Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

mataaaaa
13. feb 2010

dufam, ze nebude kopec snehu ako teraz, lebo dostast sa niekam s kocikom je hroza, este ktomu ked mame letny kocik. Tak snad bude v pondelok super pocko 🙂 Tesime sa uz na nas prvy karneval 😀

snehulienka
14. feb 2010

baby,
co tak stretko v utorok 16.2.
o cca 14.00 v parku pri baronke
kto pride??????????????
ja a supicek isto

sloniiicek
15. feb 2010

blesura - farar isiel do myjavy a kaplan Andrej do Blumentalu. a este tu bol kaplan Milan (taky nizsi okuliarnaty), tak ten isiel do modreho kostolika. ale toho si ty asi nepamatas. a fakt tito boli supeeer. ☹ strasne mi je za nimi luto. perfektne sme si rozumeli. aj s otcom Milosom - sobasil nas aj martinku krstil, aj na hostinu sme ho pozvali. tento farar je hrozne divnyyy. ☹ ale co uz, musime si zvyknut. dokonca neprisiel ani na farsky ples, co bol v sobotu, esteze to zachranoval kaplan. ale inak s kaplanom Andrejom sa uvidime na lyzovacke teraz cez jarne prazdniny, tak sa celkom tesiiiiime. 🙂 je to lyzovacka rodin, ktoru tu organizoval uz niekolko rokov. a nikto to neprvzal po nom. spolupracoval s jednym detskym domovom a polovica ludi z lyzovacky boli tieto deti a druha polovica rodiny s detmi z race. bolo to super.

inak to materske centrum, co mali sestricky na alstrovej sa presunulo do krasnan, do pastoracneho centra v katedrale. su to tie iste sestricky.

blesura
15. feb 2010

caute caute...nuz Adi, ktovie, ci ich takto presuvaju alebo sami tak cirkuluju...aj nasho Olivera krstil ten farar a poucenie sme mali s tym kaplanom, odtial vlastne ten moj nazor, ze je super, lebo by som ho mohla pocuvat od rana do vecera a moj manzel - ateista tiez 🙂 tak to uz je co povedat 🙂

My asi zajtra neprideme, lebo Oli vtedy spi, a ja som vtedy rada ze som rada tie dve hodky a relaxujem...ale keby sa naaaahodou stala vynimka a z nejakeho dovodu by sme sa mohli dostavit, radi prideme.

papa

sloniiicek
16. feb 2010

ahojky aj my od 14. este spinkame. takze urcite nestihame. 😀

blesura - tak to si oni nevyberaju miesto kam pojdu, to ich presuva arcibiskupsky urad. a kaplani sa menia zhruba kazdy rok a farari, presne neviem. ale farar mal odist uz minuly rok, ale tym ze zacal stavat kostol - katedralu sv. Sebastiana, tak preto ho tu nechali dlhsie. farar tu povodne posobil ako kaplan a neskor ako farar, takze tu bol aj min. 8 rokov. a tym, ze boli mladi, tak si vedeli ziskat mladych ludi. a teraz zostal velky priepastny rozdiel medzi fararom a mladymi. ale co uz. a kaplan vedel super rozpravat a maval aj perfektne detske omse. deti ho mali velmi radi a do vsetkeho sa zapajal.

mataaaaa
16. feb 2010

mi sme to tiez dnes nestihli, malinka tiez zaspinkala az o pol tretej 🙂 tak som bola rada, ze konecne spinka.. a ja som mala chvilu pre seba 😎

beju
18. feb 2010

ahojte maminy. tak ja som bola chvíľku ticho, lebo Julietta mala hnačky - jáááááááj a ja s ňou. V nedeľu večer som myslela, že udrela naša posledná hodina. Bolo mi strašne. Ale Julka je už o.k. chvalabohu. Už by sa nás na čas mohli tie blbé choroby pustiť.
SUper správa o tom materskom centre v Rači. Už sa tam jeden čas chystám urobiť kuk. Konečne sa viem s kočíkom z Rendezu ako-tak dostať do Rače.

Dnes som totál off. Idem búvať. Julka zaspala pred pol hodkou. Tak zatiaľ. Cez víkend ideme k našim na dedinu. Tak sa tešííííím. Nebola som u nich vyše mesiaca 🙂)))))))

sloniiicek
22. feb 2010

caute kocky. my sme mali vcera tak strasne tazky den s nasou dcerou. ze som si vravela, ze druhe dieta uz nechcem. 🙂 som z nej niekedy na nervy. mame problemy s jedenim. ale stale vsade beha, vsetko chyta, vobec neobsedi, stale je v pohybe, asi ma na zadocku vrtulku. a taaak je straaasne tvrdohlava. ked nieco nedostane, tak sa jeduje, place a div, ze sa nehadze o zem. niekedy mam pocit, ze ju nezvladam. a ze som zla mama a ze radsej ani druhe nechcem. ☹ je to s nou tak strasne tazke. najhorsie je, ze si neda nic vysvetlit, jednoducho to chce a hotovo!!!! a to mate vidiet tie sceny. a este k tomu capeme deticky. :-/

erika107
23. feb 2010

ahojcek babulky

tak napodobne nemali sme moc dobru vcerajsiu noc ani den ... maly ma zapaleneho pipika tak vecer sme este na pohotovost leteli a mu ho vystrekovali z vnutra ...to bolo revu dnes uz troska lepsie uvidime zajtra idem na kramare na rehabkua na metabolicke budu mu brat opat krvicku :(

adi nic si z toho nerob 🙂 mates je presne taky isty ak mu nedam vec co on si zaumieny je nervny vresti toto je obdobie vzdoru kym sa o zem nechadze tak je dobre 🙂 ... ono to prejde potrva to par mesiacov ale potm bude oky...neboj sa ja tiez si kolkokrat hovorim ze este ze len 1 mam lebo moje nervy su v prdelke... s malym zdravotne problemy dotoho sud a este aj on je nervny stale hotovo 🙂 ... uz to zacinam neriesit ze hulaka ved aj susedia mali deti aj oni vrieskali 🙂 xiix...

beju: kedy chodievate von? niekedy by sme mohli dat spicho na ihrisku 🙂 .

..dnes sme boli vonku aj s nasim super choditkom/nie standardnym ale takym na tlacenie/ a nechcel mi ist potom ani za svet do kocika 🙂 betar jeden 🙂 ...najlepsie je ze ani po chodniku nechcel chodit len po trave myslel si ze je asi kosacka 🙂 xii iba ryha ostavala 🙂

ake bolo stretko? my sme boli v utorok na rehabke takze otom mame cely den prevrateny :( ... a aky bol karneval teda ak niektora ste boli? fotky kde uvidime 🙂

sloniiicek
24. feb 2010

babule dnes je taky kraaasny den. sa mi nechcelo ist z prechadzky vobec dnu. Vysledok dnesnej jarnej prechadzky - jeden pad dopredu (spinava bundicka a nohavice), jeden pad na zadok (spinava bundicka a nohavice zozadu) a jeden skok do poriadnej kaluze. Takze riadne pokrstene nove topanocky. Ale inak pohodaaaaaa.

sloniiicek
24. feb 2010

a este jedna super spravicka. Dnesna priprava na lyzovacku skoncila 1:0 pre rodicov. Martinka uspesne spinka v cestovnej postielke. od septembra spinka opat v postielke. chi chi. a nie u rodicov na postielke.

erika107
27. feb 2010

Ahojcek babulky

tak ked nemame lietacky po lekroch tak mame na zachod...dostali sme paradnu crevnu virozu ... maleho aj mna uz trapi od stredy :( a maminu to pochytilo vcera zatial je len tatko cisty 🙂 ...

ako sa mate vsetky?

adi: tak aspon bola pokrstena 🙂 mala si to vsetko pofotit 🙂 ... a kam idete na lyzovacku? maly rad spi vcestovnej postielke nerobi mu to problem 🙂

beju
2. mar 2010

ahojte maminky, tak som opäť v BA po týždni oddychu u rodičov a svokrovcov. Mám trošku ťažké srdce na maminu, lebo vo štvrtok ma po 4 dňoch u svokrovcov privítala s maskou na tvári, a že sú už s ocinom istotne zdraví. Výsledok? Julietta má od dnes rána znova sopel - kurník šopa. Ach jo!!! Ešteže sa to počasie trochen umúdrilo. Vzduch už začína voňať jarou 🙂))) Presne ako Andrejka písala - ani mne sa minule nechcelo vracať sa z prechádzky. A ešte Andrejka znela si tak pesimisticky, keď si písala o Martinke. Ja nie som teda skúsená mamina a kto vie, akými štádiami bude prechádzať naša herečka, ale pre útechu ti chcem povedať,že Martinka z tých manierov určite vyrastie. Len tej trpezlivosti treba pre nás všetky na každý deň - niekedy až sloniu dávku. Ja som pre prehnané stresy a neopodstatnené obavy prišla po 2 mesiacoch o mliečko - veľmi si to vyčítam ešte aj dnes. Dúfam, že keď sa podujmeme na 2 bábo, že budem rozumnejšia.

Eri ja chodievam na prechádzky okolo tej jednej poobede na popoludňajší spánok. Vozíme sa v čisto červenom kočíku 🙂)))))
Ozik zápal pipíka už ustúpil???

snehulienka
5. mar 2010

caute.
so supicek dryime partiu, ked uy nik iny nechodi..

adelka 11zubov, 4.prespata noc.
trochu sa hrbi, budem volat neurologicke, co mame cvicit a tak..

drzte sa. hadam na jar a leto obnovime stretka a vylety do lesa..

nsoci
7. mar 2010

Tak tak flakate sa, musim prist spravit poriadok 😀

snehulienka
7. mar 2010

nsoci, hadam ked ty prides z takej dialky, tak sa objavi viac ludi..

sloniiicek
8. mar 2010

caute kocky. tak my sme sa vratili z lyzovacky. bolooo super. martinke sa velmi pacilo. a super to zvladla.

dnes sme boli hned u doktorky ju dat zaockovat. kym je chvilu zdrava. ved uz od 15. mesiacov ju nie a nie zaockovat.

inak erika - cestovnej postielke spinkala uz pred rokom na lyzovacke. a mali sme ju aj v chorvatsku, ale len ako ohradku. a predstavte si, ze v nej pohode spinka. aspon som si od nej poriadne oddychla. a nemusela sa vselijak skrucat v posteli. ona sa dost vrti a zrejme, ked sa prevracala v drevenej postielke, tak ju to budilo, lebo sa vzdy buchla. neviete, ci je zdrave spavat v cestovnej postielke dlhodobejsie? lebo tam ked sa buchne ju to neboli a nezobudi sa.

beju
8. mar 2010

ja mám jednu známu a ona dáva malú spinkať do cestovnej postielky od narodenia - jej dcerka má rok a 4 mesiace

erika107
2. apr 2010

Prajeme vela rodinnej pohody :o)

sloniiicek
7. apr 2010

ERIKA pekna fotecka. 😀

inak z toho cvicenia si uz pridala fotky na internet, co sme sa spolu fotili?

a co takto obnovit nase stretka???? kto by mal chut? a ktory den? inak nam by viacej vyhovovalo doobeda. lebo cez obed spinkame a stavame tak vselijak poobede. k dispozicii by sme boli niekedy medzi 16-17.h.

erika107
7. apr 2010

ahojcek

hodim si link do IP-cky oky 🙂 ... ja by som rada obnovila stretka ale je to u nas nevyspitatelne lebo nemame presne urcene ktory den rehabilitujeme mame to vseliako ...nedalo by sa to poriesit tak ze by sme sa dohodli den vopred? aj nam to vyhovuje doobeda lebo okolo 11,00 choid maly spavat

sloniiicek
7. apr 2010

erika - super, ze si sa ozvala. uvidime este ako ostatne kocky. 😀 vdaka za link. 😀

katka1981
13. apr 2010

Ahojte Maminky, konecne uz sme aj my oficialne Racania, ajked neoficialne sme uz asi 5 rokov. Chcela by som poprosit keby sa mi cez IP ozvala nejaka mamicka, kt. uz ma za sebou Uvitanie do zivota na Miestnom urade, chcela by som vediet ako to tam prebieha. Velka vdaka.

katka1981
13. apr 2010

Ahoj sloniiicek 🙂

katka1981
13. apr 2010

Ozaj je tu nejake materske centrum, alebo po Raciku neostalo nic?

sloniiicek
14. apr 2010

ahoj kati. tak dufam, ze nas budes uz viacej navstevovat. 🙂 inak a ako to, ze ste teraz uz aj oficialne? skrz adresu?

inak materske centrum je v krasnanoch v novom kostole, tam to vedu sestricky a myslim, ze to byva v stredy a potom je na zarnovickej, aj na strankach race najdes o tom zmienku o programe a tak. 🙂 tiez sa tam uz dlho chystame a neviem sa tam dokopat pozriet. 🙂 mohli by sme spolu niekedy vybehnut. 🙂 chi chi aj kocikovat konecne. 😀

sloniiicek
19. apr 2010

ahojte kocky. tak my sme chorucki. tak teda resp. martinka. boli sme dnes u pani doktorky. mame chytene trosku hrdielko aj hlasivky. ☹ je taka mrzka. a navyse nam opravuju strechu. a mame byt uplne hore nohami. museli nam vybrat stresne okna. takze mame diery v byte. ☹ momentalne sme u nasich. teda ja a martinka. zajtra musime ist strazit, aj ked je chorucka. lebo nema kto. ☹

juliar
29. apr 2010

cafte baby.
sak som tu uz nebola asi 100rokov.
ja som to fakt nevedela zladit, tak som sa na dlhsie odlmcala.
este sa stretavate? uz je teplucko, tak by sme vas radi zase videli. deturence hadam uz nebudem ani poznak -urcite uz narastli 🙂 ak sa stretavate tak stale pri baronke, alebo niekde na ihrisku nech decaky mozu santit?
len dufam ze sa nestretavate medzi 15:00 - 17:00 lebo v tom case spime 🙂
pozeram zase je tu zopar novych mamiciek, ale az taka prudka debata to tu nie je. tak sa mi sem podari hadam prist castejsie.

juliar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliar
6. máj 2010

katka1981
ahoj, na predchadzajucej strane anaba pisala o moznostiach v kostole v krasnanoch alebo v kulturnom dome.
a pokial viem racik po dlllllhom case vyhral sud o priestory, tak verim ze sa jeho cinnost coskoro opet naplno rozbehne 🙂