Je tu nejaká čerstvá mamička Košice terasa?

janka08
17. nov 2007

najde sa tu nejaka cerstva mamicka z ke terasa?

dianocka
5. okt 2010

@nera tvoja Dianka uz chodi do skolky?skoda,ze je skarede pocasie.sme mohli vybehnut na ihrisko a zoznamit sa.

nera
5. okt 2010

@dianocka - moja Dianka už chodído škôlky, teraz v septembri začala (chodí na Muškátovú a je to super škôlka maličká je veeeeľmi spokojná), A Tvoja je asi ešte doma, však....
No veru keby bolo krajšie.....to by sme mohli

dianocka
5. okt 2010

@nera od januara chodi do skolky,ale len doobedu.chodi na Safarikovu a tiez som velmi spokojna hlavne kvoli Dianke,lebo sa jej tam velmi paci.ked bude krajsie tak sa mozeme dohodnut ,ze vybehneme vonku a dievcata sa pohraju.

nera
5. okt 2010

Ja práve čakám kým vstane mladšia Olivinka a idem pre Dianku....ale môžeme sa potom dohodnúť...teda napísať si...a urobíme stretko...aj s detičkami 😵

watergeenie
5. okt 2010

@dianocka @nera Ahojteeeee, my sme z Jazminovej, tak sa hlasim narusit vas babinec, my mame sraca, ktory sa tiez rad pohrajka 🙂
Som tu dlhsi cas nebola a pozeram, ze to tu fakt obzivlo 🙂

edusik
5. okt 2010

@daniela1902 prrrrrrrrr, troška si to zobrala z hurta. Ty si si napísala svoje, ja svoje. A bodka. A vyťahovať školy je úbohé, vzhľadom na to, že nievieš kto je na druhej strane. 😀

Nevytváram žiadnu skupinu, len si myslím, že keď niekomu svedomito o niečo ide, tak je smutné, že niekto iný jedným škrtnutím to zruší len preto, že to urobila predchádzajúca vláda a nedomyslí práve situácie, keď ľudia robili všetko preto, aby sa mali fajn v každej situácií. Je to veeľmi obdobné napr. 3. pilieru - niekto si platí do neho zo svojho a dostáva tam peniažky aj od zamestnávateľa, a v dnešnej situácií sa môže kedykoľvek štát rozhodnúť, že Ti to nejako vezme - to by sa Ti páčilo? je to obdobné, my sme si platili DNP (ja som ho našťastie stihla zúročiť) a žienky, ktoré ešte ostanú na RP a mali by ešte dostávať napr. rok 256,- padnú dole a to v podstate 2x. To asi nie je kóóóóšer, nemyslíš?

Je zaujímavé, že ak si niekto bráni svoj "blahobyt" 😀 , tak je zlý a provokačný...

edusik
5. okt 2010

ináč, ak sa chceme ešte baviť na túto tému - skočme na RP od 1.1.2011 - tu na to nie je priestor 😉

daniela1902
6. okt 2010

Ale ako tu uz odznelo rodicovsky prispevok by nemal mat nic spolocne s materskou, lebo ak dobre viem ked si si platila odvody do socialky ukazalo sa to hlavne na materskej, takze oni dokopy spajaju dva rozdielne prispevky a mamicky tiez,
a s vytahovanim skol preco nie, mala som pocit, ze hovoris priamo o nich, a co s druhou stranou mne je jedno , kto si, mna sa dotklo ze tu budes pisat o zodpovednych a nezodpovednych , vsetky matky su zodpovedne, vsetky myslia na svoje dieta a chcu sa mat dobre.

dianocka
6. okt 2010

@watergeenie ,@nera no to by bolo super.tak sa mozeme dohodnut na to ihrisko.budem sa tesit.

nera
6. okt 2010

ahojte, dnes sa nik nechystá vonku???

watergeenie
6. okt 2010

@nera My sme dnes u babky, nooo, my sme skoro vzdy u babky, takze chodime na ihrisko tu. Ale urcite sa niekedy skoordinujeme 🙂

dianocka
6. okt 2010

@nera Dianka ma dnes tanecnu,takze dnes nemozeme.Snad zajtra, ked bude pekne pojdeme urcite poobede vonku.

nera
6. okt 2010

@dianocka - a kam chodíte na tanečnú? Ja by som svoju tiež chcela dať....zbožňuje pohyb...

dianocka
6. okt 2010

@nera chodime do mc delfinika,tam ma zrejme tanecna skola unostar prenajate priestory.je to dvakrat do tyzdna a Dianke sa tam strasne paci.myslim,ze od januara ju budes moct prihlasit,lebo kurzy otvaraju dvakrat do roka.

watergeenie
7. okt 2010

Dobre ranko vsetkym 🙂 My sme dneska doma, nejdete niekto na ihrisko? My pojdeme tak okolo 10.

dianocka
7. okt 2010

@watergeenie dobre ranko.my sme v skolke.my mozeme vzdy az popoludni po 12.00hod.pekny slnecny den vsetkym.

watergeenie
14. okt 2010

@dianocka ja som si myslela, ze vy ste doobeda v skolke. Ale dnes aj my ideme popoludni, tak o pol tretej. Nechystate sa? A ostatne susedky @nera, @edusik nejdete ???? 🙂 😉

edusik
14. okt 2010

@watergeenie my sme chorí, ale taaaak radi by sme išli.....

dianocka
14. okt 2010

@watergeenie ano doobedu do 12.00hod je Dianka v skolke.My sme dnes hned zo skolky isli do Galerie a prisli sme domov o tretej a to Dianka odpadla od unavy.Takze dnes uz nie.Skoda.
@edusik prajem skore uzdravenie.

watergeenie
14. okt 2010

Skodaaa, my sme skoro stale u babky, tak vyuzivam, ked sme domka 🙂
@edusik To ma mrzi, ze ste ste chorucki. Nejak vela ludi teraz marodi. Tak nech ste co najskor zdravi ako rybicka. 🙂

@dianocka Neva, tak nabuduce 🙂 To musela byt ozaj unavena, ked nespinkala.
Ako sa inac mate? 🙂

edusik
14. okt 2010

@dianocka
@watergeenie vďaka dievčatá, nie sme až tak strašne chorí, len soplíkujeme, ale z jasličiek nás poslali domov, predsa len sú opatrní kvôli iným detičkám - to ma na druhej strane teší...

dianocka
14. okt 2010

@watergeenie mame sa dobre,len sme trosku rozlietani.Nooo Dianka bola poriadne unavena.Darmo,ale spinkat este potrebuje.Vy sa mate ako?A co ste tak casto u babky?

romaroma
15. okt 2010

ahojte, mame uz zase normalnejsi pristup na net, ale neviem si ani cas najst teraz poriadne, zajtra cakam svokrovcov - kvoli fedorovym narodkam, dalsi tyzden zase moji rodicia. celkom sa aj tesim, ale upratujem poriadne a liecim fedorov sopel, lebo ho mali tento tyzden ockovat, ale stale ho to nepreslo, tak cakam.
na buduci tyzden cez tyzden by sa niekto nesiel poprechadzat? watergr. vy nebudete doma?
inak uz davnejsie som zapisala fedora do jasliciek slonik, uvidime, ci ho vezmu, neviem, co budem robit, ak nie. musim sa vratit uz do skoly.
dnes som sa rozhodla, ze nikam nejdem, vzdy si davame prechadzku az do mesta, aj so psom, ale ma to vzdy unavi. aj tak nesvieti slnko, tak si davam kavu a potom umyvat kupelku........
pekny den zelam, aj ked nie je slnko.

watergeenie
16. okt 2010

@romaroma Ahoooj, super, ze uz mas net. Vsetko najlepsie Fedorkovi k rociku 🙂 Aky darcek ste mu kupili?
Urcite budeme niektory den doma, asi vo stvrtok, ale este napisem dopredu. 🙂

@dianocka No vies, babka ma zdravotne problemy, skoro nikam nechodi, tak ja som jej jedine spojenie so svetom, chodime na prechadzky a tak. S tatkom si vela nepokecaju, lebo by sa hned pohadali. Ja som bola vzdy "peacemaker", ja som vsetko riesila, ked som este s nimi byvala a v podstate stale riesim... Takze sme tam skoro stale, ked je nas tatinko v robote. 😖

Ale musim sa s vami podelit o zabavny zazitok, nasho maleho minule na ihrisku predcasne pochytila puberta a tak vypusinkoval dve dievcata, ze som len cumela 🙂 Asi 15 minut sa s nimi lucil a furt ich len objimal a ocmukaval, az mi to bolo blbe 😀 Ale dobre sme sa nasmiali! On ma strasne rad deticky, ale teraz trhol rekord 😉

dianocka
16. okt 2010

@romaroma prajem vam pekne oslavy a malemu vsetko naj k narodeninam.no to ti nezavidim to upratovanie a vsetko okolo toho.ja si vzdy po takych oslavach vydychnem az ked vsetci po oslave odidu.ja to posledny rok uz robim tak,ze volame celu rodinu naraz.je nas sice vela,ale aspon nemusim robit vsetko na dvakrat.Odkedy ti maju maleho zobrat do jasliciek?
@watergeenie aha takze preto ste tak casto u vasich.aspon nie si malym len sama medzi styrmi stenami a mas s kym pokecat.No pekne skoro tvoj maly zacina s dievcatami 😉 Budes to mat aspon pestre,ked bude starsi.

watergeenie
19. okt 2010

@dianocka No pokecat sice mam s kym, ale niekedy je to poriadne narocne a najhorsie je, ze maly citi napatu atmosferu a potom je protivny na babku. Ale pritom ju ma rad a mojka sa k nej. Ma teraz mierne protivne obdobie ☹

Ako sa ti dari s detskym centrom? Nasla si nejake zaujimave priestory?

Ja uz pozeram aj skolky, lebo ma mamicky na ihrisku naplasili, ze to sa treba hlasit aj rok a pol dopredu a navyse maly ma kamaratku, ktora chodi obcas do skolky len tak, lebo chce byt s detickami, to by sa mu tiez pacilo. Ale to by som radsej do detskeho centra 🙂

watergeenie
19. okt 2010

Tu pri nas na Muskatovej je vraj nejake materske centrum, ze Slnecnica, neboli ste tam niekto?

romaroma
19. okt 2010

@watergeenie mozme sa ist pozriet spolu, ja som nikdy v ziadnom mater. centre nebola. vy asi hej, pravda?

watergeenie
19. okt 2010

@romaroma Praveze ani my sme neboli, zatial sme si vystacili s ihriskami. Ale v zime sa mi bude zlatusik nudit. 😒 Jasne, ze mozme ist spolu, vo stvrtok sme doma, tak by sme mohli doobeda skocit. Funguje to tusim od 9 do 12. Ale tebe bude asi blizsie ten Delfinik za Galerkou. A asi je aj lepsi, no uvidime. Chcem najprv mrknut tu Muskatovu, lebo to mame blizko a maly uz nechodi v kociku, tak aby vladal malymi nozkami 🙂 Este si napiseme 🙂

romaroma
19. okt 2010

dobre, tak sa este dohodneme, nemam ale problem ani s nejakou muskatovou, ved to by nemalo byt moc daleko.
@watergeenie