Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

lenka0402
30. jan 2010

zuzi ale este po vetsine pouziva stvornoskovanie..ale ked sa mu chce tak kludne prejde aj pol bytu 😉 len on je lenivy 😒
A cez leto sa chystam oducit od plienok,,tak to bude horsie 😝 cely byt bude pocurany 😀 dam mu len bodynko a bez plienky,,som zvedava ako sa zatvari ked mu bude vlhko 😝

Sisa ty si ako odnaucala velkacov 😕

zuzula25
30. jan 2010

ved alexko zachvilku zameni stvornozkovanie za behanie a potom uz bude zas menej stvornozkovat,my sme tiez tak zacinali.
tiez by som ho chcela odplienkovat cez leto,ale ako vidim tak asi az buduce leto 😀 jemu vobec nevadi,ze je posraty a nerad sa prebaluje

zdenka112
30. jan 2010

ahojte zuzi zajtra ti ho donesiem.lenke som uz dala.to cd je super najprv ukazu cviky a potom sa tancuje.

zdenka112
30. jan 2010

leni alex je sikovny a maly skero a zaroven nervak.ale krasne mu ide to bezkanie.par dni a budes ho mat vsade.ved aj teraz je vsade 😀

zuzula25
30. jan 2010

to je super,zdeni.donesiem ti na vymenu cd?

zdenka112
30. jan 2010

no mozes lebo chlap si chce dat avatara na dvd a uz nemam.inak suprove cd neviem ako lenke sa paci ale mne velmi

zuzula25
30. jan 2010

zdeni a cd ci dvd?

sisa.b
30. jan 2010

lenka, to stvornozkovanie rychlo prestane pouzivat, ked si bude v chodeni istejsi 😉 mala mi uz davno nestvornozkuje, iba ked sa hra na zemi a docahuje hracku kusok od nej, tak by to mala na dlhsie prejst po dvoch, nez sa posunut po styroch.

velkacov som odplienkovala do 18tich mesiacov, to uz boli aj v noci bez plienky. cez den pohoda s holym zadkom a nastartovanym nocnikom sa naucili, akurat v noci nie a nie. nakoniec ma to nastvalo, dominali sme balik plienok a viac som nekupovala, tak som im zacala davat obycajne stvorce, aj aby som zistila, kedy najviac curaju. a obom vadila mokra plienka, tak sa mi na to budili a do tyzdna sme boli aj na noc bez plienok. nehody samozrejme obcas boli este aj do dvoch rokov.
no ja zacnem asi tiez az v lete, ale moc sa mi do toho nechce, lebo sa budem musiet rozlucit so svojou laskou - latkovymi plienockami 😅 😝 kakanie je u nas skoro stale do nocnika, lebo tie sprievodne prejavy sa nedaju prehliadnut, ale uz sa mi do nocnika nevycika. to ju tam mozem drzat aj pol hodinu - akonahle ju postavim, tak to ma v pancuskach 😝

zdenka112
30. jan 2010

zuzi dvd/

zdenka112
30. jan 2010

a kasli nato muz nech si kupi 😀

zdenka112
30. jan 2010

sisa a este stale mate problemy z vyprazdnovanim?

zuzula25
30. jan 2010

nie zdeni donesiem ti.ak nezabudnem.musim si ho ist teraz nachystat.a dakujem

zdenka112
30. jan 2010

zuzi uz som ti to spravila.ako chces necham to na tebe

lenka0402
30. jan 2010

Zdeni maleho si uplne vystihla 😀 sikovny,skero,a nervak zaroven 😀

To dvd sa aj mne paci,ale vydela som len kusok teraz som moc nemala cas ho pozriet ☹ na to musi byt klud,klud a ten mam len chvilu ked maly spi a to upratujem a obcas pc.

Zuzka ja osobne by som presla uz potom normal na kravske mliecko,a nie na UM..ved ma po roku,tak preco nie.
Ale to je na tebe ako mamine 😉
A chces ucit na flasku alebo rovno na hrncek?

lenka0402
30. jan 2010

zdeni co je to ten avatar..niake scifi?vydela som len kusok..aj moj o nom stale basni a cirkev ho zavrhla,ze to nemaju ani vysielat ze su tam neprave skutocnosti 😕

yvka1
30. jan 2010

ahojte, tak ja som dnes mŕtva,som prišla o 5ej zo školy a zajtra ma čaká to isté. škoda že tá zumba mi zase nevyjde 😖 dnes sme mali ale zaujímavú prednášku-psychológiu osobnosti.celkom zaujímavé veci. rozprávala nám aj o všeličom čo ovplyvní život človeka už v detstve.napr podľa veku prechádza dieťa štádiami vývoja- 1.je orálne do jedného roka,kedy vlastne dieťa spoznáva svet ústami tým že dáva všetko do pusy a tým že počúva čo mu kto hovorí aj keď nerozumie-vlastne iba prijíma podnety 2.sa volá análne,ktoré trva od roka do 3-dieťa sa má naučiť ovládať svoje telo k čomu patrí vlastne vylučovanie. a vraj je veľkou chybou keď rodičia dávajú dieťa sedieť na nočník už v období orálnom 😕 vraj je to aj vedecky dookázané-no neviem 😨

sisa no mne u Vanesky nepomohli ani štvorce-3 týždne ich mala-počúraná bývala až za ušami a aj tak sa nezobudila-jednoducho tak strašne tvrdo spí, že ona o tom že je mokrá ani nevie 😝 a pritom bez plienky cez deň je od 21 mes.

leni tak to je paráááda aký je šikuľko z neho a to má len 11 mes a už lieta ako veľký chlap 😎 😎

zuzi ja som tú pekárničku ešte nekúpila-stále nad tým špekulujem a aj keď to nie je taká strašná suma, vždy je teraz niečo čo sa mi páči viac. teraz chceme Vaneske zasa kúpiť vo výpredaji lyžiarsku výstroj a budúcu zimu začať učiť tak to bude zasa pálka. a ty nad tou pekárničkou rozmýšľaš?

a ozaj pojdete v stredu do centra?bude prednáška so psychologičkou-tamara vám už asi písala. na takej som už raz bola a bolo to super.

yvka1
30. jan 2010

leni s mliečkom mám rovnaký názor po roku ideme na obyč plnotučné.dnes večer som mu akurát 1.krát spravila z neho krupicu. ale do roka na pitie mu ešte domíňam umeleé čo doma máme.

lenka0402
30. jan 2010

yvka 😉 aj mi prechadzame na obyc plnotucne ked dominam UM.
idem uspat maleho uff 😝 vlastne on sa musi uspat sam 😵 dufam ze nezliham 😝

yvka1
30. jan 2010

držím palce 🙂))

zuzula25
30. jan 2010

leni drzime palce

neviem ci pojdem na tu prednasku,akosi ma nezaujala tema.a zas bidem h...o pocut,ako na tej prednaske o masirovani.no aloe do stredy daleko.ty ides??

tiez som citala o tom posadzovani na nocnik do roka a tiez sme sa to ucili v skole,ze dieta sa nema davat sadnut na nocnik do jedneho roku.ale to by sme sa o tom zas len hadali,kedze jedna ano druha nie...takze to zalezi len na kazdej samej.

no a stym mliekom,uvidim.zevraj na pitie by sa nemalo pouzivat minimalne do 2 rokov,co som aj tak chcela,ale Ivetka mi spominala,ze citala ze ak dieta prechadza z materskeho uz po prvom roku ze by sa malo na kravske a nie umele.a pravdepodobne ho uz bude pijat,ak ho bude len z poharika.flasku nechce.a to si myslim,ze mlieko mi nebude pit ziadne ked ho odstavim

sisa.b
30. jan 2010

yvka, s tym druhym obdobim nesuhlasim a je to vedecky dokazane 😉 na tom vslatne funguje cely princip bkm, lebo dieta sa narodi ako cistotny tvor, ktory nechce vylucovat pod seba a preto su mnohe babatka nespokojne. a len rodicia deti "prinutia" spinit do plienky - bud z nevedomosti alebo pohodlnosti. mnoho deti kvoli tomu preplace vela noci a aj u nas v novembrovkach boli asi dve take babatka. holky najskor ani neuvazovali nad bkm, no ked zistili, ze dieta sa v noci zobudi a neukludni nicim inym, len tym, ze sa vycika/vykaka mimo plienky, tak s tym zacali. popisovali, ze skusili vsetko mozne, az prisli k nocniku, lebo sme sa tam dost o tom bavili. ostatnym detom to bud nevadi, alebo si zvyknu. toto je stara vec ako ludstvo samotne, tak by som s vasou profesorkou asi dlho diskutovala a poslala ju prestudovat najnovsie vedecke fakty (zacali sa tym zaoberat az v nejakom 2007 roku). asi by ma ani ku skuske nepustila 😀
ale zas pozor, toto nie je to iste, ako ucit dieta na nocnik. bkm je prirodzena metoda, s ktorou sa musi zacat prakticky od narodenia, lebo potom deti rezignuju, alebo zabudnu na to. suhlasim, ze nutit dieta v neskorsom veku - cize par mesiacov - nemusi mat dobry dopad na jeho psychiku

sisa.b
30. jan 2010

zuzi, tak ja vobec neviem, na ake prejdeme. sara mi nechcela ziadne a samkovi som zacala davat rovno kravske. no tiez som pocula, ze az od 3ch rokov... no celkovo kravske mlieko nie je pre cloveka zdrave, my ho tiez vela nevypijeme. ale treba to kompenzovat vapnikom z inych potravin, najlepsie zo surovej zeleniny. tak som teraz v pomykove. toto je jedina vec, preco som este s kojenim nesekla - ta nerozhodnost, co davat dalej 😝

yvka1
30. jan 2010

sisa lenže ja to nepotrebujem zase rozoberať-nehovorím o bkm hovorím o nočníku a 2hodinovom sedení na nočníka, napísala som to len pre zaujímavosť a inak mi to je fakt vcelku jedno.

zuzi v stredu asi idem,minule bola tiež zadaná tema ale nakoniec sme sa bavili aj tak o tom čo koho zaujímalo a veľa sme sa vypytovali.

yvka1
30. jan 2010

no u nás by sme bez mlieka nemohli fungovať- ja sama vypijem min 0,5l denne 😅

centik
30. jan 2010

caute,

my pijeme stale nutrilon, rano aj vecer, kravske mlieko jej moc nechuti, tak jej budem davat nutrilon kym jej bude chutit asi 😅 ale kupujem v polsku lacnejsie cca o 150 az 200 sk tak sa da..

Ivka a kde davas malu do skolky? ci nechces otom pisat?

sisa.b
30. jan 2010

yvka, tak to potom ano, to neuznavam ani ja, ked rodic silou-mocou drzi dieta na nocniku 😒

ja pijem mlieko len v kave. a do ovsenej kase ho davam, tu jedava aj mala. deti niekedy granko vypiju, ale minimalne. ak by ste moc chceli, tak vypytam ten odorny clanok o skodlivosti mlieka 😀

centik
30. jan 2010

tak zajtra sa pridame aj my s Inkou na zumbu, teda aspon dufam 😅

yvka1
30. jan 2010

centik zabudla som napísať, chodí na štvorku pri dubničanku. jednu učiteľku majú fakt úžasnú so strašne ľudským prístupom-kedykoľvek si ich pomojká, postíska. Vaneska raz prišla,že Zuzka nám povedala:,,detičky moje ja vás tak všetky ľubim".taká bola malá z toho unesená 😵 ale tá druhá tak tá mi príde taká komunistická pani učiteľka 😠 😝

zuzula25
30. jan 2010

yvi to mate dobre,ze mate radi mliecko.to som zvedava ako to vyriesime my 😅

centik super,tesim sa

yvka1
30. jan 2010

sisa ja som ten článok čítala-teda ak je to ten s tým Damianom a neviem možno pravdu má ale ja s ním akosi vôbec nesúhlasím.