Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
9. jún 2009

Lenka môžem si do teba trošku rypnúť? 😉 naša Vaneska to robila od 7 mesiacov do 2,5 roka 😀

yvka1
9. jún 2009

Síce vtedy mi to až tak vtipné veru nepripadalo 😉 😝

ivetka5
9. jún 2009

lenka, aj nám sa to stáva, len siréna a hotovo, dám dudel, a stíchne, ale po sebe možno 2 krát, nie 10. Zatiaľ teda. Asi sa im chúďatkám sníva ako idú na svet, alebo, že nemajú flašu v pusinke 🙂 Ale už fakt idem do hajan, moc nepíšte, aby som ráno nemala veľa čítania, aj žehliť musím 😀

yvka1
9. jún 2009

sisa kde si? 😉 prosím ťa kde kupuješ tú soľ na pranie,nenašla som ju ani v dm ani v 101...tým plienkam dúfam nevadí keď ich periem v normálnom prachu?? 😕

sisa.b
9. jún 2009

tak uz sme vystrojili navstevu a snazim sa decko ulozit spat 😅

zuzi, ja som si nejak nevsimla ten casovy posun, no zas som mala pocit, ze neviem, co robit na tej hodine ☹ akoze instruktorky sice mile, ale potrebovala by som trosku individualnejsi pristup. stale sa tam citim, akoby som robila nieco zle. aspon keby mi povedali, ze nevadi, ked place, to robi vela deti. alebo nechame ju tak, hrajte sa s nejakou hrackou, skusime nabuduce...
a takto? mala place pri potapani, ja som v strese, ona zo mna potom este viac,... 😔

tie topanocky su mile, ale moc drahe. ja sa chystam objednat tu http://stores.shop.ebay.com/mytwinkletoeshoes__...
vyjdu aj s postovnym na polovicu 😉

sisa.b
9. jún 2009

yvka, urcite im to nevadi - a ta sol, je skor doplnujuci prach, vyrobok priamo dm. ale mala je na to alergicka, tak chcem skusit nieco ine

yvka1
9. jún 2009

Lebo keď som sa v DM na to opýtala tak sa na mňa predavačka pozerala ako keby som prišla z Marsu. Ako sa to volá alebo aký má aspoň približne obal?

sisa.b
9. jún 2009

yvka - je to denk mit oxy energy - zeleny kelimok ako od velkej horcice (akurat ten byva zlty). je to odsttranovac flakov.

mkatka
autor
10. jún 2009

Se tu chatuje do půlnoci a pak ráno každý vychrupuje.... 😉

Yvka...plenkám je to jedno v čem pereš, prdýlce už někdy ne....některé dítě je citlivější. Myslím, že bys už poznala, jestli je prcek citlivý na nějaký prášek - body jsou taky na těle. Otázka, jestli mokrá plínka se chová jinak. Ale ten mýdlový sliz je velmi levná varianta, můžeš vyzkoušet.

Já kupovala sůl v DM v takové papírové krabičce. Jsou ale i lepší soli - perkarbonát sodný - mohl by být vhodný i Sisa pro tebe, když říkáš, že malé vadí. Osobně vyzkoušeno nemám, ale ženský na české diskuzi to moc chválí a kupují ve velkém, je to "čistější" složení, vypere i jiné skvrny, přidává se to do praní nebo se to dá do kýble s horkou vodou a nechají se tam věci odmočit a pak se to vypere - to pro větší efekt.

Já si nemohla vynachválit žlučové mýdlo - za nějakých 29 korun taky v DM, namydlí se tím čerstvé pokaka fleky, trochu pošudlí v ruce, já jsem si tím fleky přeprala takřka dočista a pak se hodí do koše na praní....jinak jsou i tekuté, ale dražší už (nevím, jestli má DM).....podle mě kostka bohatě stačí.

.....na změkční vody se dá používat ocet místo aviváže - taky levná varianta, žádný strach, po vyprání není nijak cítit

Konec pracího okénka. 🙂

mkatka
autor
10. jún 2009

Ďoučata, trochu jste mě polekaly s tou Orálkovou, taky k ní chodím. Zdá se mi velmi příjemná a proto tvrzení, že není kdovájaká odbornička mě znepokojuje. Zvlášt když cítím, že těhu není tak pohodové jako to první a mám obavy. To, jak reagovala na Yvku, to profi nebylo fakt.

Už jste kukaly na www.brusko.sk - krásné fotky, že?

To je zase počasí, chjo, zase jeden den strávený doma ☹

zuzula25
10. jún 2009

ahojky.my nechatujeme do polnoci,ja som uz davno hore,ale posielala som mamine objednavku,tak sa tu prplem.
tu sa perie ostosest.ja tiez pouzivam ocot,ale len ako odstranovac vodneho kamena.nalejem ho do pracky,ked tam nie je pradlo a dam na vyvarku.

sisa a kedy idete objednavat tie topanocky???

inac ja som tiez odisla od Oralkovej,lebo som nebola spokojna,mala som nejake problemy a ona stale,ved este je cas,ked sa do roka nepodari,pridite a tak dookola.ona je v poho po ludskej stranke,mila a pokial je vsetko bezproblemove tak je dobra,ale ako odbornicka nula bodov-ale zas na druhej strane,bola mamine pri porode,ked som sa narodila a som tu 🙂

dnes to pocasie zase fuuuuj

sisa.b
10. jún 2009

katka, prekarbonat sme mali - PUER a bol v pohode, malej nevadil. no chcela som prave vyskusat ten z dm-ky, lebo sa mi nechce pokazdej platit postovne, ked ho potrebujem 😒
ocot pouzivam tiez k plienkam na zmakcenie namiesto avivaze.

zuzi, neviem, kedy ich objednam. mozeme sa potom dohodnut, ked by si chcela. inak plienocky by uz mali byt na poste 😉

zuzula25
10. jún 2009

sisa ale tam maju v pomuke len jedny pre chlapca??ci som zle pozerala,lebo tie sa mi moc nepacia 😒 ,no ved este kuknem na ne.tie dievcenske su tam nadherne.potom mi napis kolko ti mam dat penazi,aby som sa zajtra vyrovnala.

inac u nas uspech aj zemiak,zjedol skoro polovicku zemiaku.to bude velky papkac,nastastie.lebo uz som sa bala po tom ake u Rebeky su neuspechy s papanim.ale to sme my baby prebercive 😅

sisa.b
10. jún 2009

zuzi, ja som vcera skusala to morcacie so zemiakmi a kukuricnou kasou a nezjedla ani stvrt toho mrnaveho hipp pohariku 😒

este neviem najst jednu stranku, tak boli krasne tie kozene topanocky, sice trosku drahsie, ale vzdy to lepsie vychadzalo ako tie lilliputi

sisa.b
10. jún 2009
zuzula25
10. jún 2009

takze papkacka z nej nebude,ale zato velka sikovnica

tie posledne 2 linky co si sem dala na tie topanocky,tak z toho prveho by som si vybrala.vy ste ako na tom??aku budes objednavat velkost???

yvka1
10. jún 2009

Zuzi tebe sa ktoré páčia mne tie modré 6-12 s opičkami 😉

lugu
10. jún 2009

mne vsetky,len nemame take male babo 😀

yvka1
10. jún 2009

😀 treba si nejaké urobiť 😀

dream.d
10. jún 2009

ahojte. mi sme dnes boli na poradni a vážime 7130g, kolko meriame to neviem, ale doma ked som skúšala merať ja tak mal 65cm. boli sme aj na očkovaní do nožičiek, tak je drobec pekne nervózny a stále mrnčí. sa teším na noc. ale už som mu dala panadol, tak snád ho to trocha prejde.

lenka0402
10. jún 2009

Ahojte dievcence. 🙂 🙂 tu sa topanockuje sa mi zda,, 🙂 🙂 ved uz tolko nepiste,nestiham vas citat.
dream,vladko je pekny valibuk,ako ten yvkin, 🙂 tak sa mi zda ze ten moj drobizg asi malo papa,ked mi sme mali v 3 mesiacoch o kilo menej. 🙂 A to mame na nozkach take male faldiky, 😀 😀 Len nech papaju,aspon z nich vyrastu velky chlapci.
Aj mi sme dnes boli na ockovany,no hruuza.dostali sme 2 injekcie do obidvoch noziciek.Chudatko moje,plakal az ho triaslo. ☹ ☹ poobede nam teplota vystupila na 39,2 tak som sa od maleho ani nepohla,teraz nam klesla na 38,2 tak je to trosku lepsie. ☹ ☹ dufam ze noc bude lepsia. ☹

dream.d
10. jún 2009

lenka riadne vysoká teplota, a čo si s ním robila, aby mu klesla? môj zatial neteplotuje ale stále sa jeduje a plače, ani nosenie nepomáha. snád zajtra bude lepšie.

lenka0402
10. jún 2009

dream dala som mu polovicku cipku panadol baby do zadocku.Tieto cipky su len od 9 kil,tak som dala len polovicku.Studeny zabal na nozicky,kde ho pichli.A pri kupkani,dat tosku chladnejsiu vodicku,a pit vlazny cajik,,nie teply. 🙂

sisa.b
10. jún 2009

zuzi, ja este neviem 😅 zatial mame nase tescove a mala este nebeha, tak by som asi skor pockala, nakolko jej nozicka narastie. ona ma velke labky uz od narodenia 😝 tak neviem, ci skor nebudeme kupovat puzdro na husle 😀

zuzula25
11. jún 2009

dobre ranko 😉
dream a lenka ako ste prezili noc s dorobcekmi po ockovani??myslela som na vas.my sme si to teda tiez riadne uzili.Matko ani nemal teplotu,ale tiez bol strasne umrncany ako Vladko.to je celkova reakcia na ockovanie-to ze ich boli zevraj cele telicko.ale v noci byval dobry.len cez den strasne upistany,nicim sa nedal utisit,az po Panadole ho to preslo,aj to sme donho davali polhodinu.lebo az sa zahikaval od placu ☹ takze sa tesime na tretie ☹

yvka mne sa pacili tie topanocky prve tie s autickom,tiez mame doma par capaciek,ale ked sa mi velmi pacili.

sisa,ze puzdro na husle 😀 😀 😀 😀 😀 vtipalek

mkatka
autor
11. jún 2009

Ahojte

k capáčkům, zkuste pohledat NOLENKY

Včera jsme vyrazili na Monster trucks a houby houby 😨 nikde nikdo, plagáty pryč. Tak jsme vzali malého na nádraží, cestou zpátky jsme se svezli autobusem - pro něj zážitek, ještě nikdy nejel 😀

lenka0402
11. jún 2009

Ahojte 🙂 zuzi mali bol v noci uplne v pohode,ked tvrdo zaspal,pekne sa spotil a teplota mu krasne klesla. 🙂 Tak u nas bola noc ok. 🙂 Teraz kopka z holou ritkou,to ma najradsej 😀 😀 ked ma volnost.
A vy ako?Matko poslucha?mohla by si hodit nove foto,nech vidim ako vam rastie.A pojdete na tu grilovacku s tou stefkou?Nech vam vide pocasie,dnes to vyzera na pekne teplucko. 🙂 🙂

zuzula25
11. jún 2009

katka co su to nolenky??? 😕 takze mate zazitok s autobusom.vlakom uz isiel??

lenka prihodim nove fotky mozno dnes ale pravdepodobne skor v sobotu uvidim ako bude maly posluchat.Matko sa uz pokusa liezt,zdviha prdelku akokeby bol stonozka,ale najviac ho bavi byt na brusku a tak sa dostane k vsetkemu.v nedelu ideme grilovat,sa tesim 😎
to je super,ze Alexikovi klesla teplota

babule robite niektora muffiny??chcela by som vyskusat,ale len do papierovych kosickoch.uz som ich raz robila,ale to bol polotovar.nemate nejaky dobry receptik??pozerala som aj na mmb

mkatka
autor
11. jún 2009

Vlakem tuším ještě ne, plánujeme odparkovat auto v Teplej a svést se do TT.

Nolenky jsou taky takový capáčky, kožený. Jen nevím, odkud je ženský kupujou. A v Deichmanu mají taky, hned na začátku v takových těch regálech s ponožkama, když si vyberete, máte to bez pošty 😉