Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
9. jan 2010

sisa tak to mas teda nezavideniahodnu situaciu doma. 😔 ☹ to mi je luto,ked nie je podpora chlapa pri skole,je to veru tazke.som zvedava ako ja dopadnem,ale zas mne velmi pomahaju rodicia,takze aj keby ma MM nepodporil,viem ze sa mozem na nich kedykolvek spolahnut.uz davno do mna hustia,aby som isla do skoly este.no ved uvidime.ale prihlasku si davam urcite

sisa tebe mala uz vobec nestvornozkuje??mne Matko sice uz beha ako drak,aj niekedy akokeby bezal,ale obcas zastvornozkuje.a to chodi uz od 11,5 mesiaca.

sisa.b
9. jan 2010

zuzi, nie, nestvornozkuje. behom to ma rychlejsie. stvornozkuje akurat na schodoch oboma smermi 😀 teda niekedy, ked sa hra na zemi a ma o kusok dalej hracku, tak vtedy sa presunie, lebo by sa jej neoplatilo postavit, ale inak absolutne nie. ale ked sa naucila behat, tak este asi tyzden stvornozkovala, ked sa podkla a padla na zem.

a je to veru tazke so skolou, ked nemam podporu od najblizsich 😢 aj kvoli tomu som skoncila v ziline, lebo moj byvaly mi robil to iste. akurat vtedy som byvala u babky a mama tam chodila kazdy den, aj deti dobre spavali, tak to bolo jednoduchsie ako teraz ☹ nemala som vtedy skoncit 😔
a pritom som s nim prekecala hodiny o vsetkom, aj o skole a ze ako ma bude podporovat... ☹ normalne svokra skonsatovala, ked sme mali debatu o nom, ze som sa nemusela ani rozvadzat, ze to mam doma take iste ako s mojim ex 😕 no dnes som mu oznamila, ze jedine, s cim skoncim, bude nas vztah 🙄 🙄 🙄

sisa.b
9. jan 2010

keby som mala aspon ten referat hotovy, z neho mam najtazsiu hlavu ☹

sisa.b
9. jan 2010

tak mama ma podporuje, uz mam aj kde byvat, keby cosi 😀 😀 😀

zuzula25
9. jan 2010

sisa neboj prvy referat je najtazsi,popozeraj na nete ako sa robi a potom si povies,ze to bolo najlahsie.ja by som radsej robila referaty akmo sa nieco ucila,aj diplomovku som radsej pisala,ako sa ucit na zaverecne skusky.

Matko tie stvornozkuje,ked sa potrebuje dostat len o nieco dalej,inac stale beha,ale neviem preco som si myslela,ze uplne prestanu stvornozkovat.a po vonku ti chodi??lebo Matko nechce sam chodit po vonku,len za ruku,ale ked uz ideme vo vchode k vytahu tak uz sa pusti a prejde si sam

sisa.b
9. jan 2010

zuzi, ale ved to je logicke, ze sa presunie po sytorch, ked to ma kusok a viac casu by mu zabralo postavit sa, prejst a potom si klaknut, aby si zobral hracku 🙂 ja sa tiez po kolenach presuvam v takych pripadoch 😀
po vonku beha tiez, akurat tie nestastne tvrde podrazky - v nich je strasne nemotorna, tak zakopne a padne, preto ju radsej v tejto clapkanici drzim. ale po dvore u svokrovcov som ju nechala behat samu, stale nahanala psa s metlou 😀 😵

s referatom nechapem, lebo nikdy som nemala problem so slohovymi pracami. stacilo sa nakopnut k uvodu a uz to slo same. aj na maturach som zapisala o dve strany viac, nez som mala a potom som to skoro nestihala prepisat. no skusim to dnes dat dokopy, akurat som slaba ako mucha stale, aj klepat do klavesov mi robi problem ☹ ale kurnik, ved to ma len 46 stran A5 format, ked tretinu prepisem, tak to mam akurat na ten referat 😠 😝 😀

ivetka5
9. jan 2010

Tak Sisa, fakt to máš doma na 2 veci 😔 Ja si myslím, čo sa týka referátu, že to máš isto na nete, pomeň to nejak a máš to, keď inak nie. A akú to máš tému, to na tie dejiny, či čo to? Ono Vám mali povedať, ak máte niakeho predsedu v triede ako to má asi vyzerať, prvá a ostatné strany, či nie? Skúsim pozrieť niaku moju a by som ti poslala, len aby si vedela, ako vyzerá, ak by som ti s tým ovšem pomohla. Hoď mi do IP mail. 😉

Dnes sme boli v Tescu a u našich, a mali zlacnenú tú korytnačku hovoriacu, MM vraví, načo to berieš, ďalšia blbosť v chalupe a 1-vý sa s ňou hral a naučil sa odtiaľ pieseň 😵 Ach tí chlapi, niekedy ani ja veru nemám nervy 😀 Vyšla na 7,85 myslím. A malému sa tiež páči, hovorí aj písmenká a tvary, tak snáď sa niečo poučíme🙂

Zuzka, zabudla som, keď sme boli spolu PLS to znakovanie, v pondelok by si mi ho nepožičala a ja by som ho napálila? Pls, ďakujem🙂

sisa.b
10. jan 2010

ivetka, na nete to nemam, ta kniha vysla asi pred dvomi mesiacmi. a nemam tusenia, ako vyzera predpisane formatovanie 😕

sisa.b
10. jan 2010

mam uvod 😵 zajtra dopisem zvysok, ten dufam pojde jednoduchsie 🙂

kvetinkaaa
10. jan 2010

Caute baby, dlhsie som sa neozvala. akurat mala zaspala a ja ani neviem ako som uz vypila kavu. sisa na teba no comment.... ☹ ... ja by som uz neexistovala po takom ponocovaní.

yvka čo ten vas leňoch? naša leňoška uz pekne sedí ale sama sa tiez este neposadila, ale neznepokojujem sa. dava sa na štyri, rozhupe sa, aj tak dva krat nozky prelozi na styroch a rozpleští sa, radšej sa plazí.
sem tam dame do pavuka, a tak. kedy ides na poradnu? ja asi tento tyzden pojdem.
chcem ist aj DM pozriet, ak budem stihat brnknem aj tebe. alebo ak by nebolo skaredo mozeme ist vsetky von.

inak neviete mi poradit ako mam malu ukecat nech sa nebojí nočníka? mame tento http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_... a ani za svet nan sadnut, huči ako keby ju z kože deriem a stavia sa z neho hore. skusali sme aj s plienkou to ako tak vydrzi ale bez nej plače, neviem či ju chladi, či tlači. teraz pozeram na nom ze je od 18mes, to som si nevsimla ked som ho rozbalovala-tato kupil na vianoce. moze to byt tým? ze by bol nejako inak tvarovany?
diik

zuzi bola si uz pozriet Terezku? ja mam aj tych v plane ked pojdem na tu poradnu, no uvidim lebo sme boli asi dva tyzdne chore-teda ja mala iba soplik tak čakam ale myslim ze uz som ok skoro tyzden.

peknu nedelu papa

mkatka
autor
10. jan 2010

Ahojte

Tak a máme po sněhu, co? ☹

Kvetinka....mě poradila jedna dobrá duše dávat přes nočník látkovou plínku (takovou tu obyč) přesně z toho důvodu, který píšeš, že je to studí a je jim to nepříjemné.....časem si zvyknou, ale na začátku je to může odradit. Každopádně radím netlačit na pilu, 8 měsíců je dobrý začátek, když dítě chce, no my začali až ve 14 měsících a myslím, že jsme nic nezmeškali - cca ve dvou letech byl bez plenky. Někdy pomůže, když dítě vidí, že to dělá i jiné dítě - bude to opakovat. Kdyby náááhodou to došlo tak, že se bude čertit jen co nočník uvidí, tak ho na čas schovejte a za měsíc zase ukázat a zkusit. Nebo ji nedávat každý den....

sisa.b
10. jan 2010

ahojte,

konecne som sa vyspala 😵 a u nas aj obed uvareny a relativne upratane 😅

k nocniku - u nas znesie len cinak, ktory pouzivame od 6 tyzdnov, v poslednej dobe mame modu chodit na zachod, tak asi poriesime nejaku redukciu. mne sa odvedcilo, ze cim jednoduchsi, tym lepsie. so starsimi som zacinala od pol roka a bez plienok (aj na noc) sme boli do 18 mesiacov (sara skor). toto dieta ignoruje uplne vsetko, tak to bude asi neskor. do nocnika/zachoda akurat kakame, inak vsetko ide do plienky 😅 ale je pravda, ze ja teraz nemam absolutne cas nocnik riesit. ked sme boli u svokry, tak ta odchytala takmer vsetko = jedna pocikana plienka cez den 🙂

kvetinkaaa
10. jan 2010

mkatka dakujem, skusim tak. skusame lebo som čitala ze ked dietatko samo sedí, ze sa ma skusat, aby si zvyklo.
takze odteraz návštevy s malymi detmi povinne s nočníkmi pod pazuchou 😀
dala som jej ho aj nech sa s nim hra, neboji sa ho, len skor sa ja bojim, ze ho bude prevracat potom aj s obsahom, ze je to hračka 😖

a ako zvladas dve deti? ja mam z toho strach 😒

kvetinkaaa
10. jan 2010

sisa od 6 tyzdnov???? to je asi omyl nie?
tento nas sa mi nezda nejaky komplikovany ( nočník ) ...videla som iné tróny 😀

sisa.b
10. jan 2010

kvetinka, nie omyl, snazili sme sa o BKM 🙂 aj to v podstate celkom islo, ked som vystriehla, akurat slecna nedavala ziadne signaly, ktore by som vedela rozpoznat, tak som to vzdala, ked ostala pohybovo zdatnejsia.

mkatka
autor
10. jan 2010

Kvetinka, to bylo na mě, jak zvládám 2 děti? Docela to jde, občas musí jeden z nich počkat, někdy to organizačně skřípe, ale jinak bych se spíš zeptala Sisy, jak se zvládají 3 deťi 😀

sisa.b
10. jan 2010

katka, mna sa nepytajte, ja nezvladam ani seba 😅 😝 😀 ale inak celkom v pohode, starsi dvaja uz su velki a vcelku samostatni, tak je to o niecom inom mat teraz tretie dieta, nez ked sa mi narodil samko a mala som dve male deti.

yvka1
10. jan 2010

ahojte, už sme doma z Martina, tak som sem nachvíľu kukla. sisa so mnou a so školou to bude tuším tak isto tragické ako s tebou-ledva som dopísala seminárku z BOZP a v utorok mám skúšku. no nechápem na čo mám vedieť že do akej skupiny sa zaraďujú stavebné nákladné výťahy alebo čo sa určuje v prevádzkovom poriadku kotolne 😅 😝 v utrok mám skúšku a zatial viem asi len polovicu 😝 😝 😠 ale stále si hovorím že už len 5 mesiacov a bude kľud 😵

kvetinka no náš bobek celkom fajn-na 4 sa dá ale tak sa mu nechce tak sa posúva takým nejakým zvláštnym spôsobom-striedavo hore riť a ruky-vyzará ako dážďovka.sadká si už tiež sám a to ho baví ale hlavne večer v postielke keď má spať-tisíckrát ho položím a on si aj tak sadne a nakoniec zaspí v takých polohách že sa musím vždy na ňom smiať 😀 😵 za ruky chodí ale postaviť sám sa aj tak nechce-vždy sa postaví len na kolená 😅
a nočník veru ja neriešim-nedávala som naň malú a nebudem ani malého. keď mala rok a 9 mesiacov tak sa začala pýtať sama od seba a bolo.asi som na také veci až moc pohodlná 😅

katka ako sa máte? ste zdraví? 😉

sisa.b
10. jan 2010

yvka, ale sa mas 😵 ja zamakavam na referate, ktory nam dal najskor na 4-5 stran, potom ubral na 2-3 strany. mam za sebou 2 casti knihy z 5tich a 4 strany napisane 😅 fakt neviem, ako to mam skratit, ked sa mi zda, ze uz on tam napisal vsetko dost strucne 😝

dm1
10. jan 2010

ahoj kvetinka! no ze by ste konecne k nam zavitali? uz sa tesime!!!! nas sa este tiez sam neposadi a na 4 sa dava presne ako Miska ale akosi sa este nevie nastartovat. zato lozi uz po celom byte za mnou zlatusik moj maly 🙂

mkatka
autor
10. jan 2010

čauko

jsme a čekám, dokdy nám to vydrží. zítra už malej pomaže do školky a už se docela těším, že si odpočinu. v úterý malá očkování a další pondělí máme jet do Čech, no nevím, jestli pojedeme kvuli tomu sněhu ☹

dm1
10. jan 2010

mkatka ja mam ist tiez na vikend na moravu za sestrou ale asi nepojdem radsej lebo sama autom s malym v tom snehu to nie je bohvieco 😒

yvka1
11. jan 2010

ahojte, dnes nikto nič?? 😕 my máme za sebou 3. očkovanie a poradňu. zatiaľ nemá ani teplotku tak uvidíme. práve som ich vyhnala aj s mangelom k babke a idem sa trochu poučiť, ale taaaaak sa mi nechce 😅 😝 robil nám konečne aj poradňu- máme 84cm a 11300g 😵 😵

sisa ako referát? 😉

sisa.b
11. jan 2010

yvka, referat mam na 8 stran a este nemam zaver 😔 pravdupovediac ani neviem, ako ho mam napisat 😕

ja musim dopisat ulohy so samkom, len este hladam nejaku basnicku pre neho a pojdem sa ucit. som total hotova, lebo mi akurat volala svokra, ze suseda potrebuje pomoct s tortou na 20teho ☹ akoze suseda mila, zlata, dava nam vsetko mozne, ale na 20teho som si strelila algebru a uz mam z toho morsku nemoc, lebo 4 dni budu asi malo na to, aby som to vsetko do hlavy natlacila a nie aby som este par hodin zabila tortou 😔

zuzula25
11. jan 2010

ahojte.
my sme dnes boli v MC,bolo super,Matko sa tam uz konecne zahral.

25.januara je seminar o masirovani babatie,pouzivanie olejov...

yvka vy ste akysi dlhy,nas ma okolo 80 cm ak nie menej 😅

sisa.b
11. jan 2010

teda petko ma fakt slusne miery 🙂

zuzula25
11. jan 2010

a este som zabudla napisat,Tamara v MC zacina od utorka robit cvicenie na fitloptach s malymi detickami,bude cvicit ona,takze ak mate zaujem dajte vediet.asi sa to tyka DM,Yvky,kvetinky,dream a neviem na koho som este zabudla.u sisi sa asi este doobeda buva

yvka1
11. jan 2010

to asi preto že je taký lenivý tak len pchá do seba a priberá 😅 😉

zuzi no ja by som na to cvičenie chodila ale akosi z toho aký má tamara doteraz záujem mám strach že či to bude vyzerať tak ako treba 😖 a hlavne môže také niečo vlastne robiť človek čo na to nemá nejakú odbornú prípravu?

dm1
11. jan 2010

my sme dnes boli na poradni a mame 71cm a len 6600g. Za mesiac pribral ze 10g tak to vlastne stal na vahe. ale aj som to cakala ked skoro tyzden nechcel papat...

sisa.b
11. jan 2010

dm, a co povedal doktor? podla mna, ked je zdravy a nie je hladny, tak sa nemas preco stresovat.

na cvicenie by som sla, ale tak so sebou na nejaku zubmu vychvalovanu. teraz cvicim na zachode, co som nervozna z tej skoly 😝