Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
11. okt 2009

ahojte.
ja sa hlasim z dulova, tentokrat som aj online. svagor pozical notebook 😀
vcera sme mali v skole mechatroniku a musim skonstatovat, ze je to konecne nieco, co ma bavi 😵 teda aspon zatial 😕 musim si pozhanat matros na ucenie, lebo 7.11. mam skusku z BOZ 😝
inak pohoda, zas sme boli len do 13tej.

holky, ja tym funkciam vobec nerozumiem 😢 potrebovala by som jedneho, co mi to povie polopatisticky, lebo ta odborna terminologia mi absolutne nic nehovori 😒 ☹

inak kycham a soplim uz aj ja, tak sa citim pekne pod psa 😝

baby a tie topanocky zimne uz u batu maju? a nemaju nahodou ortopedicke vlozky vnutri? lebo som chcela kupit aj prechodne a nikde som bez tych vloziek nezohnala, aby boli zaroven aj pevne okolo nozicky 😒 asi objednam u raka cez net. akurat tam zas nemaju teple zimne. no uz som z toho na prasky 🙄

ivetka5
11. okt 2009

Ahoj Dzina, vitaj u nás 🙂 Slečna krásna, 2-há do počtu, lebo je tu prevaha chlapcov. Mali sme iba Rebečku. Inak sa narodila na moje narodky 😉

sisa.b
11. okt 2009

kde ste vsetky, ved superstar uz skoncila? 😝

ivetka5
11. okt 2009

Ahoj Sisa, ja som tu nakukla, ale akosi tu nikoho nebolo, čo nemôžeš spať? 😀 Ja už asi aj veru pôjdem, bol náročný víkend🙂))

ivetka5
11. okt 2009

Kedy máš 1-vé skúšky?

ivetka5
11. okt 2009

Asi všetky maminy zaspali pri suúperstar.-)

ivetka5
11. okt 2009

Tak ja idem off, dobrú nôcku 😉

mkatka
autor
11. okt 2009

Já jsem vám nepsala jaký byl porod? No sranda, právě si to přehrávám v hlavě, protože přesně před týdnem jsme se s mužským začali dohadovat, jestli pojedeme do porodnice nebo ne 😅

No bolesti začaly tak kolem 8 večer, v celku se daly až do tý půlnoci zvládat, žádná trága, v půlnoci jsme teda sedli do auta a vyjeli, kontrakce po 3 minutách, přijmuli nás v 00:15, od 00:30 do 01:00 na monitoru - bolesti jako kráva, před tím kontrola - na 2cm, po monitoru na 4cm, píchli mi vodu, klystýr, sprcha, bolesti už nad moje síly, špatný ozvy, fofry na kyslík na sál, ozvy pak dobrý, tlačení děs běs - myslela jsem, že to snad nedám, v 01:58 byla malá na světě. bez nástřihu, jen 2 stehy. malou nám tam pak nechali asi půl hodiny, tam se i přisála k prsu, prdelka. bolesti jsem měla i po porodu, teda min. tu hodinu po....což mě dost překvapilo, čekala jsem úlevu. ale rekonvalescence byla rychlá, v podstatě už druhý den jsem si mohla sednout a druhý den jsem už byla na velký...

sorry za fotky, stále nejsou zmenšené, zítra bude snad víc času

v Deichmannu jsem chtěla koupit Vojtovi bačkůrky, ale nejeli jsme - počasí hnus

zuzula25
12. okt 2009

dobre ranko 🙂

no my sme vcera nesuperstarovali,ja uz o 20.40 som si musela ist lahnut s malym,lebo on mi potom nechce spat.

vonku je zas "nadherne " 😠 😠 😠 , a to ze v stredu uz aj moze snezit.asi bude aj za chvilku prsat,ale musime sa ist von prevetrat.

baby(ivetka,lenka)zajtra idete na tie fit lopty??my ideme urcite,aspon raz skusit a uvidime,vyskusame.

katka tak to si mala celkom rychly porod,aj ked tie bolesti 😢 su strasne,ale stoja za to.a kto ta rodil??

skolacky,co uz mate skusky drzime paste,aby ste to zvladli

sisa v bati uz maju aj zimne topanky,asi tri tyzdne,ale on i maju vnutro tvarovane,no a samozrejme teraz trend vlozka rovna pre klenbu nozicky,kto sa v tom ma vyznat??stale idu vyskumy dopredu a to co platilo,ked sme boli my male,teraz je uz davno zastarale a uplne nevhodne pre deti 😅

ivetka5
12. okt 2009

Dobré ránko, počasíčko na 1*. tak dnes to vidím len na domov. Možno ak prestane pršať, čo pochybujem. Malému už idem dať fusakovú vložku do kočíka. Nech je mu teplejšie. A budem sa priebežne doma asi učiť, keď drobec zahajá.
Zuzka, no išla by som, ale ak bude takto, tak nepôjdem, lebo malý trochu pokašliaval, tak nechcem, aby niečo drapol. Ale pokiaľ by nepršalo. Snáď by sa mu to tam páčilo, a o koľkej to je? A platí sa tam normál ako do centra, euro?
No a sneh? To je sila, ale už bol kedysi aj v októbri, potom nič a až vo februári, keby radšej bol na Vianoce.
Tak prajeme pekný deň, aj keď je škaredý.

inneska
12. okt 2009

dobré ránko všetkým 🙂

včera sme sa vrátili z víkendu od svokry, taká som bola rada, že sme doma erik mi tam nechcel večer spať(až okolo 22h zaspával), ale včera poobede pospal v kočíku 2,5hodky....ale krásne sa mi tam pretáčal, sa mi pregúlal z jedného oknca gauča na druhý aj teraz sa mi tu za chrbtom točí..takže už ho v žiadnom prípade nemôžem nechať len tak niekde položeného(a už to vie aj s velkými plienkami) 🙂ale doma je doma svokra chcela stále do erika liať čaj(nepodarilo sa ), a nedvíhaj ho, nedrž ho takto a zase mu ideš dávať jesť....tak si viete predstaviť, že som doma a nikto mi nekybicuje(netuším aké i/y ) do výchovy ale inak mám svokru rada 😀 ale švagrinka so svokrou mi vybavia krst tam u nich a budeme to mať aj my z krku 🙂

a leje ako z krhly dnes som chcela ísť na poradňu 🙄pôjdeme zajtra, ak nebude pršať....

yvka1
12. okt 2009

ahojte tak to u nás sa včera superstarovalo-to si nemôžem nechať ujsť 😀

dnes mám doma total veget, mangel je od večera doma tak bol s vaneskou v škôlke a potom sastaral o malého takže som teraz vyšla z postele 😅 ale jeho tá starostlivosť prejde keď zistáí koľko stáli čižmy 😀

inneska tak erik teda veľká šikulka 😉

bože čo budeme dnes robiť?to je strašné s tým počasím ale možno sa vrhnem už aj ja konečne na tú presnidávku. baby ak môžte hoˇˇdte sem ten recept nechce sa mi ho hľadať 😕 😅 😉

mkatka
autor
12. okt 2009

Ahojte

rodila mě mladá doktorka, jméno si nepamatuju, taková tmavé kratší vlasy, střih takový asymetrický, moc milá

Prosím vás, máte někdo na půjčení pláštěnku na autosedačku? Ve středu jedeme na očkování a jestli bude takhle pršet, tak bude malá mokrá než přejdeme z auta do nemocnice.....já jsem s tím nepočítala, že bude takhle hnusně a asi si ji nestačím pořídit. jen na tu středu

yvka1
12. okt 2009

katka ono to má aj iné riešenie-držať nad kočárom dáždnik 😉

lenka0402
12. okt 2009

Ahojte ja len narychlo lebo mali ked nejde von tak des hroza 😝

Inesska Ericko na 1 🙂

Katka rada by som pomohla ale nemame plastenku,a ako pise ivka dazdnik to isty 😉

Zuzka mi urcite nepojdeme pretoze ma prist rano svokra,ale na buduce urcite pojdeme s vami 😉 😉

zuzula25
12. okt 2009

ahojte,my sme sa akurat vratili z posty,ale leje ako z krhly 😠 ja az po kolena mokra adrobec si pospal v kociku,evidentne sa mu tam pacilo,otvoril oci az pred dverami.
tiez mame tatina doma,kedze nemoze robit vonku v takomto pocasi,

ivetka ano europ je tam vstupne,takze sa zajtra este rano dohodneme podla popcasia,este lenka nech sa vyjadri 😉

katka my mame univerzalnu plastenku.na vanicku,sportak a vajicko,ale na vajicko som ju nikdy nepouzila,mame vajicko s odopinatelnou strieskou a aj nanoznikom na vajicko.ta doktorka rodila aj mna,je velmi mila,uzasna osoba.vola sa Perecarová,za slobodna Snopková.

baby vy takto presnidavkujete??

inneska a kde to mate tu svokru??som zabudla 😅

yvka1
12. okt 2009

teda nie nad kočárom ale autosedačkou 😉

lenka0402
12. okt 2009

Ivet boli ste v tom TN?a kupili ste volaco?

Chcelo by to este jedno dieta asi,aby sa mal s kym hrat 😀 dnes to vydim ze sa asi bez prechadzky nezaobideme

yvka1
12. okt 2009

katka a vojto ako znáša sestričku,ako na ňu reagoval keď ste prišli ?

lenka0402
12. okt 2009

Zuzka uz som sa vyjadrila 😉 prispevkom nad tebou.

ivetka5
12. okt 2009

Zuzi, ok ráno sa dohodneme. Inesska myslím, že má svokru v Udiči, lebo ja tam mám rodinu,vedľa, tak som si to zapamätala. 😉

Lenka, nie neboli, potom sa nám akosi enchcelo, že necháme to na týždeň, tak uvidím, keď bude tekto otras. 😠 Ale snáď ich ešte budú mať, veď zima ešte len začína.

Mkatka, ja tiež nepomôžem, ale kľudne môžeš dať čo máš na hlboký, ja som to tak dávala, a super, my máme aj na športiak originál, ale je otras, to mi ani strechu nezakryje, tak som nechala ten univerzál z vaničky.

Yvka, klasika, očistíš ovocie, dáš do hrnca, podleješ cca 0,5 l H2O a pomaly dusíš, sem tam miešaš, a ja som to len tak poprášila troškou kryš. cukru, ale mále, ale iba preto, aby to malo niaky konzervant, väčšinou sa dáva citrón. šťava, ale jasné, že malému nie. Tak preto trochu toho cukru, ale možno aj bez cukru by sa to nepokazilo, ja som mala sladké jabká, tak som moc nedala. Potom rozmixuješ, ja som to ešte pasírovala cez slížové sitko a dáš do pohárov + na 10 min. do pary. Všetko 🙂

Včera sme boli navečer ešte s drobcom vonjku, keď návšteva odišla, a pozerala som cez okno do toho sekáča, sú tam aj detské, aj dospelácke veci, ale aké, či pekné, to som nevidela, tak tam bola zrovna niaka holka, tak že či mi môže dať letáčik, ale je tam len otváračka napísaná, zajtra otvárajú, v sobotu a pondelok sú vždy výpredaje. Za čias krízi sa najviac chytí sekáčov, asi. Je to v tom polyfunkčnom pri pizza mame.

Ja tiež neviem, čos tým mojím živlom budem dnes, vykrikuje o 106 😀

zuzula25
12. okt 2009

ivetka akurat som chcela napisat o tom obchode,je to dovoz z anglicka,mrknut tam pojdem a uvidim.inac som stretla vcera tvojho mangela dvakrat,asi ti spominal

nas je nastastie momentalne kludny,ked uz je vyvenceny,tak mame klud,ale ved hadam nebude prsat cely den

Udic je kde??pri Povazskej??

aj v tescu uz tento tyzden zacinaju akcie na hracky,takze sup nakupovat na vianoce.ten hovoriaci hrniec od FP je super,babka ho uz kupila malemu

ivetka5
12. okt 2009

Ale možno tam bude dobrý výber, uvidíme🙂 Aj ja by som tam zajtra chcela sa zastaviť, akoby sme išli z MC, ak bude ok, tak by sme tam skočili, hm? A to dúfam, že to budeme s deťmi cvičiť, ako sme sa bavili, nie dať strážiť. A je to Udiča, nie Udič. Hej pri Považskej. Spomínal, spomínal, že ste boli vonku🙂

ivetka5
12. okt 2009

Ozi a za koľko babka ten hrniec kúpila?

yvka1
12. okt 2009

u nás sa osvedčil psík z FP-dostala ho ako ročná a hráva sa sním doteraz 😉 super do tesca pôjdem kuk-chcela by som pre krpaňu takého ponyho čo pije mliečko 😵 už som jej kúpila nejaké veci na oblečko, puzzle ... aké hračky budete kupovať pre drobcov 😕

zuzula25
12. okt 2009

takeho psika by som aj ja chcela-kde ste ho kupovali??musim kuknut na net.teraz je aj nejaka novinka vlacik z FM-videla som ho v Mame a ja,tak asi este aj ten by som mu kupila.
inac dobra a lacna stranka ne nete je toyfactory.sk,tam sme objednavali ten hrniec,mame aj riekanky,kocky,gulicky z FP a maly sa rad s nimi hra
este som rozmyslala nad nejakym odrazadlom,mensou tatrovkou,nejake auticka-ale to mu nechcem vsetko ja pokupovat-to sa u nas kazdy pyta,co mu maju kupit na vianoce,tak ja davam tipy.

zuzula25
12. okt 2009

ten hrniec je na net lacnejsi ako v tescu po zlave

zuzula25
12. okt 2009

aha yvka ty si myslela toho psika-plysaka z FP.cu ked mu zmacknes brusko-hovori??ja by som chcela nejakeho co by sa dal tahat za snurku a stekal by

zuzula25
12. okt 2009

ten prispevok o 12.12 som myslela z FP 🙂

ivetka5
12. okt 2009

Tak to pozriem. Mne sa celkom páči aj tá knižka, to si myslela, že máte? To je tiež od FP.