Je tu niekto z Námestova?

sabka
21. júl 2006

Viem ze malo pravdepodobne, ale ste tu niekto z Namestova alebo okolia?

sabka
autor
31. júl 2009

severankasr ja som bratislavcanka. Poznam ten pocit a vsetko co opisujes na vlastnej kozi. ak chces mohli by sme sa stretnut ked uz budes na MD alebo pokocikovat ked uz budes s kocikom behat. Je nas tu neoravacok dost.
My mame doktora stranaka. Je fajn. Uzasne je ze pride k tebe domov ked to budes potrebovat (co je uzasne hlavne ked budes mat vac deti) , mozes mu kedykolvek zavolat a mam z neho fajn pocit. Myslim ze nepredpisuje lieky zbytocne a vzdy mi dobre poradil. Aj ked obcas mam u neho v ordinacii pocit ze som ako na beziacom pase. Hlavne teraz ked uz mam druhe dieta. Ale aj on je len clovek a pacientov je naozaj dost. A dobre je ze ma pri ordinacii vlastnu cakaren. Stalo sa mi ze ondrejko nechcel ist domov a chcel sa tam hrat. Mozes tam ist a porozpravat sa. Je v novej budove na 4 poschodi. Alebo ti dam cislo na mobil ak chces. Moje cislo je 0905132719 kludne mi napis sms alebo zavolaj. Len poobede ked deti spia mavam vypnute zvonenie. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

severankasr
31. júl 2009

ahoj sabka, vdaka za radu, zastavim sa za nim, ci ma vezme. Tak z BA si sa ocitla na Orave? Velka zmena isto pre teba. Zila som v BA 6 rokov po podnajmoch od Petrzalky az po Lamac,mala som tam dobru pracu a super kolegovcov, aj mam kopec dobrych znamych v BA, pochodene peso karpaty az po modru,s manzelom sme boli stale v karpatoch, no odisla som do manzelovho rodiska na Oravu, nasli sme si tu pracu, a po case sa nam podarilo kupit na Brehoch bytik, takze cochvila sa prestahujem od svokrovcov, NO je pre mna nove nezname mestecko, takze vdaka za mobil, rada sa stretnem aj pokocikovat a porozpravat sa, najst si novu kamosku v "cudzom svete", cloveku to dobre padne. daaaaaaaaaaaakujem. severanka

sabka
autor
31. júl 2009

Uz to vidim severankasr sme podobna krvna skuina. Mam rada rohace aj karpaty. v BA som uz pred prichodom na oravu zopar rokov nezila tazke mi to cele tak nejako nedoslo. Este nez som spoznala manzela chodievala som sem na turistiku a robili sme na orave aj detske tabory. Kruta realita ma doslova prefackala az v prvu zimu na matreskej dovolenke. Na tuto zimu si nikdy nezvyknem. S tym ty asi nebudes mat problem. Vsak?

severankasr
1. aug 2009

ahojky, no turistiku mam velmi rada, aj s manzelom sme chodievali na vikendovky po karpatoch a prespavali pod sirakom, mam rada hory a les a vobec vztah k prirode a zvieratam...Co sa zimy tyka, pracujem v Oravskej Lesnej a tu je veru zima kruta a nekonecna a tie cesty, veru hrozne. Moc nemam rada zimu ale tunajsi su zvyknuti na dva metre snehu a vobec im to nevadi, ze maju pol roka snehu. Sabka, budem rada, ked sa niekedy stretneme ked uz budem v NO, ozvem sa, rada sa porozpravam. Pozdravujem.

sabka
autor
1. aug 2009

Teraz ma tak napadlo mohli by sme si aj my namestovcanky z modreho konika spravit stretko. Sice sa skoro vsetky pozname ale niekedy na jesen ked uz nebudeme vysedavat na ihriskach by to mohlo byt fajn. Co poviete? Mali by ste zaujem baby?

vlalu6it
2. aug 2009

sabka,,ja suhlasim,,zaciatkom novembra som doma,,moze byt???ja strasne rada,,to stretko by bolo super 🙂

vlalu6it
2. aug 2009

severanksr--vitam ta madzi nami a aj v mojom milovanom namestove,,,skoda,,ze sa mi nesplnil sen zit tam cely zivot,,,je to uzasne mestecko a moja srdcovka,,,,ale rodina a mngel su prvoradi,,,co uz,,,ale v novembri dojdem na dovolenku opat 🙂

severankasr
2. aug 2009

ahojte namestovcanky, suhlasim s novembrom ako navrhla vlalu, rada sa pridam, v septembri rodim,takze ten november by mohol byt, kde zijes vlalu? pozdravujem vas vsetky

vlalu6it
3. aug 2009

severansr--som v taliansku,,ale uz len 5rokov a konecne sa nastalo vratime na moje milovane slovensko,,,,
super,,tak stretko nam snat vide,,tesim sa

inak apropo,,luminka je mesiac na slovensku s muzom a terezkou,,ak ich nahodou zbadate,,ano,,su to ony,,, 😉

sabka
autor
3. aug 2009

o pribliznom termine je teda rozhodnute. Co ostatne Namestovcanky (alebo aj z okolia) ?

vlalu6it
3. aug 2009

😉 no ved no,,nehanbite sa,,piste 😀

sabka
autor
4. aug 2009

vsetky asi zavaraju a pracuju na zahradkach. Nemaju cas. Ozaj vlalu ludia v taliansku zavaraju? Asi nie ze?

vlalu6it
6. aug 2009

sabka,,hmmm,,taliani su pohodlny,,ale mangelova sefka -ma hotel a jej mama pre ten hotel zavara vsetky marmelady,,domace su najdrahsie,,a s kusami ovocia,,nie ako u nas sa pasiruje,,tu nie,,to by im nechutilo,,,ale su fakt perfisne,,,

baby kuknite si do mojho albumú,,nahodila som celkom nove fotky,,aku mam rozkosnicu krasnu tucnu a sikovnu 😀

sladke snicky namestovo

sabka
autor
7. aug 2009

to musi byt dobre. Aj moja babka tako robievala napriklad jahody a raz sme dostali z Holandska ( neviem ci to bolo tam vyrobene) detsku vyzivu v ktorej boli kusky hrozna a ineho ovocia. Bolo to uzasne.

severankasr
7. aug 2009

Zdravim vospolok, sabka vdaka za tip, pan doktor Stranak ma vezme a byva kusok odo mna, velmi mily pan. Tak mam jednu vec z krku. Co sa zavarania tyka, ja som zavarala hlivu, pestujeme, nalev ako uhorky, ale lepsia je cerstva. Kompoty a dzemy moc nemusim. Vlalu ako najdem tvoj album? Ak sa mozem kuknut... Prajem pekny vikendik, pomaly sa mi to krati pred tym porodom, sabka ake si mala porody? dlhe? vlalu ty si rodila v taliansku? co je tam ine ako u nas? bolo o teba dobre postarane? preco tam musis byt este pat rokov? to som ale zvedava, ze? prvorodicka...

severankasr
7. aug 2009

vlalu uz som nasla albumik, krasne fotecky, pekna priroda, krasne prostredie v tej Italii, hory to je moje...

vlalu6it
8. aug 2009

sabka--ano,,tie konpoty su uzasne,,nase mi pridu uz take o nicom,,,beu chuti,,miluje kusky ovocia a ako sa mi to hemzi po jazyku,,

severankasr-no,,uz to mas fakt blizko,,uz by si sa mala vela setrit a oddychovat,,,,
uff,tu v tally je to uplne ine,,celkovo pristup a presla som si asi vsetkym,od vonnej sviecky a eterickych olejov ,,po porod so vody-bazemn a vyrivka,,preliezka a polohovatelna postel,,nakoniec 2krat epi co aj tak neuspesne a koniec prirodzeny porod len zaujimava poloha pri tlaceni,,po 45minutovom tlacenoi zo mna konecne mala vyliezla,,bez nastrihu a natrhnutia a ziaden klystir sa tu nedava,,rodila som presnych 12hodin a mohla som aj jest a pit sama izbu som mala,,nadherne porodne saly,,ja som si vybrala zltu,mangel cely cas pri mne po porode hneds krstny rodiacia malej prisli ku nam na porodnu salu na 10minut,,urobili mi certifikat o mojom 1porode,,a celkovo pristu,,,tu porod sprevadzaju profesionaly,,chlap a zena, a po porode dojde lekar len skontrolovat,,a jasne epi dava tiez lekar,,,,
inak pristup uzasny a vsetko dostanes,,do porodnice dojdes s holymi rukami,,od pyzama,plienok oblecenia pre dieta a vloziek pre mna hyg.potreby skratka vsetko dostanes zadara,,episa neplati,,,ani tisiace lieky ,,nic,,vsetko preplati stat,,ale dole na juhu tally je to o inom,,ja som v sudtirolle,,to patri madzi najbohasiu oblast v europe,,je to na spickovej urovni,,do nasej nemocnice sa chodia liecit prezidenti,,tak si vies predstavit,,izby ako na hotely a menu jedla na kazdy den si vy´beras ci uz ranajky z 3jedal obed z 3 a aj veceru a jasa olovrant a desiata,,gratis dzusy a vody a ovocie,,odporucam kazdemu,,
len jedno je ako u nas,,tlacit musis uz sama 😀

vlalu6it
8. aug 2009

a este nieco,,dietatko ti prinesu hned na izbu kde si sama v sklenenom vozicku s baldachynom aby si ho videla a dostanes k posteli pre neho tiez ohradku,,spinka s tebou,,,
sprchu a vecko mas sama,,a aj vc same splachuje,,papas vylucne na izbe kde ti vsetko od priboru a pohara prinesu,,,izbu cistia 2krat denne je tam radio a telka len pre teba a velikansky balkon,,su tam zahŕady s plno palmamami a kvetmi na prechadzky,,,nemas tu pocit,ze si chora alebo si v nemocke,,si ako na dovolenke,,ver mi,,,ja som tu travila vela casu,,,mala som problemovu tehotnost,,,
je tu kniznica a internetovba kaviaren,,obcerstvenei a kostolik,,,bufet a barik,,,ak sa nedobre citis,,malu ti mozu vziat ak si to zelas,,,
na izbe mas svoj prebalovaci pult so vsetkymi vecami pre babatko,,ale mozes ist aj do spolocenskej miestnodst mamiciek kde vedu kurzy a vsetko ta naucia,,,,
ja som hned po porode chodila,,nik nechapal,,ziadne bolesti,,brusko ihned prec a aj bvsetky kila 😀 doktor mi povedal,ze som nieco vynimocne,,ze ako odelka,,ze som tam mala len dietatko,,,ani natiahnuta koza,,ani odstavajuca,,strasne som rada,,ale vsak som si toho vela vytrpela,,mala som oblickove koliky,,lebo ja som velmi uzka a mala mi na oblicku tlacila a to uz boli bolesti,,,,
predstav si,,ze ja na vlastnu ziadost hned na druhy den som sa vypytala domv,,,co uz vsetci saleli,,cio som zdrava,,,ale ja ze idem,,tak mi vypisali papiere a mangel dosiel,,mala bola ok,,doteraz spava celu noc bez jedineho prerusenia,,cize miy sa vyspime a doki povedal,,ze doma mam aspon par dni lezkat,,a ja len co som otvorila dvere,,mala spinkala a ja hybaj si robit puding,prat,,a este som aj popostielala a umyla riady co mangel nestihla,,tak k nam bezal,,,a som v poho a aj som bola,,a tak som sa bala,,,,

severankasr
8. aug 2009

ahoj vlalu, tak som si to poriadne precitala, celkom inac ako u nas, veru-veru. Ale prostredie tam mate krasne, musim uznat...Ja to uz mam naozaj zapar, som taky nezmar, neviem oddychovat, takze umyvam okna, podlahy, upratujem a pripravujem bytik konecne mam na to cas ked som na materskej, vsetky bolesti vnimam normalne,ked to musi byt, mam uz po 30tke a je to prve,takze som rada, ze zatial je vsetko takto ako je. Porodu sa bojim a hlavne co bude potom,ako to zvladneme, pre nas to bude velka zmena s manzelom. Dlho sme boli sami. Ozaj, asi vies po taliansky, ze? Je to pekna rec. Aj ludia su tam ini ako u nas.Mam znamych v Spanielsku,presnejsie Katalansku a su to velmi dobrosrdecni ludia a velmi pohostinni. Koniec koncov aj tu na Orave je to ine ako v Bratislave,kde som bola roky,rodiny su viac spolu a dodrziavaju sa tu zvyky a folklor, co je krasne. Goralcina je krasna. Pozdravujem. Stanka

vlalu6it
9. aug 2009

stanka--s oravou mas pravdu,,ja beham kade tade po svete,,,ale na slovensko-oravu nedam dopustit,,ano,,su tam dobrosrdecnejsi ludia ako inde ,,ale nie kazdemu mozes doverovat,,,,a apropo,,vsade su taky a taky ,,,nemozno sudit,,a tu v tally, ja rozpravam nemecky a len nieco taliansky,,,ja som v tirolskych alpach ,,nie na juhu,,oni ziadajú o atonomiu,,chcu byt samostatny stat a neznasaju talianov,,su to pracoviti snoby,,maju velmi vela penazi a same hotely,,vllasten je tu sami hotel na hotely,,ziju z turizmu a o vsetko dbaju,,prostredia a krajinka musi byt tip top,,na juhu je to uplne ine,,ludia su cigani,,,ja neznasam talianov,,ale tirolci sa priklanaju viac k nemćom,,vedia sa spravat a taktiez maju svoje tradicie na ktore nedaju dopustit,,niekedy az prehnane,,,a nehovorim,,co si mylsia,,o sebe,,oni su proste v celej europe to naj,,takto rozmylsju,,a to mi vadi,,,

veru,,to je skok z ba do no,,moja teta presla z oravy do ba,,a uz tam uije asi snat aj 30rokov a stale si nezvikla,,, ☹

ja som tiez pred porodom stale pratala a umyvala a vsetko ozne,,ale je lepsie oddychovat,,aby sa nieco zle nestalo,,teraz mylsi na dietatko,,,domacnost ti moze byt ukradnuta,,ovsem pokila vam po podlahe nechodia chrobaky 😀

porodu sa neboj,,je to len dalsi moment v zivote a ty nepoznas bolest co pride,,tak sa nemusis bat,,s kazdym potlacenim prichadza na svet predsa vase vytuzene dietatko,,a ty sa nan predsa tak tesis,,,len predychat a musis sa tesit,,,ja som sa tiez bala,,ale uz ked to na mna prislo,jedine na co som mylsela,,ze uz budeme onedlho traja,,a strasne ma to hecovalo,,ako sa budeme tulit a tesila som sa na mangelove slzy,,,a on vazne plakal,,bol to najkrajsi moment co som v zivote videla,,male stvoreniatko,,cele krvave a lepkave a dychalo to,a drzalo sa ma na holom tele,,krasne,,tes sa,,

no a co bude potom,,zalezi aj na povahe dietatka a jeho spokojnosti,,,,prve dni budu tazke,,ale potom sa do toho vzijes,,vsak si zena,,a v no,,mozes kocikovat s inymi mamickami,predsa tam uz mas aj par priatelov,,ja som tu nemala nikoho,,,dosla mamca,,,ale malu mam ukazkovu,,ona je najlepsie babatko ake poznam,,mala som stastie,,teda mam,,koli tomu asi aku tazku tehotnost som mala,,
ja ti prajem vela sil a vela krasnych momentov z porodu,,ozvi sa mi,,,a potom nam tu napis miery vaseeznej,,,

sabka
autor
9. aug 2009

vlalu tak to je uplne iny svet o com pises. V Trstenej si do porodnice musis donies este aj pribor a hajzlak... a po klistyre ti pripomenu aby si si nezabudla po sebe umyt zachod. Ale aj tak som tam zazila najkrajsie chvile mojho zivota. Myslim ze na porod si sa pozerala z toho spravneho uhla. Podla mojho nazoru sa treba povzniest nad bolest a mysliet na to podstatne. Mysliet na to ze toto vsetko to babatko potrebuje a je to pre neho to najlepsie. Ja som po oboch porodoch na bolest rychlo zabudla ale ostali mi krasne spomienky. Ked pozriem na Ondrejka casto si spomeniem ako mi ho ukazali celeho cerveneho krvaveho takeho akehosi divneho 🙂 a bol to ten najkrajsi tvorcek akeho som kedy videla. Ked som sa prechadzala s kocikom po namesti myslela (ale uplne seriozne) som si ze svieti na celu ulicu a kazdy sa za nim otaca. Pri martinkovi som uz vedela co ma caka a tak trocha som sa bala ako to zvladneme aj s ondrejkom ale vsetko dopadlo dobre. Teraz mam dvoch anjelikov a nemenila by som ich za nic na svete. A ak ti Stanka mozem poradit zabudni na okna a bordel. Uzivaj si kazdu sekundu toho co teraz mas. Okna tu budu vzdy ale toto sa ti uz nevrati.

severankasr
9. aug 2009

dakujem babenky, povzbudive slova, velmi potesi veru, dufam,ze tak pozitivne naladena ako vy, budem aj ja a ze to vsetko dobre dopadne, blizi sa to blizi...pozdravujem si vas a drzte sa, stanka-severanka

sabka
autor
11. aug 2009

My ti drzime palce. Kocik a ostatne uz nakupene mas? A kde to vlastne budes byvat ked ti je stranak susedom?

severankasr
11. aug 2009

ahojky sabka, este zhanam nejake vecicky, vanicku s drziakom na vanu, baby vysielacku, ostatne ako tak mam, este do postielky nejake vecicky... Byvam na Brehoch na Slnecnej a on tiez. Ozaj a kde byvas ty? pozdravujem.

slonisko
12. aug 2009

ahojte 🙂
ahoj severenka aj ja byvam na slnečnej.držim palčeky aby porod bol krasny.

sabka
autor
12. aug 2009

Ja byvam tiez na brehoch. Na veternej. Je to priamo nad skolkou. Mozno ti vidim na okna. Ake cislo?

sabka
autor
12. aug 2009

To som ale zvedava co?

severankasr
13. aug 2009

ahoj sabka, ja som na 164/14, krajny vchod,
slonisko pozdravujem a ozvem sa

slonisko
13. aug 2009

Dobre ranko Namestovo 🙂 severankas budem čakat

slonisko
14. aug 2009

ahoj.
stanka dnes sme ta so Sabi videli a už viem že si to bola ty maš pekne malinkate bruško 🙂