Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

careamell
19. jún 2012

@lily23 Ahoj, tak sa vám páči? To je super, ja by som chcela ísť do práce nejak budúci rok v lete, tak zisťujem, čo a ako. Tiež som bola rozhodnutá pre toho Macka, no kamarátka mi vravela, že ona dá radšej do Julinky, že v Mackovi sa deťom nevenujú a pozerajú telku. Asi je to také subjektívne a podľa toho, či tam dáš ročné alebo troj-ročné dieťa.
Inak ja som bola s dcérkou na materskej skoro do 3 rokov. Asi keď mala 2 rôčky, začali sme chodiť do materského centra, na pieskoviská, kde mala možnosť sa dostať do kolektívu. Keď išla prvý krát do škôlky, nechcela mi odtiaľ ísť a museli sme pre ňu chodiť, keď škôlka zatvárala. 🙂Pre mňa to bolo jediné obdobie, kedy sme si to spolu užili, boli sme stále spolu. Nakoľko mám časovo náročnú prácu, po nástupe do nej sme boli spolu až večer. Takže ja by som chcela s malým ostať doma aspoň do jeho 2-2,5 roku. 🙂

lily23
19. jún 2012

@careamell ahoj, no ja to mám s prácou v pohode, som na vedúcej pozícii, takže si pracovný čas viem prispôsobiť 🙂 a poobedia trávim s Maťkom. ak ti môžem poradiť, riešila by som rozhodnutie medzi detskými centrami tak, že by som obidve navštívila viac krát. Viem, že Macko ponúka 2týždne adaptačného pobytu zdarma, môžeš tam s malým chodiť a vidieť ako sa venujú detičkám. Mne sa páči že ked ta prídem, vždy robia neaké aktivity, buď tancujú, spievajú, hrajú rôzne hry, malý sa tam naučil napr cvičiť 😀 od starších detí 😀 no zlatý je ked mi doma v kuchyni začne cvičiť, najskôr som nevedela čo tie pohyby znamenajú až mi ti učiteľka vysvetlila, že majú ráno rozcvičku 😅 😀 viem že v Mackovi majú momentálne cca 12 detí a v Julinke čo viem naposledy mali 4 deti, asi aj to by som brala za zváženie, že prečo taký veľký rozdiel v počte detí. samozrejme neviem o Julinke toho viac tak nebudem kritizovať ani sa vyjadrovať. Ja som jednoducho s Mackom spokojná a čo je pre mňa najdôležitejšie aj Martinko vyzerá, že je spokojný.
Inak sa máme fajn, budúci týždeň nás čaká očkovanie MMR, vy už ste boli? alebo budete? som z toho mierne nervózna a keby to neni povinné isto by som ho zaočkovať nedala. a čo zúbky? netrápia vás? nám idú stoličky už asi dva týždne sa trápime, aj vysoké teploty sme prekonali 😢 ☹ inak to ale zvládame dobre. Maťko je velmi zlatučký, také slniečko, aj ked už sem tam vyparatí aj lotrovinu 😅 kolienka má dooškierane, čo každú chvílu vonku padne ked za niečím beží 😉 tak sa majte pekne a ozvi sa papa

careamell
19. jún 2012

@lily23 Samozrejme, že by som si to šla okukať popredu, obidve centrá. Ešte máme ale čas.
Vidíš, ešte ma napadlo, či si stravu varia sami, alebo si dovážajú odniekadiaľ. Dávajú deťom sladkosti, mäsové výrobky (salámy, párky)? Vedela by si mi prosím ťa napísať, čo konkrétne napríklad papajú na raňajky, obed atď.?
My by sme mali ísť na poradňu dakedy začiatkom júla. Očkovanie MMR odmietnem ,takže uvidím, čo na to Dr.
Zúbky zatiaľ ok, len v piatok ho preháňalo, tak asi sa nejaké klubali. 🙂 My máme doma taktiež malého divočáka, také šidlo, nevie, čo od radosti, preto som s ním čo najčastejšie na chalupe v Kolačíne. Konečne sme napustili bazén, takže sa chodíme každý deň kúpať. Nechávam ho behať bosého bez plienky, tak aj my máme nožky ako frontový vojak 🙂

josie3331
19. jún 2012

ja tiez rozmyslam, ze MMR odmietnem, zevraj sa to az tak neriesi ako pri hexe....tak uvidime 🙂 mali by sme ist az koncom leta
ohladom jasli neporadim, ale ak aj nahodou davaju deti kukat polhodinu na rozpravku, tak to nie je az take strasne.... hlavne nech sa im po zbytok casu poriadne venuju

dm1
19. jún 2012

ked som musela ist skor do prace zvazovala som macka ale veru ma odradzal ten vysoky pocet deti hlavne ked sa jedna vacsinou o male deti resp. rozny vek, rozne potreby. Aj som prave nedavno na macka pocula ze prave pre mnozstvo deti sa im nestihaju venovat tak ako by bola treba. nakoniec nastastie nam zobrali do normalnej skolky skor tak som to nemusela riesit.
Kamoska ma maleho v julinke a je zase spokojna aj ked je tam malo deticiek. Vsetko je velmi individualne veru a pokial clovek vidi ze dieta tam chodi rado je stastne a dava mu to nove podnety tak to je to dolezite

lily23
21. jún 2012

@careamell ahoj k tej strave asi takto: varia si sami. prevažne mávajú na raňajky+olovrant pečivo s rôznymi pomazánkami, malý sa ich tam naučil papať a veľmi mu chutia 😉 alebo jogurty, guličky s mliečkom,... na obed majú vždy polievku, a druhé mäsko na rôzne spôsoby (na prírodno) a rôzne prílohy, zemiaky, ryža, cestovina, knedla,... alebo dukátové buchtičky, parené buchty cca raz do týždňa niečo takto na sladko.
Sladkosti dostanú len v prípade, že má neaké dieťa sviatok a donesie do škôlky ale dávajú im to do skrinky aby sa rodičia rozhodli či dajú alebo nie (zjedia rodičia 😅 )
a tak isto s ovocím, tým menším deťom nechávajú v skrinke, môj napr ešte nepapal pomaranč, kiwi tak to nájdem v skrinke 😅
pitný režim majú nesladený čajík, to ráno vždy vidím ako ho varí učiteľka a každý má svoju fľašku stále po ruke.
čo sa mi páčilo naposledy som prišla ked chystali detičky von a natierali ich opalovacím krémom, a jedno dievčatko má inú značku používať, tak ju natierali iným krémom, to som len tak postrehla, že na to nekašlali a dodržali to ked si to maminka asi želala, a to nevedeli že už som tam 😉
ja nemám možnosť nechať malého behať bosého po vonku, tak tú záhradu máte super.
Daj potom vedieť ako ste pochodili s odmietnutím toho očkovania.
Nás to čaká budúci týždeň spolu s poradňou v 15mesiacoch.
tak sa držkajte 😉

careamell
21. jún 2012

@lily23 Tak to je veľká výhoda, že si varia sami. S tou stravou to je ako v škôlke, nemôžme čakať viac, ale teda ak by som mala nejaké výhrady, ako napr. s mliekom, tak by mi asi vyhoveli, však. Inak ako si to opísala,, to vyzerá super. Pristupujú k deťom individuálne, to je skvelé.
My by sme mali ísť na očkovanie začiatkom júla myslím, tak dám vedieť, aká bola reakcia. Ale nejak sa toho neobávam. PA 🙂

lily23
22. jún 2012

@careamell myslela som že očkovanie odmietneš. či som to zle pochopila?
s tou stravou nemajú žiadny problém prispôsobiť, pri vyplňaní prihlášky som uviedla napr, že ovocie Maťko papá len niektoré druhy a oni to akceptujú. 😉

careamell
22. jún 2012

@lily23 Máme ísť na očkovanie začiatkom júla, som myslela, ako bude reagovať Dr. na to, že ju pošlem s tým do kelu 🙂

lily23
22. jún 2012

@careamell jááááj 😅 som ťa nepochopila, no tak som zvedavá, daj vedieť, a ku komu chodíte? my ku Kadlubiakovi. papa

careamell
22. jún 2012

@lily23 My máme Kozempelovú.

brumca
5. júl 2012

ahojte zienky 🙂 chcem sa vas opytat ake je dubnicke kupalisko, este som tam nikdy nebola 🙂 je tam nejaky bazenik aj pre male deti?

julianka777
5. júl 2012

@brumca ahoj,my sme tam boli raz minuly rok s malou a do dnes dakujem Bohu,ze nic nechytila..voda studena,spinava...proste otras... a detsky bazenik vobec

brumca
5. júl 2012

@julianka777 ahoj 🙂 dakujem za info, no tak tam urcite nepojdeme. Da sa tu prosim ta niekde na okoli ist okupat aj s malym dietatom?

julianka777
5. júl 2012

@brumca fuha,tak to ti neviem povedat 😅

marry26
5. júl 2012

@brumca asi najlepsie ist do TN

brumca
5. júl 2012

@marry26 dakujem 🙂 aj som si myslela, ze v TN bude najlepsie 😉

zuzula25
6. júl 2012

@brumca s malymi detmi odporucam brumov, banovce alebo lednicke rovne vsade je detsky bazen, nesmyklavy povrch. V banovciach na moj vkus v detskom bazene az moc tepla voda je tam aj smykalka, v brumove voda cistucka, tiez je tam smykalka, na lednickych rovniach len bazen, krasne sa da vsade sadnut na kraj bazena, deti sa tam vysantia...trencin neviem ako tam je, pocula som ze tem byva vela ludi, tak radsej tam nechodievam

careamell
6. júl 2012

@brumca Tiež odporúčam Brumov, boli sme tam tento týždeň. Z Dca je to asi 20 minút.

brumca
6. júl 2012

@zuzula25
@careamell dakujem vam zienky 🙂 idem pohladat, kde je Brumov 😀

brumca
6. júl 2012

@careamell
@zuzula25 tak uz som pozrela a je tam naozaj krasne kupalisko, dakujem vam za tip 😉 skoda, ze nemame pas pre Nelku, musime to napravit 🙂

careamell
6. júl 2012

@brumca No my sme šli bez pasov pre deti, nie je tam žiadna kontrola, normálne prejdeš, že ani nevieš, že si v ČR. Okrem pokosenej cesty okolo 🙂
A inak pas pre malinkú ťa nevyjde draho. Okolo 8,-EUR ak sa nemýlim?

zuba
8. júl 2012

Takže info pre tie ktoré sa pýtali na súkromné centrá, tak ako tu už @dm1 spomínala, tak drobec mi chodí do Julinky - nastúpil tam v marci ako naraz ešte s jedným chlapčekom a boli prvý stáli návštevníci centra. ja som nastupovala do práce, do štátnej škôlky ho zobrať nechceli, tak som zisťovala súkromné škôlky. V Mackovi ma odradil ten neskutočný počet detí a zas v Julinke som sa bála, aby tam nebol sám, čo sa našťastie nestalo.
Čp sa týka toho počtu deti, že niekto písal, nech si zvážite že koľko detí tam chodí, že o čom to svedčí, tak podľa toho by som sa neriadila, lebo Macko funguje už dlho a Julinka ešte len od decembra, takže myslím, že ani Macko nezačal s počtom 20 detí.
napríklad momentálne začalo do Julinky chodiť dievčatko, ktoré donedávan chodilo do Macka. Ono to je na každom kde s amu viac páči.

K strave - v Julinke si nevaria sami, ale berú jedlo zo škôlky - strava je teda taká ako majú menšie deti v škôlke pri Dubničanke. Malý je spokojný a chutí mu.
K programu . myslím, že sa im p.uč. lenka veľmi pekne venuje - majú výtvarné dielne, hudobno - pohybové(učiteľka je, prípadne bola lektorkou hudobnej školy Yamaha - tento krúžok robia aj pre deti, ktoré do centra nechodia - myslím, že v utorky ho mávali takéto deti, keď naši boli na vychádzke, takže si to môžete oomrknúť), učia sa anglicky - malý pozná po anglicky všetky farby, vie pocvedať otvoriť a zavrieť dvere a teraz sa pomocou pesničky učia časti tela. To, že sa naozaj učia anglicky som zistila raz náhodne, ke´d mi pri prezeraní časopisu poedal že orange, yellow.
čo je zatiaľ nevýhoda, tak nemajú svoje detské ihrisko, ale hádam každú chvíľku bude, je to vo fáze riešenia. Ale nakoľko sú hneď pri parku, tak na preliezky chodia tam alebo aj na iné ihriská.
Čo s atýka spánku, tak môjho drobca naučili pekne zaspávať, lebo to s ním bola hrúza a zo začiatku im to dalo zabrať, niekedy ho museli uspávať aj hodinku, teraz zaspí za 5 minút - som im za to vďačná. Deti spinkajú toľko koľko potrebujú a nebudia ich skôr ako vstanú. Na spinkanie majú spálničku a na hranie herničku.

Takže ja som v Julinke maximálne spokojná a myslím si, že to koľko ich tam momentálne je, je len výhodou pre tie deti, lebo sa im naplno stíhajú venovať a momentálne sú tam deti približne rovnakého veku 2-3,5 roka.

Už teraz som zvedavá ako zvládneme prechod do ozajstnej škôlky teraz v septembri.

zuba
8. júl 2012

@brumca Brumov je super, náš malý to tam miluje.

brumca
8. júl 2012

@zuba ahoj 🙂 dakujem, hned ako vybavime Nelke pas, tak pojdeme do Brumova 😉 som velmi rada, ze si napisala o Julinke viac info, ja pravdepodobne nastupujem buduci rok do roboty, ked bude mat Nelka 2,5roka...ak ju nevezmu do statnej skolky, tak budeme musiet ist bud do Julinky alebo Macka 🙂 o tom kruzku Yamaha co robia v Julinke, nevies prosim ta viac..pozerala som na ich stranke a je to len take vseobecne. Asi tam skusim zavolat 🙂

zuba
8. júl 2012

Myslím, že v utorky o 10:00 to mávajú, len chodia asi väčšie deti, tak si zavolaj a či to vlastne má aj teraz cez prázdninky, ale myslím, že hej. aj som tam bola s drobcom asi 3 krát, kým začal chodiť do škôlky v marci - pustila im pesničky na ktoré sa robili rytmické a pohybové cvičenia. tlieskali, dupkali, potom im dala malinké rumbagule a s tými do rytmu hrkali, prípadne podľa tempa hrkali a mali pauzu a zas tak, potom dostali šatky, s tými tam šantili. Tancuje sa okolo veľkej akoby plachty, tá potom bola ako more, maminy ju vlnili vo vzduchu a deti boli pod ňou, potom zas deti ňou vlnili. Čo robia teraz po dlhšom čase už neviem, lebo už je tam drobec sám 😉

stankadca
13. júl 2012

@brumca Pridavam sa k vacsine🙂 urcite Brumov...nas drobec by sa tam asi najradsej aj prestahoval 🙂 je tam cisto a je to v podstate druhe "dubnicke" kupalisko 🙂 mas problem tam pocut cestinu...vsade sama Dubnica...a k tomu pasu, my chodime bez neho...teda najskor mi to ani netuklo, ze by sme ho mali vybavit a potom ked zasvietilo slniecko, tak sme mysleli na vodicku a nie na pas 😀

katka_grac
16. júl 2012

kto mi prenajme od 22.7. do 26.7. taky ten detsky turisticky nosic? 🙂

zuzik1983
18. júl 2012

ahojte, prosim vas mozte mi poradit.
*kde v dubnici predavaju 3D farby na textil?
*chcem ist dat malej spravit pas. v ktore dni a od kolkej do kolkej fotia deti na pasy?dakujem velmi pekne za odpovede

bibinka78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz