Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

centik
7. jan 2009

Tani no my sme aj nabalili domov hostom, tak preto tak rychlo sa zjedla 🙂

dobre ranko vsetkym 🙂

zuzula25
7. jan 2009

dobre ranko, alebo uz predpoludnie 😀 🙂

jajus,vitaj medzi nami,ja som nedavno rodila v ilave,pre babatko tam potrebujes jednorazove plienky,vlhcene utierky ostatne tam vsetko davaju,ja som si este zobrala ponozticky,ciapocku pre maleho a deku taku mensiu na prikrytie,lebo som rodila v decembri,ale inac je tam teplucko.ak ta nieco viac zaujima kludne napis a ak budem vediet odpoviem.no a ked pojdes domov tak vybavicku,ale to ti aj potom donesu do nemicnice.

centik
7. jan 2009

a pre babo este nieco co das do postielky, lebo tam nieje plachta ani nic, tak nejaku deku urcite, sko spominala Zuzka jednorazove plienky plus utierky, ale latkove plienky tam su, a pre seba vlozky po porode, jednorazove podlozky (kupis v lekarni), pre teba na porodnu salu, potom aj ked budes lezat na izbe, tak na postel, a aj ked budes babo prebalovat, ja som takych 5-6 asi aj vyuzila, nocnu koselu, uterak, hyg. potreby, toaletak, keby si potrebovala nachystaj si doma odsavacku na mlieko, no a na rodenie si zober nejaku starsiu nocnu koselu, trosku bude spinava 🙂 a jednorazove nohavicky po porode to maju tiez v lekarni aspon take 2-3 to sa da aj preprat

jajuska81
7. jan 2009

ahojte babule, dakujem pekne za info 🙂 no ja mam termin podla ms 10.3. podla UZV 19.3. tak ale to je uz jedno,len uz nech je to za mnou,prepisem si tie veci na moj dllllllllllllllllllllllllllhy zoznam 🙂 a ked budem nieco chciet este vediet, urcite sa budem pytat,lebo som zatial za TN,ale mozno ma ukecate na IL 🙂 ako ste boli spokojne so vsetkym v IL, kto vas "rodil" ?

centik
7. jan 2009

ja som bola v IL spokojna, aj ked vsade sa najdu aj vynimky, nie kazda sestricka ma stale dobru naladu 😀
mna rodila dr. Janegova, ale mala som uplne uzasnu sestricku Moncekovu, keby sa dalo tak tu by som si objednala nabuduce k porodu, ale objednat sa da asi len dr 😀

lugu
7. jan 2009

Dnes som bola na MsU a bola to riadna fuska prejst po zasnezenych chodnikoch s kociarom,trvalo nam to so samkom 3hodiny,kym sme sa vratili domov,ale to sme museli chodit po tom najvacsom snehu,ale zastavili sme sa aj v lidli a lekarni,tak asi to nas zdrzalo 😀 a co sa tyka co do porodnice,tak ja velmi neporadim lebo mne napr. dali nemocnicnu koselu ked som rodila aj tie jednorazove nohavicky som jedny dostala,ale ked mozem,tak odporucam kupit najmensie plienky lebo som sa stretla aj s tym,ze babo malo necelych 3kg a mamicka mu kupila velke plienky a on sa v nich stratil ☹ 🙂 asi tolko 😵

zuzula25
7. jan 2009

urcite tie najmensie plienky tie su od 2-5kilov,ja som tam bola nadmieru spokojna,boli tam vsetci ochotni,mili a velmi mi poradili vo vsetkom,asi ti neochotni si zobrali dovolenku 😀 😀 😀
mna rodila doktorka snopkova,bola uple super,

lugu mas pravdu prejst s kocikom v takomto snehu je teda poriadna fuska,clovek sa pri tom normalne narobi,jedine zeby sme chodili po cestach,tie so odhrnute 🙂 😀

centik
7. jan 2009

Snopkova je zlata, u nas tusim robievala vizitu na izbe

centik
8. jan 2009

dobre rano 🙂

centik
8. jan 2009

dnes sme sa konecne boli s malou prejst von, ale len pesi okolo panleka, na uvod hadam staci 😀

Tani svokra ta nepusti k PC ci co?? 😀

jajuska81
8. jan 2009

ahojte, chcem sa popytat:treba si so sebou brat aj pribor,pohar a taketo prakticke veci?kamoska si to brala,ale asi skor z hyg.dovodov.dakujem

centik
8. jan 2009

jajus pribor nie, ak chces pohar mat na izbe tak ano

zuzula25
8. jan 2009

ahojte,pohare su tiez na izbe z takychto veci si netreba nic brat,pribor tam dostanes hned,ale musis im to podpisat,ze si ho prevzala

sisa.b
8. jan 2009

ahojte 🙂 prajem vsetkym krasny novy rok.

boli sme 10 dni bez netu, lebo sme si dali ziadost o predlzenie zmluvy + magio a oni nas jednoducho odstrihli a novy net nemal kto zapojit 😠 😠 😠 idem uz asi sampus otvorit 😝

centik
8. jan 2009

zuzi ja ked som bola nic som nepodpisovala 🙂 ako sa vam dari kojit?
Sisa no to si musela mat riadny abstak 😀

sisa.b
8. jan 2009

jj, poriadny abstak 😝 a mam co citat, aj v inych temach 😝 😀

zuzi, ze 3 tyzdne a 6 dni 😕 to letiii. ako sa vam dari? ako ste si na seba zvykli?

my poctivo grckame a dnes v poradni nas doktorka objednala na nejake vysetrenie, ci nema mala reflux ☹ ale pribrala vyse kila za mesiac, takze bola doktorka spokojna 🙂

3558
8. jan 2009

ahojte. tak ja mam hlavu v smutku, uz maleho prikrmujem a zacala som davat aj tie kasicky, a teraz citam ake su nezdrave atd... no a ja tomu nerozumiem. mam obilninovu kasu a ryzovu, len take ie obycajne a davam do toho cerstve ovocie. no a citam ze ake to je nezdrave a tak. ze lepsie je si doma robit. no ale ked neviem ako na to.vy ste tie kase kupovali, alebo robili. dikes.

centik
8. jan 2009

Zuzi ja som kase vobec nedavala ani nedavam

centik
8. jan 2009

a netreba vsetko citat 😉

sisa.b
8. jan 2009

zuzi, ja som pri starsich davala aj tie kase, ale nie vela. skor som im robila klasicku krupicnu kasu, puding a samozrejme mixovane ovocie a zeleninu.

zuzula25
8. jan 2009

ja som to podpisovala do nejakeho zosita, ale ked som to vracala tak uz nic nechceli.
zatial sa nam dari kojit,aj ked niekedy dlhsie aj dve hodinky, alebo si pyta po polhodinke znova,ale radsej budeme takto pokracovat,,aj teraz uz papame od 18 prerusovane ☹ ,uz som vystriedala vsetky polohy 😀
sisa mo zvykame,aj ked to nie je vzdy podla mojich predstav,obcas sa trosku jedujeme,ale je to z dna na den lepsie 🙂 aj nas tak minule odpojili,ale az na mesiac,ked sme chceli prekladku netu,ked sme sa stahovali 😠

tanidlo
8. jan 2009

Ahojte..chvilu tu clovek nie je a uz prispevkov ako maku 😀

Jani, svokra je pomaly este vacsi zavislak na nete ako ja..vlastne cela draheho rodina, takze pohoda 🙂 My sme este stale v DCA, len som sa sem dnes akosi nedostala..pol dna som stravila sankovanim s neterou, tak som sa na stare kolena vratila do starych cias, hehe..ale bolo super, aj pocasko celkom pekne..ohladom tej tacky sa Ti este ozvem, asi ked sa vratime (ideme az rano), ved ju zatial nepotrebujeme, az cca o tyzden, ked sa bude robit dalsia torta 😀

Sisa, aj my sme boli na vysetreni kvoli refluxu, asi pred dvoma mesiacmi v Ilave, na sone zaludka, ci co presne to bolo..malemu sa strasne pacilo, aj doktorka, aj obrazovka PC a asi najviac ta srandicka, s ktorou mu behala po brusku, ako vzdy sa chcel zasadne vysetrovat sam 😀 Tak nech Vam to dobre dopadne..

tanidlo
8. jan 2009

Zuzi, my kasicky papame (zhruba od toho pol roka), aj ked tak nepravidelne, aby to mal Macko pestre..a je to rozne, mame aj kupovane, vsetky mozne prichute, ale robime aj doma, krupicovu, pudingy a tak..to mu striedame s mlieckom, zeleninou, ovocim , maskom a proste vsetkym, co by taky drobec mal papat..lebo ten nas zje asi vsetko, co nezje jeho, takze zatial sme nemali problem absolutne s nicim 😀 A tiez uz som prestala citat vsetky tie poucne clanky, co deti mozu a co by nemali, lebo som z toho mala hlavu ako melon..riadim sa hlavne svojou intuiciou a dufam, ze je to ako-tak spravne 🙂

Zuzula, nam odpojili net na mesiac (tiez kvoli stahovaniu) prave vtedy, ked som sa vratila s drobcom z porodnice, tak si asi vies predstavit ten abstak po dennodennom pripajani sa (teda s vynimkou porodnice, tam som bola skoro mesiac bez netu tiez), uz som skoro lozila doma po stenach, ale nakoniec som si tak odvykla, ze ked ho zapojili, ani som nevedela, na aku stranku sa mam pripojit, no uplna amnezia 😀

Pekny vecer vsetkym..

3558
8. jan 2009

ja mam z tych prikrmov uplny hokej ☹
no neviem ci mam teraz varit tie kase, alebo pokracovat, idem nieco pohladat na nete, a mam nervy 😠 lebo drahy sa tu napchava a ja drzim dietu od vcera. no a vonia mi to a ja som nervozna ako pes. nechce ist do kuchyne. a ja tam nemozem, lebo net je v obyvacke 😠 😠
tak sa majte krasne a dobru noc.

ozaj ccentik bola som vcera v tom nexte a tam je ,,vybielene,, uz tam nieje absolutne nic, ani ponozky z vypredaja 70%. je uz len novy tovar. ☹ ☹ a ten je drahy, ale aj tak vravia niektore mamicky, ze lacnejsi ako na slovensku.
tak bruuuu noc

sisa.b
8. jan 2009

tanidlo, tak super, ze sa mu pacilo 🙂 mna uz tu na MK dievcata strasia, ze to bude horor 😕 tak som zvedava

zuzula, aj my sa kojime skoro stale 😝 teda teraz uz ma aj odmietla, lebo ju z prsnika natahuje, ked je nakrmena 😕 ale aj tak mam pocit, ze na mne stale visi. len to nevzdavajte, ono sa to upravi. aj ja sa tym utesujem 😀 my mame este aj prehodeny rezim, takze spavame od 6,00 do 14,00 😝 ale uz som si zvykla 😝

tanidlo
8. jan 2009

Zuzi a v com konkretne mas ten hokej, mozno poradime 🙂

Sisa..horor v akom zmysle ? Ak pojdete na to iste, je to len par minutkove vysetrenie, zalezi hlavne na tom, ako drobci znasaju doktorov, lebo tam boli veru riadne revy, ked sme tam boli..

sisa.b
9. jan 2009

tanidlo, ona mi doslova pisala, ze ta sonda je peklo ☹ tak dufam, ze to nebude dlho trvat. a co sa tyka znasanlivosti, tak mala zatial rozdeluje ludi na mamu a tych ostatnych 😀 teda aspon mam taky pocit 😝 ale vcera sa na doktorku pekne usmievala a blabotala jej. to vsak zavisi od cloveka 🙂

tanidlo
9. jan 2009

Sisa, tak ano, Rebeka je este malinka, to mas presne pravdu, ze je len mama a ostatni 🙂 Pises o sonde, tak to znamena, ze jej to budu robit sondou ? My sme boli iba na sone, doktorka mu parkrat presla pristrojom po brusku a bolo hotovo..na sondu by som ho dala len ozaj v krajnom pripade..ja som na to kedysi bola a stacilo mi, malinkemu drobcekovi ze sa to robieva malokedy, aspon mi doktorka hovorila, ked nas posielala na to sono..my sme grckali od narodenia a dost casto, tak sme potom dostali Nutrilon AR, ktory zabral, az pri prechode na 2-ku zacali zas problemy, tak preto to sono..ale teraz sme uz viacmenej Ok, bol zisteny len slaby reflux, ktory by sa vraj mal casom dat do poriadku..tak vam drzie palce, aby to nebolo take hrozne a malinka to zvladla..

sisa.b
9. jan 2009

ja vobec neviem, co tam robia. to by bolo super, keby robili len sono. ten nutrilon mi doktorka ponukala, ale mala nechce ani flasku ani z lyzicky nic, tak sme to nechali tak. vy uz sa nekojite?

centik
9. jan 2009

kukuk 🙂