Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

inna7
7. jan 2009

Ahojte.....ja musim isť tiež s malou na očkovanie....ale taka kosa je....pojdem až v pondelok.... 😒

dagsty...držim prstiky aj ja....zapaľ pľuc neni žiadna sranda....aj Lukáš mal viackrát ked bol ešte maličký....za každým sme boli v nemocnici... 😖

joj mirri a ja že školka ešte neni....dám ho až od pondelka...hadam si tiež užijem trochu kľudu....inač včera mala nezaspala ani doobedu ani poobede...neviem čo jej zas je...

sara2
7. jan 2009

Dobré ránko.
Nieže vstávam teraz,ale až teraz som za počítačom.Mali sme budíka o siedmej.Brali sme malej moč do skúmavky.Manželík je dnes ešte doma,ale zajtra ide na služobnú do BB ☹
Včera som nemohla pracovať na koníku.Nešlo mi napisať príspevok a ani sa nedal odoslať.

Marhar,chcela som ti včera napísať,že si to krásne napísala o našej Sárinke.Ďakujem 😎

Mirri,rozmýšľame ,že dáme Sárku do sanatoria tiež do škôlky.Si tam spokojná?Informovala si sa tam o tom,či aj choré deti-choré v tom zmysle,že kašle,je zahlienená alebo po prípade berie ATB.Či berú aj také deti.Mne Prokipčák už vravel,že mi Sáru tam zoberie.Je tam veľký kolektív detí?Vravela nám pľúcna dr.,že Sáru mám nechať doma a nedávať ju do kolektívu.Ale...zasa si myslím,že až taký akútny stav nieje.A majú tam bazén,saunu,inhalácie,cvičenia a pod....tak chcem za lekárkou zabehnúť,že či mi ju nedovolí tam dať.Máme to trošku ďalej ako tu hneď na Mierovke,ale tak max.10 min.cesty.V júni pred prázdninami som tam bola sa so Sárou pozrieť,to sme ešte neboli rozhodnutí,kde ju dáme.A páčilo sa mi tam.Vtedy mi taká zlatá pani porozprávala čo sa dalo,ale ju detičky ťahali za ruky späť.hovorila,že okrem učiteľky je tam zdravotná sestra a lekársky dozor.Je to tak?

Oriel,Lilka je už v škôlke dnes?

Inna,to mi je ľúto,že malá zas štrajkuje.Švagriná tu včera s malým bola.Oni tiež uplatňuju tu metodu.A malý sa im nastavil zhruba po tyždni a pol.A to tak,že spí doobedu raz a len max.30 minut,ale poobede pospí.Včera s nim tu po Mierovej pendlovala v tej zime v kočíku 2hodiny a 40 minút.Bola vymrznutá. A v noci spí tiež dobre.

oriel
7. jan 2009

Dobre ranko.... ja som vstala az teraz 😀 😀 😀 😀 Vstanem a Lilky nikde.... normalne som sa zlakla.... a ona,ked sa zobudila,hned zisla dole do predajne za tatikom a dedom a bola dole pri nich az doteraz.... ty kokso... este sa to nestalo,aby tak sama od seba sla dole,aby ma ani nezobudila.... No sranda 🙂 🙂 Sari,takze rozmyslas,ze das Sarku do sanatoria? Uz ako sa rozhodnes.... no dufam,ze sa budeme stretavat aspon v lete za blokom na ihrisku alebo nikde tak 🙂 🙂 🙂 Lilku som este dnes nedala...pojde az od pondelka..... 🙂 🙂 🙂 Mirri,uzivaj si ten klud.... je to super pocit... vsaaaak 🙂 🙂 🙂 Inna,aj vy sa drzte..... vonku je fakt kosa.... ja som mala naplanovane,ze pojdeme do Tesca.... no v takej zime asi nehrozi...... Chcela som si kupit niejake nohavice.hrube..... na sankovacku..... 🙂 🙂 🙂

mirrinka
7. jan 2009

sari,ja som s tým sanatóriom zatiaľ veľmi spokojná,aj ked to ešte neviem a ani nemôžem nejako poriadne ohodniť,Lianka je tam dnes len ôsmy krát aj to len doobedu,ale zatial môžem povedať len toľko,že sú tam strašne zlaté učiteľky a tiež je tam aj zdravotný dozor ako si písala....všetci sú tam strašne zlatí,dokonca aj Prokipčák,dnes nám zametal sneh spôd nôh 😀 zlatý bol..... čo sa týka sauny ,tak na nástenke je vyvesené,že každé dieťa by malo saunu absolvovať 2krát do týždňa,Lianka ešte nebola,kedže je tam ešte len na pol dňa....videla som aj fotky zo sauny,deti tam boli spokojné a rozprávala som sa aj s jednou mamičkou a vravela,že jej dcérke tá sauna dosť pomáha,hlavne v takomto prechodovom období.... a raz ráno ked sme prišli do šatne,prišla tam aj mamička s dievčatkom,ktoré dosť soplilo a pokašliavalo a povedali jej nech ju tam nechá,že doktor ju vyšetrí a pravdepodobne pôjde aj do sauny..... ale dnes ked pôjdem o pol dvanástej pre malú tak sa ešte poriadne povypytujem 😉 ak to bude možné....

sara2
7. jan 2009

dík Mirri.A daj vedieť čo si zistila 😉

Oriel,ide o to,že rozmýšľam,že Sárka bude so mnou doma trčať.Je nervozna,sama sa nevie zahrať.Ja nemám čas sa učiť.A čo som spomínala,že snáď mi vyjde robota.A odmietni robotu v dnešnej dobe-to by bola vražda,nie?
Do normálnej škôlky mi ju nepustia.Neviem,zatiaľ len premýšľam lebo ako som písala túto variantu mi navrhli,kvôli tomu,že je tam v sanatoriu,ten ozdravovací proces.Neviem,ako by reagovala Sárka na nový kolektív a prostredie tam.Ale za skúšku to stojí.Uvidím ako sa vyjadrí dr.V piatok sa chystám.
Volala som na biochémiu a moč ma našťastie v poriadku.Lebo posledné tri dni,síce chodí na wc piškať ale gaťky su furt mokré.No,nemá čas-bábiky a dvd je prednejšie 😀

sara2
7. jan 2009

Oriel,zlatúšik a zabudla som...že to si buď istá,že sa naďalej budeme stretávať.
Teraz sme zdravučké,tak môžeš s Lilkou aj zájsť.Uvarím ti čajík-špeciálny recept môjho manžela a detičky sa pohrajú.Fakt,len daj vedieť kedy. 🙂 A v lete budú kočky spoĺu bicyklovať s krásnymi prilbami,nie? 😝

mirrinka
7. jan 2009

sari ahoj.... pýtala som sa učiteľky,tak pokiaľ dieťa nemá teploty,môže chodiť do škôlky kľudne aj zasoplené 😉 a tiež výjdu v ústrety aj s tým,že ak dieťa berie ATB a matka potrebuje ísť už do práce trebárs v posledný alebo predposledný deň dávky ATB,tak oni ho vezmú a tie tabletky mu dajú 😉 takže pokial neni teplota,je to všetko ok....

a čo to naše stretko? či budeme čakať až do leta? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emita
7. jan 2009

tak ja neviem, mne sa v tej kose nechce stretkovať 😝 vyčkáme kým bude teplejšie? dnes som využila posledný deň že mám manželíka doma a bola som na nákupy tak som si kúpila pekné rifle-tehotenské, veľmi sa z nich teším. pri Šimonkovi som veľa vecí nemala lebo som bola furt doma ale teraz mi treba chodiť vonku a do školy tak nech nejak vyzerám, ne? 😀
a predstavte si čo som zažila: chcela som ísť do jednoty na nákup a im nejak vypadol systém-nešli im počítače-pokladne a ani tie dvere na fotobunku-ľudia uväznení vovnútri... 😕 pol hodinu som sa ešte motkala po meste že snáď otvoria ale nič 😕 ľutujem tých ľudí čo boli dnu 😖

majina.b
7. jan 2009

emita, v jednote som pri dverách postala aj ja, skolaboval im systém. Tak som išla do gvp a rohlik cena 2,11 skk

a som sa ešte šmykla, a natiahla som sa aka som dlhá.

mirrinka
7. jan 2009

ja som dnes tiež mala v pláne zájsť do jednoty,našťastie ma mužík prehovoril aby som nešla 😀 😀 😀 a zdá sa,že dobre urobil... 😀

inna7
7. jan 2009

Sara..dnes v pohode spi...neviem čo jej bolo včera...no podľa mňa asi už tie zubky aj pobolievaju...jeden dole už vidieť... 🙂
na stretko sa tešim aj ja....ale dobre že neskôr radšej...lebo keby ste ma teraz videli tak ostanem sama 😀
som urobila taaaaku koninu....som prefarbila vlasy na blond, no samozrejme že mi chytilo do žlta, pootom som utekala ku kaderničke...ta mi na to šupla melir..že reku vyťaha viac do blond.....no hruza....ani nevidieť zmenu...tak som potom utekala kupiť tmavo hnedu farbu...a teraz to mam medeno-zlato-hnedo-blond.... ☹ vyzeram jak naša metla....katastrofa...nemala baba roboty... a take pekne vlasy som mala predtym... 😠

tak teraz musim počkať aspon 2-3 t a znova hodim tmavohnedu....achjaj...

mirrinka
7. jan 2009

inna,hod foto,ja chcem vidieť ako vyzerá tvoja metla 😀 😀 😀 😀 ale nie...určite to nie je až také zlé 😉

mirrinka
7. jan 2009

ináč,ja som niečo podobné spravila pred pár rokmi,z čiernych vlasov som chcela ísť na červené...nakoniec som mala hlavu oranžovú ako tehla 😀 otrasné... tiež som potom utekala kúpiť dalšiu farbu,tá nepomohla,išla som pre dalšiu a nakoniec som sa len modlila aby mi na hlave ostal aspoň nejaký vlas 😀 😀 😀 ale dalo sa to doporiadku za pár týždňov 😀

inna7
7. jan 2009

haha....nehodim... 😠 😠 😠

ja isto nevydržim a najbližšie kupim dalšiu farbu....tiež sa modlim aby mi tam ostali vlasy...jooooooj...ma to mrzi... 😖

inna7
7. jan 2009

konečne mám ticho doma...malička spinka, maly išiel k dedovi... a som tu iba ja, káva a pc... 🙂 🙂 🙂

dagsty
7. jan 2009

ahojte dievčatá, dávam info od pľúciarky....dýchanie - otras..... ☹
Nikolas dostal kopu sprejov na inhalovanie...urobila mu krvné testy na všetky pľúcne baktérie, výter z nosa aj z hrdla, a dostal aj nejakú injekciu na dýchanie..... V piatok máme prísť na kontrolu a potom sa uvidí....
Nevyzerá to zrejme ružovo, ale ked lekárka videla kartu a tam papieriky z pohotovosti, len nad nimi krútila hlavou...
Vravela tiež, že zatial...zdôrazňovala zatiaľ nás do nemocnice neposiela.... no uvidíme piatok.
Zobrala som si dovolenku, takže zajtra nenastupujem do práce a budem si ho liečiť!!!

Som hrozne, ale hrozne unavená, lebo som zase v noci nespala, ale pozorovala ako dýcha...a zrejme sa mu niečo zlé snívalo, lebo tak nepravidelne dýchal, ako keby saniečo bál....Pane Bože a ja hned panika! ☹
Manžel mi povedal, že vyzerám jak keby som bola do rána v bare!!! 😅

Tak sa majte kráááásne.

PA a cmuk 😉

mirrinka
7. jan 2009

dagsty,dúfam,že sa tej nemocke vyhnete... držte sa 😉

oriel
7. jan 2009

Dagsty,uvidis,vsetko bude o.k.... Nicolas je uz velky chlapec.... 🙂 🙂 Drzim vam palce... My sme dnes neboli ani len von... Lilka este stale spi.... Uz 3,5 hodiny.... budim ju,no ona ma totalne ignoruje.... 😉 😉 Inna,nic si z toho nerob... Uvidis za tyzden bube farba v pohode... Aj mne niekedy chyti tak na zlto... no potom umyvam vlasy kazdy den a za tyzden uz je farba dobra... 🙂 🙂 🙂 🙂 Mna vzdy lakali cierne vlasy... no to neriskujem... asi by som sa potom spat k blondavym dopracovala len velmi velmi tazko.. 🙂 🙂 Co porabate?

emita
7. jan 2009

dagsty, nech ste zase skoro zdraví a vyspaní....

mirrinka krásne to máš spravené 😉

ja som si chcela dnes farbiť vlasy a som si zabudla kúpiť farbu 😝 tak budem na svadbe taká 😖

oriel
7. jan 2009

Mirri,prekrasne...... fakt nadherne..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
7. jan 2009

ďakujem 🙂
už mám urobené tri videá - každé cca 20 min - s Liankinými fotkami - od narodenia až po súčasnosť 🙂

oriel
7. jan 2009

mirri,je tazke to urobit? Aj ja by som chcela....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dagsty
7. jan 2009

Mirrinka prenádherné videá. Pozrela som si všetky....
Si šikulka 😉

mirrinka
7. jan 2009

dagsty vdaka 😉
oriel,treba na to len program.... v tvojom počítači by mal byť Windows Movie Maker - skús to....ak ti to nepôjde,tak ti pomôžem 😉 tieto videá čo ste videli som robila v tomto programe a tie 20 minútové som robila v Cyber Link Power Director

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
7. jan 2009

andrii,skús pohľadať - mali by byť v každom počítači,ktorý má Windows 😉 a ak nie,tak potom si to už musíš len stiahnuť z netu 😉

sara2
7. jan 2009

Mirri, ja som ešte nestíhla kuknúť.Babka uspáva Sáru a ja idem robiť testy.

Dagsty,keď Nikolas dostal spreje,tie ho stabilizujú,uvidíš.My kombinujeme teraz na dýchanie spreje Berodual a Ecobec.Dvakrát na deň po jeden vstrek.A dýcha odvtedy dobre.Sáre zabrali spreje hneď po prvých dávkach a to sa dusila.Tak držím palce. 🙂
Oriel som zvedavá kedy ti dnes Lilka zaspí,keď tak dlho chrapkala... 😀
dobrú noc dievčatá moje 🙂