Je tu niekto z Námestova?

sabka
21. júl 2006

Viem ze malo pravdepodobne, ale ste tu niekto z Namestova alebo okolia?

vlalu6it
3. mar 2009

hallo,hallo,,stale tu nik?????

vlalu6it
4. mar 2009

ale no baby,,vsak nebudte take skupe na slovicko,,,,,juj,,,, 😠

luminkasp
5. mar 2009

xixi, vladi, aby si sa tu necitila taka sama, tak ahoj,hhehehehe 😎

vlalu6it
7. mar 2009

lumi,,zeby si ma sokovala??? 😀 ale dik za pozdrav,,,,co dnes nepises,,kde si na akej oslave opat???

sabka
autor
7. mar 2009

Graziela, nedavno som na teba myslela ze som vas davno nevidela. A vy ste sa takto trapili... Aj my sme boli chori ale skor len tak sopliky. Nic vazne. U vas asi zohrava svoju ulohu skolka. Tam predsa len deti skor pridu do kontaktu s chorobou. My ideme v pondelok alebo v utorok na zapis. Drzte mi palce aby som neplakala.

iwusska
11. mar 2009

ahojte, tak tu tuším treba posilniť rady, akosi to tu viazne 😒
vladi držím všetkých 20 nech to už máš šťastne za sebou, dúfam že nám dáš vedieť 😉
sabi tak už máte zápis za sebou? Ja som tiež bola včera Mišenku prihlásiť, sa na to normálne psychicky pripravujem, asi to v septembri budem zvládať horšie ako ona ☹sa zatiaľ teší tak aby jej to vydržalo 😀

vlalu6it
14. mar 2009

ahojte krasky---ja som stale kinderko,,este 3dni do terminu,,,ale neverim tomu,,,urcite budeme prenasat,,,citim sa skvele,,,ale radsej by som uz mala po tom,,,,nebavi ma byt uz tehu,,len kysnem a idem skysnut,,,skoro vsetky uz z mojho terminu porodili tak ma to deprimuje,,,,,snat este 4sme ostali,,,a to maju terminy az na konci marca,,,ja neceeeem prenasat,,,,,ja uz chcem ist kocikovat,,,,,

inak ake je pocasicko na orave????my mame tu v taliansku 18stupnov,,,ale vecer je este pekna kosa,,,,

iwusska-dakujem ...urcite to bude´m potrebovat,,,hlavne psychicky

zatial sa majte a opatrujte sa,,,

iwusska
14. mar 2009

moja neboj ešte si uži tie bezstarostné chvíle 😉 lebo potom až do konca života budeš cítiť zodpovednosť za svoju dcérku 😉 😉 😉

graziela
15. mar 2009

Vladka, neboj, mozno to na teba pride tak necakane, ze si to ani nestihnes uvedomit a bude po tom 🙂 A nemas sa hlasit po termine, ci ako to tam "u vas" chodi? Alebo budu cakat, kym to samo nepride? A keby si aj mala prenasat, skus to brat z tej pozit. stranky...kolko je takych mamiciek-tehuliek, ktr. sa modlia a dakuju za kazdy den, ktr. maju babätku este v brusku (napr. aj moj pripad) z obavy, aby sa nenarodilo predcasne...Uzivaj si posledne dni s babätkom este v brusku, ked uz bude na svete, este si ho uzijeeeeeeeeeeeeeeeeeeees 🙂 🙂 🙂

vlalu6it
16. mar 2009

baby ja nemozem vobec spat,,tak sa mi nechce,m,,,,hmmmm,,co robit,,,,
vsak si to uzivam,,len sa mi uz nechce tehulkovat,,,,asi mam vela energie,,, 😉
graziela-mala som mat kontrolu presne na termin,,ale manzel ma v piatok volno,,tak sme to zmenili az na 20v piatok,,,,

iwusska--ja uz citim zodpovednost dlhsie aj za svojho manzela 😀 stale sa musim o neho bat,,hlavne na cestach,,,, 😅
skoda,,ze sem chodievate tak zriedka,,,, 😒

iwusska
16. mar 2009

vladi ja sem kukám 😀 dosť často, ale keď tu nik nie je ☹ , som sa tešila že napíšeš 😉 , ja som bola akurát dnes u svojho dr., keď som tam videla tie bruškaté.....joj aj ma to chytilo 😀 ale keď som prišla domkov tak som vytriezvela 😀 😀 😀 . Moja ja som nemohla spávať od šiesteho mesiaca, som prečítala 20 kníh 😲 . Držkaj sa a daj vedieť čo a ako, lebo prasknem 😀 😀 😀

vlalu6it
18. mar 2009

iwusska--hehe,,,dnes mam rodit 😝 a neuveris,,,asi mi odchadza ta prekliata zatka,,konecne dnes prvy den,,,,len je to este priesvitne,,mozno vazne do vecera porodim,,, 😀 pochybujem,,ale verime,,vsak angelica,,,
no,,,vsak ked mas 3take krasavice,,preco by aj stvrta nemohla byt,,, 😀 mas doma urcite veselo,,vsak????

ozi baby je tú niektora ktora pouziva u nas nutrlon,,,,chcela by som vediat ci je dobry,,a ci je aj pre uplnych novorodencov a kolko to u nas stoji,,,pre porovnanie s tally,,,,,dakujem,,,,
a piste viac,,,ci sa vam nechce????juj

iwuss-ja knihy necitam,,len kuknem obcas do tej tehu a potehu,,ja povatsine citam tu na konovi,,,aj vecer ked nespim,,,a poviem ti,,uz ma aj oci bolievaju,,,,asi sa zo mna stal pc maniak,, 😅

prajem vam krasnu stredu,,a myslite na mna,,,nech to uz konecne pride,,inak mojej malej budu vsetky dupaky male,,, 😀

iwusska
18. mar 2009

vladiiiiiiii držím všetkých 20!!!!!!!!!!!!! Nech to už máš úspešne za sebou 😉 . Ti normálne závidím ten pocit keď prvý krát uvidíš svoju princezničku, na to nezabudneš do konca života 😉
Nutrilon predávajú aj u nás a sú rôzne druhy, je aj pre tých najmenších. Prečo uvažuješ nad umelým mliečkom? Radšej pekne kojkaj, to bude pre bublinku najlepšie. Tak sa mi držkajte a čo najskôr sa ozvi čo a ako, budem na vás myslieť. papa

vlalu6it
18. mar 2009

iwuss,,,,dakujem,,,nie,,,len mam pocit ,ze ja mliecko mat nebudem,,myslim a citim,,,,a tak sa chcem aspon dopredu informovat,,aby som vedela,,keby daco,,,,chcem pre malu to najlepsie,,,,
ja stale nic,,a ochorela som od manzela,,keby som mala dnes rodit ako by som mala,,,tak by som to asi nezvladla,,,som taka slaba ako caj,,,,len lezim ako zdochlina a spim,,,a cajickujem a ovocickujem,,,,brrrrr
hlava mi asi pukne,,,to ako naschval,,,,teraz v termine,,,ale manzel za to moze,,,on ma nakazil,,a ked som mu vravela aby sa obliekal a daval si pozor,,,jasne,,,,a tak to tu mame,,,

graziela
18. mar 2009

Vladka,
drzim palceky, ked sa to uz mozno aj rozbehlo trosku, tak nech to ideeeeeee lahko a co najbezbolestnejsie 🙂
A co sa mliecka tyka, urcite si to nevsugeruvaj takto dopredu, ze mliecko mat nebudes !!! Musis verit, ze bude a basta!!!Neviem, na zaklade coho si to myslis, ale to je naozaj len velmi male % zien, ktr. sa mliecko vobec neutvori...Ak si predvedcena, ze CHCES kojit, tak hlavne si malinku hned po narodeni a hlavne casto prikladaj - ale zo zac., kym nebudes mat mliecko, tak len max. na 5 minut ... Mliecko sa tvori individualne, niekomu hned v den porodu, alebo aj na 5.den...vsetko je ok, len treba babo prikladat aj ked este mliecko nie je, to je velmi dolezite pre laktaciu, pretoze sanie stimuluje tvorbu hormonu, ktr. prave to mliecko zabezpeci 🙂
Prepac, ze ti to tu takto obsirne opisujem, ale akosi mi to nedalo...vies, ja som 1.dcerku nemohla kojit vobec (hoci mliecka bolo dost, no zo zdr. dovodov ) a velmi dlho som sa s tym nemohla zmierit... ☹Pri 2.syncekovi som si povedala, ze kojit budem, aj keby sa neviem co robilo, aj sa mi o tom casto snivalo este pred porodom, ze ho kojim a nakoniec sa mi sen aj splnil a kojime sa uspesne a vdakapanubohu dodnes... 🙂A poviem ti, krajsi pocit pre mamicku, ktr. dava dietatku to najmenej a zaroven to najviac, co moze dat, to je proste uzasne 🙂 🙂 🙂 Ostatne babenky, suhlasite 🙂

graziela
19. mar 2009

Ahojte krasky,
teraz ma napadlo, ze aj tu sa mozem popytat...chceli by sme dcerke kupit bycikel, ale nejaky ojazdeny, teda nie celkom novy, ale plne funkcny, zachovaly...neviete o niekom, kto by chcel predat taky bicyklik - velkostou tak na 6-7-8 rokov...AK by ste o niecom vedeli, napiste mi kludne do IP. Dakujem vam krasne, pekny dnik 🙂

vlalu6it
19. mar 2009

graziela--dik za pekne slova,,ale mam pocit akoby ste si vydedukovali,ze nebudem kojit,,,to nie,,zbierala som len infosky na ten nutrilon,,o ktorom som tak vela v casakoch citla,,,,len pre istotu,,ak by sa mi nevytvorilo mliecko na co mam aj svoj dovod a ak by sa mi nahodou vytvorilo a bolo ho malo,,tak ako doplnok by sme pridavali umele,,,,
dufam,,ze vsetko dobre nakoniec dopadne a kojit budeme,,,,skusam tomu verit,,,,,snat sa to podari,,,ale mam akusi depku,,,,,

ja som este stale 2v1,,,,ale dobre nam je este tak,,,,zajtra idem do nemocky na kontrolu,,,co a ako,,hadam si ma tam nenechaju ako vzdy,,,,,nenavidim nemocnicne oddelenia,,,a cel´kovo slovo nemocnica,,,,
no idem do sprchy,,,juj tak sa mi nechce vlasy zmyvat,,,,

iwusska
20. mar 2009

vladi tak ako, už ste traja????? Tie posledné dni idú vždy akosi pomalšie 😒 ale neboj dočkáš sa a život sa ti zmení o 360st. Vieš že sa naše maminy predvčerom stretli? A tvoja rozprávala mojej o tebe 😀 😀 😀 😀 Moja držkaj sa určite daj vedieť 🤐 🤐
graziela ahoj, aj teba poznám, aj tvojho drahého 😀 a ten bicykel si neskúšala na mimibazáre? Je tam toho spústa, možno by si nečo našla 😉 a o tom kojení s tebou úplne súhlasím, ja som všetky tri kojkala rok a tú poslednú dokonca 14 mesiacov.

graziela
20. mar 2009

Ahojte,
tak co nove, nepribudla nova namestovska kocka? 😲
Iwuska, aj ja Ta z videnia poznam, teda aj po mene, a pytala som sa aj manzela, tak Ta nechava srdecne pozdravovat 🙂 🙂 🙂 Ak sa nemylim, vy tiez byvate al. ste byvali na Brehoch, je tak?
Co sa tyka kojenia, ja by som tiez najradsej maleho kojila aj dlhsie, kludne by mi nerobilo problem aj 2 roky, ale asi to potiahneme max. tak do roka, lebo zial budem musiet uzivat dozivotne nejake lieky, ktr. pocas kojenia nemozem...teda uz som s liecbou mala zacat uz davno, ale akosi to stale odsuvam prave kvoli kojeniu...ja som taka cicomaniacka 😀

vlalu6it
21. mar 2009

ahojte ,,,,teda pekny vecer,,este stale nic iwusss--akurat mi volala mamca,,,vsak ona viac stresuje ako ja,,,a manzel,, 😀 citim sa dobre,,,akurat ta zatka stale ide,,,a brusko tvrdne,,,ale inak dnes som uplne v poho,,upratovala som,,a tesim sa na velu noc,,,uz som si premyslela vyzdobu,,,hehe

inak kocky dnes som hodila nove foto mojho bruska do albumu,,aby ste videli ake sme uz velke,,,,41 tyzden,,,,

od zajtra musim skakat na fit lopte aby som porodila aspon po pol noci na moje narodky a splnila tak tuzbu manzelika,,,,joj,,ako by mu to sparvilo radost,, 😀 vsak jasa,,pre neho vsetko,,aj rodit pojdem

vlalu6it
21. mar 2009

sladke snicky 🙂

iwusska
22. mar 2009

vladi 😀 😀 😀 😀 😀 môjmu manželovi pred naším prvým pôrodom poradili, že dieťatku treba spraviť cestičku 😀 😀 😀
už som myslela že nám oznámiš radostnú novinu 😉 ale neboj, všetko je o.k. ja som Natálku prenášala 11 dní a to som bola v nemocnici a medzitým bola aj Veľká noc a doma ročná Ninka ☹ ale zvládli sme a aj ty zvládneš 😉 vieš ako na teba myslím?????sa vám obom musí čkať 😀
graziela ďakujem za pozdrav, aj ty pozdrav polovičku 😀 áno bývali sme na Brehoch 4 roky, ale už skoro 2 bývame na Čerchloch, postavili sme si domček 😀

vlalu6it
22. mar 2009

baby ja stale nic,,,,nic a nic,,dnes mam narodky a tak by som chcela manzelovi tu radost spravit,,no ako mam malej rozkazat,,aby sa uz vyskriabkala von 😀
vidite,,lekari mi t vrdili o dusu ,,ze uz do pondelka nemam sancu vydrzat,,a ja este kinderko,,,
joj,,ani spat sa mi nechce,,,, ☹ neda sa mi,,mala tak kope a prevaluje sa,,,a dole ma picha a picha,,,tie klince,,,,

iwuss--dakujem velmi pekne,,,ja som to inak manzelovi povedala,,ale on akosi na tu cesticku nema chut,,alebo sa boji???? 😀 ja by som to brala 😀
opat mi volala mama,,,,taka sklamana,,ze este nic,,,,no co mam robit,,,viem dnes nedela,,ale vela som upratovala,,,aby som sa ponatahovala a stale nic,,,
iwi-neckalo sa mi,,,len grgalo 😅 moze byt??? 😀 😀 😀
sladke snicky vam vsetkym prajem,,ja si idem este nieco pocitat,,,, 😔

iwusska
23. mar 2009

vladenka všetko naaaaaaj k narodeninkám a velký cmuuuuuuučik 🤐 🤐 🤐
skús tú fitloptu a ešte ak máš možnosť tak aj schody pomáhajú hore dole 😀
a povedz manželovi že musí počúvať skúsenejších 😀 😀 😀 😀
a už sa konečne vyguľkaj lebo pôjdem rodiť miesto teba 😀 😀 😀 😀
ideš si dať aj EDU? Alebo to necháš na prírodu?

bubi24
23. mar 2009

Vladi všetko najlepšie k narodeninam a nech sa už ten drobec narodi 🙂

bubi24
23. mar 2009

Vládu to ma uz za sebou mala je uz na svete gratulujem vela zdravia a stastia malička aj mamina

iwusska
23. mar 2009

aj ja sa pripájaaaaaam, cmuuuuuuk 🤐 🤐 🤐 🤐

graziela
23. mar 2009

Jeeeej, takze princeznicka uz je na svete....tak predsa sa ten ocino dal prehovorit a pomohol jej na svet 😲 ...
Srdecne gratulujeme aj my a zelame hlavne zdravicka pre obe krasavice a nech sa mamina coskoro zotavi...a toho mliecka aby bolo dost 🙂 🙂 🙂

luminkasp
24. mar 2009

ahojte, ja som celkom zabudla na tuto temu 😖

vladke sa vcera na narodky narodila mala o 15:03, ma 49cm a 3450g, je strasne zlatulinka

sabka
autor
25. mar 2009

vlalu6it Gratulujemeeeee. Uzi si toto najkrajsie obdobie ako len najlepsie vies a malej prajeme vela zdraveho mliecka.