Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

viera78
19. feb 2008

hej do polnoci sa vyspi a este do 3:00 nejak pospi a potom do 6:00 uz len podriemkava.

janka08
autor
19. feb 2008

tu poistvnu dali az o tristvrte 😠 😠 😠 dnes nemam svoj den ☹ ☹ ☹

viera78
19. feb 2008

aj mna nastvali je to pomaly jediny serial co si rada pozriem lebo chodim spavat zo sliepkami.

nera
19. feb 2008

martinka- len kojila a v podstate kým som len kojila tak mi tak pekne priberala, lekárka aj mi hovorila, že ak len kojím tak je to OK, no keby som prikrmovala a tak by vážila bolo by to už nie veľmi dobré...veď 4.mesačná mala 8 100g....a potom som ju začala prikrmovať.....a už to nebolo také....

martinabarak
20. feb 2008

Dobre ranko 🙂
Nerka aj len kojim a 3ti tyzden len papame zeleniku, no maly mi pribera presne podla tabuliek a nie viac ....
A kolko vazila Dianka, ked sa narodila ?

nera
20. feb 2008

Martinka - Dianka mala po pôrode 3 360g....na tabuľky netreba pozerať...každé dieťa je individuálne...
moja veľa a často papala....najprv niektorí hovorili, že mám slabé mliečko, no potom keď videli koľko priberá tak hovorili, že nemám jej dávať tak často papať.... a čo som ju mala nechať hladovať? Teraz je úplne v pohode, skoro tabuľkovo 😉 aj keď ja sa ich neriadim, lebo by som musela z nej niekedy ubrať a niekedy aj zrezať, keďže napr. za prvý mesiac narástla 9cm 😉

martinabarak
20. feb 2008

Sebastian mal 3550g a kojila som ho kedy chcel, cize kazde 2 hodky..... Sranda naozaj, ze kazde babo inac pribera hoci papa rovnako casto, a mozno je to v mlieku, nie? Hoci som citala, ze tvorbu neovplyvnuje to co zjeme, no aj tak sa ta spytam, ci si jedavala nejaky druh potravy zvlast na to..... ?

nera
20. feb 2008

ja som kojila aj každú hodinu až hodinu a pol 😉 fakt bola papčka a čo som jedla? Normálne hádam viac mlieka a ozaj mi veľmi pomáhala razcová polievka - tej som zjedla neskutočne veľa a aj teraz si jej dám keď nemám mliečka, no keď dokojím nechcem ju už nijako vidieť 😝

janka08
autor
20. feb 2008

ahojte.marko sa narodil a mal4,000g a kojila som ho najprv kedy chcel a potom kazde cca.3hodky

martinabarak
20. feb 2008

A dokedy chces kojit ?
Ahoj Jani. 🙂

janka08
autor
20. feb 2008

mati maly by mal mat na po roka dvojnasobol porodnej vahy 🙂 evi ja som skusala na mliecko aj vineu 😉

martinabarak
20. feb 2008

No Sebastian mal vcera 7200 a to ma sedem mesiacov... Hoci nasej dr. sa zda byt velky ... No co uz ved nech je zdravi a aj mi to teraz vyhovuje, lebo ho musime nosit na rukach.... Ja som skusala vineu, ale vzdy som ochorela od bubliniek 😒

janka08
autor
20. feb 2008

mne vinea asi aj pomaha 🙂 ale urcite si urobim rascovu polievku 🙂 evi je to nejaka extra polievka?daj recept

nera
20. feb 2008

kojiť budem dokedy bude chcieť, či budem môcť, no maxi do 3 rokov 😉 no aj keby som teraz prestala tak myslím, že môžem byť spokojná....chcela som minimálne rok
Vineu som ani neskúšala kvôli bublinkám

junovka
20. feb 2008

ahojte 😉

Vidim, ze sa tu bavite o kojeni.Ked som chodila na kurz pre mamicky , ktore boli po matrskej, tak jednu som poznala, ktora kojila skoro do 3 rokoch, ale, ze uz musela nasilu odstavit, nakolko materska skoncila a maleho chcela dat do skolky. 😕

nera
20. feb 2008

janka - extrarýchla a nie veľmi chutná(aspoň tá moja), ale fungovalo to....
dáš trošku oleja zohriať do toho múky nech sa trošku spení (múky toľko ako chceš to mať husté) potom pridať rasce a zalej vriacov vodou a samozrejme posoliť...ja som si to dávala s rohlíkom
ozaj ešte môžeš pridať aj vajíčko, či halušky (z vajíčka a múky) dúfam, že som na nič nezabudla....

janka08
autor
20. feb 2008

skusim si ju urobit

junovka
20. feb 2008

ked som prisla z porodky, tak som si ju robila...ale ,mne nepomohla ☹

nera
20. feb 2008

skús si ju dať tak 2-3 dni po troške a uvidíš či Ti pomôže 😵 držím palce

petka.m
20. feb 2008

Ahojte 🙂

junovka
20. feb 2008

cau 🙂 ..

petka.m
20. feb 2008

Vlasti, chcem sa ťa opýtať, ty koľko krát dávaš za deň Nelinke mliečko? A koľko ti vypije? A ešte jedna otázka, čo môžem dávať nové papať Dianke, ked už má cez 8 mesiacov? Lebo už fakt neviem dakedy, čo jej dať papkať. Dakujem 😉 .

junovka
20. feb 2008

Mlieko pije rano 210ml, olovrant/zatial/150-180ml a druha vecera asi 150 ml.O 2 tydne chcem uz na olovrant vynechat mlieko.Ja som na 8 mesiacov zacala s lepkom-cestoviny bezvajecne, piskoty, chlieb, zahustujem Solamylom alebo Gustinom jedla,ked je potrebne.Inak na www.alinka.sk su dobre receptiky podla vekovej hranice. 😉

petka.m
20. feb 2008

Lenže mne malá nechce mliečko veľmi papkať, ja jej dávam len ráno a večer. Dúfam, že to nevadí. Dávala som jej 3x-ráno, olovrant a večer. Lenže na olovrant mi nechcela, tak som jej začala dávať kaše. A teraz vlastne len 2x pije mliečko. Večer 240 ml a ráno buď 210 alebo 240ml. Myslíš, že to nevadí?

janka08
autor
20. feb 2008

haloooooooooooo

monikaaerik
20. feb 2008

Ahojte baby,tak ja som dnes za peknu 😀
Bola som sa v tom Vanku informovat a hned ma aj vzali,lebo mali volny termin,robili mi masaz,hlbkove cistenie,masku a upravu obocia,bolo super,len som cely cas bola ako na ihlach,kedy mi manzel zavola,ze mala place,oni boli na prechadzke,vedela som,ze bude spinkat a ze nemala by ani papat,ale aj tak som mala taku vnutornu nervozitu a mala si spokojne spinkala,az kym sme neprisli domov. A v pondelok idem na klasicku masaz chrbta,juj uz sa tesim.
Baby kedy stretko? V piatok,moze byt?

janka08
autor
20. feb 2008

aj nam by piatok vyhovoval co vy na to????

janka08
autor
20. feb 2008

mony takze teraz si jak novuzrodena 😀 😀 😀 😀 ne vazne aj ja mam ist na druhy tyzden na masaz a velmi my to pomaha

monikaaerik
20. feb 2008

Janka, tak trochu,mam trochu jazvicky,lebo take podkozne mi musela prepichnut,ale inak fajn,citila som sa dobre.
V piatok o 14,30? tak nejako sa stretavate vsak?

janka08
autor
20. feb 2008

ano tak mozeme o 14,30 mony a ako s kociarom uz ste nejaky kupili????