Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

chlpacik
5. okt 2010

@gabika7706 ďakujem Gabča, že si ma tu vôbec niekto všimol 🙂)... určite sa nato pozriem, len som sa chcela informovať. Nie som tehotná(ani to nebude ľahké v mojom prípade), ale ak by sa pošťastilo, tak aby som vedela.
APROPO: nepracujem nie z dôvodu, že by som nechcela, ale preto, lebo v KE nájsť niečo sériózne, no chcela by som...ale asi veľa ☹

gabika7706
5. okt 2010

@chlpacik ak nepracujes a planujes otehotniet, zatial plati taky stav, ze ak si zacnes platit dobrovolne nemocenske poistenie najneskor v 8. tyzdni tehotenstva, budes mat narok aj na matersku 😉 za predpokladu, ze neporodis skor, ale to clovek nikdy nevie takto dopredu

chlpacik
5. okt 2010

@gabika7706 Gabca, ak budem tehulka, tak si to teda poriadne prestudujem, len som chcela vedieť koľko to činí, samozrejme určite by bolo lepšie ak by som mala niečo odrobené, žiaľ ... 😒

dianocka
5. okt 2010

@daniela1902 jeeej dakujem.
@gabika nie planujem ho pre deticky od 6mesiacov do 12 rokov s tym,ze kutik bude rozdeleny podla vekovych kategorii.pretoze podla doterajsich skusenosti,ktore mam v inych kutikoch si skacu po hlave deti,ktore maju 3 aj 10 rokov.

dianocka
5. okt 2010

@chlpacik tak ani nehovor,ze to u teba nebude lahke otehotniet.musis verit tomu,ze raz budes mat babatko.kazda negativna myslienka je zla.inak to s tou pracou,tak to viem presne o com hovoris.

gabika7706
5. okt 2010

@chlpacik kolko cini co? Vyska materskeho sa odvija od toho, kolko si budes dobrovolne platit nemocenske poistenie (tu sa mozes pohrat s cislami https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/strajk-proti-znizeniu-rodic-prispevku/ a vlastne tam najdes aj vsetky info.

Vyska rodicovskeho prispevku je teraz 164€ alebo 256€.

a tak ako dianocka pise, netreba sa zaoberat tym, ze sa nepodari otehotniet, ja mam vyvojovu vadu maternice, jeden mudry doktor mi povedal, ze nikdy nebudem mat deti, no opak je pravdou. Mala som obe tehotenstva rizikove, pri Katke som lezala celych 7 mesiacov s vynimkou wc a kuchyne, co-to aj v nemocnici..Pri Martinovi ma dalsi mudrlant chcel cistit, lebo som zakrvacala a v 6.tt nebolo vidno akciu srdiecka. Nedovolila som to. A dodnes ked si na to spomeniem a pozeram na Martinka, strasie ma. Spomienky nevymazem, o to viac, ze sa to stalo v den Katkinych 3. narodenin. Ale chcel tu Martinko s nami byt, zabojoval, polezala som si a teraz sa tesim z dvoch zbojnikov doma. Drzim palce aj Tebe, nech mas dovod na pochybnosti akykolvek, treba verit, ze to bude dobre ;)

gabika7706
5. okt 2010

@chlpacik co som to tam dala za link 😀 😀 😀 tento je spravny http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-vypocet-po... tu druhu temu mam otvorenu, lebo sa na nej bavim, tak som omylom skopcila link, pardon

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka no dobra myslienka, rozdelit to, lebo sa nam stalo aj v Kike, ze taky nejaky 12rocny cap tam Katku skoro pridusil, ked na nu nedopatrenim skocil...

chlpacik
5. okt 2010

@dianocka
@gabika7706 žienky, mám pravdepodobne syndróm PCO, takže to nie je také ľahké. Radšej by som sa zamestnala v sérioznej firme, a potom to riešila, lebo po skoro roku snaženia, sa babo nepodarilo, čiže to už nechávam na prírodu 😀... ale práca v KE? No ťažko, každopádne neostáva nič iné ako veriť, veď nádej zomiera posledná 😉

gabika7706
5. okt 2010

@chlpacik uff, no nieco som teraz na rychlo vyguglila, zrejme sa aj liecis, tak drzim palce 🙂

dianocka
5. okt 2010

@gabika presne to sa stalo mojej Dianke.a v Kike je to zle,ze k dietatu sa cez tie sietky dospely clovek ani nedostane.no a o piratskej lodi ani nehovorim.to tam stale beham ako taky blazon dookola a davam na Dianku pozor.
@chlpacik tak ti drzim palce,aby sa vam to podarilo.

chlpacik
5. okt 2010

@gabika7706 NO JOOO... snažim sa, ale žiadny liek nie je na 100percent ucinný, keďže každé telo inak reaguje 🙂 ...ale baby aj s týmto problemom maju babatka, tak dufam, ze raz aj mne sa postastí 😉
PEKNUCKY ZVYSOK DNA🙂)

chlpacik
5. okt 2010

@dianocka ďakujem 😉

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka jaaj, tak na piratskej lodi to ja neriesim 😀 sadnem a vychutnavam si kavu, prip. kojim..obcas prave musim na nu zruknut, aby sa nesmykala na chrbte dole hlavou a pod...po nej to skusaju male deti a pohlady tych rodicov 😕 😀

dianocka
5. okt 2010

@gabika no si viem predstavit tie pohlady.jeden z takych pohladov mam urcite velakrat aj ja. 🙂

dianocka
5. okt 2010

@gabika7706 ospravedlnujem sa,ze som ti zabudla dopisat cislo,aby si vedela,ze to tebe pisem 😉

nera
5. okt 2010

Všetkých tu pozdravujem....dlho som tu nebola a pozerám, že to tu znovu ožíva....ja som tiež z Terasy... 😵

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka 😀 😀 😀 no Katka patri medzi zivsie deti, co narobim, sak nech sa vyhra 😎 Zatial to vyzera tak,ze jej brat za nou zaostavat nebude ...

dianocka
5. okt 2010

@gabika7706 ale jasne nech sa vyhra.tak to budes mat co robit s dvomi temperamentnymi detmi. 😉 moja Dianka je tiez dost aktivna ,ale najma doma.na druhej strane v skolke je taka slusnucka a dobrucka,ze som presvedcena o tom,ze keby ju ucitelky videli co robi doma alebo v prostredi v ktorom sa citi sebaisto,urcite by ju nespoznali.
@nera ahoooj

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka to je v pohode, ja som rada za take deti 🙂 je to mozno trosku narocnejsie, ale aj zivsie, zabavnejsie, akcnejsie, nenudime sa 🙂

dianocka
5. okt 2010

@gabika7706 nevies nahodou ,kde maju nejake pekne cizmicky pre dievcatka?

nera
5. okt 2010

Jeee pozerám, že tu viacere ste z okolia Narcisovej 😵
@dianocka - a bola si na alžbetinej tam je obuv a tam som si všimla celkom dobrú obuv...aj ja sa chystám popozerať čižmičky pre staršiu, ale napr. minulého roku sme jej kúpili na blšáku a boli super, teplé a nepremakali jej čo som čakala, že budem musieť ešte jedne kupovať....

gabika7706
5. okt 2010

@dianocka bola som vcera s Martinom v obuve Cimia na Kovacskej,nieco tam mali,ale detaily som neskumala, s Katkou pojdem asi len do Adidasu pozriet, prip. este Bata a nieco urcite aj v Deichmane /do skolky/ kupime.

dianocka
5. okt 2010

@nera ty si z Narcisovej?Nie do mesta sa este len chystam.Galeriu mam obehnutu,ale nic co by ma zaujalo a rovnake cizmicky,ake mala dcerka minuly rok zase nechcem kupovat.Musim hladat uz teraz,lebo o mesiac uz bude vsetko vypredane.diky za tip,pojdem obzriet mesto.ja kupujem vzdy aspon dvoje cizmicky.jedny elegantne ku suknicke a kozusku a druhe snehule.

dianocka
5. okt 2010

@gabika7706 diky tak zajtra ked bude pekne idem na nakupy do mesta.v sportovych obchodoch som uz bola,ale ze este len cakaju zimny tovar.blbe je,ze dostanu po jednom alebo dvoch kusoch.

nera
5. okt 2010

@dianocka - áno som z Narcisovej... 🙂 aj Ty však ....aj Ty bývaš v tých vežiakoch?

dianocka
5. okt 2010

@nera nie ja byvam v hviezdici.ale uz asi viem podla toho veziaku ,ze kde byvas.myslim,ze ta z videnia poznam.je to ten oranzovy veziak?

nera
5. okt 2010

@dianocka - áno....mne sa zdá, že som Ťa videla na ihrisku, ale ja zvyčajne pozerám za dievčatami...ktorá čo vyparáti...

dianocka
5. okt 2010

@nera ake su Kosice male.dokonca si asi vidime aj do okien.clovek len na konika musi prist,aby spoznal susedov 🙂

nera
5. okt 2010

@dianocka -to máš pravdu....veď aj s júnovkou som sa tak spoznala... 😉
aj preto som rada, že táto téma ožila.... 😵