Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

lenka0402
22. sep 2009

Sisa uuuuuuspech sprasil celu presnidavku,,mnou robenu,taky vetsi poharik 🙂 🙂
Ale ked sa on niekedy zatne,,tak donho ani za svet nic nedostanem.Ako aj vcera jedol o pol 5 poobede,a potom jedol az o pol 6 rano ☹ ☹ noo hruuza.Som zvedava na dnesny vecer.

yvka aj mi sme kupili tie boxy a su super 😉

lenka0402
22. sep 2009

Zuzi mam stiahnutu prvu cast teletubbis..ma to nejakych 40min. 😉

zuzula25
22. sep 2009

jee leni super,budes si to nechavat ty a ja si to od teba napalim??alebo ti donesiem DVD??

ono to ockovanie to je tazka otazka ci ano alebo nie,raz davali aj v reflexe,bolo tam asi 15 rocne dievca,ktore ochrnulo po ockovani,ked bolo vacsie chodilo len s pomocou palic.je to tazke,ale ja ako som pisala som 100% za ockovanie.

kde ste kupovali tie boxy??

zuzula25
22. sep 2009

uz som docitala,ze v Kauflande,musime zavolat krstnej,to je dobra vec na hracky 🙂

sisa.b
22. sep 2009

yvka, adhd je jednym z mnohych vedlajsich ucinkov ockovania hexa vakcinou, ale samozrejme, ze sa s tym moze dieta aj narodit. jedna sa o porusenie centralneho nervoveho systemu, ktore moze nastat este v prenatalnom obdobi, pocas porodu, ci po nom. psychologicka mi hovorila, ze to moze byt aj z tej jeho porodnej vahy, ale zas rebeka bola najmensia a sije to s nou tak isto ako so samkom ☹ odkedy sa zacala hybat, nevydrzi nikde v klude.

lenka, vidis, on sa hladny nenecha 🙂 mozno chce byt model a dba o stihlu liniu 😀

zuzula25
22. sep 2009

sisa a ty si maslis,ze adhd ma samko z ockovania??ved teraz je strasne vela hyperaktivnych deti hadam skoro kazde.ako sa to prejavuje u rebeky??

zuzula25
22. sep 2009

sisa uz ti chodia darceky odomna?? 😕

sisa.b
22. sep 2009

zuzi, ved to, ze ich je teraz strasne vela a nikdy nevies, z coho to moze byt 😒 ci z ockovania, alebo z nejake prekonanej choroby pocas tehu... no urcite to nema z pozerania telky, ako sa ma snazila dnes doktorka presvedcit. pamatam si, ako som s nim bola raz na poste a tam im zliezal parapety a jedna zenska zhrozena, ze co to je? ze ked je taky hyperaktivny, preco nechodim s nim na neurologiu, ... 🙄 no pekne ma vtedy vystrasila a moj doktor sa len zasmial. a rebeka je presne taka ista "ziva" ako bol aj samko v jej veku.

sisa.b
22. sep 2009

no urcite si zozeniem aspon to Ccko, aby jej dala pred a po ockovani. po vcerajsich textoch, co som citala, ju bez toho zaockovat nenecham

sisa.b
22. sep 2009

zuzi a nie ty, ale ja si tu pripadam divna 😝 a darceky mi nechodia ☹ iba od lubky

sisa.b
22. sep 2009

no a v podstate ja by som ju chcela dat zaockovat, ale aspon tie 2 roky keby mala. no to uz mi bude prd platne, ked dve davky dostala ☹ koza, ze som o tom necitala skor, pritom sa baby uz daaavno o ockovani bavili, len to akosi islo mimo mna. strasne sa bojim tej tretej davky, lebo skoro vsetky tie deti, co mali nejake nasledky, ich chytili prave po tretom ockovani ☹

ivetka5
22. sep 2009

Ahojte, tak nebola som u toho dokiho, si myslím, že mu to môžem kludne dať, keď je to od 4 mesiaca, hm?
Tak tu máte zaujímavú tému o očkovaní, ja neviem, ja som aj za, aj nie. Je to hrozné, keď nevieme, čo kedy nastane, zrovna, keď ho nedáš očkovať, sa môže prihodiť horšie ako keď sa dá. My sme rozmýšlali aj nad rotavírusom, Zuzi, ty si dávala? Myslím, že to víde okolo 150 eur za 2 dávky.
My dnes akosi dobre spinkáme, som zvedavá, ako budeme v noci, ideme sa obliecť a ešte von. tak sa zatiaľ majte pekne 😉

sisa.b
22. sep 2009

holky, inak ziadnu z vas vonku nestretavam 😝 zuzi, pre teba nosim dvdcka uz tri dni v kocari 😀 ak chces, poziciam ti aj tu knihu 😉

sisa.b
22. sep 2009

a ako na zavolanie - reklama na ockovanie 😀 akurat neviem, preco by nemohla prekonat ovcie kiahne normalnym sposobom 🙄 tak ako jej dvaja surodenci. teda toto nedam, ani keby mi zaplatili

sisa.b
22. sep 2009

ivetka, autizmus, ktory je preukazatelne sposobeny ockovanim, pretoze ockovacie latky obsahuju vysoke davky hliniku a ortute, ktore su pre dieta v takych mnozstvach toxicke!!!, tak ten sa mi zda dost zly nasledok ockovania. rovnako ako smrt deti po ockovani, ci deti, ktore chytia obrnu prave z hexa vakciny, ktora obsahuje aktivne virusy (ci bakterie? 😕) ☹ a ak telicko nezareaguje na to, aby si vytvorilo protilatky, tak prepukne choroba prave vdaka tomu, ze tieto zive mikroorganizmy choroby dostalo dieta do tela. a zrejme by sa s tou chorobou v zivote nestretlo. rovnako aj cukrovku z polio vakciny, ktoru obsahuje hexa... tak si vyber. ja si teda neviem vybrat, co je mensie zlo 😢 😢 😢

sisa.b
22. sep 2009

baby, ja sa fakt strasne bojim a 8. uz ideme na tretiu davku 😢 😢 😢 😢 😢

zuzula25
22. sep 2009

sisa a preco by si mala byt divna,ved to je tvoj nazor a chces pre malu len to najlepsie,ale keby clovek vedel kedy robi najlepsie,ze?? 😕
ak nie si este rozhodnuta pre tu tretiu davku,tak to odkladaj aspon po 1.roku zivota,zavolaj predtym doktorke,ze si napriklad ty akasi chora a preto nechced dat malu ockovat,to sa da.

o tom autizme som uz pocula ze to byva aj z ockovania,ja len verim a dufam ze u nas prebehne ockovanie bezproblemovo bez nasledkov a to prajeme vsetkym detickam.

a co je to Ccko??

sisa.b
22. sep 2009

zuzi, ja len pre tie moje sposoby 😀 latkove plienocky, sliz na pranie, nosenie dietata, ms kalich, ...
no aspon ze ste vy take zlate a nenechavate ma vo vsetkom samu. ze nie som jedina, co tu beha s dietatom priviazanym o seba 😀

s tym Cckom (vitaminom C) som vcera citala pripady, ked otca zavreli na 6rokov!!! z dovodu tazkeho ublizenia na zdravi (vraj trasenie dietatom), ktore ohlasil na kontrole doktor, lebo dieta malo mnohopocetne zlomeniny a opuch na mozgu. teda otca zavreli na dlhsie a po 6tich rokoch ho pustili, lebo sa dokazalo, ze z tej vakciny (tusim zrovna hexa) prudko ubudne vitaminu C az na nulu a sposobuje to tie zlomeniny a opuch na mozgu. preto doporucuju podat Ccko pred aj po ockovani.

sisa.b
22. sep 2009

no holky, koncim temu ockovania, ja som dost vystrasena, nebudem viac strasit aj vas 😔

zuzula25
22. sep 2009

a to akou formou sa podava to Ccko??

sisa preco,mne sa to praveze paci,ze si taka novodoba mamicka 😵 ja ta obdivujem za vsetko,ako klobuk dole,inac nad tym MS kalichom uvazujem aj ja,uz si ho pouzila??
a latkove plienocky tu nosi viac babatiek,sliz na pranie tiez pouziva viac mamiciek,tak so OK 😀

sisa.b
22. sep 2009

zuzi, to neviem, ako sa podava, musim este nastudovat. uz som sa pytala aj priamo v teme a myslim, ze som to kdesi zahliadla, len to neviem dohladat (kto bude citat 171 stran 😅 ). no urcite do ockovania nastudujem a to Ccko jej dam, na tom budem trvat.

a novodoba nie som, ved nam do prislusnych tem chodia niektore zenske nadavat, ake sme zaostale, ked pouzivame latkove plienocky, ci nosime deti v satke/nosici 😀 😀 😀 takze som skor 100 rokov za opicami, ako sa niektore vyjadrili 😀

a k slizu - dnes som si bola v lidli kupit ten najlepsi prasok na pranie na nasom trhu, lebo sliz pradlo vypere, ale nevybieli, tak ho chcem skusit. a bol fakt lacny 😀

yvka1
22. sep 2009

Aký prášok v Lidli?poraď-skúsime 😉

sisa no veru už s tým očkovaním konči-už si ma aj tak dosť nakazila-plienky, sliz, manduca 😀

počuj a to ADHD Samkovi ale nediagnostikovali nie? mám totiž jednu kamarátku ktorej syn ADHD má, navštevujú aj psychologickú poradňu-no a tá to má chúďa doma ozaj perné 😝 😅 Vaneska je za 5 chlapcov,pmaly by sa nám tu na zárubne vešala, skáče z vrchu gauča, štverá sa po linke ...ale to dúfam že z toho vyrastie ... 😀 😝

sisa.b
22. sep 2009

zuzi, a kalich som pouzila, ale zatial nemam pozitivne skusenosti ☹ no som cim dalej viac presvedcena, ze to bude mojimi tromi porodmi, lebo po tretom porode som mala problem s inkontinenciou, chvilu som cvicila a upravilio sa mi to do prijatelnej formy (nesmiem prisilno kychat, ci kaslat 😀 😝 ) a jedna holka mala presne ten isty problem a upravilo sa jej to prave kegelovymi cvikmi. ale nosim ho a teda neda sa to s tamponmi porovnat. ten hnusny suchy pocit pri kalichu nemam.

sisa.b
22. sep 2009

yvka, vola sa formil, ale prach, nie tekuty, tie nemaju poriadne ucinky ziadnej znacky. stal cosi cez 6€ za 5,1kg. mal by byt po persile a arieli (ale nie tie, co sa u nas predavaju) najucinnejsi aj pri 30°C 😉

na vysetreni som bola na popud triednej ucitelky a potvrdilo sa mu adhd v lahsej forme ☹ ale inak vysledky mal skvele, je nadpriemerne inteligentny s vybornou kratkodobou aj dlhodobou pamatou 😵 a dala nam papier na ulavy v skole - ucitelka mu nesmie hodnotit upravu pisma, pomocne riadky moze mat stale, ziadne prepisovanie celych viet, ale len doplnat slova, ci pismenka... 😀 no kde boli tie doktorky, ked som mala ja solo trojku z pisania 😅

sisa.b
22. sep 2009

yvka a ty pouzivas sliz? 😀

yvka1
22. sep 2009

no na plienky-veď bysom skrachovala 😀

sisa.b
22. sep 2009

a latkovky normalne pouzivas? 🙂

yvka1
22. sep 2009

no jasan 😉

yvka1
22. sep 2009

muž sa ma pýtal že čo chcem na narodky-som mu povedala že 2 plienky itti bitti 😀

kvetinkaaa
22. sep 2009

čaute baby čo teda zajtra?

inak ivka dnes som ti chcela napisat ze si na nas zabudla so zubami-klub nezubatych.......ááááááááááá.......dnes som nasla dva spodne zuby!! : ))) ale len takké pidi este 😉