Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zdenka112
22. okt 2009

hadam do roka som mala mlieko a stale odsavala a odsavala.s porodnice som sla so zimnicou a 40 horuckou,plne prsia az kamene.doma som pomaly odstrekla liter mlieka,to boli zasoby.

ivetka5
22. okt 2009

Tak teda uvidím, budeme ich čakať, akurát som mu večer hovorila, že nevadí, keď zúbky prídu, no čo pekne ich privítame 😀 Ale ešte nemuseli, nechýbajú, ale zas je vraj pravda, že je lepšie takto po častiach ako všetky naraz.

Yvka, aspoň Vám dlhšie vydržia krásne biele🙂))

Dm1, tak to ste teda frišký, že už je zúbok, ja som tiež myslela, že to bude aj skôr, lebo strašne sa jedoval a slintal.

A Lenku, Zuzku, Dream máme kde, snáď som na nikoho nezabudla 😕 A ešte Kvetinka a Dzina.

ivetka5
22. okt 2009

Zdenka, ty si aspoň liter odstrekla, aj som to brala ako samozrejmosť, že budem kojiť, veď každý skoro kojí v dnešnej dobe. No ale mala som z oboch 20ml, a to som každý odsávala 25 min. 😠 Keby aspoň išlo dosť, že fakt hodím na mrazák a budem mu dávať, tak som aspoň tú trošku mu dala a potom dokŕmila, čo to bolo, keď on vtedy spapal 90ml? ☹

yvka1
22. okt 2009

a inneska 😉

ivetka5
22. okt 2009

Ooooo, jasné, dík Yvka, ja hlava deravá, ale každý mi to odpustí v túto nočnú hodinu 😀

zdenka112
22. okt 2009

no my sme mali riadne zasoby mne tiez papavala tych 90ml,a niekedy aj po 8 hodinach a to som mala nakazane ju budit ,ona by len stale spinkala mala som klud do 4 mesiaca 🙂

zdenka112
22. okt 2009

chlapci asi nedovolia maminam mackat do pc. 😒

zdenka112
22. okt 2009

idem do hajan uz odpadavam od unavy.dobru noc 🙂

dm1
22. okt 2009

ivetka skoda ze som sen nezavitala skor by som ti mliecko dala... ja som mliecka odsavala straasne moc. najskor som davala kvetinke ale tej to uz mala moc nechcela tak som viac ako 4 litre vyliala....

ivetka5
22. okt 2009

No to aj Zdenka aspoň mne tak vravel doki, že treba budiť mimíska na papanie, lebo ono by len spalo a spalo, najviac vraj po 4 hodkách, lebo vraj také malé stráca silu a ani neplače na hlad, neviem, čo je na tom pravdy, ale môže byť. Tak sme poctivo budili a nieje zas niaky macko, taký normál myslím. 😉
Dobrú nôcku🙂

ivetka5
22. okt 2009

dm1, tak to je teda fakt škoda, že 4 litre, kde moje prsia. Ale dúfam, že pri druhom to bude lepšie.

sisa.b
22. okt 2009

yvka, obavam sa, ze to nezvladnem ☹ aj teraz uz odpadavam od unavy a mala by som sa ucit

dm, a preco mliecko nepredavas do nemocnice? ci take uz nefunguje? 😕 kamaratka si na tom kedysi za 9 mesiacov zarobila na novu pracku

dm1
22. okt 2009

sisa aj som pozerala ale najblizsie to vykupovala blava a len do 60km tusim ☹ . tiez mi to bolo luto aj bych to do tej nemocky darovala len aby som to nemusela vylievat. ved aj v porodnici co sme odsali sme vylievali co som nechapala ked tam do niektorych deti pchali nutrilol.... 😠

ja som mala preto tak vela lebo maly papa odzaciatku len z jedneho prsa a druhe bojkotuje tak to som odsavala. ale uz som to vzdala skoro nic tam nemam uz ma to nebavilo ked som to potom vylievala. teraz odsavam uz len na kasu vecer lebo maly slabo priberal tak nam doki kazal prikrmovat uz. od 5m davam uz aj zeleninu na obed

sisa.b
22. okt 2009

dm, tak v trencine sme odnasali na novorodenecke kazdu trosku, co sa nam podarila odsat 😕 maju tam na to pripravene pohariky a kamaratka je tiez z tn, ale to uz bolo 10 rokov dozadu, co jej ho chodili brat, tak teraz je to uz asi inak

ivetka5
22. okt 2009

Tak teda v pôrodnici by to nemali vyhadzovať nie? Myslím, že niake testy mamičke spravia, či je zdravá a je to.

sisa.b
22. okt 2009

ivetka, ved krvne testy robili hned po porode, tak to ozaj nechapem 😒 nas sestricka chvalila za kazdych 10ml, co sme priniesli 😕

dm1
22. okt 2009

som si tiez myslela ale ani od jednej mamicky to tam nepytali a ani nebolo nikde napisane ze mame odovzdavat. sestricka mi dokonca povedala ze to mam tad malemu z flase!!! skoro som odpadla

yvka1
22. okt 2009

teraz to už v Il nechceli-nieže by som im mala čo dať 😅 ale pri Vaneske som poctivo nosila na novorodenecké,nechápem prečo sa to zmenilo 😠

ivetka5
22. okt 2009

Možno sa to niektorým mamičkám nepáčilo, ktovie, 100ľudí, 100 chutí.

Už ste uvažovali, čo drahým na Vianoce? Môj si kúpil nový bike, tak asi niaku výbavičku k nemu, to by ho na 100% potešilo.

dm1
22. okt 2009

ja to tiez nechapem je to podla mna strasne plytvanie a pritom ked som bola do cisarskom tak malemu prve dni pchali nutrilon!!! urcite by som bola radsej keby dostaval MM od inej mamicky a zase keby moje mlieko pomohlo niekomu inemu

sisa.b
22. okt 2009

divne 😕 my sme mali teda jednu sestricku z prejtej, ktora bola dost ostra, tak na nu niektore aj frflali, ale zas poradila kazda jedna, co sla okolo. vo flasiach sice nosili mliecko, pokial mamine nepristupilo, ale bez dudla, davali to babatkam s lyzickou. jedine, co pchali do babatiek s dudlom boli vitaminy a carbosorb v pripade silnejsej zltacky.
dokonca v tn su zakazane dudle pre babatka 😅 ale este pri samkovi neboli, tak to teraz same novinky.
najvacsia zmena, ktora ma velmi potesila (okrem prerobenej porodnice) bola to, ze mi malu hned dali na brucho 😵 😵 😵 taku modru, mazlavu... ale prikladala som si ju az o chvilku. toto teda pred 7 rokmi nebolo

sisa.b
22. okt 2009

ivetka, ja vianoce riesim az 23. a 24.12. 😀 takze mam casuuuuuu

zuzula25
23. okt 2009

ahojte.
my vecer uz serialujeme a okolo 21 som isla spat.

mne bolo tiez velmi luto,ked sa v ilave vylievali mliecko a to niektore mamicky mali strasne vela,skoda velka ☹

tiez uvazujem o odstaveni Matka,tie noci su hrozne stale na mne pricucnuty,vsetko ma boli,ale strasne by som chcela vydrzat do marca-pokial neodozneju chripky.teraz sme boli chori a Matko to nedostal.

zdenka112
23. okt 2009

ahojte to ked som ja rodia v ilave mlieko nevylievali.to sa teda pomenilo. 😒

zdenka112
23. okt 2009

my uz darceky neriesime co kupime jeden druhemu,my si vzdy kupime nejaky spolocny.teraz nam jezisko donesie umyvadlo so skrinkou.neviem ci ho aj unesie.uvidime 😀

ivetka5
23. okt 2009

Dobré ránko, počasie dnes pod psa, aj keď som len oma, také deprimujúce 😒

Zdenka, neboj, snáď unesie, veď má veľké sane 😀 Ja tiež len maličkosť, z ktorej viem, že bude mať radosť, každý rok sme si to tak hovorili, že tento rok máme byt, ˇďalší bolo zas auto, ale vždy aspoň maličkosť som musela, čo už, vlastne Ježiško 😅

Zuzka, ja keby som mala, tak by som tiež čo najdlhšie chcela vydržať, je to to naj čo môžeme prcokm dať, ale zas nie všetci 😔

yvka1
23. okt 2009

No práve s vianočným darčekom mám problé. Síce ssme si povedali že si pod stromček položíme kľúče od auta, ale ja aj tak mám na pláne niečo mu dať. Ešte sme neboli ani rok a on stratil obrúčku (lebo si ju dával stále hore dole kvôli posilke, tréningom a tak). Strašne mu to bolo ľúto a ešte aj teraz je, tak mu chcem dať spraviť novú ale neviem ako mám nenápadne zistiť veľkosť prsta. Baby poraďte !! 😅 😅

zdenka112
23. okt 2009

ak ma nejaky prsten tak skus podla nehi inak neporadim ☹

yvka1
23. okt 2009

no veď práveže nemá 😠 😝

zdenka112
23. okt 2009

no to bude horsie,skus nejaku fintu 😀