Hľadám mamičky hovoriace s deťmi po nemecky v Prešove

jankabodka
25. máj 2013

Ahojte! Mam 3 rocneho synceka, ktory by mal od jesene nastupit do skolky v Nemecku (byvame 3 mesiace v Nemecku), nevie po nemecky, je z toho dost frustrovany, skolky sa boji. V lete zvazujem prist do Presova mozno aj na 2 mesiace, tak mi napadlo, ci sa v Presove naaaahodou nenajde niekto - idealne mamicka s dietatkom - kto hovori po nemecky (s dietatkom), ze by sme sa mohli stretavat s detmi a podporovali ich tak v nemcine. Viem, ze toto je specialitka... Pripadne keby ste vedeli o niekom, kto vie po nemecky, ze by sa chcel v Presove s nami stretavat a hrat... Dakujem!

saska.t
25. máj 2013

@jankabodka Jani neboj,po 2-3 mes. v skolke bude sprechtit odusu,ani nasa nevedela,ked nastupovala do skolky a za 3 mes. zaklady mala, a za dalsie sme uz rozdiel ani nevideli 😉

lauraa
25. máj 2013

@jankabodka presne tak , deti sa ucia velmi rychlo a v skolke este rychlejsie......skus vyhladavat detske kutiky , ked bude musiet komunikovat s inymi detmi v nemcine.... neboj , moja aj nemecky rozpravala a zaciatky v skolke boli horor.....

jankabodka
autor
26. máj 2013

@saska.t Dakujem! Saska, a bola si s dcerkou tie prve 3 mesiace v skolke? Alebo bola sama? Bola zvyknuta na deti? Lebo nas syncek aj tazko vychadza s detmi ako takymi, nieto este v nemcine... Dakujem za uprimnu odpoved, ak by si bola taka dobra.
@lauraa - dakujem tiez za tipy. Detske kutiky? No, o ziadnych tuto neviem, budem musiet daco vymysliet ine. A ako si zvladla adaptaciu na skolku? Zvykla si tvoja dcerka? Za ako dlho? No, ja mam z nastupu do skolky traumu, pravdupovediac... - je to aj intuitivne, ale aj vedome, boli sme tam 3 krat na zvykanie a bolo to dost tazke - pre vsetkych. A to som tam bola so synom...
Dakujem este raz!

saska.t
26. máj 2013

@jankabodka nasa mala nastupovala do privat.skolky ako 18 mes. nebudem ti klamat prve 2 tyz. boli strasne a plakavala som aj ja ked som z tadial odchadzala a videla malu ako hystericky jaci a este aj nerozumela,ucitelky boli zlate a zakladne veci co vedela mala povedat si napisali,aby vedeli,co od nich chce,chodila som s malou iba 2 tyz. a vzdy sme cas,ked som odchadzala predlzovali,kedze to u malej nefungovalo a robila stale väcsi cirkus,tak sme to utali,rano som ju odovzdala a na obed pre nu prisla a bolo to lepsie ko ked som tam zostavala,po mesiaci to bolo uz ok,ked prestupovala do statnej skolky,ziadny problem uz nemala,kedze sa ku nej spravali ako ku dospelacke a to sa jej pacilo a uz zaklady nemciny mala 😉 Dodnes chodi do skolky od 8,00-12,00 tu to tak funguje...

jankabodka
autor
27. máj 2013

@saska.t Sasi, Dakujem! Velmi si vazim tvoju uprimnost! Hej, asi to bolo lepsie utat, u nasho chalaniska to asi tak tiez bude treba spravit. Uvidime, ako a na co sa odhodlam... Inak, pozeram na tvoje meno, pozerm - az som zistila, ze my sme si uz pisali 🙂.