Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

edusik
7. sep 2010

😎 áno, aj ja som toho názoru... aspoň jedna výhoda "skorého odlúčenia"

dianocka
7. sep 2010

to ano.a kde pracujes?ak sa smiem opytat?

edusik
7. sep 2010

v stavebníctve

watergeenie
8. sep 2010

@dianocka To snad neni pravda ☹ Ja uz by som ich nakopala v tej Galerke ☹ Tak som ti drzala palce, hlavne potom ,co to tak natahovali. Im je jedno, co ludia chcu, len to ich zaujima, co im je vyhodne. Aj ja ti drzim palce s pracou.

@edusik To je super, ze ste to tak dobre zvladli, teraz uz to bude len lahsie, ked si obidve zvyknete, nie? 🙂 Dufam, ze aj nas maly to tak dobre zoberie, aj ked nieco mi hovori, ze to skor bude ako u tvojho kolegu. Ale ma velmi rad deticky, tak hadam to pomoze.

romaroma
8. sep 2010

@dianocka to ma mrzi s tym kutikom. otrasne, ako ludia nie su ochotni skusat nove... vzdavas to teraz? mozno by sa hodilo najst nejaky iny vhodny priestor

my sme mali v nedelu strasny zazitok. vybrala som sa do kostola rano s malym, nech si na vzduchu pospi, bol uz hrozne unaveny. pred vchodom mame schody, ale bez rampy. chcela som ho preniest na rukach aj s priputanym malym, no nejako sa mi vysmykol a cely sa prekotil. maly padol na tvar. sama krv, plac. no hrozne. utekali sme peso na pohotovost na polikliniku terasa, mame to hned cez cestu, ale tam nejaka uplne nemila doktorka ma sfukla, naco sme prisli tam, ze mame hned do nemocnice na traumatologiu. no vratili sme sa domo a vzali auto ale ledva sme tm trafili, ziadne oznacenia tu neboli, vedeli sme len ze ktorym smerom je. potom aj to parkovanie, tam dole nejaky textil, vsetko pozatvarane...no uf, aspon budeme nabuduce vediet. fedor rucal pri rontgene, ledva sme ho dvaja udrzali, trhalo mi srdce, ked tak plakal. zlomeniny nema, chvalabohu. ked uz sa potom vyspinkal v kociku, uz bolo dobre. tak takyto desivy zazitok prveho urazu mame za sebou.

dianocka
8. sep 2010

@watergeenie,no to mi hovor nieco.ja mam strasne tazke srdce na Galeriu.chapes to,ze v polovici augusta sme boli dohodnuti,ze sa stretneme 2.9. a podpisujeme zmluvu?ved ja som uz mala doma zmluvu na prestudovanie a pripomienkovanie,uz som mala vybavenu aj ekonomku,pomaly som uz kupovala veci do kutika,inforomovala som sa na zivnostenskom na hygiene a vybavovala veci okolo toho,aby som to mohla otvorit cim skor po podpise zmluvy.tiez ma velmi mrzi,ze som na ten kutik cakala presne rok a pol a tak som vlastne nehladala inu pracu.stratila som kopec casu a nic.....diky za podporu

watergeenie
8. sep 2010

@romaroma Moja zlata, to muselo byt hrozne, viem si to zivo predstavit, chudatko malicke. Ale hlavne, ze sa mu nic vazne nestalo, mysli na to, ze male deticky maju makke kosticky a ze na taketo strasne zazitky velmi rychlo zabudnu. Dnes uz je v pohode, vsak?
Myslim na vas a naozaj citim s tebou, nam maly spadol z gauca rovno na tvaricku, ked mal taky mesiac-dva, par noci sme nespali, ale nastastie sa nic nestalo.

@dianocka ozaj, budes este nieco skusat? Galerka je super miesto, ale mozno by sa dal nejaky iny priestor...

watergeenie
8. sep 2010

@dianocka To je neskutocne, tolko casu, energie a uz aj penazi a nic? Ti ludia fakt nemaju chrbtovu kost. Mali by sme im urobit dobru reklamu po internete 😉

dianocka
8. sep 2010

@romaroma,vies co vzdavam to,pretoze som pochopila,ze taky maly cloviecik ako ja nema sancu otvorit si nieco,pretoze sa so mnou nikto bavit nebude.skusala som to aj v auparku,ktory u nas by mal byt dokonceny koncom buduceho roka,ale je viac ako jasne,ze zase si to presadi Time out,pretoze tato ceska firma ma normalne monopol na detske kutiky vo velkych obchodnych centrach na Slovensku.a uz ani nemam silu...
dufam,ze tvoj malicky bude v poriadku.lekari povedali co?ani si neviem predstavit,co si musela prezit,ked ti spadol.mne Dianka ako 10 mesacna spadla z postele na zem na perinu.vobec nic sa jej nestalo,ale ja som urobila taku paniku,ako keby sa neviem co stalo.takze v tvojom pripade by som sa asi zlozila.

dianocka
8. sep 2010

@watergeenie,no ten priestor v Galerke bol super.stratila som chut uz nieco riesit a hlavne si uz musim hladat pracu,lebo som uz skoro 7 mesiacov doma bez prijmu,co tiez nie je velmi prijemne.ide o to,ze ja vobec neviem co sa vlastne stalo,ze preco sa zrazu rozhodli pre Time out,ked s nim nie su spokojny.pritom na ich web stranke je dost prispevkov ohladom kutika a su tam aj negativne info na Time out a vobec nazory mamiciek co by chceli a ani to ich nezaujima.resp.to nezaujima konatela Galerie.

watergeenie
8. sep 2010

@dianocka Preco by ich mali zaujimat nazory mamiciek, ved to nie pre nich robia..... ☹ Nechapem preco zrazu tak zmenili nazor, co ich podplatili?

dianocka
8. sep 2010

@watergeeenie,pravdepodobne si trafila do cierneho.

watergeenie
8. sep 2010

@dianocka Asi hej, lebo to je velmi cudne, ze ta tak nahle zrusili. To je fakt, ze clovek potom strati chut cokolvek organizovat, ked proti takym velkym firmam nic nezmoze.

romaroma
8. sep 2010

@dianocka oni si vzdy vyberu, co im je vyhodnejsie a pohodlnejsie. timeout je monopol, pride nejaky vybavovatel, je to overena vec, mozno nieco prihodili, aby tam mohli byt a je to. ved ale preco by si si nemohla prenajat nejaky iny priestor, medzi panelakmi alebo tak podobne? ci je problem s pripadnou rekonstrukciou a tak? ved internetom sa da lahko sirit, ze vobec nejaky kutik niekde je, ci? nepotrebujes frekventovane miesto. ale asi je okolo toho milion problemov, verim. ale ked uz mas vybavene povolenie a podobne veci k tomu, mozno je skoda to zahodit.

ked mi maly vypadol, ostala som v riadnom soku. boli aj nejaki ludia pobliz, jeden mlady muz sa pristavil a spytal sa ze ci v pohode, ja som mu nevedela odpovedat, bola som ako zarezana, ale videl, ze maly krvaca z nosa a ust a on ze V POHODE a odisiel prec. mi to az potom doslo, co to bolo za debila, ze normalne odide.. ja som ale nastastie cakala manzela, este bol v byte a mal prist dole za nami, tak som tisila maleho. potom ma ukludnilo, ze cez cestu je ta poliklinika s pohotovostou, horsie bolo, ked mi tam maleho vobec neosetrili a poslali ma do tej novej nemocnice, to mi az zle zostalo, zase pre auto s krvavym dietatom a hladat to tam. aj ten rontgen nic moc. ja este som taky odpadavaci typ, ze ked vidim krv alebo podobne veci, je mi fakt zle, tak aj tam som sa musela kontrolovat. priviezli tam kadejakych zranenych, och, no fakt nic prijemne. ale ten sok je najhorsi. ani som nevedela, ze kam sa mam pozriet, skontrolovala som akurat zuby, ale neodpadol ani nezvracal, tak osm vedela, ze hadam to nebude nieco strasne. lekari ma tam utesili, mali sme ho sledovat, ci nie je nejaky divny, poslali by nas potom na neurologiu, ale vsetko v poriadku je teraz. no neprjem to ozaj nikomu.

dianocka
8. sep 2010

@watergeenie,ved to.hlavne ked som s kutikom mala take velke plany a tak velmi som sa na to tesila.
@romaroma,to teda ze je Time out monopol.a pritom ich sluzby su najhorsie,co sa tyka kutikov na Slovensku.aj nad tym som uz rozmyslala,ze by som si prenajala niekde inde priestor,ale bohuzial o nicom neviem.vies ja,ked pridem na nejake miesto tak ma musi vnutorne oslovit.proste to miesto musi mat dusu.s rekonstrukciou by nebol problem,len tych priestorov nie je.a v meste by som to financne neutiahla kvoli najmu.
chvalabohu je tvoj maly v poriadku.a s tym clovekom co sa len pristavil pri vas,tak to je sila.

romaroma
8. sep 2010

@dianocka mne sa nechce verit, ze v meste by bol drahsi najom ako v nakupnom centre. bola som tej informacie, ze v nakupnych centrach su najvyssie najmy pre akekolvek podnikanie. nuz...ale verim, ze pre detsky kutik alebo celkovo pre priestor pre deti to miesto musi mat nejake caro alebo teda v nakup. centre, kde je to nove a ciste.
ved sa mozes obratit na nejaku realitku, najdu ti mozno nove priestory. za hladacie sluzby sa myslim neplati.

dianocka
8. sep 2010

@romaroma,ano to mas pravdu,ze v obchodnych centrach su najvyssie najmy,ale detsky kutik sa berie ako sluzba obchodnych centier,takze tam je ten najom iny.chvilku si dam pauzu,nech sa spamatam z tej Galerie a ked sa mi nepodari najst inu pracu,tak mozno este budem uvazovat o kutiku.

watergeenie
8. sep 2010

@romaroma Tak ten, co sa pri vas pristavil a nepomohol, to musel byt fakt cisty......inteligent. Ale hlavne, ze je vsetko v poriadku. Vsetko bude dobre 🙂

@dianocka A mozno najdes nejake super priestory, alebo si najdu ony teba, ked uz budes mat pracu a nebudes to cakat. Tak to byva niekedy 🙂

romaroma
8. sep 2010

@dianocka odpocinut si od toho to bude asi najlepsie rozhodnutie teraz, to je pravda. tak skusis pohladat inu pracu.

mm dnes zarezava prvy den v novej robote, som zvedava na dojmy, ani neviem, kedy pride. snazim sa liecit sa ale pri malom dietati sa to fakt neda, ze lezat. o chvilu doberiem antibiotika a nic sa nezmenilo. nerozumiem tym dnesnym virusom, tak su odolne, ze to je hrozne...

romaroma
8. sep 2010

@watergeenie urcite uz bude dobre. teraz drzim oboma rukami kocik jak svihnuta aj na rovnej ceste. vcera moj muz robil vtip, ze sme isli dolu kopcom oklo hokej.haly a robil sa ze akoze pusta kocik dolu kopcom, no skoro ma vystrelo!
chvalabohu, ze sa nic horsie nestalo. je to pre mna vystraha, ze mam byt opatrnejsia a doslednejsia.

watergeenie
8. sep 2010

@romaroma Tak sa rychlo uzdrav, povedz virusom, ze chod prec mrcha zla skareda 🙂

Idem ja sa trosku venovat malemu milacikovi, lebo mi tu zdemoluje klavesnicu 🙂 , este len par uprsanych dni bolo a uz nam to lezie na mozog ☹ Pekny dnicek, baby 🙂

watergeenie
8. sep 2010

@romaroma Vystraha to teda je, ale niekedy sa take veci stanu aj ked davas pozor na 100000 percent, takze sa netrap. Hlavne ,ze je v poriadku 😉

romaroma
8. sep 2010

@watergeenie zelam vam pekny den 😎

ninnaricci
8. sep 2010

@romaroma desivé čitanie...no hlavne že je drobec v poriadku...ja sa doteraz desím všetkých pádov...noo asi sa tomu nedá úplne vyhnúť
...a to naše zdravotníctvo...uff..no comment
...je ťažké keď prídeš z iného mesta a musíš sa takto rýchlo adaptovať...tak nech vás už podobné úrazy a nehody obchádzajú

@dianocka veeeelmi ma to mrzí, že to nevyšlo s Galerkou...ale určite to nevzdávaj...skús popri hľadaní práce ešte popozerať nejaký priestor...ja si myslím že by to šlo aj medzi panelákmi...to je už potom o reklame
...nevzdávaj sa sna...určite niečo také tu v Ke chýba...takže držím palce nech rýchlo nájdeš buď prácu alebo priestor

dianocka
8. sep 2010

@watergeenie,no uvidim co mi zivot prinesie.ale vestica mi povedala,ze v septembri si najdem pracu.tak cakam.....
@romaroma,tak tak pozriem nieco ine.teda musim nieco hladat.tak to viem presne o com hovoris.pri malom dietati si clovek ani neoddychne a nie,ze sa vylieci.mas tu niekoho z rodiny ,kto by ti pomohol?a kde manzel pracuje?
@ninnaricci,dakujem velmi pekne.naozaj tu v Ke nemame nic poriadne pre deti a ani asi tak skoro mat nebudeme.

romaroma
8. sep 2010

@dianocka mame tu aj nejaku vzdialenu rodinu, ale tak ved to sa vsetko upravi po par tyzdnoch. len taky detsky pad je sokova terapia. ale poradili sme si, poradime si aj v inych veciach. mm nastupil tuto sezonu do vasho statneho divadla. tak preto sme sa prestahovali. chcela som ist tento rok v bratislave znova do skoly, ale nic sa neda robit. skola este rok pocka, ak tu pobudneme dlhsie, nastupim v kosiciach na skolu. aspon si uzijem este maleho a zmenu prostredia.

a to tu naozaj nic poriadne nemate?? kam chodievate s detmi? ked vyzdraviem, obehnem jasle a skolky, pozapisujem si krpca. nikdy som do detskeho kutika nechodila, ale planovala som zacat. moja mama nasla nejaky pobliz, ale co je to zac a v akom stave neviem, iba viem, ze sa platil jednoeurovy jednorazovy vstup. a tie kutiky timeout su nafigu?

ica9
8. sep 2010

@romaroma My chodime do MC stonozka. Je tam super. Chodila som tam aj na predporodnu pripravu a cvicenie pre tehotne. V pondelok sme boli 1X na fitloptach s malou cvicit-maximalna spokojnost-odporucam. A chystam sa pozriet aj do MC Delfinik-je to pri Galerke niekde.

ica9
8. sep 2010

@romaroma pozerala som na program v Delfinikovi a zajtra je tam nieco pre najmensie deti do 1 roka-tak sa tam pojdem asi pozriet 🙂

dianocka
8. sep 2010

@romaroma,tak to ti verim.uz to mas za sebou a treba len dufat,ze sa ti uz nic podobne s malym nestane.ale ked to clovek niekedy neustrazi a mozes byt od dietata na centimeter a ani nevies ako spadne.je to sekunda.takze vy ste v Ke len prechodne?a ty studujes este?ale urcite si radsej uzi maleho,lebo to sa uz nikdy opakovat nebude a deticky potrebuju mamky.no bohvieco pre deti tu nie je.hlavne takto v jeseni a v zime.asi myslis Mc delfinik.to je hned za Galerkou,ale ja som sa tam bola s Diankou pozriet len raz a stacilo mi.moja mala tam bude chodit na tanecnu,ale to bude v telocvicni.ja mam s time outom taku skusenost,ze o deti sa tam vobec nestaraju.len ich tam vpustia,daju im dzus,ktory ty potom zaplatis a oni sedia a kecaju.tak toto podla mna nie je predstava o detskom kutiku

romaroma
8. sep 2010

@ica9 jeej ked by som nebrala antibiotika, sla by som aj ja. ten prgram sa tam kazdy tyzden opakuje? rada by som isla.


@dianocka v kosiciach sme prechodne, ale neviem, mozno rok, mozno sest. ja mam rozrobenu skolu v bratislave, ale da sa prehodit to sem, tak sa uvidi. v bratislave by mi strazila fedora svokra, tu nemame komu ho zverit, a aj tak by mi to vlastne bolo luto. 🙂