kde vlastne bývaš, niekde na U-ku, alebo ako vaši?
Yvka, to ste išli na rozp. les ako sme sa stretli? Máte nový kočík, že? Ani som malého nepozrela, bolo nás akosi veľa 😉 Ale snáď nabudúce stihnem. Malá bola zlatá, hneď pozrela malého, asi má rada detičky 🙂

sisa.b
15. jún 2009

tak uz som prisla na to, cim si nakrmit najmladsiu 😵 😵 😵 vlastne inspiraciu som mala od svokry. moja dcera vcera aj dnes papala pekne zeleninku, vcera dokonca aj nejake ovocie - broskynu a ceresne 🙂 dnes aj pekne masko z polievky. takze u nas sa nechytili ziadne mixovane ani lisovane kase, slecna si to musi pozut sama. cize mensie kusky pomelie dasienkami a je cela spokojna 😵 😵 😵

zuzula25
15. jún 2009

sisa tak konecne gratulujeme k uspesnemu papkaniu,ale radsej zaklopeme klop,klop aby som to nezakrikla.u nas stale maly pekne papa,vcera na grilovacke som mu davala od hipp bio mrkvicka a zemiak dala som mu polovicku,hukal potom,asi malo tak este som mu cosi dala a nechal len minimum na spodu.ani dokojenie nepotreboval a vydrzal 3 hodky potom.
inac prvy zubok uz je pekne vonku a vidno aj druhy,ten sa objavil vcera.takze uz mame 2,uz Matko nie je bezzuba selma ako ho tatino volal,uz je dvojzuba selma 😀

yvetka my uz asi dvojickky nebudeme mat,skor to pojde asi obgeneraciu,chudacik Matko 😝 ,byvame ako nasi,hned panelak vedla tam kde sme sa minule stretli.

v sobotu som si skusala dat prvykrat fazulu od porodu a vcera cerstvy hrasok a maly sa z toho pekne vyprdkal,ziadne bolesti bruska 🙂

sisa.b
15. jún 2009

u nas presnidavky ani podobne prikrmy 0 bodov a uz konecne viem, preco 😅 takze odteraz budem mat aj ja kazdy den polievku 😀 skusala som jej v sobotu dat sunarek - jablko+broskyna a tiez 0 bodov. zato osupana broskyna jej smakovala, zjedla skoro polovicu. sama si ju drzala a obhryzala 😵 asi si mysli, ze uz je velka a preto chce papat rovnako ako my 😀

zuzi, gratulujeme k prvemu zubku 😵
my nastastie este nic 😝

sisa.b
15. jún 2009

mmch, ja som jedla kapustnicu uz na vianoce 😅 a prezili sme. teraz pravidelne kukuricu v pizzi
no nic, frcime so samkom na futbal 🙂

zuzula25
15. jún 2009

katka vo fore tehotenstvo je tema:Dubnica-cvicenie pre tehotne,priprava na porod.pisu tam baby o tom cviceni v saluse 😉

lenka0402
15. jún 2009

Ahojte dievcence 🙂 tak a uz sme domka,vyletik do zlina bol supis 🙂 🙂 boli sme pozriet do toho prioru kde sa nadchadza ten obchodik s tymi plienockami.Na to ze to je taky prtavy obchodik,celkom slusny vyber plienociek. 🙂 a velmi velky vyber manduci.Len na mna priliz drahe. ☹ ☹ Od 3000 az vyssie.Ale mame doma krasne nove plienocky Velurky. 🙂 🙂
Zuzula gratulujem k 1 zubku 🙂 🙂 Inac ste ma inspirovali a aj ja som robila tie muffiny,ale ja som robila tie od sisi,tie cokoladove a boli vyborne. 🙂 Mnam,mnam,a nato ze som to robila prvy krat,tak mali uspech.
Baby to stretko v piatok plati? 🙂

lenka0402
15. jún 2009

A zuzula co ty vies,mozno pri druhom babu miesto jedneho budu dve. 🙂 🙂

lenka0402
15. jún 2009

Ale to uz je vela vsak? 😉 Vidis aj sisa zvlada 3. 😀 😀