Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
20. aug 2009

zuzi, prajeme aj my peknu dovolenku 🙂

zuzula25
20. aug 2009

tak maly je uz hore,umrncany a nechce dalej spat.pestunky ho nezaregistrovali,ze uz mrncal,tak sa moc prebral(ale asi som mala zle postavene tie pestunky.

babule dakujem

dream.d
20. aug 2009

Mne tiež klystír kontrakcie urýchlil. Prišli sme do pôrodnice o 2 v noci, o 3.20 mi dali klystír, že som ešte len na 2 prsty otvorená, a ja potom také tlaky že ked ma išla pozrieť doktorka, povedala že už rodíme, no bola som v šoku. Ani drahý nestihol prísť k pôrodu a 3.50 už bol drobec na svete. Len tiež to šitie a potom auu, dlho som si nesadla. Ale teraz už ani neviem. Tiež by som si v pohode zopakovala ale až tak za 5-6 rokov, a najlepšie by bolo do svojho bývanie.

dream.d
20. aug 2009

A ešte som chcela, že Lenka zajtra teda neprídeme až budúci týžden sa dohodneme ok? 😉

zuzula25
20. aug 2009

tak som nakoniec mangela vyslala s malym na prechadzku,ja som pobalila(to ked chlap zbada,ze kolko som malemu zabalila,tak nas ani nevezme do auta,lebo uz bude mat plne veci 😀 )
pojdem este na chvilku za nimi von,asi skocime na jedno pivko(moj chlap samozrejme na dve,lebo jemu sa kvoli jednemu neoplati ani hrdlo osviezit,ci ako to hovori 😅 😀 )
ale som akasi nervozna ci som nieco nezabudla 😅 😕

sisa.b
20. aug 2009

zuzi a kam to idete? 🙂 nejak to neviem dohladat 😝 aj ja by som niekam sla, no mna zas caka akurat cesta do dulova 😝

zuzula25
20. aug 2009

ideme na Nitrianske Rudno na chatu,ale len do pondelka.a akurat som pozerala pocasie,ze cez vikend prsat ☹

yvka1
20. aug 2009

Zuzi to je zákon schválnosti 😠 ale dúfam že počasie sa umúdri,pekný víkend prajeme a pre mňa by sa ešte miesto v kufri nenašlo? 😀

No mne teda neviem či klystír niečo urýchlil ale každopádne som rada že som ho mala 😅 Pri malom som si ho dokonca užila 2krát-v nedeľu nachystaná rodiť klystír hotový a milý pán doktor si to rozmyslel a poslal ma na izbu. Tak na druhý deň mi ho spravili zas asi okoolo 9tej a malý sa narodil 12:45. A pri Vaneske okolo 22:00 a tá sa umúdrila až 13:15 potvora 😉

Na tú plodovú-no ja som mala zlé krvné výsledky na alfafetoproteíny- pri Vaneske riziko Downovho syndrómu 1:180-to som si vtedy riadne preplakala a pri malom mi vyšli ešte horšie 1:70, ale to už som vedela že na amniocentézu chodí každá druhá tak už som bola celkom v pohode.aj keď strach bol ☹ No na potrat by ma už asi nikto vtedy aj tak nedostal lebo výsledky mi povedali v 22.týždni a to už by mi srdce nedovolilo ani náhodou. Na ten odber som išla hlavne preto aby som sa vedela pripraviť hlavne psychicky na to čo by nás čakalo. Obidvaja sme si vtedy hovorili že nejako zvládneme, aj keď ťažko ale predsa to bude naše bábo.
A ešte pamätám sa že keď sme boli po Vaneskine výsledky stála na chodbe pani s manželom a obaja strašne plakali. Nakoniec som s tou pani ležala na izbe v pôrodnici, narodil sa jej krásny a hlavne zdravý chlapček ale po výsledkoch plodovej vody im tvrddili že bude mať rázštep chrbtice. a oni chvalabohu že sa rozhodli že si ho nechajú-inak by prišli o zdravé bábätko ☹

no a čo ste dnes porábali? a neviete náhodou kedy si deti začínajú upratovať detské izby bez toho aby rodičia nervačili ?? 😅 😀

dream.d
20. aug 2009

yvka mi sme mali tiež zlé výsledky na affp tiež na DS, ale našťastie sa to na amnio nepotvrdilo. ale tiež sme si užili svoje, drahý bol v tom čase na brigáde v taliansku, tak som si to prešla všetko pekne sama. ale na výsledky potom prišiel a ked sa nás pýtali že či vieme, že čo budeme mať, on suverénne, že chlapca. 😀

mkatka
autor
21. aug 2009

Tak já jsem si radši klistýr koupila v lékárně dopředu s tím, že si ho udělám v klidu doma, až budu cítit, že to na mě jde (pokud to poznám 😅 ). Ta hadička....jaj, to by mi asi vadilo, já dostala čípek, na vše jsem byla sama. Já osobně klistýr radši jo, ikdyž vím, že se to stává (kaka při porodě) a oni jsou na to zvyklí, no já mám zábrany. Mě dr. při tlačení řekl, teď zatlačte, ať vyjde co vyjde.....

Víte, že porodnický vložky jsou momentálně v SR nedostatkové zboží? Prý problém s dodavatelem 😖 ještěže jsou Čechy za bukem.

A dotaz: nezustaly vám doma ležet kojící košile? Takový ty s těma dírama na kozenky

yvka1
21. aug 2009

mkatka no na to že už jedno die5a doma máš si na tom horšie s obavami ako prvorodička 😀 😀 😀 😉

yvka1
21. aug 2009

a tie pôrodnicke vložky som teda ja neriešila vôbec-kúpila som si obyčajné vatové vložky bez krídelok v drogérii.

mkatka
autor
21. aug 2009

Plašan co? 😀

yvka1
21. aug 2009

ty kokso riadny 😉 😀

sisa.b
21. aug 2009

ahojte 🙂 tak my konecne doma, posledny vecer bez deti a krpata nechce spat 😠 😠 😠 a to spala len raz okolo 13tej 😝

katka, kosielku mam, ale ju plne vyuzivam doma a zisla by sa este jedna 😅 kupovala som ju v tn v tescu a stala nejakych 12€. taka pekna farebna s bocianom vpredu 🙂 ale pozerala som, ze aj tu v tescu nieco podobne otvorili, skus sa tam spytat 😉
a kedy mas termin?

baby, neviete o nejakom dobrom lacnom ubytovani v tatrach? potrebujem nieco zohnat, od pondelka by sme chceli ist do piatku

sisa.b
22. aug 2009

tak uz mame zajednane ubytovanie v zdiari od pondelka do piatku, juchuuuuuuuu 😵 😵 😵

yvka1
22. aug 2009

sisa super 🙂

a kde ste dnes všetky? čo upratujete? 😉

lenka0402
22. aug 2009

Ahojte 😉 no dnes je fuuuuuj pocasie 😠 Zuzule asi moc ta dovolenks nevide,ked je taketo pocasie ☹ dufam ze aspon zajtra bude krajsie 😉
Yvka mas pravdu,ja mam dnes sanitarny den,poprali sme zaclony,prezliekli periny,upratala som mangelovu skrinu,a dala poriadne do pucu wc a kupelku 🙂 popritom sa zabavala z malym,alebo ho nosila na chrbte v mdc.

A teraz je jak z divych vajec,co nevie co od radosti 😝 🙂

Sisa suppper aspon si oddychnete,aspon niaka zmena 🙂 🙂

ivetka5
22. aug 2009

Ahojte, tak ja upratujem súbežne každý deň 😀 Ale aj dnes som samozrejme, ale bola som najskôr ráno v škole, prvá prednáška🙂 Ale zápis máme až 4-ho, neviem prečo to tak dali, ale neva. Aj som sa už tešila, tak tatinko si užíval drobčeka a samozrejme nič okrem toho popri ňom nestíhal. Prišla som, navarila-šampiňóny vysmážané, zemiačky, tatárka a šampiňónová polievočka, mali sme hríbikový deň 😀 A vy ste čo dobre varili? Zajtra by som si dala špagety 😝 Teraz sme boli svokrovcov pozrieť, a tak. Pekný večer, aj keď je otras počasie.

Sisa, tak super, dovča🙂 Užite si.

lenka0402
23. aug 2009

Baby no dnes je tu riadne ticho ☹ 😝

Ivetka mi sme varili masko v takej sladkej omacke,trosku vinka do toho a ryzu 🙂 inac u nas moc spagety nesmakuju 😝
Nas maly uz blaboce o dusu,,gaga,baba,dada, a podobne slabiky 🙂 vam poviem sa na tom riadne nasmejem 😀

lenka0402
23. aug 2009

mi mame dnes zravy den 😀 220 ml hustej kase,a za tym este 100 ml mlieka. 😝 ja by som mala dost 😉

ivetka5
23. aug 2009

No veru, dnes tu nikoho niet, okrem Lenky samozrejme🙂 Tak to je iný papkáč, ale hlavne, že chutí, ten náš by niekedy aj mňa zjedol, tak by papal, už ťaháme 2x za deň na 180ml, ale inak sme na 150. Ale pýta častejšie, už každé 3 hodky, niekedy aj skôr, ako kedy. Ale si myslím, že je ok. V utorok ideme na očkovanie, no ale pokiaľ nebude mať ešte tú ručičku ok, tak nech to odloží. Už teraz sa za neho bojím 😒 Leni ten kočík Vám už opravili?

lenka0402
24. aug 2009

Dobre raaanko
Ivet este nie,uz som na nich aj nahnevana 😠 😠 uz ho tam mam 3 tyzdne,ale podla zakona maju na to este tyzden,pretoze by to mali opravit do 30 dni.
Ako ich vidim davaju si nacas 😠 to ked by si nahodou chcela reklamovat druhy krat,aby si si to najprav
rozmyslela byt bez kocara mesiac.Tak to natahuju 😠

Nech len Noelko papa,aspon bude s neho velky chlap 🙂 🙂 A kedy uvazujes o prikrmoch? 😕

lenka0402
24. aug 2009

Cauko
Zuuuzi ako bolo? 😉 pocula som ze dooooobre 🙂 🙂

dream.d
24. aug 2009

Ahojte. My sme mali pokazený net. Konečne funguje.
Sisa tak si to tam pekne v Tatrách užite.
Ivetka čo študuješ? Držíme palce Noelkovi aby očkovanie a všetko po nom bolo ok.
Lenka malého Ti niekto pomáha ked ho chceš dať v manduci na chrbáť?

zuzula25
24. aug 2009

ahojte.

leni bolo super,aj maly bol super,skvele to zvladnul.pocasie nam moc nevyslo,ale ked je dobra partia tak to nevadi.od koho si pocula?? 😕

maly sa mi naucil uz liezt po schodoch,doma ich nastastie nemame 😝

lenka0402
24. aug 2009

Dream zo zaciatku urcite ano,som sa bala ze mi spadne,a aj teraz sa mi to niekedy nepodary na prvy krat.

lenka0402
24. aug 2009

Dream skus pred zrkadlom tak aspon vidis co robis..a ten pas co mas okolo pasa si uvolni aby si sa s nim mohla tocit,a daj si maleho najprv dopredu,a pomali si ho otacaj dozadu,ja to tak robim.dufam ze som to napisala aspon trosku zrozumitelme,,ale je aj viac fint na to ako ho prehodit na chrbat,kazda ma inu,

lenka0402
24. aug 2009

Jeeej cau zuzi,,,Matko je papkac a sikula dokopy,Bola som zo Stefani a Adkom,odnich viem ze bolo fajn

lenka0402
24. aug 2009

A zevraj ste sa aj kupali? 😉 ake je kupanie na Nitrianskom Rudne? 😕