Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
1. nov 2009

no ved ho nemusis vymienat, s nim si mozes urobit toho benjaminka 😀 to som len napisala, ze aj ja som bola toho isteho nazoru ako ty a zmenila som ho 😝 dokonca ked som sa s MD zacala stretavat, tak som ho upozornovala, ze ja nie som pre neho vhodna partia, lebo ja uz mam deti a viac ich nechcem 😀 😀 😀 a nakoniec som sa nechala ukecat 🙂 vy ste mali petka planovaneho?

yvka1
1. nov 2009

hej hej a vydaril sa na 1.krát (vlastne cez svadobnú noc) s čím som vôbec nerátala 😵 ale ano je pravda že nikdy netreba hovoriť nikdy. no napr.včera som sa rozčúlila keď som počula v tv Verešovú-ako je materstvo úžasná vec a ako by už chcela 3.dieťa... no mala som nervy-keby si tak žijem tak nech sa páči aj 5- chcela by som vedieť čo okrem toho hrania sa s deťmi ešte doma robí 😠

yvka1
1. nov 2009

nieže by podľa mňa nebolo materstvo úžasné 😉

sisa.b
1. nov 2009

yvka, tak ked jej ma kto uvarit a upratat, to sa potom inak materstvo uziva 😝 ale to by mi tak nevadilo, len uz aj tri deti su velmi financne nakladne. stacila mi napr. dovolenka v tatrach tento rok, taka trojclenna rodina necha tie peniaze za dovolenku v grecku 😒 takze mat financie, urcite by som uz teraz riesila dalsie dieta.

zuzula25
2. nov 2009

ahojte tak tu sa uz vo velkom diskutuju vianoce a svokry 😀 nastastie ja mam super vokru nemam sa na co stazovat.veceru nam nedonesie,ale kolaciky hadam posle,robi uzasne.minule som nepiekla a dostali sme vysluzku a boli sme spokojny,aj nasa mamina nam dala tak sme mali ako na svadbe 😀
ideme sa von prevetrat do tej zimy brrr.a poobede idem na stretko z roboty sa tesim,maleho mi zoberu nasi.

uz frcim,maly mi pisti,som zvedava ako ho obleciem do overalu 😅 😝 😒

yvka1
2. nov 2009

dobré ránko, teda zuzka, dnes je veru pekná kosa vonku, stačilo mi teraz ráno ísť do škôlky. strašne hnusný studený vietor fučí 😝

sisa veď práve to, keby je dostatok financií a nemusí si doma robiť žena všetko sama tak by určite skoro každá chcela mať viac detí ako má 😉 😕

zdenka112
2. nov 2009

ahojte,tak ja som mojmu muzovi uz dala upiect tortu znamej.sisa dala som na teba a dala som ciciky.haha 🙂

zdenka112
2. nov 2009

no dufam ze aj tento rok da svokra nejake kolaciky a aj mama.mne to pecenie nejako nejde.ja som skor na varenie. 🙂

zdenka112
2. nov 2009

yvka ja som tiez isteho nazoru mat viac penazi rodim mam aj 3 deti.nemat hypoteku na krku bolo by este lepsie.sisa uz ste mali nejakeho zaujemcu na byt?iinak suprova kuchyna, 🙂

ivetka5
2. nov 2009

Dobré ránko, dieťa mi spalo do 8:15, som ho obliekla, umyla, dal si čaj, banán, teraz mliečko a spinká ďalej, tak mám voĺno 😵

No veru vonku je riadna kosa, dnes chceme tie cintoríny pobehať, uvidíme, či nezmrzneme.

No čo sa týka pečenia, tak vcelku rada pečiem, MM to nemá rád, nakoľko by to nemal jesť 🙄 , no ale Vianoce bez vône koláčikov 😵 My robíme výmenu, aj svokra aj mamina vždy donesie a ja im zas z našich dám.

Yvka, a malý už neteplotuje? Teraz sa ja zas cítim ako pred chrípkou 😠 Večer som vypila 2 rozpus. panadoly, hlavu mi išo od večera do rána roztrhnúť, čo som celú noc obklady dávala, teraz trochen lepšie, až asi na nízky tlak 🙄 A tebe je už ok, keď si bola v škôlke?

ivetka5
2. nov 2009

A čo sa týka Verešovej, je zahojená, ale teraz ja móda, že chlapci im narobia detičky a opustia ich, ako aj ten podnikateľ sa s tým chválil, že žena vychováva a on rozmaznáva 😠 By som mu dala, potom budú deti len na jeho prachy zvyknuté. Ako sa volal.......nenapadne ma.

yvka1
2. nov 2009

bola som v škôlke, lebo s mužom sme čo sa týka tej choroby na tom rovnako, tak sme sa dohodli že ja ja tam zaveziem a on zas pôjde pre ňu, ešte som sa aj na nákup stavila 😉 ale dnes už mi je celkovo lepšie-už konečne nemám teplotu tak už sa dá 😎

ivetka no pekne, zas budeš chorá ty - to aj to otrasné počasie a celkovo taký chorobný čas 😒 malý už chvalabohu neteplotuje ale tuším začína kašľať ☹ no ale ani sa nedivím, idem dnes k mame pre horské slnko a do každej izby ho dám nech trošku zlikviduje tie bacily u nás doma 😠

ivetka5
2. nov 2009

Yvka, tak super, že je ti lepšie, ja dúfam, že mňa to len obchádza 😉 Nakoniec možno budete mať aj skôr zúbky ako my 😀 To môže aj z nich kašlať, nie?

lenka0402
2. nov 2009

Caute tak co sa tyka vianoc tak minule sme boli vsetcia spolu,aj zo svokrovcami a bolo to uzastne 😉
U nas je skor mamina taka rypana co sa tyka vychovy alexa ale svokru musim len vynachvalit.
Nikdy sa do mna nestarala a ani do nasho vztahu,a ani do vychovy.Sme spolu 8 rokov s toho 6 vydata a mali sme asi len jeden konflikt 😉 Ona sa ku mne sprava ako ku kamaradke nie ako k neveste.. 🙂

Ivetka toho podnikatela si myslela asi Kollara.Ma 5 deti,a kazde z inou zenou 😒 😝

Zdeny ciciky to bude supis torta 😉 ja som minuly rok dala upiect manzelsku postel na nej su dvaja milenci.
Ona lezi priputana o postel a on na nej sedi 😉 bola bombova..teraz chcem volaco podobne.

ivetka5
2. nov 2009

Lenka, vitaj 🙂 Hej, presne toho som myslela, no a teraz čaká s niakou ďalšie. Čo už, niekto si to môže dovoliť.

zuzula25
2. nov 2009

tak sme z vonku doma,trosku som pomrzla,maly si pospal v kociku a teraz je spokojny.za hodku ide k mame.

zdeni ta torta bude super darcek.MM torty neje,tak by som u neho nepochodila.

ivetka bacila vyzen prec.vcera aj mne bola riadna zima vecer,som myslela ze budem aj chora.MM mi spravil caj s rumom-fuuuj,ja take nemusim,ani caj so slivkou.ale zas zahrial.

dnes som voalala do poistovne a musime si platit prevenar v plnej vyske.ze deti narodene minuly rok museli byt zaockovane do 23.marca,aby im to preplatili,no a nas bol zaockovany 24.marca.uz ked je rozockovany,tak to zaplatime,ale je to svinstvo.sice doktorka mi hovorila,aby sme uz tretiu davku nedavali,telicko ak chce si vytvori protilatky aj po dvoch a ze aj tak je strasne vela toho ockovania pre deti.s nasou doktorkou by si asi dobre rozumela sisa.

yvka1
2. nov 2009

no teda, my sme si Prevenar tiež platili-stál okolo 60€ ale to len preto že len pre deti do 2 rokov bol zadarmo a Vaneska už mala viac.

kvetinkaaa
2. nov 2009

Ahojte!

hlasim sa po dlhsej dobe. Mala zaspala po obede a ja čakam muza s obedom. dnes je nejaká divoká nič som nestihla poriadne spravit a uz je obed. aj mi zase malo papa ale pokial zje aspon polovicu som spokojná.

Ivet tebe maly papa aj v noci? mne par noci nepapala ale teraz hučí o pol noci ani čaj ani vodu nič len mlieko. stiahne 210ml čo cez den nikdy a aj 300 by zvládla sa mi zdá. a potom čučí do rána.

Len ja mam akosi problem vstavat k nej, akasi som stale nedospatá aj ked spavam osem hodin denne, aj rano sa asi hodinu preberam kym vstanem a potom meskam muzovi s ranajkami....asi mi chyba nejaky vitaminik ale čo to moze byt?? Sisa ty si na to expert 😅

Yvka a kde si bola vonku v piatok? mna mm vyhanal v sobotu ale akosi sa mi nechcelo, vrátit sa k malej cela zafajčená...no rovno by som sa do pračky komplet celá hodila.
niekedy mozeme vyrazit, mamičkovská jazda 😀

kvetinkaaa
2. nov 2009

Ivuš a bola si uz u tej lekárky??

ivetka5
2. nov 2009

Baby a od čoho je ten Prevenar, to je povinné? Ale asi nie, keď sa plne hradí

ivetka5
2. nov 2009

Kvetinka, niekedy sa zobudí v noci na papanie, ale klop-klop v poslednej dobe prespinká do rána, keď mu dáám ale kašu hustú lyžičkou, inak po mliečku sa mi budí. A kolko malá váži, keď hovoríš, že málo papá? My sme mali asi cca mesiac späť 7300 a 71 cm. Teraz netuším 😕

sisa.b
2. nov 2009

ahojte 🙂

tak u nas teplota 38,9 ☹ ale vobec neviem, z coho. soplik mame len taky slaby, ani na odsavanie to nie je. tie vrchne potvory sa este neprerezali, zeby kvoli nim? ☹ ako pozeram, tak vsetky to valame na zuby 😀 uz zas odpadla od unavy, tak uvidim, ked sa zobudi. natrela som ju jakubom a napchala do nej kusok C-cka.

zuzi, kiez by nasa mala take nazory 😵 inak mam priamo od vyrobcu hexy, ze aj tej stacia len dve davky, medzi druhou a tretou uz v protilatkach nie su skoro ziadne rozdiely 😒 tak silno uvazujem, ze vynechame aj prevenar (ten nastastie nemame povinny) aj tu tretiu hexu - po tretej sa najviac objavuju komplikacie ☹ a vyhodil sa nam pod pazuskou aj zboku na ramienku akysi ekzem alebo co to je, tak uvidim, co urobime. nerada by som, aby jej to ockovanie este zhorsilo. no nasa imunologicka je uz asi dochodkyna, takze tiez este totalitne nazory 😒
keby nebola nasa pediatricka z rodiny, hned by som sla s malou k vasej 😔

kvetinka, ja nie som odbornicka 😀 len skusam, co radia. inak na unavu moze byt aj nedostatok toho C-cka. ale to nase nam asi dlho vydrzi, ked ho budeme uzivat s tou pravidelnostou, akou sme zacali 😅 😝

sisa.b
2. nov 2009

ivetka, prevenar je povinny pre deti narodene od 1.1.2009 a hradi ho poistovna

ivetka5
2. nov 2009

Sisa, tak to je asi to, čo máme c sebe už 2 dávky, čiže môže sa stať, že v roku čo je tretia, si ju budeme hradiť?

sisa.b
2. nov 2009

ivetka, urcite nie. len pre deti narodene 2008 to bolo take vselijake. my sme tiez dlho nevedeli, ci bude hradena, alebo nie. ale ja by som im nic nezaplatila, aj keby chceli 😠 najskor to do mojho dietata napchaju, aj ked to nie je povinne a potom chcu za to peniaze? to kde sme 😖

yvka1
2. nov 2009

myslím že sa to stať nemôže keže je plne hradený a povinný pre deti narodené po 1.1.2009. ale mňa si sisa veru už tým nainfikovala a ešte teraz som sa o tom rozprávala so svojou spolužiačkou - o komplikáciach ktoré mali po očkovaní a veru už by som to najradšej aj ja vynechala 😝

yvka1
2. nov 2009

nedala som si refresh sorry 😅

sisa.b
2. nov 2009

yvka 😕 nechcela som vas tu kazit svojimi radikalnymi nazormi. my treti prevenar vynechame a mmr tiez urcite. hexu este uvidim. nechce sa mi s nimi natahovat, ale nechcem ani aby na to mala doplatila ☹ tazke rozhodovanie

sisa.b
2. nov 2009

holky, este ak smiem poradit, tak hexu a prevenar by som nedavala spolu. tu je letak ku hexe http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I... a tam pisu, ze su horsie vedlajsie ucinky, radsej nechat aspon 2-tyzdnovy odstup medzi tymi dvomi ockovaniami 😉

sisa.b
2. nov 2009

🙄 🙄 🙄