Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
7. feb 2009

no nechavaju sa cez noc odstat,ale je to trosku iny recept.daju sa tam dva biele jogurty,osolia,okorenia,kari korenie a cervena paprika,cesnak a nechaju sa na noc odstat,potom sa v rure na grile ugriluju,su super,take lahodne

3558
7. feb 2009

ahaaaaaaaaa. tak uz som zase o nieco mudrejsia. mata si tu vypytuje recepty a potom sa tu ani neukaze. 😝 😝

tanidlo
7. feb 2009

No vidite, ze to ide 😀

Zuzi, diky za vtip..poznam, ale je fajny 😀 😀 😀

Baby, uz ma tolko nedrazdite tym jedlom, lebo mi uz slinky tecu po klavesnici, asi pojdem takto na noc vyrabovat chladnicku, snad cosi jedle najdem 😉 Tak zatiaaaaaal 😅

zuzula25
7. feb 2009

ja sa na dnes lucim.... 😵

centik
8. feb 2009

dobre ráááno babulkyyy 😀

3558
8. feb 2009

dobry podvecer. zase nist? no ved hodte nejaku klebetu do placu, nech je co rozoberat. 😝

mkatka
autor
8. feb 2009

Ahojte, no já žasnu, ona se ta diskuze rozjela??? To jsem moc ráda. Sice mi už dítko odrostlo, má 2,5 a na procházky jsme začali chodit pěšky, ale stále nemáme procházkové kamarády/dky

Nestačila jsem si přečíst všechno, jen první stranu (strašně tu kvákáte 😅 )

Jen zareaguju na Ivku z Prejty....to si děláš srandu, že opravujete ten růžový domek, co je teď bez střechy, s tou nááádhernou zahradou.....na ten jsme měli zálusk 😠 😉 náš znýmý bydlí asi ob 1 či 2 domky dál, takový s bílou fasádou....chtěli jsme něco blízko, zatím jsme ale na nic nenarazili....

Jinak my bydlíme v Kolonkách, žlutá bytovka.

Zkusím vás pomalu dočítat a seznamovat se s vámi 😵

tanidlo
8. feb 2009

Dobry vecer mile deti 🙂 My sme dnes prvykrat cestovali vlacikom, tak ma maly zazitkov nad hlavu..teraz sme prisli unaveni domov 😀

Jeeeej, ahoj Katka, akurat som si vcera hovorila, ze kam si sa stratila, ked si sa tu od zalozenia dubnickej temy neobjavila..tak vitaj spat a dufam, ze to vsetko v zdravi docitas 😀 😀 😀

Zuzi, klebety nemame, asi sa nepohybujeme v tych spravnych smotankovych kruhoch 😀

3558
8. feb 2009

mkatka to je ktora, zlta? slobodarka?

tani ani ja nemam ziadnu klebetu. 😝 iba to, ze som si dnes kupila sveter na krst. 😔 😀

mkatka
autor
8. feb 2009

Nevím, čemu se říká slobodárka, prý to býval finanční úřad, neboli jsou policajti, cigáni a my 😅

Jinak poctivě dočítám, jsem na straně 8. Koukala jsem i na fotky a musím zatím říct, že ani jednu z vás od pohledu neznám. Buď ty fotky zkreslují nebo jsme se fakt míjely.

Budu teď trošku reagovat na to, co tu proběhlo dřív. Dětskou doktorku máme dr. Čilekovou. Krom té fronty lidí, co tam zvyčajně má, jsem spokojená. Je milá, Vojta jí má rád. Sestra trošku někdy od rány, ale když ček ukáže, že se nedá, pohoda. Na dr. se mi líbí, že respektuje životní styl a přizpůsobuje se (nekecala mi do látkových plínek, navrhuje přírodní léčbu a homeopatika, protože si všimla, že na to jsem).
Dr. Baginovou jsme ale taky zažili a to 2x, když byl malý fakt nemocný a vždy nám dobře poradila. Je taková rázná, rychlá, přítel si jí pochvaloval, já jsem z ní trochu vyprdlá, na mě se musí pomalu 😝 , ale jinak ok - čímž nikoho nechci doporučovat).

Do parku chodíme jen občas, spíš uhneme z cesty a skončíme někde jinde. Když bylo teplo, tak jsem párkrát zaskočila na ty prolejzačky, ale dopoledne (doobeda) já zvyknu být doma, vařit, uklízet a tak a odpoledne je tam na umření, protože tam není stín.

Do MC jsem chodila i do toho starého u ABC, ale nějak se mi tam přestalo líbit. Akce žádný, ani pro děti ani pro maminky, s Vojtou jsem si tam hrála vždy jen já. Ani mamin tam ke konci už nechodilo. Od září chodím do toho nového a je to tam lepší. Každý pátek jsou tvořivé dílny (náš Vojta na to moc není, tak okoukne a jde si po svém, takže se vždy umělecky vyřádím spíš já 😀 ) Bývá tam angličtina pro děti a je to tam takové neokoukané no...já jsem spokojená.

Ehm, tak to je zatím vše, jdu číst dál

3558
8. feb 2009

aha katka uz viem. to je ta budova co kupil herda / firma hermes/
tam byval aj moj kamarat branko so zenou a synom. ale nikdy som tam nebola. to su ale len na prenajom,ze?

zuzula25
8. feb 2009

ahoj mkatka,vitaj spat,som rada,ze si napisala o tom novom MC,lebo by som tam niekedy rada zasla,ale asi ked budeme mat polroka.aj sa tam treba nejako prihlasit,ci staci prist?????

mkatka
autor
9. feb 2009

Ano, jsou tu byty jen na pronájem. S tím jsme sem aj šli, je to naše přestupní stanice, chtěli bychom domek někde v okolí. Když jsme se sem nastěhovali (z garsonky v BA), tak jsme byli nesmírně spokojení - velké prostorné místnosti, okna na obě strany - v létě jde udělat průvan, když třeba, ale postupem času je nám to tu malé. Přeci jen jsou to 2 mísnosti a prckovi vzniká nárok na vlastní pokoj a nakoupilo se spousta krámů, které už není kam dávat.....Zuzko29 fakt ti nezávidím to stěhování zpátky 😉

Do MC Bambulka (to nové) stačí přijít. Holčina co to vede se většinou nové maminy ujme, vysvětlí a tak. Jen pro informaci vstup stojí 1 EUR, účast na nějaké aktivitě (tvořivé díllny, angl. pro děti atd.) je další 1EUR (nepovinné). Bývá otevřeno někdy od 8 tuším, já tam nikdy jak po 9 nepřijdu, a končí se něco mezi 12 a 13, jak kdy. Je to tedy jen doobeda. Otevřeno po - pá kromě čtvrtka.

Jinak jsem včera v kategorii škola a školka založila novou diskuzi "Dobrá školka v Dubnici nad Váhom" a zatím se nikdo nepřidal. Jdu dnes obíhat školky a snad někde pochodím. Pochybuju, že mě nechají nakouknout dovnitř (něco na způsob otevřených dveří) a budu se tak moci rozhodnout. Tak jestli máte zkušenosti ať už vlastní nebo od slyšení - sem s nimi. Vlastně tam s nimi 😅

zuzula25
9. feb 2009

mkatka a chodia tam aj mamicky s malinkymi babatkami???

3558
9. feb 2009

ja dam do skolky pri ABC. lebo tam mam svokru 😔 😀

mkatka
autor
9. feb 2009

Zuzi 25, jasně že můžeš. Mívají tam kočárek uvnitř právě pro tyto mimi (jakože svůj se špinavýma kolama si necháš na chodbě a máš mimčo na očích). A maminka si to tam omrkne, co ji čeká, udělá si svůj názor, pokecá s ostatníma maminkama....

Zuzi 29..taky jsem chtěla dát do ABC, mají snad nejlepší reference, ale teď berou jen 12!!! dětí. To je dost málo. Ani to tam nebudu zkoušet. Zkusím teda tu 5tku a když to nevyjde, tak bude doma, no....a zkusím o rok. Je mi to líto hlavně kvůli němu, kolektiv je kolektiv, to mu doma nahradit nemůžu a taky děti hodně poskočí ve vývoji. Na druhé straně mají větší náchylnost k nemocem....nechám to holt osudu.

Dotaz: čemu se říká 105tka? Doma jsme si tipli ten dlouhý blok baráků podél hlavní ulice, jak je foťák, dětský obchod atd.....???

3558
9. feb 2009

105ka je ta bytovka popri hlavnej ceste. mkatka mas pravdu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tanidlo
9. feb 2009

Katka..diky za obsiahle info o materskom centre, ja uz tiez par dni uvazujem nejako maleho zabavit, mozno by nebolo zle zabehnut sa tam aspon pozriet..ale ono je to teraz prestahovane az tam za hlavnu cestu ako je Centrum volneho casu, ak sa nemylim, alebo nie ? A mozno je to nejake ine centrum 🙂 Lebo toto by bolo pre nas dost od ruky a daleko, lebo tam kym clovek pride s kocikom ide dusu vyplut tuto od nas zdola..no a este cesta naspat a ani nemusime nikam chodit..hehe..teda nie ze by sme centrum nemali aj tu dolu, kusok od nas, ale tam ma to nejako netaha..tusim je len raz do tyzdna a pridu tam zo tri mamicky..ktore sa aj tak bavia vonku..no neviem, mozno skusim nazriet, co Ty na to Centik, nepridate sa s Bibkou ? 😀 Aj tu prechadzku by sme mohli trebars zajtra zbuchnut..ja som dnes cele doobedie presedela u doktorky, teraz som prisla s vyplazenym jazykom domov a uz sa len zvalim a chcem mat klud, teda okrem Mackovych najazdov na mna 🙂

A Katka, tu 105-tku si trafila uplne presne 🙂 Vraj sa to vola kvoli tomu, ze je to 105 bytova jednotka, co znamena rovnych 105 bytov..aspon mama mi to tak vysvetlila, ja si to zas az tak do minulosti nepamatam..to som tu este nebola 😀 😀 😀

mkatka
autor
9. feb 2009

A to já mám to MC skoro za rohem. Už tam chodíme i pěšky, když není moc zima. Když nejdeme do MC, chodíme se dívat na emu, na gaginy, na koníky...očumovat požárnický auta....

A jinak už jste některé zrealizovaly společnou procházku? že bych se přidala...

3558
9. feb 2009

aj ja by som sa pridala. ale nechajte to az na marec ked pridem do Dca 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉

tanidlo
9. feb 2009

Kati, to mate fajn, ked ste tak blizko, to na zverinu by sme sa aj my chodili pozerat, teda hlavne ja.. 😀 😀 😀 Ale maly tiez rad "vytaha za usi" nejakeho toho ziveho tvora, zatial sme skusali skrecka, havina a kocurov..no a nasich papagajov pravidelne prehana po klietke 🙂 A tie poziarnicke auta su tiez fajn napad, my chodime zatial len na vlaciky..

Spolocnu prechadzku sme zatial nemali, teda aspon ja o nicom neviem..ale my sa s Centikom uz dlhsie chystame, ze Jani ? Tak snad nam to vyjde aspon tu dole po tom "nasom rajone" 🙂 A Zuzi..tesime sa, ked sa v marci pridas..to uz by mohlo byt aj nejake krajsie pocasie 😎

zuzula25
9. feb 2009

ked pride zuzka v marci domov mohli by sme dat vsetky kocikove rande,urcite sa vaicere radi pripoja-aj ja 😉

3558
9. feb 2009

jasnacka. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

magdia555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3558
9. feb 2009

sa tesim.len 5.3 idem k tomu fararovi na nauku, 6.3. som objednana ku kadernicke a 7.3.mame ten krst.
potom v nedelu idem k martine35,lebo musim ist pogratulovat nikolke, v pondelok zase idem na socialku vybavit rodicovsky prispevok a v utorok by som chcela maleho zaregistrovat u nejakeho doktora.

ozaj mata35 tak uz to vies, ze pridem k vam 😀 😀 😀 😀

mkatka
autor
9. feb 2009

Mě osobně by vyhovovalo víc poznat vás nějak postupně, víc cizích lidí najednou...asi bych vzala do zaječích... 😝

3558
9. feb 2009

no no no!!! 😀 😀 😀

3558
9. feb 2009

tu to zase zije,,,,, 😠 😠 😠 😠

tak som prave dorobila cokoladove mafiny a tlacim sa. za chvilu budem ako skrina. 😠 😠 😠 😠

tanidlo
9. feb 2009

A viete, ze u mna je to podobne ako u Katky ? Ja ako vidim viac cudzich ludi naraz, tak hodim spiatocku, ak je to mozne 😀 Aj ked zas na druhej strane, my uz tu az tak cudzi nie sme, no nie ? A zase aj tak pochybujem ze sa nam podari naraz stretnut vsetkym, alebo aspon vacsej polovici, to nam zas drobci urcite prekazia, aj keby sme chceli 😀 😀 😀

mkatka
autor
9. feb 2009

Tani, díky 😉

jsem trochu introvert no....

Pokud je pro někoho daleko sem na Kolonky, my se klidně vydáme dolů k nádraží, pohodička. Prcka vrazím do kočárku, aby nám to netrvalo půl dne a můžeme se třeba jen tak poprecházať. Čas mám do středy, čtvrtek razíme do Čech, vracíme se pondělí a od úterý můžeme zase....