Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
7. jún 2009

dobre ranko!!vy ste ake nocne kecalky.to ja som sa uz otacala na druhy bok.neviem ci to bolo tou burkou,ale nas maly sa hadam po troch mesiacoch zobudil prvykrat v noci o 00.30,ani som neverila 😅 😕

dream boli u mna len baby z JISky,chystaju sa ist aj k Natalii,to by som sla s nimi.,Aref este robi na OAIM?som pocula,ze by zobral aj nejake sluzby na internom,ale ze len na JISke.nespominal ti??
oni tie krizy su v kazdom vztahu aj my ich mavame,sice som stastne vydata a nemenila by som,ono to dost robi,ze byvate aj u svokrovcov-teda ak sa vam dost staraju do zivota.my sme byvali vyse roka u nasich,ale im to bolo sumafuk co sme robili,ale sami je len sami.ono sa to zlepsi. a svadbu,papiere nepotrebujete ku stastiu.

tiez som uz pozerala fotky na 105,planujeme tam ist,ale az ked bude maly sediet sam,su to nadherne fotky.

krasnu nedelu prajeme 😉

dream.d
7. jún 2009

Bré ránko všetkým.
yvka mna rodila perečárova, skvelý pôrod aj ona bola super, len ma strašne bolelo šitie, chodila aj na vyzity.prístup sa mi tam celkom lubil až na niektoré semetriky z novorodeneckého.brali tie detičky ako nejaké veci. aspon môj pohlad na to ako sa správali ku nám a k detičkám.

zuzula. no ja si tiež myslím, že je to tým, že sme u svokrovcov, oni mne osobne nič nepovedia ale majú stále nejaké poznámky ohladne malého čo by som mala robiť, ako im ho málo dávam a tak, ale mám pocit že len čakajú kedy od malého vypadnem aby sa s ním mohli hrať. ved on nie je hračka. iba zaplače a hned si ho bez opýtainia zoberú na ruky a chodia s ním, kde je mama, o aké ma studené ručičky, asi bude pocikaný alebo mu bude zimka chudáčikovi, nie je hladný, alebo dávno sme ta nevideli. strašne nervy mam pri tom. a nemôžem im nič povedať lebo vladko si ma vôbec nezastane. ked majú niečo proti povedia to jemu a on to vykričí mne. alebo ked niekam ideme stále sa vypytujú kde ste boli, a ked sa vrátime neskoro tak komentujú že len vláčime decko kade tade. ked sme bývali sami tak bol úplne iný. a povedal že z košece nepoôjde preč do konca svojho života. a ked niečo poveim ja som arogantná a neviem sa správať. tak už fakt neviem, keby mám prachy idem sama niekde do podnajmu a kašlem tu na všetkých.ked sa im zdá že sú s malým málo tak ho budú vídať ešte menej. keby viem akí budú príjemní ani sem nejdem. vo všetkom sa musím prispôsobovať, aj malého som musela dať pokrstiť do evanjelického kostola. sú to pre mna cudzí ludia, ktorí podla mna nemajú práva mi takto zasahovať do života. to si ani moji vlastní rodičia nedovolili. a sobáš by bol tiež evanjelický. ale na tom mi už nezáleží.chcem ist preč, lebo mi to tu asi moc dobre nerobí to stresovanie.
absolútne tu nemám žiadne práva, žiadne slovo, nič. obyčaná dojka, ktorá sa stará asi o ich dieťatko. možno je to len môj pohlad a som fakt prehnane sebecká. už neviem.

dream.d
7. jún 2009

zuzla: aref sa na jis zatial nechystá teda aspon o tom neviem. ale viem že sa chystá niekde inde čo sa týka zachranky. ešte stále robí na oaim.skúsim sa ho na to opýtať, dnes by sme mali isť s ním grilovať, ak sa nič nepokazí.

zuzula25
7. jún 2009

dream tak to teda si v nezavideniahodnej situacii.je to fakt zle ked sa svokrovci staraju a este k tomu ked si ta partner nevie zastat.a k rodicom nemozes sa vratit??asi ti nic ine neostava ako ked ti takto dohovaraju tak jednym uchom dnu a druhym von.ale neda sa to stale 😝 to je potom zle na psychiku.a keby si si s nimi sadla a porozpravala??za pokus uz nic nedas.vysvetli im,ze ty vsetko pre maleho robis v najlepsom umysle,rada si vypocujes aj ich nazory,ale je to tvoje dieta a budes sa riadit podla seba.Vlado tam uz nema ziadnych surodencov doma??nemas tam v nikom oporu??

maminy ktore ste pouzivali choditka,odkedy ste davali babatka do choditiek??

dream.d
7. jún 2009

zuzula: on ma ešte jednu 17 ročnú segru, inak tu už nikoho komu by som mohla veriť nepoznám. naši neviem či by ma zobrali späť

zuzula25
7. jún 2009

dream fuuuha,keby som vedela ako pomoct rada pomozem.mas to teda fakt tazke,to mi je luto a pritom vzdy Vlado vyzeral tak,ze by za teba aj skocil do ohna.s nim sa neda rozumne porozpravat???

tak mi mame prvy prikrm za sebou,dala som mu mrkvicku od hipp,mali sme doma a na velke prekvapenie mu velmi chutila,zjedol asi 5 lyziciek,aj by zjedol viac,ale nechcela som mu dat na prvy raz tolko vela.a kde som to ja ochutnala,no fuj humus.este zajtra mu dat z toho a potom skusim doma robit,bude to asi chutnejsie

yvka1
7. jún 2009

ahojte no dream,presne viem o čom hovoríš. mám presne takých istých svokrovcov.všetko čo som robila keď bola vaneska malá bolo zle-slabo som ju obliekala (35stupňov a ona chcela aby bola v perinke),málo čajíku dávala(vrackala z neho ale to nevadí treba ho do nej liať na litre),jesť jej nič nedávam doteraz,keď spadne hneď ju bežia ľutovať aby ma predbehli a najlepšie rýchlo s ňou ujdú tak aby ma nevidela a je úplne jedno že ona vrieska že chce mamu-jednoducho oni ju chcú utešiť a hotovo.... 😝 ale výhoda je že nebývame s ňou tak si môžem asi aj viac dovoliť povedať a mužovi je to jedno ten vždy jednej aj druhej povie že sme ,,sprosté baby" a nechce ani od jednej nič počuť 😀 a tvoj priateľ sa ani nechystá že by ste niekedy mali bývať sami? 😠
ja mám práve stresy teraz príédu k nám na obed tak som zvedavá čo všetko bude zle 😀

do chodítka som dala v 6mes ale nastavila som na takú výšku aby sa Vani nedotýkala zeme,jej hlavne stačilo že má nový rozhľad a na pultíku polovicu mojej kuchyne 🙂

ivetka5
7. jún 2009

Ahojte maminy, večer som tu už nebola, nakoľko bol odpojený net kvôli búrke 😅 Krst dopadol na výbornú, malý prespal celý krst, len ako sme prišli, tak zaplakal na celý kostol a potom nič. Keď ho polievali, tak sa trošku pomrvil a boli. nebolo to ani dlho, čo som myslelala, že bude. Len večer nekludne zaspával, to vždy keď nie sme dlhšie doma. Mali sme to v pizzerke, tak sme namali starosti 😀
Lenka, ďakujeme za pochvalu, áno boli sme na , ako písala Yvka vo foto. Boli sme max. spokojný. Jeden záber vyšiel na ,3,5, čo je super cena, musíš si ich vziať aspoň 3. Ja som chcela že max. 5, ale nakoniec ich bolo 23 a z nich sme povyberali 11. Bol by hriech ich nevziať, keď bol na nich zlatý. Ale každé bábo je krásne na foto, aj tvoj Alexík🙂)) Všetky čo ste tu máte zlatučké bábená. Aj nám hovorili, že až keď bude väčší, ale chcela som aj teké kde ja malý, nakoľko už taký nebude 😉 A o pol roka by sme chceli ísť znova, keď už bude aj sedkať. A ešte sme dostali grátis k tomu jednu čo si vyberieš v A4. Takže super.
Yvka, ďakujeme za pochvalu, aj my dodatočne posielame Vaneske pusinku k narodeninkám, aby bola zdravučká a šťastná v novej škôlke 🙂

ivetka5
7. jún 2009

Sisa, aj Vy ste s manželom veľmi sympatický, len niekedy sa stretneme snáď aj na dlhšie🙂

ivetka5
7. jún 2009

Lenka, 3,5 eura, nedopísala som a 3 zábery.
Yvka, to ste vceku dosť platili za fotky na svedbe, či nie? A to ste už aj s vyvolaním mali? Ak hej, tak je to ok. My sme platili za nafotenie 1500 Sk, ale to boli 2 roky späť. To nám aj kameroval, spolu sme dali 8500 Sk.

dream.d
7. jún 2009

zuzula: ja som si to tiež myslela, ale asi nie vždy je všetko tak ako vyzerá. až čas ukáže.nechcem aby drobec vyrastal v strese len preto že sa rodičia stále hádajú. on sa neplánuje z košece odsťahovať vôbec. chcel by svoj dom, ale v reálnom pohľade na vec financii a úveroch, ktoré ma ešte splatiť to vidím tak za 30 rokov, neverim, že to tu tak dlho vydržím. ešte chvílu počkám ako sa bude situácia vyvíjať a potom sa radikálne rozhodnem.

Ivet nádherné foto, človek by doma také ťažko urobil. profi je profi.kde ste sa to fotili?či to v hociakom foto urobia?

zuzula25
7. jún 2009

tak to teda ja mam stastie na svokrovcov-este sa nestalo ze by mi do niecoho frflali,vzdy radsej povedia,ze oni mi ani nemozu poradit,ved vsetko je uz ine ako kedysi. a tiez mam stastie asi aj na manzela,ako kazdy mame svoje dni 😅 zatial vzdy stal pri mne.
aspon ze ti robi maly Vladko radost

sisa tak ako u svokrovcov??co jej teraz ponukli??

zuzula25
7. jún 2009

😕 😕 😕

yvka1
7. jún 2009

😵 😵 😵

lenka0402
7. jún 2009

Ahojjjjjjte 🙂 🙂 babi moj mali je od vcera trochu chorlavy,kasle a mame sopliky,mam taky dojem ze sa to skor zhorsuje,ako zlepsuje.Ale teploty nemame,a papa dobre. 🙂 Stredu ideme na ockovanie,myslite ze je to vhodne,ak by sa choroba zhorsila?nemoze mu ockovanie nejak pohorsit. : ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenka0402
7. jún 2009

inac dream mi mame doma to iste,len horsie je to ze je to u nasich,nie svokrovcov. ☹ ☹ Plne ta chapem 😝

zuzula25
7. jún 2009

urcite lenka nedavaj zaockovat,lebo ked je oslabena imunita,babo sa nesmie ockovat,ale to ti isto povie aj doktorka
chod s nim aj zajtra k doktorke,aby mu to nezliezlo dole na priedusky,babatka su moc haklive

zuzula25
7. jún 2009

yvka ako dopadla oslava??

ivetka5
7. jún 2009

Dream, my sme boli vo foto v DCA, doma by sme také krásne neurobili. Ďakujeme, aj Vladko je zlatý chlapček. 😉

lenka0402
7. jún 2009

dik zuzi uvidim aka bude noc,a potom sa rozhodnem ☹ inac babi sisa to tu flaka. 😀 😀 asi sa zabudla u svokrovcov 😀 😀

sisa.b
7. jún 2009

ahojte 🙂 tak my sme doma, drobizg drichme, mrkli sme lets dance a teraz docitavam. no ja som povodne ani na cely vikend nechcela ist prec, ale poznam svokru 😀 tak som sa radsej na to pripravila. ona bude do mna tolko vrtat, aby sme ostali, ze to skoro vzdy vzdam. akoze ked nemam veci so sebou, tak nikdy neostavam. no uz mi vcera aj spodne pradlo pozerala, aby som nemala vyhovorku 😀 😀 😀 no zlata je, tak neostan tam 😀
napchavali ju kadecim ale ja cusim, len komentujem, ze to a to nam doktorka nedovolila. a kedze je doktorka svokrina sesternica, tak v pohode posluchli. akoze polievku jej radsej uvarili bez soli, napolitanky uz nedostala, dali sme jej jablcko, s tvrdym rozkom si viac-menej len dasienka masiruje... takze pohoda klidek 😎

sisa.b
7. jún 2009

leni, neflakam to, len o takom case sme sli len od nich - potom velkacov kupat, maleho som strihala, malu kupat a uspavat... kopec prace 😉

dream, nezavidim ☹ ja by som urobila radikalne rozhodnutie. na mna svokra skusala, ci nechcem ist do prace a ze ona ostane doma, lebo jej hrozilo, ze bude preradena na inu pracu, ale urobila som vystup a mam pokoj. takisto som urobila velky vystup, ked sa mi vsetci miesali do vychovy velkacov, dokonca som deti nechala doma a letela som sa ukludnit ku kamaratke do trencina a moj drahy hotovy, ze co on s malou 😀 tak som mu oznamila, ze je aj jeho a mlieko ma v mrazaku, ze ma vytocil, tak nech sa stara 😀 😝 musela to vediet cela rodina, lebo svagor mi to spominal a on bol na kamione v zahranici 😅 no odvtedy mam pokoj 😎 a vtedy ma brutalne vytocil aj on. bol vychvany bitkou a moje deti su rozmaznane a treba im bitku tiez. tak mi to vtedy aj predviedol, pritom som samka ukludnila, dali sme jedno pevne objatie a odisla som z izby. no samozrejme svokra to chcela zachranit a sla za nim, tak krpec hystericky vystup a moj mu nafliaskal na zadok, kolko voslo 😠 😠 😠 😠 😠 tak som mu vykricala pred rodicmi, ze ked sa deti zbalia a odidu k tatkovi, zbalim sa aj ja s malou a pojdem za nimi... no krasna scena to bola.
holka, vsade je nieco, ale TY si musis urcit hranice aj za cenu, ze ta drahy nepodrzi. tvoji svokrovci mali sancu vychovat dve deti, tak nech neberu tu sancu tebe 😠 svokry sa spytaj, ci sa aj jej tak svokra plietla do zivota. oznam im, ze ty si matka a vies najlepsie, co tvoje dieta potrebuje 😉 ja tiez nie som za nejake hadky, dost mi bola neprijemna ta atmosfera po burke, ale niekedy vypate situacie potrebuju radikalne riesenia, aby to "pomalsi" pochopili.
dnes si so svokrou tykam a je pohoda 😎 snazia sa aj oni, aj ja...

sisa.b
7. jún 2009

a este musim pripomenut, ze moj drahy sa im stazoval, ze nemoze ohladom mojich deti doma nic urobit, lebo som vzdy proti. pritom sluboval hory-doly, ked sme spolu chodili a ked som mu spominala jednotlive situacie, tak bol ten najmilujucejsi, najchapavejsi,...
a ja som teda bola vtedy v soku, ze namiesto toho, aby sa ma zastal, este sa na mna stazuje. na to som nebola zvyknuta, lebo aj ked sme boli na noze s mojim exmanzelom, tak vzdy stal za mojimi rozhodnutiami, vzdy sa ma zastal...

sisa.b
7. jún 2009

zuzi, inak so salusom som skoncila. teda toto bol prvy aj posledny kurz, lebo mam gynekologicke problemy a z nicoho ineho to nemohlo byt ☹ nemenila som prach ani intim gel, nemala som sex uz ani nepamatam, nebola som nikde na wc-ku... jednoducho do 24 hodin po prvom kupani to zacalo 😔 po tomto tyzdni uz musim navstivit doktora, lebo nic nepomaha, tak neviem, ci budem moct ist vobec v utorok plavat s malou 😢
a sesternica mi spominala, ze ich mala chytila toho pneumokoka, aj ked bola ockovana a vraj to nevedia stopro, ci tam, ale cela rodina bola na testoch a nik iny to nema. ze pravdepodobne z tej vody v saluse, lebo ona uz bude mat dva roky a dost sa potapaju.
a u slavika vraj cistota tiez nic moc, dnes mi to hovorila z rodiny holka, ktora mu robi uctovnictvo a chodia k nemu plavat. ze by s babom nesla ani tam...
no neviem, ci skusit este ten trencin, ale v saluse si dalsi kurz urcite uz nezaplatim 😔

lenka0402
8. jún 2009

halooooo kde ste kdo..dnes sa nekonikuje 😉 😉 baby ktore pouzivate plienocky babylove z DM.ako ste s nimi spokojne?chcela som ich vyskusat,pokial nam nepridu moje krasne bamboo plienocky. 😀 Docitala som sa ze sa precikavaju,a hrudkovateju.Tak neviem 😝

Sisa to mi je luto ze si zo salusom skoncila,tak sa mi to potvrdilo ze salus nic moc. ☹ Aj kamoskinej malej sa stalo dost podobne,vyrazky,a podobne problemi, 😠 😠 No mi sme sa uz z manzom rozhodli ze asi vyskusame TN,ale ani tam neviem,neviem. ☹ ☹ Mozno ze kaslem na to uplne,ved leto este len zacina,a prilezitosti na kupanie bude este vela. 🙂Ale viem ze ani to nieje vyhra. 😠

lenka0402
8. jún 2009

yvka ako si spokojna z plienockami?a za aky cas ti dorazili?ja uz sa tesiiiiiiim 🙂 🙂 🙂

ivetka5
8. jún 2009

Ahojte žienky, fakt nikde nikoho. To my za chvíľu vyrážame do ulíc🙂 Dnes je fakt krásne.
Lenka, ja som v nemocke dávala najmenšie babylovky, doma pampers-to yb som nepovedala, precikal, neviem kade, potom sme v Čechách nakúpili z Tesca fialové, tie som ešte neskúšala, boli trošku väčšie a to ešte aj od pampersu mám- 4-9kg v zásobe 😀 No a kúpila som znova babylovky na ten kupón a úplne v pohode, ani neprecikal(a teda mi dosť cikáme) a ani hrčky sa nerobia. Ako som s nimi asi viac spokojná ako s pamperskami a stoja o koľko viac 😠 Treba len skúsiť, možno tebe sa nebudú zdať dobré.

ivetka5
8. jún 2009

Sisa, no to si ma nepotešila aj s tým Slávikom, nakoľko plánujeme plávať ☹ Ale aj tak asi budeme voliť TN ako som ti spomínala, uvidíme.

dream.d
8. jún 2009

ahojte. ako vidím problémy s rodinami sú vždy a všade, záleží iba na nás ako sa k tomu postavíme. takže hor sa do boja.
yvka, že berú deti od teba je to nich pekne sprosté. ale vyzerá to tak, že aj u nás to bude, lebo už teraz sú také tiky. dúfam, že tu tak dlho nebudeme a návštevy budem asi potom obmedzovať, čím viac drzosti tým menej návštev.
lenka, vo vlastnej rodine, to tiež riadne rozčuluje, moja je daleko, a ked moja mama chcela dať malému med tak som ju stopla, povedala som jej že doba je iná, výskumy pokročili, skúsenosti tiež.
plienky babylove používam a som s nimi maximálne spokojná, je to asi druhá najnižšia cenová trieda, tuším nižšie sú už len tesco, ale kvalitou sa mi zdajú dost dobré. malý ich nepreciká ani neprekaká, ani nehrudkovatejú, teda zatial som si nevšimla. vyskúšali sme huggis, tesco, lidlové, pampers, ale tieto sa mi zdali po huggis najlepšie, ale huggis zas boli dosť drahé.
môj malý dnes nie a nie buvať, od 7.00 ako sa zobudil sa rehoce, vykrikue, ešte že sa dokáže sám zahrať v kolíske.ale včera bol ako šípová ruženka.
pekný den všetkým, vyzerá to na slniečkový tak šup s kočíkmi do ulíc. 😀

zuzula25
8. jún 2009

ahojky.s plienkami babylove som tiez max spokojna,maly mi ich vobec neprecika,nic nehrudkavie.pouzivame ich na striedacku s papmperskami.tie na den a v noci babylove.
tiez sa chystame vyrazit von,este idem dat skusit malemu prikrm,uvidime a idem obehnut banky a chcem ist kupit malemu ten poharik s naustkom na pitie.vcera som mu nieco objednala z mmb,tak to idem zaplatit do banky.

leni to visiace na stenu co si chcela na hracky akurat jedna pani predava na mimibazare nejako do 3 eur,tak si to tam kukni,ponuka to nove

sisa tiez koncim so salusom,po poslednom raze mam asi take problemy ako ty,ale len mierne,moc som tomu nepripisovala vyznam,ale ked si to tu spomenula,dala som si to do suvislosti,tak to ma teda nastvalo 😠 uz viac eee,este tu masaz vyuzijeme a dufam,ze do konca kurzu maly nic nelapne.tak by sme mohli skusit ten Trencin??sama tam nepojdem,ak by si sa ty rozhodla,pridam sa 😉 som taka vterka.

inac co s tym stretkom ohladne manduci??? 😕