Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

petka.m
9. jan 2008

A ešte mi podotkla, že zemiak, kaleráb a petržlen môže byť z obchodu, ale mrkvu nech má domácu. ja jej všetko dávam domáce, okrem zemiakov a samozrejme brokolice a karfiolu. Aj to radšej mrazené ako písali baby, lebo teraz v zime je všetko samá chémia.

martinabarak
9. jan 2008

Ja sa chcem riadit specialom casopisu mama a ja, su tam aj pekne receptiky, a masko pisu primiesavat k zeleninke az od 7 mesiaca, takze asi kazdy radi alebo odpuruca inak.... 😒
Moja Dr. mi zatial nic neodporucila, kedze mame prist az okolo 18. februara, ale asi sa k nej o tyzden nasackujem, lebo chcem vediet, kolko bude maly vazit na pol roka ... 🙂

martinabarak
9. jan 2008

A cim robis kasicku, vyvarom, alebo mliekom ?

petka.m
9. jan 2008

Tým vývarom, v čom sa varí tá zeleninka. Tak aby to nebolo husté ani veľmi riedke, lebo malá má reflux, tak riedke jej ani dať nemôžem, to mi z nej všetko hned vyšlo, chúďatko moje.

petka.m
9. jan 2008

Mati ajtak pokiaľ postupne spapká všetkú zeleninku, tak to potrvá nejaké týždne. A ked maličkému začneš dávať od šiesteho mesiaca zeleninku, tak ti to akurát tak vyjde s tým mäskom. Moja mala bola kojená iba 2 mesiace ☹ , tak my sme začali skôr s prikrmovaním.

martinabarak
9. jan 2008

Inac este k tej paprike, tak moja svagrova sa v anglicku tiez stara o babo a primiesava mu do zeleniny aj varenu sosovicu, a ta tiez patri k zelenine co by dieta do 1 roka nemalo papat. Ked som jej to povedala, tak sa divila, lebo malemu vraj chuti...

martinabarak
9. jan 2008

A masko kupujes kuracie prsia, alebo cele kura, to si zatial neviem predstavit, ako mu to budem kupovat resp. varit... 😕

petka.m
9. jan 2008

Chutiť mu môže, lenže človek nikdy nevie...Tiež mám kamošku, malý bude mať rok a ona mu asi od 8-9 mesiaca dáva všetko čo varia. To by som nikdy nerobila, ved všade upozorňujú, že alergie ssa môžu prejaviť po rokoch.
Ja sa radšej budem riadiť doktorkou a tabuľkami. myslím, že to je najmenej čo môžme pre naše detičky urobiť 😉 .

petka.m
9. jan 2008

Kuracie prsia a teľacie mäsko, rozmrazím ich a pokúskujem na maličké. Zabalím každý kúsok do alobalu a dám do mrazu a potom vždy vyberiem jeden kúsok.

martinabarak
9. jan 2008

To mas pravdu s tymi alergiami, aj ja si budem davat pozor, lebo ja som alergicka.... ☹

petka.m
9. jan 2008

inak tú cuketu som vyhodila 😀

martinabarak
9. jan 2008

😀 a co povies svokre, ze chutila ... 😉

martinabarak
9. jan 2008

Idem sa teraz venovat synkovi, uz cmula prikrivku, tak sa zatial maj.... 🙂

petka.m
9. jan 2008

Mati poviem jej pravdu, že som sa bála malej ju dať, lebo tam dala tú papriku. Ja som tiež odbehla, malinká mi vstala, po troch hodinách 🙂 a dávala som jej papkať.
Tiež sa rozlúčim zatiaľ, lebo chcem ísť trošku s malou vonka. Tak zatiaľ pa.

nera
9. jan 2008

Matka - ja k tomu kojeniu len toľko, že moja na začiatku papala moje mliečko skoro každú hodinu a ja som jej dávala kedy chcela, žiadne 3 hodiny, aj som si spočiatku vypočula, že asi mám slabé mliečko keď tak často chce papať no a napokon mi za prvý mesiac vyrástla 9cm a pribrala 1,5kg(z 3 360g na 4 800g)...kým som len kojila krásne mi priberala, až bola tlusťučka, no lekáarka povedala, že pokiaľ je iba kojená tak sa nič nedeje, iba ak by bola prikrmovaná tak by bolo už zle....a teraz už je chudučka - teda v pohode...dúfam, že bude po manželovi a v živote nebude mať problém s kilami(jedine tak ako on- ako pribrať 😉 ) a nebude po mne a tak priberať ☹
Takže koj kým môžeš, my ešte stále frčíme na mojom mliečku, aj keď už papáme skoro všetko 😵

junovka
9. jan 2008

je tu niekto? 😕 pozeram, ze ste sa rozpisali baby o prikrmoch.

nera
9. jan 2008

už som tu...maličká zaspinkala...

junovka
9. jan 2008

my sme sa napapali a chcem dat Nelku spat...tak uvidim

nera
9. jan 2008

už zaspinkala?
U nás aj manžel spinká, lebo ide do nočnej tak je kľud....len do kedy? 😉

junovka
9. jan 2008

certa stareho zaspala, tu sa sali s Timkou. 😠 Bude musiet teraz vydrzat do 18.30 pokial pojdeme kupat +kasa. 😖

nera
9. jan 2008

moja už vstala a hrá sa, ale nesvoja(lebo vstala) tak sa jej idem venovať 😉

janka08
autor
9. jan 2008

Tak my sme uz na prijme.Malemu vzala lekarka krv z palceka ci nema zvysene neviem co ale nema.A lekarka cakala ze to bude zvsene po ockovani ale nic.V piatok ideme odniest moc a zobere nam krvicku zo zili.Chudatko moje ☹ Tal plakal bo sa zlakol lekarky

junovka
9. jan 2008

ci nema zvysene Le/leukocyty/-nimi sa zistuje, ci nie je zapal v tele.Bud rada, ze nema zvysene.Viem si to predstavit Jani, ze to boli, take malinke babatko ☹ 😢 Zo zily to bude horsie. Aspon pre mna je to na figu zazitok 😖 Drzim palce 😉

junovka
9. jan 2008

...Jani, ale napadlo ma teraz, ze su aj ludia ktori su alergicky na urcite vakciny.Mozno toto chcela zistit dokina.Inak, Jani kedze mu budu brat krv zo zily, tak spomen, ci by mu vedeli zistit aj alergeny v tele .

janka08
autor
9. jan 2008

Dobre ale tie le mu budu zistovat sa my zda az v piatok no fakt neviem mozno mu to zistovali teraz 😒 Keby uz aspon nieco zistili tak by dostal liecky alebo neviem co ale ked to nevieme tak to je hrozne 😢 Dufam ze to nebude nic vazne a taky zapal sa ako lieci???

junovka
9. jan 2008

zalezi, kde ten zapal je. A ma este teploty?

janka08
autor
9. jan 2008

Dali sme mu nurofen tak teraz nema rano mu pomeram tak uvidime 😒 Nelinka okupkana???

junovka
9. jan 2008

okupany sme a nechce ist spat 😠 Hlavne v noci pomeraj, teplota zvykne stupat. Bude dobre, neboj 😉

martinabarak
9. jan 2008

Cauko, Jani a proti comu bol vlastne Marko ockovany ?

janka08
autor
9. jan 2008

Druha hexa.Po prvej v pohode po druhej toto 😠