Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

sloniiicek
13. apr 2011

ahojte kocky, davno som tu nebola. jeeeeej @juliar - co to citam, cakate druhe babatko???? gratulujeeeeeeem. super. ako to emmka preziva? tesi sa? drzim palceky. 😀

sloniiicek
13. apr 2011

@juliar - takze uz ste sa uspesne prestahovali? super. nech sa vam dari. a dufam, ze obcas napisete ako sa mate!!!! inak nepridate nejake fotky domceka?

maatuulka
14. apr 2011

toto cakanie ci mi malu vzali do skolky je na nervy :/

juliar
22. apr 2011

Vsetkym prajeme pokojnu Velku noc!
Ahoj sloniiicek, Emmka sa na babo tesi, ale uvidime ako to bude v reali, ked sa bude musiet o pozornost delit 🙂
Fotecky nejake dam, ale urcite az neskor, ked sa nam to tu utrasie.

peony
25. apr 2011

ahojte, potesila som sa,ze som nasla temu z Race 🙂 len pozeram,ze ste tu skor uz s detickami.Teda aj ja ma uz deti,ale pubertalne a cakame mimi.Tak,ked budem kocikovat,vas aspon zahliadnem a mozno aj niekoho stretnem s kocikom 😉

sloniiicek
2. máj 2011

@maatuulka - a do ktorej skolky ti ju zobrali?

@peony - to mas pekne velky rozdiel. 😀 obdivujem. moj manzel a mladsi brat maju 10 rokov medzi sebou. 😀 moja martinka sa mala narodit 6.7. 😀 a nakoniec sa narodila 14.7. 😀

maatuulka
2. máj 2011

@sloniiicek tu v raci ani do jednej.. dala som prihlasku na tbilisku a plickovu.. no nikde ju nevzali pre plny pocet deti, tak sme ro riesili cez znamost.. bude chodit az do ruzinova.

sloniiicek
2. máj 2011

@maatuulka - tak to je trosku blbe. neboj zvladnete to. mala sa narodila v septembri? akurat taky "hlupy" termin. to uz nechcu velmi brat. uz som viackrat pocula, ze s tym mali problemy.

maatuulka
2. máj 2011

@sloniiicek no je to na nic.. ale niesme prvi ani posledni.. co som pocula . tak strasne vela mamiciek teraz cestuje doslova do skolky. A zas to nieje z take zle, rano ju ja hodim do skolky, a poobede ked pojde tatino z roboty ju zoberie, nastastie mu bus stoji hned pri skolke 🙂

peony
2. máj 2011

@sloniiicek som si na stare kolena urobila radost,kedze moje baby su uz velke 😀 Ja predpokladam,ze tiez budem rodit neskor ako mam termin.

juliar
3. máj 2011

bude to chlapec (mame to aj na fotke 🙂
Takze mozem zacat rozpredavat celu kolekciu Emmkinych ruzovych satociek, lebo ich je tolko ze sa to neda vsetko skladovat.... Ak by mal naahodou niekto zaujem, alebo poznate kamosky, najlepsie vecsie balicky oblecenia (lacno, aj osobne)
Sloniiicek, tak vidis, mame to rovnako, najskor baba a teraz chlapina.
Pozeram ze ty to mas uz na spadnutie, tak drzim palce nech to vide v pohodicke a v pokoji.

sloniiicek
3. máj 2011

@juliar - super. vitajte v klube. 😀 idem okuknut. a ako sa vam byva? no uz to mam za par. vcera som bola na uzv a doktor tvrdil, ze ma okolo 3.900g. tak som zvedava. vo stvrtok idem na kontrolu, tak budem vediet na com som. lebo tento doktor mi tvrdil, ze neodporuca, aby som opat prenasala.

lillian
3. máj 2011

@juliar Juli, gratulujem ku chlapcovi 🙂 tusim tu vsetky cakame len chalanov 😎

juliar
4. máj 2011

hej, hej nejako sa ty chlapci rozmahaju 🙂
Mozno to bude dalsia generacia hokejistov... alebo radsej len hokejovych fanusikov 🙂

sloniiicek
4. máj 2011

no, ja tiez hovorim, ze dufam, ze ked sa narodi cez MS v hokeji, tak nebude z neho hokejista. 😀 je to dost narocny sport a tazky. to radsej len ten fanusik. 😀

erika107
6. máj 2011

Ahojcek babulky

tak slonicek uz ma maleho Andrejka od vcera je stastnou 2 nasobnou maminkou 🙂 ..Prajeme vela vela zdravicka :o) cmuk

katka175
12. máj 2011

@sloniiicek vsetko najlepsie 🙂 = tak a mas to za sebou 😉

sladjana
13. máj 2011

@lillian mi cakame djevcatko 🙂
gde sa chistas rodit?jak pozeram asi zme susedki,a mozno aj na kramaroch budeme spolu 🙂

sloniiicek
13. máj 2011

dakujem kocky za podporu. maly je hrozne zlatunky a strasne si to uzivam, ze ho mam. dokonca aj vnoci pekne spinka. 2x sa zobudi a spinka dalej. a potom az okolo 5-6.h. a dcera ta je z neho tak strasne nadsena. pomaha mi. nachystam jej vzdy plienocku, vlhcene obrusky, masticku. a vsetko mi postupne podava. a vecer pri kupani podava mydielko, ceseme spolu, oblecko mi podava. strasne sa z neho tesi. som sa bala, ze bude ziarlit. len co pride domov, tak ho hlada. len na nu musime davat velikaaansky pozor. aby mu neublizila. 😀

sloniiicek
13. máj 2011

porod som mala dost dramaticky. tak ked budem mat cas, tak vam napisem viac. 😀

sloniiicek
13. máj 2011

caute kocky, len tak v skratke, mali sme pri sebe anjelov straznych a vsetko do seba zapadalo, tak ako ma. inak sme tu uz nemuseli byt. ani jeden z nas. ☹ zacala sa mi odlupovat placenta a zhodou okolnosti som vten den isla na vysetrenie, kedy sa to prejavilo. po vysetreni som zacala silno krvacat. tak ma rychlo brali na operacny sal a robili mi akutnu sekciu. museli ma uspat. doktorka vravela, ze to bolo o 5 min. 12. mali sme obrovske stastie, ze sa to v ten den zistilo. ak by sa to stalo doma, tak sme to nemuseli stihnut. stratila som vela krvi a na 3. den po porode mi museli davat aj transfuziu krvi. Nastastie maleho rychlo vybrali a museli mu odsat len trocha krvicky z nosteka a z pusinky. mal apgar skore 9 z 10. co je super. doma nikto nic nevedel az po prebrati z narkozy som volala manzelovi, ze sa Andrejko narodil. Tak dufam, ze som to dostatocne vysvetlila. 🙂 som vdacna za Boziu pomoc a ruku, ktoru sme pri sebe mali a ktora stala aj pri doktoroch. dufam, ze som ta nevystrasila. 😀 doktorka mi vravela, ze tym, ze mam deformitu maternice - dvojrohu (mam tam taku priecku). tak placenta sa uhniezdila na dost zlom mieste v rohu jednej tej priecke a ako som mala tvrdnutie brucha, tak sa zacala opierat o tu priecku a tym sa mi zacala odlupovat. uz to zacalo v ten den. pytala sa ma, ci som mala v ten den nejake bolesti, ale nic som necitila. keby som nebola zrovna v ten den objednana na kontrolu, tak by sa to prejavilo zrejme neskor, mozno vnoci, ale to uz by sme nestihli zrejme prist do nemocnice. ja by som vykrvacala a maly by sa udusil. ale tak nastastie vsetko dobre dopadlo a este nenadisiel nas cas na odchod. 😀 uz sa mi o tom dobre zartuje. manzel si zo mna robi srandu, ze aj do porodnice som sa odviezla sama, a chcel, aby som sa odviezla aj z nemocnie. 😀DD chi chi. 😀

juliar
16. máj 2011

joj sloniiicek sa mi to az tazko citalo. Nastastie ste v poriadku. Ja vzdy dufam na dobre konce 🙂
A uz ste doma a je vam dufam dobre, tak strasne moc gratulujeme!!!
Pozdravujeme Martinku. Inak moc sa netes co sa tyka tej ziarlivosti, myslim ze to dostihne vsetkych surodencov v tomto veku, ale az trosku neskor, mozno po 1mesiaci, to je taka doba ked detom dochadza vela veci. Emmka sa tiez prve dni velmi vytesovala z vlastbnej izbycky ale posledne 2tyzdne je straaasne mamickovska -myslim ze je to dosledok toho ze zacala spinkavat sama. Ale verim ze Martinka bude supersestricka 🙂 a ze vsetko spolu v radosti zvladnete.
Tak si to pekne uzivaj!

juliar
16. máj 2011

Inak vysla po dlhom case super knizka - PRAKTICKY NAVOD NA DOJCENIE! Je pekna plna rad a navodov od prveho prilozenia hnet po porode, po spravne polohy, ci rady ako postupovat pri problemoch... Urcite je dobry pomocnik ak chcete dlho a spravne kojit. Pripadne super darcek pre buducu mamicku 🙂 Musim trosku urobit promo, lebo som do knizocky fotila, napriklad aj maminky tesne po porode...
Viac info najdete na stranke mamila.sk

sloniiicek
16. máj 2011

@juliar - dakujeme krasne. ved uvidime, ako to dopadne.

lillian
18. máj 2011

@sladjana chystam sa tiez na kramaroch 🙂 susedky-racanky urcite a kde byvas?

sladjana
25. máj 2011

@lillian mi zme pri baronke,tak budeme spolu kocikovat 🙂
a mozno aj na kramaroch budeme spolu,us teras ma chita panika s porodu,mas aj lekara na kramaroch?

lillian
25. máj 2011

@sladjana mna pomaly tiez chyta stres z porodu, no utesujem sa, ze som to uz raz zvladla 😉 lekara vybrateho nemam ani si nebudem nikoho platit. Ty sa chystas niekoho zazmluvnit?

oliwetka
26. máj 2011

ahoj ludy aj ja byvam v Raci /obcas! Mam 6-roc.syna a byvam pri cintorine.

sladjana
27. máj 2011

@lillian asi ani ja,ja chodim do poradne do femgyn,a ta dr co tam ordinuje nechodi k porodom us je stara,a na kramare budem chodit posledni mesjac,uvidim kto sa ma ujme,ak mi niekto s lekarov bude simpaticki tak mozno si ho priplatim ak nie,tak aspon usetrim penjasky 🙂
moc sa mi nekce,priplacat ak nemusim aj tak nikto za mna neporodi 😒
jeej,ale teras ma trapi strasne ma svrbi cele telo,us tizden,kozna mi dala tekuti puder,a lipolotion,ale mne sa len zhorsuje setko...neska neordinuje a ide vikend,nevjem co mam robit???ci ist na pohotovot ale,bojim sa ze mi tam vinadaju ze nie som akutni pripad 😕

janna_1
15. jún 2011

Dobry deň Račanky. Nemáte nahodou niektora referencia na opatrovatelske zariadenie v Raci Zamok hier?
Dakujem.