Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

lenka0402
12. júl 2009

Ahojte dievcence
No my sme dneska upistany 😝 dnes mi maly taky vystup spravil v obchode,ze si urcite vsetci mysleli ze ho asi bijem. 😝 taky rev spustil,ze som ho ledva ukludnila.Bud ho svrbia dasienka,alebo nam pojdu zubky.
Cely den nespal,hracku by najradsej celu zjedol,a ruku to ani nehovorim.Cely den len menim podbradniky. 😝

My sme v pondelok,a utorok sami bez tatina doma,ale to zuzula v utorok nemoze.A co tak kocikove stretko
v stredu? 😉

zuzula25
12. júl 2009

ahoj leni.tak maly taky upistany??chudatko malicke,tie zubky su poriadne svine.nasho maleho uz asi bolia aj uska od tych zubkov,lebo stale si ich chyta.ale nie je mrzuty a ani ked na ne zatlacim tak je v poho.takze zapal to nema,doktorka povedala,ze od zubkov ☹
a ako ste na tom s papanim??nas maly vcera a predvcerom odignoroval obed zeleninovy,ale ovocie to by jedol a kasu ani nehovorim.
mame novinku,nas maly sa pritiahol zo sedu rovno na nohy.uz sa trosicku snazi stvornozkovat,po milimetroch posuva kolienka a rozplesti sa na zemi potom

ja som za stredu??a o kolkej??cez obed??neviem ci je to dobry napad,ked hlasaju take tepla a ze mimi by nemali chodit od 11 do 15 von

mkatka
autor
12. júl 2009

já dneska nějak nestíhám, ráno jsem vyprala 3 pračky a prala bych dál, kdyby to bylo kam věšet. uklízet, vybalovat......jsem ještě taková napůl na cestě.

jinak bylo krásně, první dny moře chladnější, ale pak jsem se osmělila a tak nějak bylo každým dnem teplejší, takže jsme se koupali každý den tak 2x. Vojta měl zprvu respekt (a to jsme se báli, že nám bude utíkat do moře), sám tam nešel ani náhodou. celou dobu bylo teplo, že jsme dlouhý rukáv nevytáhli. takže jsme spokojení 😵

ivetka5
12. júl 2009

Ahojte maminy, tak nám včera dopadla návšteva na 1, len škoda, že neprespali. Boli sme potom ešte v TN, lebo tatino dával rukavice futbalové reklamovať, tak sme pre to išli, už 2-hý krát, zas neuznali reklamačku, mal ich 2x na sebe a roztrhli sa, tak chcem zavolať na práva spotrebiteľa alebo na SOI, nech poradia, som naštvaná, lebo očividne je to preležanina 😠 Ja som vyčítala, že do 6mes. keď tovar sa reklamuje, tak zo zákona sa berie, že vada tam už bola pri zakúpení a musí predávajúci doložiť nezávislý posudok, som zvedavá, čo povedia a samozrejme ho tam oni nemajú.

Lenka, tak to čochvíľa budete zúbkoví🙂) 😀 Ono si tým musí každý prejsť asi.
Ja som tiež za stredu - kočíkovanie, ale ako zuzka píše, asi cez obed nie, ale možno nebude výpek. V utorok ideme na to očkovanie, ako Vám to deti znášali? Niekto hovorí, že hneď dať na to studený obklad, hm? 😕

Mkatka, tak ste si dovolenku užili na 100%, tak to je super 😉

sisa.b
12. júl 2009

ahojte 🙂 my sme akurat prisli od svokrovcov. mala uz stoji, kde sa da 😅 a po styroch lieta ako drak. toto mi starsi dvaja tak skoro nerobili, ale myslim si, ze to bude tym choditkom, v ktorom boli 😒 mala nema taku moznost, tak sa snazi, ako sa da 😀

zubky vam teda nezavidim. ja som myslela, ze uz nam pojdu, lebo pred mesiacom nam uz doktorka hovorila, ze to ma navrete, aby som ich cakala kazdu chvilu a oni stale nic 😅 uslintana je od troch mesiacov, kazdy stale ze to uz zuby a nastastie este nerastu. no aspon ma tak skoro kusat nebude 😀

katka, dovolenku ste si teda uzili 😵 ja sa snazim ukecat draheho, aby sme sli k moru, ale on stale trva na tom, ze chce auto na plyn ☹ oboje nam nevyjde, kedze sme kupili tu umyvacku. tak sa mozem s dovolenkou pri mori rozlucit. no rada by som sla, este sme neboli ☹

zuzi, sikovnicka mas doma aj ty 😵 a lenka tiez 😵 o chvilu nam tie deti budu behat, az nas to bude mrziet 😀

prikrmom stale moc nedavame, trosku zemiakov a zeleninky u svokrovcov spapala, ale da sa to pocitat na lyzicky. no neva, ved jej je zatial dost a s mliekom si vystaci 🙂 uz mi aj holky pisali, ze niektore vylucne dojcili do 10 mesiacov, tak aby som necitala tie vtakoviny o tom, ze sa prikrmovat MUSI. stale dost kasle, tak sa ani nedivim, ze jej to nechuti

lenka0402
13. júl 2009

Dobre raaaanko 🙂
Zuzula mozno to ani nebude zubkami,ale podla mna bude.Ale sme aj trosku chorlavy,maly ma kasel,davam mu sirupcek ambrobene,ako mi poradila ivetka.
S papanim sme na tom celkom dobre,predvcerom mi vypil 240,som kukala ako puk,Ale teraz mu obcas davam
do mliecka odvar z vlociek,a malemu to strasne chuti.To len aby ho nezapekalo z tych prikrmov. 🙂
Vcera sme maly spenatik zo zemiakmy,a spapal tak 7 lyziciek.Ale my sme skor taky ovocnickovia 😉
Presnidavka,mu chuti asi najviac. 🙂

A v tu stredu to mate pravdu,ale mozme napriklad o 13.00.neviem alebo hned z rana okolo 9.30.
Navrhnite vy. 😉

zuzula25
13. júl 2009

ahojte.my sme sa vratili uz z obchodu,teda uz je tam poriadny vypek.
tu stredu ja by som skor bud rano hned okolo 9,alebo potom az okolo 16-17.cez obed nie,hlasia az okolo 33 stupnov.ani tym babatkam sa nebude dobre buvat vonku

dream.d
13. júl 2009

bože baby, hned by som šla s vami na kočíkové stretko. len ono to cestovanie s kočíkom v autobuse, žiadna sláva, zatial mám len dobré skúsenosti, ale vždy sa bojím, že sa nikto nenájde kto by pomohol.
gratujujem všetkým k novinkám a bábätkovským pokrokom. Vraj tie zúbky môžu detičky jedovať aj tri štyri mesiace kým sa prvý objaví. tak snád to všetky naše detúrence zvládnu statočne.
my sme boli včera na rybačke.žial niie sami. malý sa začal jedovať lebo bolo teplo a nedalo sa mu zaspať. ale poplakal si 10min a zaspal. ked sa jeduje nechám ho vyplakať, lebo vtedy nič nepomáha. ale neviem či je to dobré riešenie. samozrejme keby ručal dlhšie a nemohol zaspať tak s ním niečo urobím. to je len taká skúsenosť moja čo vždy zatial zabrala. no a svokor sa nasral a vynadal mi že som debil a že sa neviem o svoje decko postarať, ked plače, že on sa na to nebude pozerať, že cigáni sa o svoje deti vedia lepšie postarať, a že si ho nezaslúžim. tak som mu vykričala nech sa do neho nestará a niekam som ho poslala, a sme dorozprávaní. čo je vela je vela. pritom som s drobcom 24hodín vkuse, nehnem sa od neho ani na krok. no a teraz neviem, najradšej by som sa zbalila a odišla domov k mame.

ivetka5
13. júl 2009

Ahojte, tak mi sme už aj z prechádzky doma, je tam už dusno, išli sme radšej z rána a teraz som sem na skok išla, ale aj malý mi asistuje, ako som dovozila kočík, tak sa aj zobudil 😀 ja som tiež za to ráno skôr, lebo fakt je potom až moc horko.
Dream, kludne sa pripoj, to ti verím, to cestovanie po buse s mimčom 😒 Tak to musíš mať ti poviem poriadnu kôpku nervov, ja by som aj tak asi nevydržala a vyletela by som, čo si to vôbec dovolí, je to fakticky cudzí človek, keby ti to vlastný povedali, nepoviem. Držím palce, aby sa atmosféra zlepšila 😖 Pekní dník 🙂

ivetka5
13. júl 2009

Pardon, pekný dník, hrubka 😀

zuzula25
13. júl 2009

dream kludne sa pripoj,budem rada,pridem ta pockat na zastavku a potom ta aj odprevadime.tak tam to mas teda fakt dusne a manzel si ta ako zvycajne nezastal??aspon prides na ine myslienky 😉

yvka1
13. júl 2009

Ahojte, ak sa môžem pripojiť aj ja tak som tiež za stredu ráno 🙂 a dream presne som myslela na to na čo zuzka-prídeme počkať na zástavku 🙂

sisa.b
13. júl 2009

dream, tak to mas pekneho sviniara svokra 😠 😠 😠 dufam, ze si mu to aspon poriadne spocitala, ked uz prislo k hadke. verim, ze by si sla radsej k mame, ja na tvojom mieste som tam uz asi davno

dream.d
13. júl 2009

už som si pobalila všetky veci čo som mala na dvore svoje porozkladané. aby som mala všetko pokope ked sa definitívne rozhodnem. ale viem že nesmiem čakať dlho, že sa to nezmení, kde je agresia tam aj zostane. len mi je z toho smutno kvôli malému.
neviete o nejakom socilálnom byte, ktorý by som zvládla aj sama utiahnuť? asi také niečo nie je.
ked pojdem na to stretko dám vedieť určite, ešte neviem čo a ako sa tu vyvinie.
tak zatial pekný deň.

sisa.b
13. júl 2009

dream, asi nie ☹ asi bude lepsie vratit sa k tvojim rodicom. no ja by som taky natlak nevydrzala, fakt ta obdivujem. a hlavne sa nedaj zastrasovat cez maleho

dream.d
13. júl 2009

má na malého otec alebo jeho príbuzní nárok pokial nie sme zosobášení? mohli by mi ho súdnou cestou zobrať?

sisa.b
13. júl 2009

nase zakony nadrziavaju matke velmi vela, tak sa nemas coho bat. to by si musela byt preukazatelne nejaka fetacka, alkoholicka, alebo nieco podobne - skratka matka neschopna postarat sa o dieta. mala si aj trvaly pobyt u nich? lebo ja ked som sa rozvadzala, tak mi na mestskom urade dali papier, ze som s detmi mala po cely cas manzelstva ine bydlisko, resp. ze sme vobec nebyvali spolu 😀 😀 😀

sisa.b
13. júl 2009

inak draheho bratrancovi odisla zena aj s dvomi detmi a on tiez nemoze nic urobit. ona si nechala urobit papier na prebezne zverenie deti do opatery este 2 tyzdne pred neohlasenym odchodom a navyse oni tiez nie su svoji a on nemal deti ani priznane 😅

dream.d
13. júl 2009

otcovstvo mame priznané, malý ma dokonca jeho priezvisko (dá sa to zmeniť?), aj trvalý pobyt mame tu u nich. to kde sa dá vybaviť ten papier na zverenie detí do opatery, to treba ked je malý moje vlastné dieťa?

lenka0402
13. júl 2009

Ahoj dream
da sa zmenit aj priezvisko dietata,ale len zo suhlasom otca.Napise sa ziadost,da sa overit u notara popripade na
matrike.Sa mi zda ze je potrebny aj kolok. 😉
A ten papier,skus sa opytat na Urade socialnych veci a rodiny.Tam ti urcite poradia.Koseca spada asi pod ilavu
tak musis ist tam.

dream.d
13. júl 2009

Dakujem za rady a za podporu dievčatá. ja už fakt nevládzem, bolí ma hlava, som nervozna a tuším mi aj mlieko odchádza.idem sa prevetrať s drobcom, možno ma ešte niečo cestou napadne.

lenka0402
13. júl 2009

A vybavit sa to musi pretoze mate otcovstvo priznane a na maleho rodnom liste je otec tvoj partner.

lenka0402
13. júl 2009

baby tak v stredu o 9.30 pred fixom?moze byt?

lenka0402
13. júl 2009

to aj keby dream isla,mali by sme to blizko na zastavku.

lenka0402
13. júl 2009

a pojdem ja,ivetka,zuzka,yvka,dufam ze aj sisa.Nezaregistrovala som ci ano.A dufam ze aj dream.Kto sa este prida?to bude ina babska jazda. 😀 😀

sisa.b
13. júl 2009

lenka, len nas bude musiet niekto zobudit, dnes sme vstavali 11,30 😀 opica zas v noci flamovala, tak potom vyspavame

sisa.b
13. júl 2009

dream, a to mliecko by som im poriadne vykricala, ze ti robia nervy a z toho ho stracas. sakra, normalne ta mam v hlave a zurim. ja tak neznasam taketo svinstva 😠 alebo skus stareho dotlacit, aby ste sli byvat inam. no ja by som sla bud s nim alebo bez neho. a svokrovci by mohli na vnuka zabudnut 😠 😠 😠

lenka0402
13. júl 2009

sisa ak chces ja ti taky budicek spavim ze tam budes prva este na nas cakat. 😀 😀 😀 😀 😀

lenka0402
13. júl 2009

my sme pravidelne o pol 6 hore 😠

ivetka5
13. júl 2009

Tak mne by to vyhovovalo ako aj Lenka písala. To bude jazda, budeme na celé mesto 😀 Už sa teškáme 🙂 To keby mal malý aj že teplotu zajtra z očkovania, to je asi len také 1-ňové, čo? Dúfam teda.

Sisa, my ti prídeme aj po okná zapískať, až by si chcela🙂)

Yvka, čo si bola na náupoch dnes?