Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

katka432
21. feb 2009

do leta sa to urcite nauci...ale vraj ako zacnes podavat tuhu stravu,treba davat tekutiny aj koli oblickam aj koli dehydrat....inak,niesom si ista,ale neviem ci su tie stavicky neni az d 6mes..neviem..
lekarka vravela,ze mu tonam davat kyzickou,ale je to hruza... 😒
maleho volame niki,nikinko,nikolas...moja babka ho vola davidko,a myslim,ze aj moj krstny..ale en ako kedy... 😀 my sme dlho nevedeli najst to spravne meno,tak dufam,ze toto dvojmeno sa mubude pacit. 😀 😀 😀

erika107
25. feb 2009

jj to mi je jasne ze by mal viacej pit ale nechce ani za toho andela :( ... no ja som mu davala s lyzickou tiez pit ale mi to vysprtkava s rukou :( ... no tak to iste sme amli aj mi ten problem ake meno nad nasemu syncekovi 🙂

mataaaaa
25. feb 2009

ahojky 🙂 mi uz pijeme aj ovocne stavicky, najradsej ma mrkvicku 🙂

mataaaaa
25. feb 2009

ale nejako zatial nevie poriadne papat s lyzicky, tak musime iobcas prstami 🙂

katka432
26. feb 2009

my zasa nemame problem s papanim lyzickou..........aky su ty drobci rozdielny.....mata ale toje babatko perdpokladam ze pije skor ako od pol roka....bo malu som kratko kojila..cize ako zacala papat z flaSER ZACALA AJ PIT A NEBOL PROBLEM..MATI...A KTORE STAVICKY SU OD 4 MES?DAJ TYP....A NIESU MOC SLADKE?

erika107
26. feb 2009

ahojcek 🙂

tak ja som dnes dala malemu slivkovu stavicku a moc mu smakovala 🙂 tak som dnes kupovala v kauflande aj marhulkovu 🙂 aby mal zmenu ... a nemame tiez problem s papanim lyzickou maly si rychlo nato zvykol 🙂

Kati su to Hippkove stavicky http://www.hipp.cz/produkty/vyhledavani.htm?hle... tieto stavicky su od 4 mesiaca...ja to robim tak ze ich rozriedim s prevarenou vodou a nie su moc sladke tym padom 🙂

sloniiicek
26. feb 2009

ahojte kocky. dlhsie som sa tu neukazala, lebo to tu akosi stichlo, ale vidim, ze sa to tu opat rozbieha. vitajte kocky. 😉

inak my chodime na baby fit cvicit s martinkou. je to super. erika nechces sa prihlasit s nami? akurat sa zapisuje do noveho kurzu od aprila.

katka a tebe sa ako dari? slubili sme si kocikovat, ale akosi nam to zatial nevyslo. ☹ snad ked bude lepsie pocasie, tak to vyriesime a stretneme sa. a ako kocik, nakoniec si ho predala? ako si to vyriesila? a mala neita chodi do jasliciek? alebo stihas vsetko pri obidvoch detickach?

katka432
26. feb 2009

erika,to je dobry napad...riedit to..
slonicek,ahoj...uz sa na to kocikovanie tesim....mozno sa k nam prida aj erika 😉 ..dufam,ze ten sneh co najskor odide,bo sa teraz chodi tasko...kocik sme nakoniec nepredali,mali sme asi 3kupcov,ale ja som si to rozmyslela,bolo mi ho luto... 🙂 neita chodi peso alebo na rukach..dako sa to zatial da.. 😀 neita do jasliciek nechodi,bo to by mi bolo luto,ju len tak dakam odlozit...este je malicka na to,a dve deticky sa daju v pohode zvladnut...obcas mi ju zobere mama,alebo raz do tyzdna teta,tak to sa dost tesi...buduci rok by som ju dala do skolky...no vraj to je velky problem,hlavne ked som na materskej..tak uvidime.

sloniiicek
27. feb 2009

tak super kati, ze to tak zvladas s oboma detickami, klobuk dolu. a na to kocikovanie sa tesim uz aj ja, hlavne nech zleze ten sneh. lebo fakt sa poriadne nikam neda ist. 😀

erika107
27. feb 2009

ahojcek babulky

tak som rada ze ten sneh uz pomalunky sa topi 🙂 a budeme moct sa ist prechadzat 🙂

slonicek: a kam to chodievate cvicit? a ako tam cvicia s drobcekmi? my sme predcasniacikovia tak mohli by sme byt vo vasej skupine? maly mi este nevie lozit ani sa pretacat z bruska na chrbatik a opacne nebol by to problem? nebrzdili by sme skupinu? to je ale otazok 🙂

katka: skusala si tu hippku?

katka432
27. feb 2009

erika,tak snad si to teraz neprekricala a nezacne zasa snezit..uz sa fakt tesim na teplucko 😀 😀 😀
neboj,eri,na lozenie ma este casu dost,a pretacat sa tiez zacne,ked bude pripraveny...nam sa zacalminuly tyzden z nicoho nic,normalne sme boli vyvaleni ztoho...a odvtedy,sa nam len gula a gula... 🙂 ale tiez este nelozime...musia mu spevnit rucicky,bo sa nam este neudrzi dostatocne pevne..o ved to dobehneme... 😉
hipku som neskusala,este s tym chcem pockat..najskor ho naucim na vodu a na caji...teda snad bude dako spolupracovat..xixi

mataaaaa
28. feb 2009

no uz nam to pomaly ide aj slyzickou, uz si zacina zvykat. 🙂 len som zacala asi s troska vacsou lyzickou ...
mi sme uz mali bananikovo-ryzovu kasicku. a ta jej chutila. 🙂 dnes jej dam asi mrkvickui s jablckom ..
a no zevraj sa ma oteplit. len dufam, ze sa to zas nepokazi, lebo niekedy ist po tom snehu s kocikom .. to su vazne terenne preteky :D

katka432
28. feb 2009

tak babuse,sneh je uz pomali fuc..takze zachvilu mozme kocikovat.... 😀 my sme dnes mali mrkvicku a zemiacik,ostalo zo vcera..bo ked otvorim vyzivu zje z nej tak jednu tretinu,potom to mame aj na 3 dni 😉

sloniiicek
28. feb 2009

caute kocky. tak dnes sa mi martinka prvykrat sama od seba pretocila z chrbatika na brusko. 😀 huraaa.

erika - to je uplne vpohode. ani nasa sa tolko nepretaca. iba z bruska na chrbatik. tam vobec nejde o to pretacanie, ze musi ovladat. to su prave cviky, co mozu pomoct pre rozvoj motoriky. a mame tam aj 4 mesacne babatka 2. a tym napr. vzdy povie, ze co nie je pre ne vhodne. a mame aj 5,5 mesacne a normalne cvici s nami. a poradim ti prihlasit sa cim skor, lebo je o to dost velky zaujem. www.babyfit.sk, je to na ulici baronka. taka neomietnuta budova. teraz akurat sa prihlasuje na kurz, ktory zacne v aprili.

my sme dnes papali na desiatu jablcko a na obed sme mali kuracie masko so zeleninkou tusim ovko. lebo sme boli pozerat nove auto a nestihla som jej nic uvarit. a vecer sme mali kasicku s prichutou jablcka.

lillian
2. mar 2009

ahojte baby,
aj ja bývam v Rači, tak sa k Vám hlásim do klubu. 😉 😉 😉

erika107
2. mar 2009

ahojcek babulky

tak vikend nam ubehol ako voda a opat som zasadla za PC 🙂

Katka: no moj malunky ani za svet nevypije vodu a caj si len cucne ☹ ... a tie hippky funguju zatial 🙂 ... noas prcek mal dnes kukuricu, zemiak a kuracinku ako inac hippkovu lebo domace papanicko mi nechce jest ☹ ...a na desiatu papal hrusticku :o) a musim este pochvalit Nikolaska ze je sikovnucky 🙂 ... mal by to naucit naseho Matisecka 🙂

mata: vies co ja osm v lekarni nad dm-kou kupila 3 lyzicky ktore sa zafarbuju podla teploty jedla ... su malunke a akurat do pusky ich ma 🙂

slonicek: aj tvoju Matku musime pochvalit ze je sikovnucka 🙂 ... a matisecek tiez by sa mal co ucit 🙂 ... a ake cviky tam robia s detickami na fit-loptach? alebo len take pretahovanie drobcov? ... kukala som fotecky a mne sa zda ze ta poznam z videnia... nebola si nahodou na miestnom urade pri zapise drobcov?

lilian: vitame ta medzi nami :o) ... a byvas priamo v raci alebo na rendezi alebo v krasnanoch? a mate pekne meno vybrate pre drobceka 🙂 ja mam synovca Patrika :o)

lillian
2. mar 2009

erika dakujem 🙂 , byvam priamo v Raci, na Uzinach. Meno sme dlllho vyberali, tak snad bude drobcek spokojny. 😅

erika107
2. mar 2009

takze o par tyzdnov ta caka kocikovanie isto sa uz moc tesite 🙂 a tehu ti prebiehalo v poho? lebo aj u mna bolo vsetko oky az kym mi v 36 neodtiekla plodovka xixi a potom to uz islo

lillian
3. mar 2009

tesime sa na drobca, uz len aby som zvladla porod. 😉 tehu zatial bez problemov, okrem bruska a kopancov, ani neviem, ze som uz skoro na konci. Ja som malickemu povedala, ze najskor chcem rodit 21.3., aby bol barancek. 😎

erika107
3. mar 2009

to je zlate 🙂 no ja som malemu stale dohovarala a a vybral si to skorej 🙂 ale nevadi az na neake veci je zdravucky 🙂 a to je hlavne 🙂 ... nebojsa porod zvladnes bez problemov ixi ja som rodila 35 hodin a som tu 🙂 ... a kde sa chystas rodit?

lillian
4. mar 2009

chcem rodit na Kramaroch. Ale lekara si nejdem zazmluvnovat, nejako tam tych lekarov nepoznam, tak by to bolo pre mna iba nahoda, ako by som vybrala. 😉 to si vazne 35 hodin rodila? a mala si epi, ci nie? No pekne... Dufam, ze to zvladnem o nieco skorej. 😀 😀

mataaaaa
4. mar 2009

erika v tom b-fitku som este nebola. pisala som im mejl, ze kolko to stoji, to cvicenie s miminami, oni mi este stale neodpovedali,tak tam budem musiet ist pozriet osobne. 🙂

aa erika ja som rodila 46hodin :D a lilian neboj, staci mysliet nato male, ten porod prejde raz dva.
dnes sme boli na poradni a mala ma uz 7400gramov, ja vazne neviem kam sa ponahla s tym priberanim :D
a akurat jjej idem dat zemiacik s mrkvickou, a zevraj jej mam dat potom aj prazenicu 🙂
no som zvedava ako na to mala zareaguje 🙂

erika107
4. mar 2009

ahojcek

lilian: nie nemala som epi a bolo to v poho 🙂 zbytocne peniaze si myslim

mata: no ja tam tiez chcem skocit niekedy v tyzdni,,, no a nas maly vazi 9500 g ...prazenicu???

sloniiicek
4. mar 2009

caute kocky. my sme sa prihlasili cez internet. su tam vsetky infosky. teraz bude kurz stat 35 eur tusim. zacina v aprili. a 8 hodin. a ozvali sa mi az ked bolo volne miesto.

ja som rodila 8 hodin. a mala som epiduralku a nikdy vzivote by som nemenila. ja som dost citliva a bolo to super, ked mi ju pichli. pre mna to rozhodne neboli vyhodene peniaze. 😀 ja mozem len vrelo odporucit. ja som rodila v ruzinove.

erika - bola som na uvitani deticiek do zivota. ale uz si nepamatam cas. tuism ten stredny. pred nami boli a aj po nas bol zapis. a na fitloptach s nimi sedime a spievame a hybeme sa. alebo potom lezia na loptach a s loptami hybeme atd.

my mame 6.990g a asi 68 cm. tak to je sranda my sme starsi a vazime ovela menej. 🙂ako vy.

lillian - ja som rodila v tom ruzinove a tam by som ti vedela odporucit super doktorku. ja som s nou bola hrozne spokojna. a ked budem rodit nabuduce, tak by som si ju tiez asi zazmluvnila. 😀

erika107
5. mar 2009

ahojcek babulky

slonicek: no tak aj ja som nas uz dnes zahlasila som zvedava kedy nam zavolaju ze mozeme dojst cvicit ... uz teraz sa moc tesim... no ja som bola tiez v tej strednej ... a sedela som v prvej lavici v lavo blizsko toho stola kde stali tie tetusky .. .. no tak dievcatka su vzdy drobnejsie ako chlapci 🙂

sloniiicek
6. mar 2009

erika - ja som bola tiez na tom kraji. mozno v druhej alebo tretej lavici. 😉 tak to sme sedeli blizko seba. 😀

lillian
6. mar 2009

sloniicek - uz som sa upisala kramarom, som tam objednana. A uz sa celkom aj tesim na porod, teda na to, co bude po porode. 😵 ale dakujem 🙂
tiez sa chystam, ked bude malicky trosku vacsi, chodit do b-fitu cvicit. Vraj to je celkom fajn, co mi vravela jedna mamicka, co tam chodi.
A baby, nechodite niekam plavat s drobcekmi?

nsoci
10. mar 2009

ahoj holky...

mozem sa k vam pridat? byvam v Krasnanoch, ale to je vlastne na skok...
akurat zaciname kocikovat... a vobec si este len zvykam na materskej a pozeram co a ako...

lillian
10. mar 2009

ahoj nsoci, vitaj medzi nami, o nedlho budem kocikovat uz aj ja 🙂
citala som o tvojom porode v marcovkach, gratulujem ku krasnemu babetku. 😵

nsoci
11. mar 2009

ahoj lilian...

tak koncom aprila mozme spolu kocikovat 😉