Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

mkatka
autor
30. máj 2009

Tak to by i mě zajímalo, jestli byl. My nebyli ☹

Jinak Zuzi, myslím, že jsem vašeho dědu viděla s kočárkem u kurtů, díval se na fotbal....může být. Podle kočárku teda....my šli kolem na kole. Zítra teda snad vyjde ta Lešná nebo já jsem nemocná, když nemůžu ven a nic se neděje.....

zuzula25
30. máj 2009

katka urcite to bol on,on uspi maleho a chodi tam pozerat na fotbal. 🙂
tak prajeme aby vam Lesna vysla,tam je nadherna ZOO,nam nevysla,boli sme tam minuly rok na velku noc a este vtedy bola strasna zima,snezilo,prsalo.ale urcite este tam planujeme ist niekedy aj s matkom

lenka0402
30. máj 2009

Ahojte 🙂 niako to tu flakam,ale nestiham vas ani citat.Mali stasne hyperaktivny,cely den nespi,iba vonku v kociku.A tie vecerne place,nie a nie zaspinkat.ale ked zaspi tak vstane az rano.Normalne mi posledny tyzden prespi celu noc. 😕 Mame uz 6400g a 62 cm.
Dream a neboj sa aj mne to mali robi a velmi casto.ale len ked nervaci tak sa niekedy nemoze nadychnut.A pediater mi povedal ze mame na to davat pozor,a ze ked sa to stane mam mu fuknut do tvare alebo s nim zatriast.A nam to pomaha.
Sisa prosim ta ako si spokojna z manducu?Rozmyslam nad nou.Je to lepsie ako klokanka?A boli ta tak strasne s nej chrbat?Nevies ci sa da kupit v tn alebo dca? ☹

mkatka
autor
30. máj 2009

Lenko.....manduca je super. Pohodlná ale....pokud jsi hubená nebo menší postavy, tak ti asi nebude moc sedět. Teda jako ono se to dá, ale myslím, že líp prý v těchto případech sedí BECO (nebo Beko?). Jináč mám ji doma, už ji moc nepoužíváme, aj bych ti jí mohla na 2 dny půjčit a vyzkoušíš si.

lenka0402
30. máj 2009

katka dakujem ved sa mozme niekedy na buduci tyzden stretnut a rada ju vyskusam.Na internete su dost drahe tak od 2000.Tak rada by som ju vyskusala ci sa za taku cenu oplati kupit.A som vysoka 175cm.A 65kg.Tak si myslim ze mi sadne. 😉

sisa.b
30. máj 2009

lenka, klokanku nekupuj, lebo od tej bude teba boliet chrbat a malemu ho mozes tiez pokaslat. v klokanke babo nie je v prirodzenej polohe, preto skodi chrbtici aj klbikom. v mdc je pekne rozkrocene, kolienka vyssie nez zadocek, to je spravna abdukcna poloha pre klbiky aj pre chrbticu 😉 ja tomu hovorim poloha cert a kaca. ta mu tiez sedela na chrbte a nohy okolo jeho pasu 😀 nevisela tam s pruzkom latky na rozkroku... musi to byt nechutne pre to babo, ked ho to tlaci do genitalii...
mdc by som ti mohla dat vyskusat aj ja, ale bohuzial len na kratko, lebo ju casto pouzivame. a je to ergonomicky nosic, cize vaha babatka je rozlozena rovnomerne, aby ta co najmenej zatazovala. samozrejme dvojhodinove zohybanie s 8 a pol kilovym deckom na chrbte som citila, ale to je extrem 😀

sisa.b
30. máj 2009

mne tu decko este nespi 🙄 😝

lenka0402
31. máj 2009

Dobre ranko 🙂 dakujem vam,skusim pozriet niekde po nete.V akych cenach sa viac menej pohybuju.Ale rada by som si ju niekde vyskusala aspon na pol hodinku.Mozme zbehnut na kavu,a chvilku by som si ho v tom ponosila.Ci by mi to vyhovovalo.Sisa ty si ju kde kupila?A za kolko? 🙂

zuzula25
31. máj 2009

katka asi vam nevysla ani ta lesna ako pozeram von oknom.stale to tu prsi,uz chceeem slniecko

tiez uz dlhsi cas rozmyslame nad manducou.akurat dnes tu na konikovi jedna pani predava manducu tak som jej pisala,ze by som ju pd nej kupila.ma ju uplne novu.tak cakam kedy mi odpise

sisa.b
31. máj 2009

lenka, ja som ju kupila v trencine od moniky dankovicovej, ktora ma s manzelom tento obchod www.noseniedeti.sk
ja som od nej kupovala aj satku, pre obe som si bola osobne, lebo sa mi nechcelo cakat, ani platit postovne a do tn chodime este dost casto. stala 98€

sisa.b
31. máj 2009

zuzi, chces si ju vyskusat? 😉

lenka, tiez sa mozeme dohodnut

sisa.b
31. máj 2009

v lesnej je krasne, ta zoo schova bojnice do vacku. boli sme minuly rok a nam vyslo pocasie krasne 🙂 teraz sa mi v bojniciach deti nudili, lebo tam uz boli velakrat 😝 este sa chystame do zoo dvur kralove

zuzula25
31. máj 2009

ja uz som to viac menej riskla a kupila som ju od nej.ked maly bude v nej pistat,tak ju bud predam,alebo necham pre druhe a ved aj bracho bude mat babatka.tak sa nejako vyuzije.vysla ma na 85 eur.este cakam na cislo uctu.a ze v utorok by sme ju uz mali.zajtra ju posle.

sisa tak potom budeme spolu manducovat a mozeme potom uz dat aj nejaky vyletik do hor,ukazem ti dubnicke krasy.viem kde je studnicka,nic viac 😀 asi poznam dubnicke hory ako ty dubnicu 😀

sisa.b
31. máj 2009

zuzi, tak super. a dobra cena, aku farbu budes mat? vyletik urcite nejaky spachame 😉
ja by som uz aj vyletovala, len cakam, kedy mi mala dorastie do cyklovozika 😝 tu asi nenajdem nejake cyklotrasy, vsak?

zuzula25
31. máj 2009

farba prirodna.ako moc nie som nadsena,asi sa to bude spinit,ale ze sa to da dobre prat v pracke.vy mate aku??taku bledosedu??
ci su tu cyklotrasy??ako priamo niemale su tu nejake cesty,kde chodia s tymito cyklovozikmi.popri vahu a kanalu,a take bocne cesticky.ale ved tvoj manzel by mal dubnicu poznat??ci nie??

mkatka
autor
31. máj 2009

Lešná nevyšla no... 😠 co se dá dělat.Sedíme doma, volný program. Ještěže jsem šla s Vojtou aspoň včera trochu na kolo, ze hodinku jsme obešli Dubnici a pak mi pěkně zaspinkal.

Taky se vám z toho počasí motá hlava? Tady povinně pocucávám kafíčko, motá se mi i v leže.

Já mám Manducu v takové té zelené barvě. Ale učůrávám z těch limitovaných edicí....ty s kytičkama, hmmmmm..... 😵

Sisa a ty nejsi místní??? My jsme taky hledali různé cyklotrasy....přímo nejsou, ale našli jsme si pár oblíbených stezek, podél Váhu, do Skalky, jednou jsme to dali až do Trenčína, nebo zadem kolem zahrádek do Prejty, nebo na letiště....ale hodně nerada jezdím po silnici, sama se bojím cyklisty objíždět autem a říkám si pojede nějakej bezohlednej debil....

Zuzi, Sisa...můžete se mi v Salusu zeptat, jestli je tam nějaké cvičení pro těhule a jestli ano tak kdy a co? Neže bych to neměla přes ulici, ale jaksi tam cestu furt nemám...díky 🙂

sisa.b
31. máj 2009

ja nemam manzela 😎 😀 no ja chcem chodit predovsetkym do tn na bicykli, takze taka dlha ta hradza asi nebude.

prirodnu som mala moznost aj ja kupit z druhej ruky, ale ja som chcela velmi tu ice rose. a ta prirodna sa mi tiez zdala dost neprakticka farba, no ale ved vy nemusite byt taki smudlovia ako my 😀 a oprat sa da vzdy 🙂 cenu ste mali super

zuzula25
31. máj 2009

katka to tocenie hlavy mas z tehulkovania 😉 plus na to to pocasie.cvicenie v saluse je pre tehotne uz minule som to tam citala,a ked mi v utorok koncime plavanie tehulky zacinaju cvicit.ale popytam sa ti na to 🙂 ak nezabudnem-sisa musi pripomenut 😅

sisa tak priatel datel 🙂 obavam sa,ze budeme smudlovia,ale co uz,opereme.uz sme sa dohodli.tiez sa mi najviac pacila ta ice rose-ale zas pre chlapca.ja viem su tam len ruzove pasiky a je taka sedasta.
a ako pise katka cez Skalku sa da pekne prejst cez dediny az do trencina,sice uz pred Trencinom ides dost po frekventovanej ceste,ale zas to nie je ta hlavna z dubnice do trencina.na bicykloch tade chodievaju,ved niekedy chod omrknut autom tu cestu a rozhodnes sa.

lenka0402
31. máj 2009

No my z manducou neuspech,mala som moznost vyskusat.Mame len klokanku a vtej sa nosi iba ked ma mali naladu.Posledny pokus satka. 🙂 Rada by som nieco vyskusala,lebo to nosenie na rukach je o drzku. ☹

zuzula25
31. máj 2009

lenka nas maly sa tiez nechcel nosit v comkolvek,ale ked mal tak 4 mesiace uz zistil,ze odtial bude mat lepsi vyhlad.ked sa ti nechce v manduce nosit,myslim ze ani satka nebude mat uspech

lenka0402
31. máj 2009

mozno mas pravdu,mozno este treba pockat,asi mu tam je nepohodlne alebo neviem.Baby budem ako blba ale aky je rozdiel medzi klokanku,baby vakom,a detskym nosicom? 😀

lenka0402
31. máj 2009

uz tomu chapem.Klokanku poznam.baby vak je ten cez plece,a detsky nosic je na chrbat.Alebo sa mylim?Jak tupec 😀

sisa.b
31. máj 2009

lenka, satku mam - indio, tu ti mozem pozicat na vyskusanie 😉 uz som uvazovala aj nad jej predajom, ale este asi nie. bola nasa oblubena, mozno sa k nej vratime. na chrbate som si ju vyviazala v satke vyssie ako v manduce. v satke mi pozerala pekne cez plece 🙂
a klokanku poznas, baby vak mas pravdu a detskych nosicov je viac. myslim, ze aj krosna sa rataju medzi detske nosice. ale tie by som urcite doma nechcela pouzivat. vacsinou maju kovovu konstrukciu a pre nosica to nie je moc pohodlne. manduca patri medzi ergonomicke nositka - takisto ergo, beco, mei-tai, patapum, bondolino, ring sling - to su vsetky, v ktorych maju babatka nozicky a chrbatik v takej polohe, aby im to neskodilo.

lenka0402
31. máj 2009

Sisa vyznas sa dakujem 😉 aspon mam niaky taky prehlad.A v kolkatych mesiacoch si ju zacala nosit v satke?ta sa da dat aj do lezacej polohy?a kde si sa naucila viazat uzle? 🙂

sisa.b
31. máj 2009

satku som si kupila, ked mala slecna 6 tyzdnov. a da sa v nej aj do kolisky babo uviazat. od troch mesiacov som ju uz nosila zvislo. viazat som sa ucila podla navodov na nete 😉
vela navodov najdes na http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
alebo na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

ten nema chybu 😵 to je oblubene video v noseni deti na mk

sisa.b
31. máj 2009

lenka, ja som si oblubila dva uvazy - jeden vpredu, druhy na chrbat a tie som pouzivala. ak chces, mozem ti ich niekde predviest 😉 teda ak som ich uz nezabudla 😕 😝

zuzula25
31. máj 2009

sisa aj na manducu je nejaky specialny navod ako ju pouzivat,nastavit??potom by si mi to ukazala??lebo oni ju kupovali v madarsku a ze je tam len taky navod.

my ideme kupkat a cvicit a suuuup. 🙂

sisa.b
31. máj 2009

aj ja sa idem s malou okupkat 😵 a ako cvicite?
na mdc je navod, samozrejme pouzitie je jednoduche aj bez neho. akurat na boku som ju este neskusala nosit. ved my budeme spolu 😉

zuzula25
31. máj 2009

uz sme docvicili,este ho manzel v kupelke oblieka a maly statocne odolava a frfle na obliekanie.
kcvicime tak,ze ho dam na brusko,lebo este ho kupeme vo vanicke a polievam mu hlavicku poharom a hovorim a suuup.a potom este na konci ho dam to takeho sedu a este raz.ale dnes to odignoroval,zakazdym sa zakuckal ☹ som zvedava na to potapanie.nas maly sa asi utopi tam,hadam tam maju zachranarky kurz 😕 😀

sisa.b
31. máj 2009

zuzi, tak ten signal aj my poctivo cvicime 😉 a tiez pijeme pri tom vodu 😅