Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

sisa.b
22. feb 2009

my sme sa pred chvilou vratili z prechadzky, ale bola tam veru riadna zima. dufam, ze som tym nic nepokaslala 😕

zuzula25
22. feb 2009

boli sme tri hodinky tiez cez to slniecko.maly sa vybuval do spokojnosti.a teraz sa pomaly chystame na kupkanie

sisa a neboli ste akosi neskoro vonku,aale sice vy cez obedie este buvkate,ze 😀

a ako casto kupete teraz v zime prckov??

tanidlo
22. feb 2009

My uz sme asi hodinku a pol po kupkani a maly uz aj spi..zrejme potiahne az do rana 🙂 Zuzi, my kupeme tak kazdy 2-3 den, je to rozne, no a kazdy den aspon maleho poumyvame podla potreby, alebo narychlo oplachneme pod sprchou..

3558
22. feb 2009

ja som kupala kazdy den, ale potom mi svagrina povedala ze jej doktor kazal va krat do tyzdna. myslim ze poliacik to bol. no a odvtedy to aj ja tak robim. a v poho. no a kazdy den rano a vecer pusinku a ritulu ked je dokakany moc, tak pod sprchou.
a je to lepsie ak ma dieta nabeh na exem. /ja ho mam/
ked sa maly narodil, tak mi ho tiez neumyli ,len utreli papierovymi servitkami a hotovo. az na treti den mi ho okupkali a to na moju ziadot, lebo som to chcela vidiet ako sa to robi. 😀 😀

zuzula25
23. feb 2009

dobre ranko.aj mne doktorka povedala,ze raz do tyzdna,ale to sa mi zda malo,tak kupkame kazdy druhy den.

tu zas snezi ☹ dokedy este????

tanidlo
23. feb 2009

Zdravicko..my sme prave vstali..ale to sme uz spali druhykrat 🙂 Co sa kupania tyka, ja by som ho aj menej casto, ale neda mi to..on sa vzdy tak strasne tesi do vane, ze mu nemozem pokazit radost..tak aspon ten kazdy druhy den, ked aj na rychlovku 🙂

Veru uz by mohlo prestat snezit, chceme ist von na sanky..ale zase uznajte, z okna to vyzera uzasne 😀

zuzula25
23. feb 2009

no z okna to veru vyzera,aj vonku je krasne hlavne pre deturence,ale ten sneh je mokry.my sa pokusame uspat maleho v postielke pri kolotoci ale myslim,ze nam to nevyde ☹

dream.d
23. feb 2009

Ahoj Zuzula. Máš krásneho synčeka. Gratulujem ti k nemu. Ja už by som to tiež chcela mať za sebou. Ale ešte vraj 33 dní, tak som zvedavá. Inak som sa ta chcela opýtať, že čo si ako prvé vybavovala po pôrode. Všade sa niečo píše, ale zdá sa mi toho vela. A ešte, že kedy mám ísť za detskou doktorkou, stačí až po pôrode?

zuzula25
23. feb 2009

no cauko.dakujeme.uz veru aby si to mala za sebou,je to uzasny pocit.akych 33 dni,ved to moze byt uz kazdu chvilku.ja som bola za pediatrickou uz pred porodom sa s nou dohodnut ci nas vezme a kedy sa mame ukazat po porode,ci pride ona ku nam,alebo my k nej do ambulancie. a potom sa ta na jej meno pytaju hned pri porode,maly este nebol ani na svete,este som len tlacila a uz sa ma pytali na meno doktorky.mi sme hned vybavovali rodny list,to poslu este z porodnice hned v ten den na matriku a manzel ti ho moze ist na druhy den vyzdvihnut,sprav si aj desta kopii.lebo vsade to budes potrebovat.jednu kopiu potom treba na riaditelstvo,ked som prisla domov musela som ist na socialku zaniest tiez kopie rodneho listu,ale aj original,oni si to tam overia.je to tam ohladne materskeho a dochodkoveho,treba tam ist na dve miesta.tak sa tam popytaj,aby sa ti to potom ratalo do dochodku,tam treba ist do 15 dni od porodu,oni ti poslu aj predvolanie.dalsiu kopiu bude potrebovat Vlado do roboty kvoli danovemu bonusu. a ostatne som vybavovala az ked sa maly dozil 28 dni,to je ten prispevok 25 tisic a aj vtedy som vybavovala aj rodinne pridavky,oni to doplatia potom vsetko od narodenia.ak ma este nieco napadne napisem.
inac ako sa mas???

dream.d
23. feb 2009

Kvoli tomu rodnému listu mi to pošlú do Ilavy na matriku? Lebo ja mám trvalý pobyt na Rovniach a neviem či nebudem musieť behať až do Púchova, alebo kde.To si asi musím ešte zistiť. Ale pn a materskú som si vybavovala na sociálke v dca. Podla pôsobenia zamestnávateľa. Inak sa mám dobre. Len v noci sa mi nedá spávať a teším sa vždy už na ráno.Dúfam, že to až tak skôr nepríde, lebo ešte nemám všetko pre bábo nachystané, sa mi zdá, že mám toho strašne málo. Z pôrodnice si ho niesla v autosedačke? či ako? A aký si mala pôrod? Sú tam na pôrodnici ohladuplné? Poradili ti ked si niečo nevedela? Síce tam pár ludí poznám ale pochybujem, že zrovna budem mať na nich šťastie.

zuzula25
23. feb 2009

tak to budes vybavovat v dca,tam kde si vybavovala matersku,lebo sa to toho tyka.rodny list posielaju do ilavy na matriku,to posielaju tam kde sa babo narodili,keby si rodila v tn tak musis ist do tn.inac uzi si noci este bez mrnousa,ja som teda po porode uz vobec nespala,maly bol vacsinou noci hore,teraz je to uz ovela lepsie.zo zaciatku papaval akj kazdu polhodinku.z porodnice som mala nachystanu autosedacku,ale nakoniec som si ho zobrala do deky a na ruky.bola tam jedna mamina ktora si babatko brala hned do autosedacky.a co ti este chyba??ja som mala porod hnusny,rodila som 23 hodin v bolestiacj,maly mi vobec nezostupoval a nechcelo sa mu von.sestricky na porodnici aj na sale boli uplne super,vo vsetkom poradili,pomohli.aj do sprchy po porode mi pomohli,lebo sa mi strasne tocila hlava,lebo som stratila vela krvi.aj mi povedali ako mam dychat.a uz si zbalena do porodnice,cert nikdy nespi

zuzula25
23. feb 2009

dream.d natalia uz ma babatko 🙂

dream.d
23. feb 2009

Do porodnice mam tašku nachystanú už od januára, len neviem či si mam brat aj tie podložky čo sme dávali mi na oddelení pod pacientov. a či mam okrem plienok brat niečo aj pre drobca, deku alebo čo, alebo mi tam všetko pre bábo dajú? Chýbajú mi ešte obliečky, vankúš a paplón do postielky a do kočára. Chcem si to objednať ale až začiatkom budúceho mesiaca. Tak to si mala fakt dlhý pôrod. čo tu čítam tak niektoré prvorodičky aj do 6 hodín porodia aj s bolesťami aj so všetkym, tak som zvedavá ako to zvládnem ja. Zatial sa nebojím ale ked to príde neviem neviem. že každú polhodinku, ved to si nič iné nerobila iba ho mala stále pri sebe, asi sa ani toho pri takom malom miminku nedá vela postíhať.Ale aj tak sa už strašne teším, keď ho budem mať pri sebe a ked sa zbavím bruška.Som už 20 kg pribrala. Dúfam, že to pôjde potom lahko dole.

zuzula25
23. feb 2009

tie podlozky budes potrebovat aspon 6 uz aj na sale ked budes krvacat ich budu pytat od teba aby ti ich dali a potom aj na posteli na oddeleni ich budes mat,ved si ich vypytaj v robote.ja som si ich kupovala a potom aj take mensie a teraz ich pouzivame pod matka ked prebalujeme,aby si kopkal bez plienocky a vzdy sa nam pocika.pre drobca budes este potrebovat vlhcene utierky a ja som mala aj rukavicky aby sa neskriabal,vobec sme ich nepouzili a mala som aj deku a ciapocku,ktoru sme tiez nevyuzili,na nasej izbe bolo dost teplo,ale niektore ako tam tie mamicky spominali tak je tam chladno.ja tiez este nemam bvankus a paplon,to este nepotrebujeme,babatko by malo do roka buvat bez podusky kvoli chrbatiku a zakryvame ho dekou aj na noc a v kociku je vo fusaku a ma este dve deky.to si potom radsej vypytaj od niekoho na vianoce 😉
neboj kazda ma iny porod,verim ze ty budes mat dobry a hlavne kratky,budeme na vas mysliet.ale potom je to krasny pocit,ked drzis to babatko v rukach.ja som ho este potom dve noci nemala pri sebe,aby som si oddychla a aj tak som este nemala mliecko.ja som pribrala 18kilov,11 som nechala hned v porodnici a teraz sa postupne zbavujem dalsich,aj ked to ide velmi tazko,lebo dietu nemozes drzat aby si mala mliecko.este mam styri 😠 ale ved to vybehame pri drobcoch 😉 a Vlado ide k porodu??uz ste sa zobrali,ci to nechavate az po porode??

zuzula25
23. feb 2009

a este som mala ponozticky,tie som vyuzila,maly ich mal stale na nozickach

tanidlo
23. feb 2009

Tak vonku sme nakoniec neboli a uz ani nepojdeme, lebo maly zaspal, ale postavila som mu aspon na balkone snehuliaka..tak sa vytesoval..len ja som dobre vymrzla, tak dufam, ze nebudem chora ☹

zuzula25
23. feb 2009

tak super tani,dobre si to vymyslela,ved v takomto pocasi ani psovi by sa nechcelo 😀
a ty si pekne teraz urov cajik so slivovickou aby si tych bacilov vyhnala ak sa nejaky usidlil

dream.d
23. feb 2009

Zuzula: čože? natalka už porodila? ved bola mesiac po mne. a čo má? a kedy sa jej to narodilo nevieš? dúfam, že má bábo v poriadku a že aj ona je v poriadku. My sme svadbu ešte nemali, lebo som od oktobra na rizikovom tak sme to nechali až potom po pôrode. ved to až tak neponáhla. teda aspon nám. horšie to znáša rodina. Vladko ide k pôrodu, chce isť, už má aj dovolenku nahlásenú dva týždne a dúfam, že ked to príde skôr tak ho pustia z roboty.

dream.d
23. feb 2009

Tie podložky sa dajú kúpiť v lekárni? po kusoch alebo celé balenia, aj menšie? Kolko asi tak stoja?

yvka1
23. feb 2009

Caute baby, máte niektorá skúsenosti s prenášaním?koľko nechávajú prenášať v Ilave?a keď pošle doktor do pôrodnice,začnú hneď vyvolávať alebo ešte nechajú lehniť. Mne doktor vyrátal termín na 19.teho a prvú dcérku som neprenášala tak ma to už akosi nebaví kotúľať sa s tým brušiskom 😝 😝 😝

yvka1
23. feb 2009

Dream.d tie podložky sa dajú kúpiť po kusoch. Ja som si kúpila 4, Prvýkrát mi to úplne stačilo. ja som ich hneď nemala, tak mi sestrička požičala a potom som im ich vrátila, keď mi manžel doniesol.

zuzula25
23. feb 2009

Dream.d.veru tak Natka uz porodila,minuly tyzden vo stvrtok jej odtiekla voda,tak isla na pohotovost,ale v Ilave ju radsej neprijali,lebo bola len v 33tt,tak ju poslali do Tn a tam jej v sobotu dali vyvolavacku a mala uz aj bolesti,ale neotvarala sa tak jej v nedelu rano spravili cisarsky a ma Nelku 1700gr/42 cm,ale je zdravucka nastastie.tak davas malemu meno po tatinovi,teraz som to spominala Jojovi a ten povedal no vidis a ty si nechcela dat po mne..tie podlozky kupis v lekarni po kusoch,stoji okolo 15 korun,teraz uz v centoch asi okolo 5O a kup si take stredne,ked si predstavis ze to potrebujes ako kriznu plachtu.ak chces zavolam nasej ade a opytam sa ci teraz su nejake na sklade a potom by si si zbehla pre ne na jisku.dobre??

zuzula25
23. feb 2009

Yvka v ilave nechavaju prenasat tak,ze to zavisi od gynekologa,lebo k nemu chodis na prehliadky a ked ta uz on posle do nemocnice na vyvolanie,tak hned ako tam prides ti daju vyvolavacku.vsetko zavisi od gynekologa nie od porodnice

dream.d
23. feb 2009

Tak to je super. Hlavne že je zdravá. No ja som nad iným menom ani nerozmýšlala, nás to hned na začiatku tak nappadlo a nemenili sme to. Ale páči sa mi aj meno Sebastian, tak druhý chlapec, ked bude sa bude volať tak. Bábätku treba na domov nachystať komplet celú súpravičku? košielku, kabátik aj dupačky? Do Ilavy pôjdem 2.3. na prietoky, tak mám v pláne sa zastaviť aj za babami, tak by som sa spýtala na tie podložky.

zuzula25
23. feb 2009

tak sa opytas ty,alebo ti tam mam zavolat???treba nachystat,ja som mala dve plienky,postulky,taku supravicku tam mal kabatik a dupky a ciapocku a na to mal este taky pleteny svetrik,ponozticky a ciapocku, a bol zabaleny v perinke a v deke.ale treba ti to doniest ked budes vediet ze uz pojdes domov den vopred,alebo v to rano pretoze ti az na vizite povedia ci idete a hned beru aj babatko a vecicky a potom prepustaju az okolo 11.a nejdes akosi neskoro na prietoky??

dream.d
23. feb 2009

Zuzu: Ešte ma napadlo, do kedy sa musí bábo po pôrode prihlásiť na trvalý pobyt, či to vtedy s rodným listom na matrike?

zuzula25
23. feb 2009

ono to robia automaticky,uz sa nemusi chodit na mestsky urad,oni su uz prepojeny pocitacom,aspon tak to je v ilave v dubnici.ty ho davas kde??ale to vobec nesuri,to mozes kedykolvek,alebo Vlado ked pojde pre rodny list tak nech sa tam opyta co ho musite ist dat nahlasit. a este vam tam daju papier oznamenie o narodeni dietata to budes ty potrebovat potom ked budes vybavovat porodne a tie prispevky

zuzula25
23. feb 2009

halooo,dnes sa nekonikuje??? 🙂 😉

yvka1
23. feb 2009

Ďakujem za info 🙂 Zajtra idem na kontrolu tak dúfam že po 5 dňoch po termiíne už ma teda pošlú do pôrodnice, lebo už je to fakt únavné. aj keď zrovna predchvíľou keď som sa nervačila s tým mojim jedným drobcom som rozmýšľala, že ako dobre keď ten druzhý je ešte v bruchu - aspoň ma nejeduje 😉

dream.d
23. feb 2009

Neviem či nejdem skoro alebo neskoro na tie prietoky, tak ma objednali. Ale podla sona mám termín až 28.marca, tak neviem prečo mi to tuto akosi inak ukazuje.Ja sa tam vtedy ked tam budem opýtam. Nemusíš volat Adke. Ved tam asi aj tak musím skôr lebo tam chodí tuším dosť vela ludí a presne načas.