Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

dream.d
25. jún 2009

ahojte. Vidim že ani dnes sa nekonikuje. Detičky zaberajú volný čas. My sme sa práve vrátili z čiech. včera sme sa vybrali na moravu pre dalmatínca, že tak za dve tri hodky sme doma, ale prišli záplavové vlny a zostali sme uviaznutí v novom jičine, bez elektriky, bez signálu, všade voda, cesty ako rieky, policajti, hasiči, zmätok, ludia vystrašení po vonku s hrôzou sledovali ako im voda niči majetky. tak sme sa tam po dlhom hladaní okolo polnoci ubytovali na ubytovni a ráno už aj voda klesla, tak nás pustili domov. mali sme tam dvoch drobcov, pre nich to bol len taký výlet autom. pekne obaja prespali celú noc bez problémov. len počas jazdy v aute ked boli tie búrky sa báli. ale statoční boli asi viac ako rodičia. inak som rada, že žijem tu na slovensku a v oblasti kde takéto pohromy nehrozia, teda ešte som nezažila. a chlapi usúdili, že treba žiť každý den tak ako by to bol náš poslený.
inak drobec už celkom pekne drží hlavičku, len sem tam ešte s nou mikne.
pekný dník. 😅

lenka0402
25. jún 2009

Ahojte mamicky 🙂 tak mi sme boli dnes na poradni a mame 7150g a 65cm.A ako vydim kazdy doktor je uplne
iny.Uz nam kazal davat prve prikrmy,ked malemu uz mliecko moc nechuti.V poslednej dobe mu ho davam
len na silu.Ale zda sa mi to prehnane.Takto nam kazal.Na ranajky mliecko.Na desiatu stavu z jablcka,alebo
presnidavku.Na obed zeleninovu polievocku,mrkva,zemiak,brokolica,kusok maska,povarit a zmixovat.Na olovrant presnidavku,alebo mliecko,stavicku,treba si vybrat.A na veceru nemliecnu ryzovu kasu zmiesat z mlieckom ktore podavame. 🙂 Co na to hovorite?

lenka0402
25. jún 2009

A este som zabudla,ziadne 2 az 3 lyzicky,ale tolko kolko mu chuti. 😉

sisa.b
25. jún 2009

lenka, to je co za odbornika? 😕 akoze taky jedalny listok nemame este ani my a to sme mesiac a pol na prikrmoch a pomaly raz tak stari. ma sa zacat zeleninkou na obed, pekne ju obmienat a kombinovat, vzdy nieco nove aspon 3 dni, aby si vedela, keby chytil nejaku alergiu, z coho to ma. po dvoch (niektore studie uvadzaju az po 4ch) tyzdnoch mozes zacat pridavat masko a olivovy olej. za dalsie dva tyzdne ovocnu desiatu a kase az okolo 7-8 mesiacov 😕
tu to mas super rozpisane http://www.kojeni.net/prikrmy.php

sisa.b
25. jún 2009

lenka, detom to mozno chuti, ale je to zbytocne zatazovanie traviaceho ustrojenstva, ktore nie je na to pripravene. ak nedojcis, tak mozes zacat v tych 4-5 mesiacoch, ale urcite by som mu nespravila hned take denne menu, ako si napisala, ale pekne postupne pridavala, aby si zvykol na nove chute a aby si zaludok zvykol na spracovanie niecoho ineho ako mliecko 😉

lenka0402
25. jún 2009

sisa mi mame kadlubiaka a tiez sa mi zda to menu na hlavu postavene,davat maso 4 mesacnemu dietatu.?
Dnes som mu dala tu zeleninkovu polievku,ale len tak 4 lyzicky,moc mu nesmakovala. ☹ A na vecer
chcem skusit dat este ryzovu kasu.kupila som od 4 mesiacov,od nestle. 😉 Maly mi vecer od piatej nechce
vobec jest tak mu skusim primiesat trosku do mlieka.Mozno mu zachuti.Ale inac zatial nic ine nebudem davat.

sisa.b
25. jún 2009

tak my sme kasu skusili predvcerom prvy raz a 0 bodov 😅

zuzula25
25. jún 2009

ahojte.
lenka gratulujeme k 4 mesiacikom 🙂 😉
a stymi prikrmami sa teda vobec neponahlaj.mne sa zda,ze babatka okolo 4 mesiaca strajkuju s mlieckom.co poznam tak asi kazde babeno malo okolo 4 mesiaca krizu papkat mliecko,ale to chce asi trpezlivost.ked bude hladny on to mliecko vypije.ja by som este pockala s tymi prikrmami ten mesiac,aspon do toho 5.ved minule si pisala,ze ako pekne papa,ze kolko vypil,ze si bola prekvapena.on ma asi len take obdobie 😕 ale to je len moj nazor,ty si mamina a ty vies co je najlepsie pre tvojho synceka

my sme este kasu neskusali,ale vcera som mu kupila,ale my mame nemliecnu,ked kojim.sisa ty si aku davala??

dream tak pekny vylet,esteze sa vam nic nestalo.a mate dalmatinca??no ti chlapi maju aspon raz v zivote pravdu,ze treba zit kazdy den akokeby bol posledny 🙂

nam dnes zrusili plavanie,ale idem s manzelom cez vikend vyuzit tu akciu co mame k plavanie

sisa.b
25. jún 2009

my sme skusali ryzovo bananovu s UM, ale asi ju zjem ja 😀 mne teda na rozdiel od malej chutila 😝
zuzi, viem, ze vam ho zrusili, ona najskor volala mne 😅

zuzula25
25. jún 2009

sisa asi jej pravdepodobne nechutilo to UM v tom.mne tiez chutnaju tie kase 😀 skus jej nemliecnu zarobit s dojceneckou vodou a dat jej do toho ovocie.a sice teraz ma napadlo,ze jej to asi nechutna,lebo to nie je v celku,ona v kasovitom stave nepapa,ze??

sisa.b
25. jún 2009

ved prave, nic pomixovane nepapame, takze kase zjem asi ja vsetky 😀

sisa.b
25. jún 2009

bola som pozriet krabice, ale oni su vsetky mliecne 😒 este aj ta vzorka, co sme dostali postou. a kde si ju kupovala? ma vobec pre nas zmysel kupovat dalsiu? 😅 😀

zuzula25
25. jún 2009

oni na tie kupony z DM boli zlavy len na mliecne kase.ja som ju kupovala v DM-Sunarka nemliecna kasa ryzova.a ci sa ti oplati??neviem,ale ved stoji len okolo 50 korun,tak mozte skusit.ale je trocha osladena,ale ako kazda.este sme ju neskusali,ale nas papkac zje vsetko co nezje jeho.

idem sa kupat s malym.

sisa.b
25. jún 2009

neva, dnes zas pekne papala kuraciu polievocku 🙂 aj masko musi mat na cele kusky 😀

ivetka5
26. jún 2009

Ahojte babeny, pozerám, že dnes sa nekoníkuje 😉 Ale kto by bol doma, keď je ok vonku, že? My sme boli doobeda, spotení sme prišli ako myšky. A teraz spinká malý, tak počkáme tatina z práce a neskôr pôjdeme, keď nebude také dusno. Ak nás lejak ovšem nepredbehne 😀 Mali sme predvčerom návštevu, ešte malého nevideli, a ako na potvoru dlho spal, inokedy toľko nebuva. Akoby vedel. 😎
Ekzémik sa nám pomaly stráca, len dúfam, že sa nanovo neobjaví ☹
Čo plánujete na víkend?

lenka0402
26. jún 2009

cau ivetka.vcera som ta vydela,pred fixom.Co ste boli na prechadzke?my cez vykend z alexom budeme v sobotu sami,tatinka mame v praci,a v nedelu este uvidime 😀

zuzula25
26. jún 2009

ahojte.

zeby sa nam zas schylovalo na burku?? 😕 uz tu davno neprsalo 😠 nech sa len rychlo vyprsi,este chcem ist von s malym.

ivetka dufam,ze sa uz exem neobjavi

ivetka5
26. jún 2009

Ahoj Lenka, hej boli sme, asi s manželom si ma videla, že? išli sme k bráchovi na návštevu. Ale bola som aj cez obed, cez najväčší lejak 😒 A vy ste kde boli, nevidela som Vás. my cez víkend ani nič na pláne nemáme, asi len v nedeľu k našim, niečo ugrilujeme. uvidíme.
Zas ide riadna búrka ☹ A že pôjdeme ešte von, asi nie.

ivetka5
26. jún 2009

Ozi, dnes sa malý 1-vý krát nahlas rehotal a ja s ním. bol srandovný.-) Ale koľko radosti mi urobil, keď každým dňom pozorujem na ňom, že je iný. To je to najkrajšie pre maminu, že? Aj ty to tak v vnímaš? A to vtedy, ako som ho dala pásť koníky, ale inak pritom plakáva a neviem, čo sa mu dnes zapáčilo 😀

ivetka5
26. jún 2009

zuzka, to dúfam aj ja, len tŕpnem, lebo sme mali Fucidin H a ten sa môže len 2 dni dávať a 4 pauza. A teraz len na premastenie Lipobasu a večer Holt

sisa.b
26. jún 2009

no pekne, my sme vonku este neboli ☹ najskor som sa chystala sama, potom prisiel necakane drahy, tak som rychlo upratovala, lebo bez neho si pri malej uz nic neurobim. ona uz je vsade strcena, ani riady nemozem umyvat, pokial ju nemam priputanu v kresle 😝
no a teraz som dopiekla taku rychlu trasenu tortu 😝

zuzula25
26. jún 2009

sisa potom hod recept na tu trasenu tortu.uz som o nej citala aj mamina ju raz robila a bola vyborna.

neboj ivet hadam to bude dobre.ja tie kremy nepoznam.a nema to aj z prachu na pranie??patrali ste po com to moze mat??

tak be alebo nebe prsat??chceeem ist von,nahodili sme sportak tak ho chcem otestovat,ale dame este naspat vanicku pokial mu je dobra

sisa.b
26. jún 2009

zuzi, ja robim len klasiku piskotove cesto vo forme a ten traseny krem navrch. davam dve slahacky, puding creme ole bez varenia a konzervu mandariniek aj so stavou. vsetko v miske rychlokyske utrepem a nakydam navrch toho korpusu. ak budes korpus kupovat, tak to mas za 5 minut vsetko hotove 😉

ivetka5
26. jún 2009

Zuzi neviem, ale keby to bol prach, tak to má asi skôr na tele, ako na tváričke. používam všetko detské alebo sensitive. Majú skôr podozrenie na bielkovinu kravského mlieka, neviem, či to dávajú do UM, čakáme ešte výsledky a podľa toho na alergológiu by sme išli. Uvidíme.

Sisa, dala by som si z torty, skúsim aj ja niekedy urobiť, mňamky 😝

lenka0402
26. jún 2009

ahojte 🙂 🙂 tu sa ako vydim vypeka,juj dnes mam cely den chut na sladke,a vy mi tu robite chutky ☹musim si aj ja cosi upiect 😉
ivetka,mi sme boli na parkovisku,a ja som ta len zazrela,ano bola si aj z mangelom. 😉
My sme boli pozerat papaciu stolicku,hore vo fixe ale tam sme nic nevybrali,pretoze sme chceli polohovatelnu a tam taku nemali. ☹tak sme ju nakoniec kupili v linde na 105ke. 🙂 🙂
A bola som este z jednou pani dohodnuta,predavala taky maly sportiacik,tak sme ho od nej kupili.
Aspon sa s nim dostanem vsade,je strasne lahucky.A da sa dat do uplneho lahu. 😉A sportiak z tohto modreho kocika budeme pouzivat az ked bude maly velky,skor cez jesen,zimu.
Ja mam draheho skoro staaaaale v praci,takto sa aspon vsade dostanem.

Sisa chcela by som spachat niaku tortu,ked budem sama cez vykend,neporadis niaku dobru plnku?


i

lenka0402
26. jún 2009

zuzi a ako zubkujete?este stale dva?ci uz tri? 😀 😀

sisa.b
26. jún 2009

lenka, ja varievam klasiku zlaty klas + maslo a taku dochutim, ako potrebujem. dost oblubena bola s bananmi vyslahana, ale kludne aj s kakaom, alebo len tak vanilkova.
teraz sa chystam na toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420 vyzera to velmi dobre

zuzula25
26. jún 2009

tak nakoniec sme vypadli von 🙂

teraz som skusala dat malemu tu kasu nemliecnu ryzovu.strasne mu chutila zjedol 120ml,ale spravila som mu taku redsiu,a chutnala som ju-no teda sisa tak tato by ti nechutnala,mne prisla nesladka.

stale mame dva zubky,ved stacia-uz vie teda poriadne hryzt

idem uspavat.

sisa aka ke slahacky davas do tej trasenej torty??

sisa.b
26. jún 2009

tak som ho nakoniec vytiahla von, aj ked mu dnes trhali zub 😅

zuzi, davam take, ake mam poruke 😝 v stredu som mala dokonca jednu trvanlivu v krabicke a jednu v kelimku 😅

sisa.b
26. jún 2009

mame novu zabavku - plastove lopticky nahaname po izbe 😀 tie, co mame na plavani - velmi sa jej pacia