Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

snehulienka
31. jan 2010

lilian, patko je teda riadny valibuk, miery jak my v 13mes.

asi tyzden sme na nutrilone, uz nekojim odvtedy.
koxo, ale to lezie do prachov

zajtra napisem nejake detaily jak sa mame.

snehulienka
31. jan 2010

llili, koxo jaky je velkyyyyyyyyyyyyyy. fesacisko. pekne babo

snehulienka
2. feb 2010

baby, tak som zas doma a nie v praci, super.

nsoci
3. feb 2010

Ahoj holky 😉

nsoci
3. feb 2010

Lili no dobry ste, berieme vas do klubu. A este aj uces mate rovnaky ako my 😀
My sme medzitym dorastli 87cm a 11,7 kila 😅 akurat mame crevnu virozu chudacik

lillian
3. feb 2010

Maťko je už taký veľký chlapec na tej fotke. Veľmi uvedomelý. 🙂 A dobre vidím, že bude druhé? Gratulujem. To sa Vám ten väčší byt už vážne zíde. 🙂

Dnes sme boli na poradni, tak presné čísla sú 82,5 cm a 10,68 kg. Ďaleko od pravdy som s tipovaním nebola. 😅

nsoci
3. feb 2010

No holky, clovek sa odstahuje a tru to zakape. To mam brat ako kompliment? 😀

blesura
4. feb 2010

cafte cafte, tak aby ste nepovedali, ze Vas len citam (lebo citam) tak aj prihodim nejaky koment. 😉
Nase presne miery neviem, ale ked mam Olinka trochu preniest, tak mam dost...len neviem, ci fakt uz vela vazi, alebo je ta moja kondicka taka biedna...jedno s druhym...vysku ma okolo tych 83cm...mame taky meter na stene...drzi si ju uz asi stvrt roka 🙂 aspon nekupujeme stale nove vecicky 😎
No a inac sa mame fajn, uzivame sankovacku, snehuliakov, snehu...akurat, ze krpec by chel byt vonku nekonecne dlho a mama drkoce zubami od zimy...aj tata, a to ze sme trenovani...mas ho vidiet..

Oliver uz vymysla vselijake kusky, treba davat pozor, lebo vsade chce vyliezt, aj mne na hlavu...ale co sa tyka recoveho prejavu 0 bodov 😝 este si pockame..

A co Vase baby? tie su urcite uz urecnene!? Martinka, Adelka...uz opakuju slovicka?

Juj baby, tak sa tesim na jar, ze sa budeme zas stretavat, na preliezkach, na ihrisku...od rana do vecera budeme vonku...jupiii, uz len aby sa zacalo oteplievat 😎

Ale pozeram, ze ti vasi chlapi, su ozaj chlapi...no som fakt zvedava, ked sa stetneme vsetci ... Nsoci, dufam, ze nas sem pridete pozriet 😉
a kde mate nejake fotecky? my mame na http://picasaweb.google.sk/ppalkovic76

Tak sa majte krasne..uzivajte sniezik...papa bozteky pre "drobcov a drobcice" od nas 🤐

blesura
4. feb 2010

A aj my sa pridavame k blahozelaniu Nsoci!!!!!!! nech vsetko dobre dopadne, nech sa babatku v brusku dobre dari 😉
a o dva tyzdne bude oslava velka 1 rocik 🙂 snad nezabudneme potom zazelat Matejkovi...papa

sloniiicek
5. feb 2010

ahojte kockyyy. co to tu neciiiitaaam. nsocii - vy ste sa teda posnazili. gratulujeeeeem. 🙂 aj ste planovali, taky mensi vekovy rozdiel, alebo sa pritrafilo. chi chi.

no, my sme mali minuly tyzden u doktorky 9.090g a merala som ju a teraz podrastla na 80 cm. a to ma 18,5 mesiaca. 🙂 takze, ked sa najblizsie stretneme, tak vsetci budu vacsi ako martinka. chi chi. 🙂

inak erika a ko sa ti paci na cviceni?

katka a ty chodievas tiez s oliverkom este do babyfitu?

my sa mame celkom dobre. ale uz 3 tyzdne je prechladnuta a nedari sa nam z toho dostat sa poriadne. ale inak je to velky huncut. strasne vela opakuje. ale to jej blabotanie stale vyhrava. chi hci.

beju
5. feb 2010

Ahojte kočky, rada by som sa pridala medzi vás. Bývam na Rendezi a mám 6,5 mesačnú dcérku Júliu. Po jej narodení som 5 mesiacov strávila u rodičov mimo BA, pretože sme s manželom prerábali náš byt. Do BA sme sa vrátili týždeň pred vianocami. Net nám konečne zaviedli dnes, z čoho sa strááááášne teším.

Pred časom som sa pýtala na kontakty na vás od nsoci, ale ako mi vtedy písala boli tak tesne pred sťahovaním z Rače.

Momentálne je naša Julka chorá - doznieva jej kašel, soplíky. Mali sme 1 krát aj horúčky. Dnes sme boli na kontrole u pani doktorky, tak dúfam, že už bude dobre. Zdá sa mi, že dnes jej hádam zase začalo chutiť jesť.

Veľmi rada by som sa s vami potom stretla, lebo tu na okolí nikoho nepoznám. Počas dňa som s Julkou sama, lebo náš tatino chodí domov z práce tak akurát na večerné kúpanie, tak by som občas veľmi rada prehodila slovko. 🙂))))))

beju
5. feb 2010

Jééééj a musím zmeniť profilovku !!!

blesura
5. feb 2010

vitaj beju..aj ostatne maminy...velmi radi sa svami zoznamime a stretneme...len si pockame, kym vyzdraviete vsetci...a na pocasicko lepsie priaznivejsie 🙂)
dufam, ze potom tas my neochorieme 🙂)
Erika je tiez z rendezu...urcite tam na seba natrfite ,)

Adi chodime aj s Erikou a Mathhiaskom cvicit...ale smeveeeelmo sklamane ☹ ☹ ☹ ta co predcvicuje sa s mimou neda porovnat..ako keby tam ani nikto nebol...no smutne co ti poviem...pojdeme si niekedy nahradit do vasej skupiny..tak sa uvidime...

zatial papa..a nech ste skoro zdravucki!!!

snehulienka
6. feb 2010

cafte
konecne to tu ozilo, ked dosla nsoci
stara, zorganizuj tu stretko, lebo inak to tu zakape.

adelka ma cca 10.2kg a cez 80cm
rozumie vselico, uz musime davat pozor co pred nou hovorime.

beju vitaj a nech ste zdravi

a vsetci nech ste zdravi.

vcera som sa stretla so supicek, maju sa dobre. adrianka je kocka, adelka ju furt bozkavala. neviem co z nej vyrastie, ale to preto ze sa nsoci s matkom odstahovala, tak adelke su uz aj zenske dobre.

paaaaaaaaa

erika107
7. feb 2010

Ahojcek babulky

tak matesko sa ma fajn sme zatial zdravucky ale od vianoc do prveho tt januaroveho sme boli marodi 🙂 ...

teraz nemame moc dobre obdobie kazdy den sme minuly tyzden travili na kramaroch a tak skoro sa ich ani nezbavime... Maly este stale nechodi sam len popri nabytku tak nas zobral do ruk doc. Sykora (neurolog) a ten nam nakazal rehabilitacky opat a plus mu budu pichat do svalstva botulotoxin aby sa mu uvolnilo... no je toho vela co by som vam mohla otom popisat ale som z toho taka znicena vsetkeho ze nemam ani chut... krpec ma 11,7 kg tusim a kolko meria hmm netusim 🙂 xixi ale kupujeme 92 oblecko uz...blaboce ako dabel 🙂 zvieratka vie potom mama tata, baba, dede, bobo tak hovori mojej mamine, havo, lopta, hamba (tak hovori ked sa pokaka), a vseliake ukazovacky ked mu spievam napriklad plavak kacka..., oli oli jankko, ruky rucicky, cip cip cipovicka, myslim si ze vie toho dost 🙂 len keby sa nam tie nozky popravili 🙂

od 14,12 som sama s Mateskom L odisiel od nas... takze este ma cakaju aj opletacky po sudoch :( ... ved ked sa sere tak sa sere a riadne...

TAktiez vitam novu mamicku 🙂 ja som tiez rendezacka tak isto sa stretneme ked padne tento skaredy sneh uz 🙂 ... ja chodievam s malym von na sanky ale posledne dni som lemrava 🙂 xixi utahana 🙂

Nosci: gratulujem k prckovi 🙂 takze budes dovolenkovat dlhsie 🙂 ...

idem pokukat fotecky vsetkych 🙂

beju
7. feb 2010

eri 🙂))) nech sa teda čím skôr synčekovi polepší tá chôdza. Tie riadky znejú dosť smutno ☹((((
My sme už viac ako týždeň neboli vonku, ale zajtra sa chystám cez obed aspoň na pol hodku, lebo horúčky už nie sú týždeň a aj kašel nám ustúpil.

sloniiicek
8. feb 2010

erika - tak toma moc mrzi. ☹ drzkajte sa poriadne. snad nam o tom porozpravas, ked budeme osobne.

nam tusim zacal kasel pomalicky ustupovat. tak som rada. 🙂

sloniiicek
8. feb 2010

beju - vitaj medzi nami. rady ta privitame aj osobne. 🙂

erika107
8. feb 2010

tak dnes bola prva rehabka...docela fajn cvicime podla Bobatha ...len mlady muz nechce spolupracovat...stale plalkal a to sa ho ani nedotkla rehabilitacna ... ukazovala mi tie cviky na babike 🙂 ...a potom bol vo virivke...jeho certa ako doma ma rad vodu a tam rucal a rucal o tyzden budem uz s nim vo virivke hadam bude v pohode 🙂 ...

Babulky som vyrovnana zo vsetkym 🙂 ... musim bojovat koli malemu a nie koli chlapovy sa trapit 🙂

beju a kde byvas na rendezi?

snehulienka
9. feb 2010

erika, to je sila. nemam slov
kamosku nechal muz po porode. maly ma mesiac
a viem asi 5 rozpadn vztahoch...co je to za obdobie..

erika107
9. feb 2010

netusim ale aj tu v mojom okoli je hrozne vela rozvodov... neako bolo neako bude 🙂 ... mozno ma caka nieco lepsie v zivote uvidime 🙂

sloniiicek
10. feb 2010

caute kocky. nechcete ist v nedelu na karneval? o 15.h na cirkevnej skole. - minuly rok to bolo v jedalni. 🙂

beju
10. feb 2010

eri Pri Šajbách 14 oproti tomu ružovému paneláku.

My sme už s Julkou v pohodke - dnes sme boli 3 krát na prechádzke po chorobe - ale len na pol hodinku. Ale nejako sa jej nechce papať. Príkrmy v pohodke, ale mliečko a hlavne tekutiny počas dňa - ach - je to často strašný boj, ale nenútim, keď si neprosí.
Máme strašne prekúrený byt. V poslednej dobe je v spálni hrozne teplo (máme pokazený regulátor). Julka tak nekľudne zaspinkáva. Môže to byť isto aj suchým vzduchom, lebo sa jej vždy upcháva noštek. Dnes vyskúšam mokré uteráky na radiátore.

Ja týmto rozchodom nerozumiem. Nechápem, ako to muž dokáže spraviť. Eri asi by som to brala podobne ako ty. Syn ťa teraz veľmi potrebuje.

Ako čítam, u viacerých trápia choroby - sloni nech sa Martinke čo najskôr uľaví a kašel pominie. 🙂))

My sme cez víkend mimo BA, tak u mňa ten karneval asi padá. Ozik sloni som sa ťa chcela opýtať, či tu v Rači nefunguje pri kostole pastoračné centrum pre deti. My chodievame do kostola na Teplickej, tam sme si to veľmi obľúbili, ale je to od nás dosť ďaleko.

mataaaaa
11. feb 2010

Erika pripajam sa do klubu, ja som stastne slobodna s malinkou 😎
inak v sobotu je karneval s Minimaxom v Shopping Palacci 🙂 strasne sa tesim na nas prvy karneval, ide tam niekto este? 😎

blesura
12. feb 2010

Ahojte babenky...
no my sa este karnevalovat nejdeme...sa mi zda este maly na to krpec...ale ja som zboznovala karnevaly, ked som bola mala 😎
Aj ked mali by sme viac chodit medzi deti, lebo ked niekam prideme, Oli je najaky utiahnuty, bojko...tak uz sa tesim, ked sa budeme aj stretavat na jar 😉
Uzite si krasny vikend a karnevaly...cmuk cmukk
K+O

sloniiicek
12. feb 2010

blesura - my sme boli uz na karnevale minuly rok a to mala asi 6 mesiacov 🙂

beju - teraz v lete sa nam dost pomenili knazi a strasne to upadlo. aktivity na fare nula bodov. 🙂 je to hrozna skoda, lebo sme mali super kaplana a farara. a boli tu dost dlho a strasne vela toho spravili. ale mam pocit, ze sestricky robia materske centrum kazdu stredu okolo 8.h ale nie som si ista. my sa tam chystame uz straaasne dlho, ale stredy chodievame zrovna plavat, tak tam nestihame chodit. ale myslim, ze to je v krasnanoch v katedrale.

blesura
12. feb 2010

Adi, uz tu nie je ten farar a kaplan? to je eda skoda :( boli naozaj super, aj ked som ich zazila malo...ale hned bolo vidiet, ze su uzasni....no to je novinka ...:(
nuz co uz..a kam isli posobit nevies?

anaba
12. feb 2010

Ahojte baby,
sorry, ze sa vam miesam znenazdajky do rozhovorov. Par krat som uz citala vase debaty. Kedysi som byvala na Rybnicnej, co je na skok do Race, takze v Raci som bola kazdy den. Fungovalo tam akesi pastoracne centrum na Alstrovej pri Masiarstve resp.odbocke do Knizkovej doliny. Viedli to tam sestricky kazdu stredu pred obedom 9:00 - 12:00. Inak sprava ktora tu zaznela, ze farar sa zmenil ma dost prekvapila 😲 . Musim ju ist overit. Velmi som chcela, aby nam krstil aj druhu nasu babulu. Tak uvidime.
Na Peknej ceste v novom kostole tiez funguje stretavanie mamiciek pod vedenim jednej sestricky od 9:00 do 12:00 kazdu stredu, plati sa 50centov.
V Raci je vsak aj super Klub Mamiciek v Kulturnom dome nad Billou. Kedysi sme tam chodili denne. Je to otvorene kazdy den pred obedom 9:00 - 12:00 aj po obede 13:00 - 16:00. Trochu inak je to v stredu, kedy maju otvorene dlhsie a v piatok zase kratsie. Maju mnozstvo aktivit. Kazdy den sa tam mozu deticky hrat. V piatky je tam o 10:00 cvicenie pre mamicky pricom deticky mate pri sebe a hraju sa. Su tam tvorive dielne, burzy obleceni, kazdy mesiac babkove divadlo, teraz niekedy ma byt kaneval a pod. Fakt odporucam. Je to super a vsetko hradi metska cast. Mamicky nic neplatia, ani deticky (samozrejme). Viac sa o pograme docitate na zadnej strane Racianskych novin, alebo na stranke mestskej casti Raca. Je to podla mna super alternativa v takomto pocasi.
Mozno sa tam niekedy stretneme. 😀
Zdravi Anaba

mataaaaa
13. feb 2010

ahojky, pozrela som si ten klub matiek s detmi co je na Zarnovickej, tam sa aj nieco plati ked tam chcem ist s malou? pozeram ze 15.2 tam je karneval s diskotekou pre deti 🙂

anaba
13. feb 2010

Praveze sa nic neplati. Vsetko hradi mestska cast Raca. Vzdy sme sa vsak ako mamicky snazili pomahat a prilozit ruku k dielu. Napriklad, ze sme prispeli niecim na obcerstvenie - ci uz napecene alebo kupovane. Potom sa tam vzdy vytvori lepsia atmosfera, ked sa kazdy trochu niecim zapoji.
Ja sa tam tiez pokusim v pondelok na karneval prist, ale uvidime ci sa to podari. Tesim sa na to, ked zide sneh- vseko bude hned jednoduchsie. 😎