Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
9. jan 2009

Tamarka ahoj 🙂
Moja Sárka dostala ekzem,také drobné malé vyrážtičky a pod tým začervenaná kožička od pol roka a bola na Nutrilone.Chodili sme po kožnom.Nemusím ti hovoriť koľko peňazí sme nechali v lekárni na kadejaké mastičky...
A tiež mi kožná povedala,že je pravdepodobne alergik.Nemá jesť citrusy,kakao,čokoládu,orechy a pod.Ale nedávaj dieťaťu ovocie.A som rada,že aspoň ovocie zje,pretože za čérta nevezme do úst čerstvú zeleninu 😒
A tak jej dávam všetko.Aj sladkostí s obsahom čokolády poje neurekom.Išli sme aj v lete k moru s tým,že som očakávala,že sa je pokožka zlepší...naopak.V lete roku 2007 jej slnko úžasne pomohlo.Prečistilo kožičku.Mala ju hladkú a krásnu.A leto 2008 otras a po dovolenke ešte horšie... ☹ .A dr.Lukáčová nám predpísala NALCROM tablety.Je to na báze antihistaminík.A má pokožku perfektnú.Je troška ešte vidieť sem-tam.Ale je všetko a bez problémov.A pneumokoka nemá.Vtedy to preliečili a odvtedy nemá.Aj teraz čo bola chorá mesiac a pol vkuse,tak jej trikrát robili výtery a furt boli sterilné.

Dagsty,ja som mala na večeru ovocie 😀

tamarka_na
9. jan 2009

Sara,Alexovi zatial testy na alergiu nerobili.Alergolog povedal,ze pokial nebude mat dva roky,tak mu ani robit nebudu,lebo su skreslene.Neskusali ste predtym aj homeopatika? Dnes som stretla jednu mamicku a ta ma syna,s ktorym chodi do Vranova k homeopatikovi.Ma 4 roky a este nebral antibiotika... 😕

dagsty
9. jan 2009

tamarka_na , nechodím s ním na injekcie, berie tabletky...a nechodím anoi na inhalácie, lebo mám doma inhalátor a dávkujem mu riadne cez striekačku 1 ml fyziol. roztoku + 1 ml ACC ---- 😒

Teraz mu už je trochu lepšie....
Inak , že nebudem nič jesť , hej???? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Hned na to som jedla keksíček + čínsku polievku + cestoviny z omáčkou....o hodinu som robila 50 brušákov , 50 výpopov z nohou dozadu a 50 výkopov z nohou do strany...od zajtra nejem chlieb a sladké...pevne verím 😀 , že to vydržím....neviem síce jak, ale.....
sara a tebe ide ako chudnutie?

😉

dagsty
9. jan 2009

sara a vydržíš to, šak ja som taká hladná, že dovi...dnes som si aj pozerala kadejaké stránky na nete nachudnutie, ale tam treba všetko vážiť atd.... a mne sa to nechce 😠

Som ja guľa
😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

dagsty
9. jan 2009

Nie som ja guľa, ale som jak guľa 😀

mirrinka
9. jan 2009

ja teraz papám hranolky s tatárskou...dáte si niekto? 😀 😀 😀

tamarka_na
9. jan 2009

mnam 😝

mirrinka
9. jan 2009

😀 chceš? nemáš to ku mne daleko 😀

tamarka_na
9. jan 2009

no,keby som mala baby vysielacku,tak by som aj prisla... 😵

emita
9. jan 2009

😀 tamarka ono to nieje vôbec o homeopatikách-niekto proste je od prírody imúnnejší. veď aj Anička mi dnes hovorila že ich malý prvýkrát dostal soplíky. tak klobúk dole...

sara2mne more nikdy nepomohlo ☹ pomáha jedna mastička ale tú ako tehotná nemôžem... ale ja som si už fakt zvykla 😒

andrii blahoželám: šikulík je. ja som sa v tom veku tiež snažila naučiť Šimonka kývať pa-pa a ťapi-ťapi... a on nič 😝 a teraz sme sa na Nový rok zobudili a on začal z ničoho nič tlieskať 😀 😀 😀 konečne bol dôvod 😀 😀 😀 a tiež je teraz veľmi učenlivý, napodobňuje koníka, ukazuje aký veľký vyrastie, dáva serus, vie si s niekým ťapnúť, tlieska, kýve a najnovšie ukazuje koľko má ročkov-sme ho začali učiť v predstihu aby na narodky vedel 😉 takže pri druhom vôbec nebudem stresovať že nerobí niečo čo by už v tom veku mal-ono sa to raz naučí 🙂

emita
9. jan 2009

no dobrú nocku, idem sa vyspať pred tou svadbou...

tamarka_na
9. jan 2009

Emi...mas pravdu,ale homeopatika aspoň neničia organizmus a imunitu...Ten kamoškin syn bol chorý,ale liečili ho homeopatikami...Zdá sa mi to zdravšie,len v Humennom neviem o nikom takom a tým homeopatikám z lekární veľmi nedôverujem...
Šikovní su obaja,aj Matúško,aj Šimonko 🙂
Mne Nellka začala chodiť,keď mala rok,Alex sa začal otáčať,keď mal skoro pol roka,už som stresovala,že akosi neskoro,až keď mal sedem mesiacov začal sedieť a chodiť sa pustil,keď mal necelých 11 mesiacov.Takže na to,že sa hovorí,že chlapci sú pomalší,to dobehol až veľmi rýchlo. 🙂
Dobrú noc 😉

marhar
9. jan 2009

ty brďo....však aj ja umieram od hladu!!!serus dagsty 😀 😀 😵 😵 - už som zožrala aj karfiol-nakladaný...a furt nič......chcem pizzu! 🤐 😀 😠

marhar
9. jan 2009

rýchlo som prebleskla dozadu - krásne ďakujeme za gratulácie, ste zlaté baby, že ste si spomenuli, aj keď sem nakuknem len sem-tam 😵 😵 😵

s ekzémom sa trápime tiež - tiež mám spomínaný sirup, ale teraz klop,klop, má alexej veľmi peknú pokožku - začala som mu prať veci v prášku pre alergikov a minimálne na 60 stupňov!!! ale aj dokina vravela, že sa správa ako tichý alergik, keď som jej popísala nejaké situácie. aj sa mu ešte bojím dať kravské mlieko, takže asi do dvoch rokov bude Nutrilon... 😖

robodracica
10. jan 2009

Tamarka: Mudr. Soňa Pariláková sa v dôchodku začala venovať nejakej alternatívnej medicíne - niečo s bylinkami. Ordináciu mala na detskej poliklinike v suteréne, len neviem či je to ešte aktuálne.

robodracica
10. jan 2009

Dagsty: K tomu l - carnitínu sa nechceš vratiť? Koľko Ťa vyšlo jedno balenie a na koľko dní Ti vydržalo?

oriel
10. jan 2009

Dobre ranko.... ja len tak na skok,lebo ideme k mame do Volice.... bude sankovacka... Paaaa... prajem vam vsetkym pekny vikend 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dagsty
10. jan 2009

Dobrééé ránko robodracica, asi si tel L- carnitín pôjdem v pondelok kúpiť.....
Jedno balenie, to je voda asi 450ml - stála okolo 400,-
Ale podľa mňa to je celkom dobré, nehovorím, že som bola za týždeň jak prútik, ale ked som to pila, tak som si povedala, že sa nebudem prežierať, ked som dala za nápoj 400 sk!!! 😉 😉 😉

Vydrží to asi na 2 týždne...

Idem si ho kúpiť!!!!!

☹ ☹ ☹

dagsty
10. jan 2009

Ahoj oriel, tak peknú sánkovačku, ja zase nikde, lebo okrem Nikolasa, mi večer začala pokašiavať Rebeka ☹ ☹ ☹

Už som jej "naordinovala lieky" - robitusin, dithiaden...

dagsty
10. jan 2009

A vy ostatné ešte spíte???
Mne sa to nemôže stať, lebo o siedmej ráno vysypali kocky lego, ktoré boli na skrini.
Tak si viete predstaviť aký ráno buchot a kocky mali roztrel po celej detskej aj chodbe!!!!! 😲 😲 😲

dagsty
10. jan 2009

zatím pááá...idem dať deti do poriadku....... a upratovať , 😠 😠 😠

inna7
10. jan 2009

dobre ranko.... 😎
andrii ... tak sa to podarilo...kojila som len raz...a to o 5.30rano... 😕 🙂 🙂 a ani v noci neplakala..zobudila sa, pomrnčala a do dvoch minut spala dalej.... 🙂 🙂 🙂 😀 😎
Moja nevie ešte ťapkať...Lukáško už vedel...pozerala som si nedávno kazetu, ked bol taký malinký a vedel toho oveľa viac ako malá....šak sa naučí... 🙂 🙂 🙂

aj ja som už začala chudnúť....normálne sa na seba už nemožem kukať.... 😠 zaraz vyberáme zárubne... 🤐 😢

včera som po 6tej užz "nežrala" a vypila som iba čajík.... a ráno som mala hned o polkila menej.. 😀 tak uvidím či sa mi podarí vydržať aj dnes..... taaaaak mi škrká v žalúdku...musím ho stiahnuť 😀 😀

ozaj a o tom emulipse či ako sa volá...niečo neviete??? vraj je vhodný aj pre kojace mamičky...ale čo ja viem...je to predsa tabletka...

inna7
10. jan 2009

ale raňajky aj obed si doprajem...musím kvôli mliečku... 😉

inna7
10. jan 2009

neviete poradiť nejakú spoľahlivú, dobrú, tichú práčku... pokazila sa nám naša po 3rokoch... ☹

sara2
10. jan 2009

Dobrý deň 😎
Inna,som rada,že ta metoda zabrala.Šak si si aj zaslúžila sa už poriadne vyspať,čo? 😎

Dagsty o akom nápoji sa to bavíte?Kupuje sa v lekárni?Ja som večer išla skoro spať lebo som bola taká hladná jak šľak.A nechcela som sa trýzniť,tak som radšej zaľahla.A dnes sme spali super.Až do pol ôsmej.A ráno ma čakali moje "obľúbené cornflakes" s banánom a mliekom 😉 A na obed mám cestoviny s tvarohom a na večer sa už v chladničke usmieva jogurt.Jedna známa mi aj poradila,že je dobré vypiť celé acidko-že to zaháňa hlad.

Tamarka,ja som homeopatiká skúšala párkrát.Ale dali sme zato dosť peňazí a účinok nebol.Je to fakt tak ako Emita vraví:každé dieťa je individuálne.Imunitu podedia po nás.A snáď keď sa teraz vychorujú za mala,bude potom lepšie.

Dagsty,pýtala si sa lekárky na kúpele?

Ja som sama doma a idem sa učiť lebo je tu kľud a ticho.
čaute. 🙂

dagsty
10. jan 2009

Ahoj inna, ja ti môžem poradiť na chudnutie ten L- carnitín, ja som ho pila po pôrode a pekne som schudla....ale ako som už písala, je to aj na tej báze, že ked dáš za L- carnitín 400 sk, tak jasné, že potom sa už až tak nenapapáš 😎 😎

Ja som vtedy volala aj mojej lekárke, či môžem, ked kojím a ona vravela, že áno.... 😝

Takže som sa super dopracovala, teraz určite vážim tak, ako ked som porodila, resp. sa tak cítim.... takže akurát je rozdiel v tom, že nekojím. 😀 😀 😀

A o práčku ti neporadím, lebo podľa mňa hučí každá 😲

Aj nám sa práčka pokazila , ale "AŽ" po piatich rokoch. Takže máme novú, ktorá tiež hučí!!! 😀 😀

Práve som uvarila granadír, a idem pozerať s deťmi TV - ten otrasný JETIX 😝

sara2
10. jan 2009

Akurát som si na nete o tom L-carnitín prečítala.Šak celkom rozumné veci to obsahuje. 😎 No,uvidíme,ale za pokus by to stálo.Ale samozrejme aj viac pohybu,ako už spomínala robodracica 🙂

dagsty
10. jan 2009

Ahoj sara, pýtala som sa na kúpele, ale nevyjadrila sa.... zrejme Nikolas nie je taký prípad na kúpele, lebo on ozaj nebýva často chorý, ale ked je chorý tak jedine priedušky, alebo pľúca. V stredu idem na kontrolu, tak sa opýtam ešte raz.

Sara, ten nápoj sa kupuje riadne v lekárni, ja som ho stále kupovala v lekárni v Tescu.... určite si ho kúpim, lebo som hrozná....a zbožňujem vetu: " No my sme ti vraveli, že čím staršia, tým sa horšie chudne!!!"

Ja Vám ukážem, že čím staršia 😠 😠 😠

Asi dnes vyšlem drahého na nákum L- karnitínu... poradím Vám ešte , aby ste si vybrali s príchuťou, lebo bez príchute je otras.

A inak ja som dnes začala bez sladkostí a chleba...som zvedavá, že dokedy, ale pevne verím, že aspoň na mesiac si dokážem predstaviť život bez chleba a hlavne bez sladkostí 😢 😢 ...uvidíme

dagsty
10. jan 2009

sara, my obidva príspevky v rovnakom čase 😉 😉 😉

dagsty
10. jan 2009

Teraz pijem tonik s citrónom...lebo tonik nemám rada, tak ho pijem , nech mi je horko!!! 😝 😝 😝