Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

katka432
13. nov 2007

ahoj lucik,vitam ta medzi nami.. 😀 kde v raci byvas??mi u v medelu tiez byvame presne rok 😉

ludy
autor
13. nov 2007

Ahoj lucik ta vitam aj ja som z Presova 😀
nechcem sa naplasit ale sa mi tak zda ze na mna nieco lezie. Take pocasie ja dost nemusim ani zima ani teplo.Inak neviem ako vase tehotenstva ale ak teraz ochoriem tak to je uz tretia choroba pocas tehu. Som z toho hotova lebo ja takto nebyvam chora tak neviem co to je. Normalne som raz musela az antibiotika 😒 brat. Dufam ze teraz to bude len take preletenie okolo mna.
Katka ono sa na vsetko da zvyknut ale myslim ze na toto obdobie sa dobre zvyka a hlavne je krasne. Pozdravujem deticky 🙂

lucik_lucik
14. nov 2007

Ahojte,
v raci byvame v tych novych malych bytovkach nad restauraciou U 3 zajacov 🙂
Katka - som si precitala, ze sa snazite o dalsie babatko, ak by vam to hned vyslo, tak to budete mat iba 1,5 rocny rozdiel...to si zatial neviem velmi predstavit, zatial mi moja mala dava zaberat na 100%, ale mozno casom aj my na nieco take pristupime 😉 ja som stale chcela mat taky maly rozdiel medzi detickami
Ludy - budes mat pekne vianoce s takym velkym bruskom 🙂

ludy
autor
14. nov 2007

Lucik to mas pravdu ze budeme mat bruchate vianoce aj ked asi by som to rada mala uz za sebou na Vianoce. Ale co aspon sa v klude najeme. Pravdepodobne kazde dalsie Vianoce budu uz rusmejsie. No clovek musi najst nieco pozitivne na tom. Aj ked vas vsetky cakaju Vianoce s krasnymi detskymi ockami. 🙂

katka432
14. nov 2007

no v takomto necase sa nieje comu cudovat ludy...musis sa inak setrit 😉 aby ste boli obe zdravucke..obdobie tohotenstva je krasne...mne sa to velmi pacilo,keby som mohla,bola by som tehotna stale.. 😀
lucik,to sme kusok od seba.my byvame v zelenom 12posch.co asi vidiet odvas 😀 ja by som velmi chcela mat malinky rozdiel tiez a to aj koli malej,neh sa ma s kym hrat aj koli sebe,neh nevidem z cviku,hehe 😅

lucik_lucik
15. nov 2007

Ludy - ja som sa minuleho roku tesila na tieto vianoce, ze aka uz bude moja mala velka 😉 a ze uz mozno bude vediet sediet (mozno) a ze sa jej budu pacit svetielka na stromceku. Ale na druhej strane ty si mozes este tento rok dat kapustnicu, ja asi nebudem riskovat, kedze este kojim.

Mne sa tiez obdobie tehotenstva velmi pacilo, ale tie horucavy, co tento rok boli, mi k brusku velmi nepomahali. Tych 5 dni v porodnici som stravila, ked bolo vonku 38 stupnov 😉

katka432
15. nov 2007

lucik,prajem vsetko naj malej oslavenkyni 😀
ja som mala tiez bruchate vianoce,a bolo to fajn,ale teraz to bude ovela krajsie bo mala uz bude mat skoro 11mesiacov...len sa budeme bat o stromcek 😀

lucik_lucik
16. nov 2007

Dakujeme za blahozelanie, vcera sme to aj "oslavili", upiekla som strudlu a na vrch som praskovym cukrom napisala "Giulia 4 M", aj ked ona to papkat nemohla, aspon jej ostane fotka 🙂
Katka - uz tvoja mala chodi? a nevies mi povedat, kedy tak babatka zacinaju sediet? Giulia sa uz taha do sedu, ked jej dame rucky, tak lahko si sadne ale potom sa este nevie udrzat. Iba s nou takto cvicime.
O chvilu budeme musiet zacat pouzivat sportovy kocik, lebo do hlbokeho nam uz dlho nevojde, bude tam sice skoro vodorovne, ale nebude to vadit pri takom malom babatku? hlavne ta zima a vietor? aj ked bude mat kombinezku a fusak?

ludy
autor
16. nov 2007

lucik mas pravdu ze aspon mozem kapustnicu mandarinky a tak podobne 😀 Malej sa tiez pripajam ku gratulantom. Je to krasne ked sa uci babo sediet chodit a tak co? uz sa na to velmi tesim.Tak by som rada aj ja poradila ohladom sedenia ale asi by to boli len knizkove rady a nie realne 😉 Ale na prevenciu zhodeneho stromceka viem nasa mamka ho stale priviazovala k nie
comu stabilnemu 🙂

katka432
16. nov 2007

lucik,to je uplne individualne,kazde babo to mam inak...ale neodporuca sa ich davat sediet same kor,ako si same nesadnu..neita este nechodi,teda same este nie,ale zarucicky jej to dost ide...alebo kedf sa dacoho chyti tak prejde aj sama..hlavne tam,kam nema 😠 je dobre,ze s nou cvicite,aj mi sme to tak robili 😉
co sa tyka kocara,neita vo vanicke nebola dlhsie ako 6tyzdnou,potom sme ju vozili v autosedacke,bo nechcela lezat,no do sportoveho sme ju dali z v 6mes,ked uz sedela.ja si myslim,ze ked ju budete davat lezm to vadit nebude..ale posediacky by som ju nedavala..no ale ja niesom odbornik,takze pisem iba svoj nazor,musis sa zariadit podla seba 🙂
ludy,je to krasne,ale nenormalne unavne..sme sa tesili kedy zacne sediet,pohybovat sa a tak,no a bolo to strasne krasne,ale aj narocne,tak sme sa tesili kedy zacne lozit a stavat sa sama,no ale teraz je to 1000000000000x narocnejsie,a to este poriadne nechodi,to potom este len bude 😀
viete,mi mame take male sidlo,ona neposedi ani sekundu 😅

marija
16. nov 2007

Ahoj dievcata 😉 tak som nasla temu o maminkach a buducich maminkach z Race tak Vam pisem, lebo aj ja teraz byvam v Raci 🙂 zaciatkom januarfa cakame dievcatko tak by som bola rada, ak by som nasla niekoho s kym sa bude dat kocikovat 😀

marija
16. nov 2007

Katka ja byvam tiez nedaleko hotela BAronka ;) to sme yakmer susedy 🙂 a som rada, ze nam nechali tuto temu, uz aj ja som mala pokus vytvorit ju ale zablokovali ma s tym, ze BA III. uz existuje, ale mas pravdu Bratislava III je prilis siroky pojem a konkretne z race tam bolo straaasne maliko bab, a dost tazko sa medzi nimi hladali tie ktore su prave z Race ;)

ludy
autor
16. nov 2007

Ahoj marija vitame ta aj ja mam termin januar 🙂 tak to budeme mat priblizne rovnake starosti v podobnom case. Dokonca aj my cakame dievcatko.Tak sa tesim ze sa nam to tu rozrasta 😉

ludy
autor
16. nov 2007

Katka tak to ti verim ze je to narocne ja ked mam bratove deti na vikend mam naozaj dost.
Ale co uz sme len ludia a stale chceme len to co nemame ked mas vela kludu chces mat babo nech to trocha rozziari a ke je to prilis ruzne tak by sme si pospali.Ale viete co najdolezitejsie je ze deticky su zdravucke nech si beru aj vsetku nasu energiu.

katka432
16. nov 2007

marija,vitam ta medzi nami...a som rada,ze je nas tu viac a viac.. 😉
kde persnejsie byvas,suseda?? 😀
ludy,mas pravdu,predsalen to stoji zato 😉

marija
16. nov 2007

Ludy dakujem velmi pekne za privitanie 😀 ano vsimla som si ze cakate tiez babulku, no vyborne, aspon si budu kocky rozumiet 😉 aj ja som rada, ze tu pribudaju kocky a dufam,z e ich bude coraz viac, aspon tolko aby sme mohli niekedy zorganizovat aj stretavku mamiciek a buducich mamiciek z Race ;)

marija
16. nov 2007

Katka aj Tebe velka vdaka za privitanie 😀 My byvame na ul. Pri Vinohradoch, kusok doprava za tym kruhacom, kde je krcma U troch zajacov. A kde byvas Ty?

katka432
16. nov 2007

ja v tych 19posch,v zelenom 😀
vase deticky sa budu spolu hrat a neita bude nane davat pozor,kedze bude od nich o rok starsia...ja som bola taka bruchana ako mari a ludy presne pred rokom,bo neita sa narodila 1.2. 😀

marija
17. nov 2007

Katka no veru, taky dozor by sa malym slecnam urcite zisiel 😎 viemkde tu su tie vysoke baraky len si musim pozriet ktory je zeleny a skutocne 19 poschodovy? take vysoke som tu nevidela...alebo som si len nevsimla? 😅

katka432
17. nov 2007

juuuuuj marija,ja som truba,som sa sekla,je to 12pos.prepac,keby si tu ratala poschodia,asi by si sa nedoratala 😀

marija
17. nov 2007

katka aj sa mi zdalo, ze nejako vela je tych 19 😎 ale pocuj to su tie baraky ktore su blizko baronky alebo tie co su blizko Billy? lebo aj z tej aj z tej strany su vysoke baraky, no a ja byvam medzi nimi 🙂 hned pri skolke mame zahradu ;)

katka432
17. nov 2007

co su pri baronke..

ludy
autor
18. nov 2007

Caute babule ja len ze som nestastna lebo sa mi objavili prve strie ☹ uz neviem co este mam robit proti nim natieram sa od prveho dna tehotenstva a teraz dokonca tri krat a viac denne. A je to aj napriek tomu tu ma porazi.Asi by som mala lezat v oleji 😀 no co uz hlavne nech mala je zdrava nech aj cela prasknem. 😀

katka432
18. nov 2007

ludy,a cim sa natieras?lebo olej ti nepomoze,musis pouzivat krem...ale tiez to nieje zarucene,ze ked sa natieras nebudes mat strije,pretoze najviac zavisi od elasticity tvojej pokozky,ktora je dana geneticky..ale no nic si z toho nerob,bo pokozka nieje taka dolezita ako tvoje dietatko..ked sa budes tesit z malej babule,tak ti budu strije fuk:O) aj ja ich mam,hlavne na prsiach,ale co narobime.. 😅 ja som mala pocas toto aj take obdobie,ze som sa v noci budila nato,ze som citila ako sa mi roztahuje pokozka,a chodila som sa vnoci natierat.az mi z toho sibalo 😀 ale no nepomohlo to 😠

ludy
autor
19. nov 2007

Ahoj Katka ja pouzivam olej co je proti strijam pre tehotne. Predtym som pouzivala krem ale olej sa mi zda lepsi tak neviem. Ja mam predpoklady na strie ved uz nejake stare mam z puberty ked som narastla 😒 ale myslela som si ze teraz ich porazim no nepodarilo sa. No snad ich aspon obmedzim.

lucik_lucik
19. nov 2007

Ahojte,
cez vikend som sa tu nedostala, Giulia cez vikend odmieta spinkat, chce si uzit otecka 😉 a my sme potom celkom vycerpani 😖
Ale teraz spinka uz 2 hodinky na terase, v sportovom kuciku (cez vikend sme ho vyskusali a celkom sa da, ked je poriadne zababusena, tak jej tam nie je zima a ma tam ovela viac miesta)

Vidim, ze sa k nam pridala dalsia mamicka (zatial este buduca), tak vitam.

Ludy, mne sa strie urobili hlavne na bokoch a stehnach ku konci tehotenstva a po porode na prsiach (ked sa plnia mliekom) ale na bruchu nemam ziadne. A tiez som pouzivala krem, ale citala som, ze ak je to geneticky dane, tak sa to neda ovplyvnit, iba minimalne.

katka432
19. nov 2007

ludy,olj ti ostava na povrchu pokozky a nevstrebava sa dnu preto ti odporucam racej krem,a to hlavne s Q10.ale ak to mas v genoch,tak ich iba zmiernis,no spravia sa ajtak,potvory 😠
lucik,no tak to je super,uz sa teda vozite vo velkom 😀 😀

ludy
autor
19. nov 2007

Vidis Katka tak toto som nevedela o oleji a masti ☹ no nic minieme dalsie korunky 😉
tak trocha ste ma potesili ze nie som jedina so strijami. Uz som zacinala mat ten pocit ked som sa rozpravala s kamoskami ktore dost malo aj popriberali pri tehotenstve a o strijach ani nechyrovali. Zacinala som s citit ako divna slonica 😉

katka432
19. nov 2007

ludy,ja som s bruskom nemala viac ako 5 maxim 6kg navise a strije mam napriek tomu..co uz narobime,co by sme pre nasych drobcov neurobili 😀 😀 😀

ludy
autor
20. nov 2007

Jemine Kati ty si dalsia chuda tehulka ☹ nie ze by som ti to nedopriala ale ja mam pocit ze priberam aj ked dycham. A to si vobec neuzivam ake ze zjem na co mam chut kedykolvek lebo to by dopadlo velmi zle. A uz vobec nemam take tehotenske stavy ze neprekonatelna chut na nieco. Co uz niekto dedi majetky a ja same hluposti (strie, krcove zily, priberanie,.....)