Je tu niekto z Námestova?

sabka
21. júl 2006

Viem ze malo pravdepodobne, ale ste tu niekto z Namestova alebo okolia?

sabka
autor
20. jan 2008

Ahoj graziela. Ja som prave tu svoju predala. Skoda. Tahala som ju az k rodicom do BA. Tu som o nikom nevedela.

graziela
20. jan 2008

Ahoj Kend, ja som s terminom velmi spokojna, aj 1.dcerku som mala na jar, sice o 1a pol skor (april) a bolo to naozaj asi najlepsie obdobie, ktr. by si clovek mohol vybrat...teda, samozrejme, ak sa vybrat da 😉 Ta jarna priroda, vsetko sa prebudza k zivotu, aj nas drobcek a bolo to aj velmi prakticke, plienky mi na balkone uschli za par minut ...
Sabka, to je skoda, ze uz je neskoro...Ja ju sice este tak skoro nepotrebujem, len viem, ze niekedy je problem zohnat takto veci z druhej ruky, preto som sa radsej uz doopredu chcela poistit...
Ak by ste o niekom vedeli, dajte mi prosim vediet (bude to aktualne este aj o pol roka)...Dakujem krasne 🙂

luminkasp
21. jan 2008

Ahoj graziela a potrebujes detsku ohradku? ved to je aj tak len na chvilku a potom ju uz nebudes potrebovat. Nie je lepsie nejaky pekny maly kobercek, kde sa bude moct hrat aj potom? ja som to tak vyriesila 😎

sabka
autor
21. jan 2008

Aj ja cakam babatko v aprili. To je nahoda 😉

sabka
autor
21. jan 2008

Inak s tou ohradkou suhlasim s luminkasp. Nam aj tak cely cas len zavadzala. Ziadne dieta nie je rado zatvorene v klietke.

graziela
21. jan 2008

Ahojte, k tej ohradke - podla mna je to velmi dobry pomocnik, hlavne ked babo este nevie chodit, myslim, ze vtedy mu to neprekaza ... samozrejme, za predpokladu, ze tam nie je zavrete cely den ☹ no ked mamina potrebuje surne nieco urobit, napr. navarit obed, povesat pradlo a pod. a ked nie je poruke nikto, kto by mimi prizrel ...
Pri 1.dcerke sme sa zaobisli len s postielkou a mala nemala problem, sa sama aj hodinku vyhrat v postielke. To sme ale byvali v 1-izb. byte, takze sme ju mali stale na ociach...A ona bola celkovo a este aj teraz je velmi mile, dobrucke, spokojne dieta, takze naozaj nikdy vela nevyzadovala...No ktovie, aky certik sa nam narodi tentokrat?
Budem urcite spokojnejsia, ked ho budem mat na ociach, akoby v neustriehnutom okamihu malo nieco vyparatit a nedajboze si ublizit ☹
Sabka, a kde sa chystas rodit? v TS?

luminkasp
21. jan 2008

Sabka, ja som rodila minuly rok v aprili 😀

graziela ja byvam v rodinnom dome, nasa mala najskor som robila veci, kym spinkala, potom som ju nechavala vo vajicku hrat sa, dala som jej tam hracky, co sa pripinaju a bola spokojna, potom som ju obcas nechala v postielke, ked som bola na blizku a teraz ju casto necham v stolicke. Mne tiez nema byt moc kto pri malej, ale da sa... A ten koberec je podla mna super, lebo najskor jej tam mozes dat hrazdicku, potom rozne hracky, aj ked sa z neho prekotula aj na dlazku, alebo preplazi, ale nema tam podla mna take obmedzenie, no na mna by to asi posobilo depresivne (aj ked ja uz nie som male dieta), ale pohodicka...

Ja som napriklad ani chodak nekupovala. Teraz zacala mala dost behat a nelutujem, sice ma obcas dost dobre bolia krize 😝, lebo treba na nu davat pozor, ale aspon neni v predklone, nebeha po spickas... (treba ale povedat, ze ja nemam tazke dieta😀, ( v 9 mesiacochma len 7600g), inak by som sa mozno rozhodla ho kupit a od vcera sa nam straaaaaaaasne paci lozenie po schodoch 😀

graziela
21. jan 2008

Luminkasp, ani nasa mala (teraz uz velka slecna) nevedela, co je to chodak, ked sme ju u svagrinej raz len tak pre srandu donho dali, chudatko, ani nevedela, co ma robit, az sa rozplakala...Nebudem ho kupovat ani pri nasom druhom...a radsej si odtrpime to "krizove" obdobie, ked mimi zacne lozit...
Co sa tyka tej ohradky, je to vec nazoru...Ja nemam k dispozicii ani vajicko, ani hrazdicku...takze tak, mna veru nikto neodradi 😝
Inac, prezrela som si tvoje fotky v albume a musim povedat, si mi velmi povedoma...urcite ta poznam z videnia, ale myslim, ze si o par rockov mladsia...Kde to vlastne byvas a akoze ta to tam "zavialo"?

luminkasp
21. jan 2008

ahoj, no aj ty si mi povedoma z fotiek 😀 , len skoda, ze nemas album 😀

Ja byvam v granade, na juhu spanielska, skoro pri afrike a zavialo ma tu tak, ze som sa zamilovala do spaniela, co vie po slovensky asi iba jednu vetu 😎 , aj to som dost optimisticka, takze som prisla ja za nim a nie on za mnou 😀

No a mam 23, to je k tym rokom, ci ma poznas, ci nie, podla veku, sak mi napis do ip viac

luminkasp
21. jan 2008

Sa chystam teraz do namestova, na dofcu, na dva tyzdne, sa straaaaaaaaaasne tesi,, len dufam, ze nebude moc velka zima, lebo tu uz je jar, 20 stupnov a cely den sme s malou von, teraz spi pri otvorenom okne a potom ideme zas na prechadzku 🙂

graziela
21. jan 2008

Foto sa chystam pridat aj ja do junoviek 2008 , mozno aj album bude, len na to akosi nebol cas doteraz...
Ja budem mat tento rok krasnych okruhlych 30, skor si myslim, ze ty ma asi poznat nebudes 😉
Pocasie je tu u nas na januar uplne nezvycajne, sneh uz uplne zmizol a cez den je tu aj +6-7 stupnov (namiesto -20)
Ale myslim, ze hlasia opat ochladenie, takze radsej sleduj predpoved pocasia, aby ste neutrpeli prilis velky sok z toho teplucka...

luminkasp
21. jan 2008

snad to nebude take strasne a pod nulu nepojdeme 😉

sabka
autor
22. jan 2008

graziela, planujem rodit v TS, aj ked nikdy nevies. Narodil sa tam aj moj starsi syn a bolo mi tam dobre (podla moznosti). Mas skusenosti aj s Kubinom?

graziela
22. jan 2008

Ahoj Sabka, ano, dcerku som rodila v Kubine...cisarskym neplanovane kvoli pre-eklampsii...nemozem ani jedno krive slovo povedat na starostlivost na gynek. odd., hoci doteraz im mam za zle, ze mi malu priniesli az na 4.den...poza chrbat ju krmili z flase, takze takto slavne to dopadlo aj s kojenim...Vtedy, ked som ja rodila, mali strasne nabite, vela porodov, ze zeny po porode museli aj par hodin cakat na chladnej chodbe na tvrdych lehatkach a sestricky na novorod. (cest vynimkam) neboli velmi ochotne, a to ani nehovorim, ze ako prvorodicka by som velmi privitala odborny pristup a hlavne konkretnu pomoc...Velakrat som sa uz na tejto stranke o tom rozpisovala, takze teraz len strucne...Urcite si pojdem pre druhe mimi do Trstenej, hoci vzdy sa najdu aj negativne nazory, ale myslim, ze druhykrat, ked uz zena ma nejake tie skusenosti sa vsetko da zvladnut lepsie a hlavne v pohode ...

sabka
autor
23. jan 2008

Graziela, kazdu stredu chodim na take tehotenske cvicenia. Vola sa to priprava na materstvo. Neviem ci si o tom nieco pocula. Robi to tam jedna kocka - Silvia ktora pracovala v trstenej a tu porodnicu pozna aj z pohladu zdravotnika aj z pohladu pacienta. Je uplne uzasna. Chodila som k nej aj pri prvom tehotenstve a velmi mi to pomohlo hlavne pri porode aj s dojcenim. Ak chces mozes sa pridat. 🙂

luminkasp
23. jan 2008

sabka a kde na to chodis v no? ja som ani nevedela, ze nieco take funguje, sice uz nie som tehu, ale aj tak ma zaujima 😀

graziela
23. jan 2008

Sabka, tak o tom som ani ja nevedela, ze take nieco u nas v meste funguje.Kde a kedy to presne byva?
Ma to vsak jeden hacik... ked pridem z prace (cca. 17 hod.) domov, som taka utahana, ze som rada, ze som doma a mozem sa trosku povenovat dcerke a trosku okolo domacnosti a tak...neviem, ako by som to vsetko stihala...
Ale tiez ma to zaujima ... napis viac...

slamienka
24. jan 2008

Ahojte, som rada, ze sa to tu trosku rozhybalo... 😎
Pisem, akoby som tu chodila stale, co vobec nie je pravda. Pri nasej Marii sa to velmi neda. Hoci uz mame 11 tyzdnov, stale je to vycerpavajuce...

sabka
autor
24. jan 2008

Je to v Niznej takze trocha od ruky ale stoji to za to. Ja tam chodim casto aj s Ondrejkom. Zacina sa to o stvrtej a trva to 2hod. Hodinku sa cvici a hodinku sa rozprava. Kedze Ondrejko by 2 hod nevydrzal (ma este len 1,5 roka) a musi aj spinkat s nim chodievam az na tu druhu hodinu. Je to skoda ale nemam ho komu nechat. Robi sa to v materskom centre. Podobne materske centrum sa rozbieha aj u nas v namestove. Vedeli ste? Mozete tam chodit s detickami aj len tak vysantit sa. Mozno budu podobnu pripravu robit aj tu. Tu je e-mail mckrtko@orava.sk
Mozno maju aj stranku. Prezistim.

slamienka
24. jan 2008

Sabka, kde v NO byvate? Ja som chcela tiez chodit na ten kurz do Niznej, pretoze som bola prvorodicka, ale akosi sa to nepodarilo. Inak s tym postrazenim deti je to hrozne... Ja som tiez chcela ist ku kadernicke a som odkazana iba na manzela, ked sa vrati z prace. Tiez nie som z NO, rodicia mi bývajú v Hruštíne.
Ty si sa prestahovala z Ba kvoli manzelovi?

sabka
autor
24. jan 2008

V podstate ano. Aj ked som do toho vpadla ani neviem ako. Zrazu sme tu mali pracu, byt, nejako sa to stalo. Ale teba slamienka poznam. Len si ta podla tej mini foto neviem zaradit.

simula
24. jan 2008

Cau Sabi ,a do Niznej chodis na aute ?
Niekedy nas prid pozriet a ak sa bude Ondrejkovi pacit ,tak ho mozem niekedy postrazit 🙂

luminkasp
24. jan 2008

Ahoj slamienka a budes coraz viac starosti s nou 😀

Slamienka, mne si strasne povedoma z tej foto, nepozname sa?

sabka netusila som to s tym centrom, ked som tak daleko vsetko mi uteka 😀

graziela
24. jan 2008

Ahojte, to centrum je teda super vec, mozno si najdem na to cas, ked budem domka na materskej...teraz som zial este stale na roztrhanie, stale ten isty kolotoc, praca, domacnost... Len skoda, ze tie kurzy su az v Niznej, my auto nemame, takze s tomto smere sme uplne obmedzeni...kolkokrat by som isla aj na plavosku do Niznej, ale zial neda sa a autobusy chodia tym smerom velmi malo...

sabka
autor
28. jan 2008

Jee ahoj simula. Rada vas pridem niekedy navstivit. Dohodneme sa na stretku extehuliek. Budes tam?

simula
29. jan 2008

chystame sa ,tak dufam ,ze nam nic do toho nepride 😉

papajka7
10. feb 2008

ahote dievcata!ja som tiez chodila do mc v niznej.s vami sa vzdy stretnem na tom super stretku s detickami.ja som maminka oliverka.

simula
15. feb 2008

caute baby ,prosim poradte ,kde robia v No dobru pizzu 😒 ,chceme ist v sobotu oslavit valentina a minule sme boli v palerme a to nebolo bohvieco 😖

graziela
26. feb 2008

No co,babenky, tu to nejako viazne....ozivujem diskusiu...ziadne nove tvare, ohlasy?

natty07
27. feb 2008

ahoj graziela,
ja tu cakam a cakam kym sa tu nikto ozve a stale nic. Tak baby zapojte sa