Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

katka432
3. nov 2007

ludy mi sme z race a tiez sme sa sem pristahovali,asi pred rokom... 😀

emjee
3. nov 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... Raca vraj patri do III. ako pise cat skoro na zaciatku temy 😉

ludy
autor
4. nov 2007

Ahoj katka432 a kde presne v Raci byvate?My byvame Pri Sajbach to je Rendez.Ozaj kam chodis kocikovat malu?

katka432
4. nov 2007

emjee ale bola by som rada keby si nam tu racu tu nehala bo ba3 je dost siroky pojem a su tam z race len 2 baby asi 😅

katka432
4. nov 2007

ludy,mi byvame pri hot.baronka,a kocikovat chodim hocikamlen nie do race bo tu nikoho nepoznam a samej sa mi nechce...recej idem hocikam kde nekocikujem sama 😅
byvate az tam vzadu co su tie posledne bytovky??

ludy
autor
4. nov 2007

Katka nie sme az tak na konci v podstate sme hned prva bytovka za kolajov.K hotelu je to asi 10 minut chodze.A odklial ste sa pristahovali?ak sa smiem opytat 🙂 Obavam sa ze my budeme chodut tiez hockde kocikovat lebo tiez tu nikoho nepozname ale bohuzial my tu nepozname vela ludi co maju take male babo na kocikovanie 😖 no snad si nejako vystacime

ludy
autor
4. nov 2007

A este som chcela ze som si dovolila pozriet vase albumiky a mala je strasne rozkosna 😉

cat
4. nov 2007

ahoj Ludy, ja som stara Racanka, byvam tu 30 rokov ale..kocikovanie sa ma uz netyka, uz mam moc stare "babo". Inak byvame od seba tak 4 minuty peso 😉

ludy
autor
5. nov 2007

Ahoj Cat tesim sa ze je tu niekto dalsi z Race a dokonca byvas tak blizko. Mozem sa ta opytat kam chodis s malym k lekarovi? teda to je taka otazka do plena. Ja som raz navstivila to zdravotne stredisko pri skole ale nebola som nadcena sice islo o zuara ale velmi rychlo som utekala prec.Ako to tam je s detskymi lekarmi?

katka432
5. nov 2007

ludy,ved uz poznas nas,tak budem rada,ked pojdeme dakedy kocikovat spolu.sme zo stareho mesta a ja predtym z pezinka 😉

ludy
autor
5. nov 2007

Katka tak ale teraz este mozem len s prazdnym kociarikom lebo bocian k nam prileti az po novom roku.Musite ma trocha pockat. Katka ale ved ty nie si az taky pristahovalec to ja som uplne z opacneho konca Slovenska 😀

cat
6. nov 2007

Ludy, chodime na zdravotne stredisko do Race na Tbilisku, MUDr. Petrikovej. Predtym mal syn kartu vedla u MUDr. Kubovcakovej, ale nevyhovovala. Na ockovenie nas pozvala ked ordinovala pre chore deti (!) a nezdvihla mi mobil cez vikend ked mal maly 40tky horucky a ja som uz nevedela co s nim..takze tak..

Inak mame zaplatenu za 300,-Sk mesacne pohotovostnu vyjazdovu sluzbu pre deti, oni pridu aj s liekmi domov hocikedy, aj v noci, aj cez vikend, proste ked je treba. (Ja nie som ochotna chore dieta trepat na pohotovost na Kramare.) Mrkni na www.prevasedieta.sk 😉

katka432
6. nov 2007

to nie,mam tu naokoli celu rodinu,ale no predsa....a skade si??jasne,ze ta pockame,a ked budes mat casu,mozes si prist vyskusat kocikovanie,icam ti nasu malu certicu 😀 😀 😀
cat,tak o tej sluzbe som este nepocula,ale to je inak fajn..asi nad tym budem uvazovat 😉

ludy
autor
6. nov 2007

Cat dakujem a nahodou nevies vraj aj tu na Rendezi je nejaka lekarka je to pravda? A ta sluzba je naozaj velmi super vec. Urcite si ju aj my zaplatime 😉
Dievcata a kde ste rodili?

ludy
autor
6. nov 2007

Katka ja som z Presova salena vychodnarka 😀 Ale my sme taky trocha nezaradeni nam je vsade dobre len keby sa dala aj cela rodina s nasimi cestovatelskymi napadmi prenasat 😒

katka432
6. nov 2007

ludy,ja na antolskej,a bolo to v poho.
no to je to,ta rodina vzdy chyba,ja ju tu mam celu,teda az na tata,ten je dalekooooooooo ale inak,je super,ze vsetci ostatny su tu a snazia sa pomahat.. 😉

cat
8. nov 2007

ludy, o Dr. na Rendezi neviem nic.
Ja som rodila (teda vlastne ja som mala planovanu sekciu) na Partizanskej u Kocha, co vam neodporucam lebo teraz je tam stav taky, ze vsetci dobri doktori odtial odisli do Ruzinova a na Kramare.

ludy
autor
8. nov 2007

Ahojte dievcata ja pojdem asi predsa na tie Kramare.pohravam sa s myslienkou o sekcii lebo mam take divne bolesi noh.Ked som bola mala mala som problem s klbami nemala som do teraz ziaden problem ale lekar sa vyjadril (este ked som bola mala) ze problem moze nasat pri porode. No kedze sa v Presovskej nemocnici stratili zaznami mojho lekara tak nikto sa spatne nevie pozriet o co tam vlastne islo ale podla informacii od mamky ortoped tu v BA usudil ze pokila nebude babo vacsie ako 4kg malo by byt vsetko v poriadku. Az na to ze on sa tiez len domnieva lebo snimok nerobil nakolko som tehotna. Poviem vam mam dost. Moja gynekologicka si mysli ze to mi mala lezi na nejakom nerve .... ja fakt neviem no rada by som este po porode osobne kocikovala malu ja 😒 Ako vam je dobre ze to uz mate za sebou tak trocha vam v dobrom zavidim 😀

cat
8. nov 2007

Ludy,to je take blbe vyjadrenie ze ak bude babo do 4 kg..ultrazvuky su este aj dnes v tomto nepresne, ani moj maly nemal vahu aku mi povedali den pred porodom. Skus este nejakeho ineho ortopeda, na sekciu musis mat jasne stanovisko od konkretneho odbornika, inak ti ju nespravia..

katka432
9. nov 2007

tak ja babule okolo sekcie neviem nic,kedze som rodila normalne..ale ako sa im mohli tie zaznami stratit?tak to je sila...a to ze kolko bude tvoje dieta vazit,zistite presne az ked sa arodi,takze divne ..

ludy
autor
9. nov 2007

Ahojte
no je to divne ale ako vravis cat nikto nespravi sekciu kym ju niekto neodporuci.A nejako sa nikomu do toho velmi nechce.Nie ze by som sa do toho nasilim tlacila ale asi by mi pomohlo keby sa niekto tym zacal zaoberat vazne myslim ze nejaky lekar. No uvidim skusim to este raz rozobrat s mojou gynekologickou.No zaznami sa stratili tak ze povodne statny lekar si otvoril sukromnu ambulanciu kde mu samozrejme nedovolili vziat stare zaznami. Vsetko teda ostalo v statnej nemocnici kde to malo byt zarchivovane co nebolo alebo nikto netusi kde je archiv. Sice mam pravo si to vyziadat co som aj urobila ale nikto mi nevedel pomoct 😖 tak som to vzdala.

ludy
autor
9. nov 2007

Ozaj uz ste vybavene darcekami na Vianoce? 😀 Ja som uz zabezpecila skoro vsetko pre krsniatka a rodicov a tak ale pre muza stale nemam nic ☹ Nemate nejaky napad? Su krasne Vianoce s detickami co?uz sa neviem dockat🙂

katka432
10. nov 2007

ludy,ja mam zatial darcek iba pre psa..he ked daco kupim malej tak jej to vzdy hned aj dam bo neviem vydrzat do vianoc...manzel je stale somnou takze nemam kedy a ako mu kupit darcek ale pojdem dakedy so segrou a neham ho doma..hehe a ostatnym mam v hlave,ale este nieje nic kupene... 😀

cat
10. nov 2007

Ludy ak myslis ze mas zdrav.dovod na sekciu tak za tym chod, nech sa lekari posnazia, nanovo povysetruju..
Ja mam chore oci, konkretne perifernu degeneraciu sietnice, vysoky vnutroocny tlak, pre mna by spontanny porod mohol skoncit oslepnutim.

Darceky..my sme sa s muzom dohodli ze si spolu kupime novy fotak, inak mu este kupim nieco na oblecenie, tricko ci pulover..inak neviem v tomto moc poradit.
A s malym je to uzasne, ja viem v Dracikovi travit hodiny a hodiny 😀 😀

cat
10. nov 2007

Kati, inak tvoja mala je krasny smejko 🙂 ktovie, mozno sa i nam zadari dievcatko hoci moj muz tvrdi ze vie len chlapov robit 😀
A ako ste dosli na meno Neita? Lebo to vlastne pocujem prvy krat..
Drviva vacsina mien v slov. kalendari je ale otras, same mena spred 1. republiky 🤐

katka432
11. nov 2007

cet,kupili sme tu knihu tusim sa vola vyber meno pre svoje dieta,neviem presne,a presla som vsetky mena a tie co sa mi pacili som zaskrkla,ale neita medzi nimi nebola...no ked som ju listovala neviemkolky krat sa mi to otvorilo na tej strane a dako mi to meno padlo dooka a aj muzovi sa pacilo tak sme jej ho dali..ludia nan reaguju vseliako,ale nam sa paci....snad aj jej sa bude 😅
cat,a kedy planujete druhe??

ludy
autor
11. nov 2007

Ahojte dievcata
ja som akoze dost vystavena z energie mala som na vikend svokru a naozaj ma to dost vymacklo. Niekedy aj dobre ze sme tak daleko od rodiny 😉 mne sa tiez paci meno Neita a verim ze ludia maju vselijake reakcie ale zasa na drujej strane my chcema dat meno Zuzana co je dost obycajne meno a tiez ludia na to vseliako takze to mas jedno asi nikdy nevyhovejes vsetkym 😉 Hlavne ze sa vam paci 🙂
My sme sa mali dost problem zhodnut na mene a Zuzana je jedine meno pri ktorom sme suhlasili obaja.
Prajem vam pekny tyzden. My sa zajtra ideme pozriet na nasu babulku uz sa velmi tesime dam vediet ako sme dopadli.

ludy
autor
12. nov 2007

tak sme uz pomerane mala vazi 1475g a zatial vsetko v poriadku na tie moje bolesti mi bolo povedane ze mozem znova navstivit ortopeda ale nijako specialne ma aj tak nemoze vysetrit takze tak 😒 no neviem co budeme robit
Ako ste zacali tyzden?deturence posluchaju 😉

katka432
12. nov 2007

ludy,ja ked vidim svokru,tiez mam dost...no tak to ti moc s tymi bol.epomohli,ale mozno vazne s tym nemozu nic robit,no ale zachvilu je mala vonku,a bude to dufam lepsie.. 😉
tyzden sme zacali uplne bezne..prechadzka vonku,navsteva svokry 😝 potom sme sa flakali po palace a sli sme domov...no a teraz tak sezime pred tv..kazdy den to iste dookola...zozaciatku mi to lezlo na nervy,ale som si uz zvykla,takze v poho...
je super,ze zuzka pekne rastie a ze ste ok 😉

lucik_lucik
13. nov 2007

Ahojte, aj ja byvam v Raci, zatial iba rok. Inak pochadzam z Presova a manzel je Talian, takze sme uplny pristahovalci. Mame 4 mesacnu dcerku.