Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

daniela1902
30. sep 2010

Mozno aj ano, ja som casto s malou sama vonka, behame kade tade nechce sa nam sediet samym doma, lebo ocko nam je casto v robote az do vecera, ja uz pracujem mala chodi do jasliciek, a teraz som taka zhrozena ze az, ste uz poculi o trojmesacnej vypovednej v jasliach?

naty1976
30. sep 2010

ahojte dievcata, som tiez z KE a byvam na Terase chcem Vas oslovit s informaciou, ze sa zacala peticna akcia mamiciek proti navrhu zakona o rodicovskom prispevku, ktory schvalila vlada minuly tyzden, no mame este sancu, vyjadrit sa aj formou peticie a oslovit tak parlament a kompetentnych politikov aby bol este raz prehodnoteny, ak mate zaujem zapojit sa k peticnej akcii prosim citajte viac na
http://www.facebook.com/group.php?gid=152933898...
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kde-a-kedy-mozete-podpisat-peticiu-2/

daniela1902
2. okt 2010

Dobre nechcem byt zla, ale naty vies my aj vysvetlit co teda mamicky chcu aby sa zmenilo a podobne, lebo napriklad hovorim nechcem byt zla a stale tvrdim ze RP je o nicom, ale mne napriklad toto vyhovuje, ze to zdvihli aspon o tisicku a opat povolili pracovat mamickam ppopri tom, ja nechcem teraz tu robit rozbroje alebo co, len hovorim ze mne ako tej co som poberala len 164 eur, padne dobre mierne zvysenie, ja som totiz napriklad nedostavala ani matersku a robila som 5 rokov popri vysokej,a hodilo ma tu par mamiciek do vreca s cigankami, a popri tom som vstavala trikrat do tyzdna o siedmej a tahavala dvanastky a prijem sa mi zdanoval ale bola som brigadnik.

daniela1902
2. okt 2010

@dianocka ja si myslim ze to centrum je dobry napad, ja by som ti dala par tipov co by som si tam vedela predstavit, napriklad anglina pre maminy pokial sa ich ratolesti hraju sa trosku vyhodnejsiu sumu ako v jazykovkach. Alebo nejake tance aj s detmi, ja som bola s malou kuknut na belly dance a poviem vam sa vytancovala o sto sest. Dalo by sa vymysliet co to a naozaj ked si tam este mozes dat kavu, a pokecat s inymi maminami je to super

dianocka
3. okt 2010

@daniela1902 dakujem uz aj za ti tipy co si dala.ano na to som uz myslela,ze by tam bola aj anglictina,tanecna,kurzy pre mamicky a opatera deti na cas ,ked si mamicky potrebuju niekde odbehnut,popripade na hodinku,dve nechat dietatko v kolektive,aby sa adaptovalo postupne,nieco ako priprava na skolku.Ano aj ja mam hlavu plnu napadov,uz len najst vhodne miesto.Diky za podporu.

daniela1902
3. okt 2010

No co sa tyka miest, napriklad odporucila by som CBC I neviem vsak ci to nie je financne narocne, rada by som poradila aj tu nejaky priestir ale som Kosicanka len necele dva mesiace takze vela tu toho nepoznam, skor Presov, ja som rozmyslal seriozne nad jasliami , lebo ako vidim deticiek pribuda ale jasliciek nie, a uz viem aj co by som asi neorbila v tych jaslickach >D
Ja som nad nimi rozmyslala aj kvoli kolegom a kolegyniam v praci. No nie a nie sa do toho pustit

katka888
3. okt 2010

@naty1976
ahojky a odkial z terasy si?

katka888
3. okt 2010

@daniela1902
peticia:
1. podpora navrhu na zvysenie na 190 tym, ktori maju 164
2. podpora navrhu , aby mamicky mohli mat aj iny prijem, ak im to moznosti umoznuju
3. ponechanie 256 tym,ktorim to schvalili
4. navrh na zvysenie RP o urcite %to mamickam dvojiciek, trojiciek a pod.... pretoze pri 2detoch naraz , maju viac prace ako mamicka, ktora porodi jedno dieta.... ich deti nemaju moznost po sebe zdedit kociarik, oblecko a pod. ...

chlpacik
3. okt 2010

ahojte! ja sa len chcem opýtať, či neviete ako je to s RP, v prípade, ak som nepracovala? ďakujem...

edusik
3. okt 2010

@daniela1902 to neber osobne, že ťa hádzali mamičky do vreca s cigánkami, ale úprimne z tých 3/4 čo brali 164,- koľko bolo "hentích"?! drvivá väčšina - takto si nepredstavujem šetrenie vo fiškálnej politike... ja som tak pol na pol za ten nový zákon, lebo nepáči sa mi to zníženie - ja som si okrem toho že som mala veľmi dobrý plat aj platila DNP, aby som mala najvyššiu materskú, a prepáč tiež nechcem rýpať - ale Ty si si prečo neplatila ?! ber to ako rečnícku otázku ( bola som vo 4.roč. na TUKE, keď som si to začala platiť z výplat čo som si odmakala v espresse na pumpe pri intrákoch ). A zas na druhej strane sa mi ten zákon ráta, lebo momentálne už pár dní opäť pracujem (predčastne), takže sa mi hodí, že mi preplatia celé jasle... škoda že to všetko hodili do jedného zákona a nejako to neoddelili, teraz človek nevie, na čiu stranu sa prikloniť...

dianocka
3. okt 2010

@daniela1902 kde je CBC ?ja mam pochodenych kopec priestorov a tie co sa mi pacia,tak tam cakam este na cenove ponuky maljitelov budov.inak nad jaslami a skolkou som rozmyslala aj ja,ale tam su tak prisne hygienicke normy a vzdelavaci system a vobec cela byrokracia okolo toho,ze si na to velmi netrufam.a navyse nemam ani pedagogicke vzdelanie,ktore je potrebne na otvorenie takehoto zariadenia.a kedze ja som strasny perfekcionista a pedant,tak o to viac je to narocnejsie.

daniela1902
4. okt 2010

@dianocka CBC je nova budova pod novou nemocnicou sidli v nej T-systems ale su tam aj obchodne priestory. Ja nadf skolkou casto rozmyslam ked mame problemy podobne tym ktore sme mali, lebo uz by som vedela pisat o tom knihu

daniela1902
4. okt 2010

@edusik lebo za mna to mal platit zamestanavatel tak ako nam to oznamil, ale to ze to nerobil som sa dozvedela az ked som bola v druhom ci tretom mesiaci a vtedy bolo na to uz neskoro a dalsia vec, mas pocit, sice v terajsej dobe uz ano ze vysokoskolacky na take nieco myslia? Rodinu zacinas planovat ked si zamestnana, vo vztahu dlhsie ako rok az dva podla mna,nie vsak na vysokej.
a s tym navhrom co je hore spominane, neviem je to take vselijake, lebo dva z tych bodov uz v zakone su, s dvojickami plne suhlasim, oni by mali mat vyssi a podla mna by mali mat vyssi prispevok aj mamicky co nechcu robit, mozno by sa to dalo podelit do troch skupin, ale to viete nasa vlada skor rozmysla prvoplanovo, ich nezaujimaju deti ktore budu volit o 18 rokov, ale mamicky, ktore su len nizkym percentom, je to takze tato debata, ale uznavam ze to co dostavaju mamicky je ubohe a ledva to pokryje naklady a to si este neviem predstavit slobodne mamicky alebo rozvedene

dianocka
4. okt 2010

@daniela aha uz viem.diky za tip.uz je to ok s tymi jaslickami?

edusik
4. okt 2010

@daniela1902 no písala že si "len" brigádovala, a na Dohodu sa za brigádnika platí len ÚP nie DNP... ale to je ti už teraz jedno... a no neviem, ja som si to platila, pretože som znalá zákonov ( a mala som teraz max materskú a a 😀 - to bol život oproti RP ) a aj naše kočky z ročníka si zväčša platili, aj keď ešte nemali vzťah, veď je logické, že rodinka príde - a môže aj nečakane... A mám kamošku, ktorá stále nemá dieťa, ale platila si to skoro 5 rokov, a teraz sa už konečne vydala a "utrie ústa" 😕 O tom je život zodpovedných... 😢 No prosto, je to na hlavu. Ak by vzali 60 Eur dôchodcom, tak tí by ich ukameňovali - a to si ako to môže vidieť nedovolia - ale mamičkám áno

dianocka
4. okt 2010

@edusik ty si pravnicka?

daniela1902
5. okt 2010

@edusik trosku to tu prehanas nie,"O tom je život zodpovedných.. "prepac, ale kto si, ze si nieco take dovolis napisat? Odpust mi, ale 90 % mojho okolia zrejme nepatri medzi tych mudrych, co si listovali zakony od rana do vecera a dalsia vec je, nezda sa ti ze vytvaras nejaku skupinu nadpriemerne inteligentnych a zodpovednych tymto vyhlasenim. Ja mam ukoncene dve vysoke skoly a nezaoberala som sa tymto a predstav si ze ak si brigadnik pracujuci v nejakej firme poziada o odvody, moze to byt uskutocnene, to si nevedela? A druha vec ja kazdu pracu na dodhodu volam brigada nakolko cierne na bielom nemam pracovna zmluva. Neprehanaj to, taketo clenenie ludstva je uz davno za nami.

daniela1902
5. okt 2010

@dianocka v pohode, skus tam aj ked neviem ci to tam nebude drahe, s jaslickami v pohode, ale nevyzera to, ze tam, budeme dlho nejak zaciname chorlaviet cela rodina, ale som nadmieru prekvapena z toho slonika, je to tam pekne, ucitelky su velmi mile, takze zatial fajn, len ranajsieho placu sme sa este nezbavili

dianocka
5. okt 2010

@daniela pojdem si to tam omrknut.Inak na moje prekvapenie,su niektore priestory v meste priamo na hlavnej ovela lacnejsie ako v biznis centrach.Ale skusim...Neboj ten plac raz prestane.Kolko ma tvoja mala?

daniela1902
5. okt 2010

@katka888 myslim ze prijem je uz dany v zakone, mozes mat akykolvek to je podla mna plus, a ten prvy a treti bod, je to velmi tazke takto to kategorizovat, ja by som napriklad suhlasila s tym, aby sa zaviedol jednotny vo vyske 220 eur to je stredna zlata cesta,alebo nech sa to odstupnuje po rokoch, prvy rok 300 mas najvacsie naklady, druhy rok 250 eur naklady ti mierne klesaju a treti rok 200, aj ked tam pomyslals nad jaslickami stale mozes robit.
A co sa tyka romskej mensiny, ja som za listkovi system, dostanu listky na plienky, na mlieko, na oblecenie, peniaze nezneuziju a co sa tyka dvojickovskych a trojickovskych, zdvihnut im minimalne napr. o 50% ak ma dve o 75 % ak ma tri a o 100% ak ma styri, viacclenne pocatia u nas zatial nie su ak by sa vyskytli riesit to nejakym mimoriadnym opatrenim . Aj ked nemyslim ze by to bolo zahojenie pre viacpocetne mamicky ale aspon nieco.
Dalsia vec na[riklad porozmyslat nad tym a upravit aj starostlivost a prispevky ked sa ti pocas RP narodi aj druhe babo.

katka888
5. okt 2010

@daniela1902
ano, ja by som tiez dala ine navrhy, ale baby na fore , ked dsa riesila peticia sa vacsia cast takto zhodli, na tychto bodoch peticie a ja som ich len tu napisala. 🙂

daniela1902
5. okt 2010

@katka888 ja som teraz citala tu na nete a poviem ti , ze by som ju nepodpisala, je taka akoby som to pekne napisala, jednostranna, zda sa mi, ze je prudko zamerana na mamicky ktor predtym pracovali a podobne , mne osobne sa nepaci. Tu peticiu mal robit niekto, kto do toho viac vidi alebo by vedel spojit dve strany riek.

katka888
5. okt 2010

@daniela1902
zo zaciatku boli uplne ine navrhy v peticii, ale nakoniec sa vacsia cast dohodla na zmene bodov, v peticii zahrnuli len to, s cim sa nesuhlasi a to je znizenie o 66 eur , ale to neznamena, ze nesuhlasia so zvysenim, alebo moznostou zarobit si, ak mamicka taku moznost ma....
v otvorenom liste ministrovi bolo viac priestoru, tam je to zahrnute, ze suhlasime so zvysenim na 190 kedze zo 164 sa vyzit neda. tam uz hadam baby ponechaju aj povodne navrhy ako moznost vyssej danovej ulavy pre druheho rodica, kym prvy je na rodicaku.... a pod.

katka888
5. okt 2010

@daniela1902
p.s. uprimne povedane, mne osobne je velmi luto, ze ta peticia tak vyznieva. suhlasim, ze to trebalo dopracovat, pretoze teraz to len vysvetlujeme a vysvetlujeme . mne sa viac pozdaval povodny navrh, kde bolo aj zvysenie doby poberania materskej na jeden rok, tie danove ulavy, ktore by pomohli aj maminam s nizsim RP, ale zaroven by nedoslo az tak k zneuzivaniu soc systemu asocialmi.

daniela1902
5. okt 2010

@katka888 rozhodila som to medzi znamych, a zial moj pocit sa potvrdil, mam v rodine pravnikov jedna bude este len maminou a napisala mi ze ona to nepodpise, ze je to velmi propagantisticke a zamerane na jednu cielovu skupinu a ze to problem neriesi, necudujem sa jej, mne je to tiez luto, ale ani ja to nepodporim

gabika7706
5. okt 2010

@daniela1902 mas pravdu, ta peticia je uplne na hlavu postavena a nic nevyriesi, tiez som to nepodpisala a dost ma teda pobavila...
@katka888 baby na fore, ktore spominas, mi pripominaju kone s klapkami na ociach 🙂
@dianocka prekvapuje ma, ze na Hlavnej su lacnejsie priestory, ako v biznis centrach, ocakava, ze niekde "bude pes zakopany" 😉 v zime zima..v lete horuco, kedze je to na Hlavnej, nejake extra upravy, rekonstrukcie robit asi tiez clovek nemoze...Ale keby bolo nieco take na Hlavnej, uspech mas zaruceny 🙂 Ja svoje dieta sice do kutika neodlozim, ale na kavu by sme urcite prisli a deti by sa pohrali, toto v meste fakt chyba.

gabika7706
5. okt 2010

@chlpacik myslim, ze aj ked si nepracovala, narok na rodicovsky prispevok mas, kuk sem http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?... doteraz plati, ze

Oprávnená osoba má nárok na rodičovský príspevok, ak:
a) sa riadne stará o dieťa,
b) má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky (ďalej len „pobyt") a
c) nevykonáva zárobkovú činnosť

dianocka
5. okt 2010

@gabika to som bola prekvapena aj ja.podla mna hlavnou pricinou toho,ze je velka ponuka volnych nebytovych priestorov v centre mesta je kvoli buducemu Auparku,najma co sa tyka handrovych obchodov.no uvidime co sa mi podari poriesit.a to mas pravdu v meste nie je v podstate nic,kde by sa deticky mohli pohrat a mamicky pokavickovat.

daniela1902
5. okt 2010

dianocka takze mas nasu plnu podporu a uz minimalne dve navstevnicky :D

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka tak v podstate je, ja napr. velmi rada chodim do MC Stonozka, ale to s mensimi detmi OK, Katka by sa tam uz nudila, keby tam nemala rovesnikov. Aspon teda dufam, ze ten kutik neplanujes robit len pre deti do 3 rokov 😵