Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
2. nov 2007

majina.b,VĎAKA.super informácie.hneď na buduci týždeň letím ku kožnej.Sárka ma už rúčky doškriabané do krvy...dík 🙂 🙂 🙂

majina.b
2. nov 2007

SARA- ip

dagsty
3. nov 2007

Ahojte dievčatá, tak kde ste???
Je sobota asi upratujete....Ja síce upratujem, ale počítač mám non- stop zapnutý, tak odbehujem niečo popísať...
Tak sa konečne niekto prihláste... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
pridala som fotky do albumu - len pár....kuknite 😉

sara2
3. nov 2007

Kočky,čítali ste už v "mamičkovských" časopisoch o rotavirusových hnačkách?Dá sa tomu predísť očkovaním.Máte niektorá s tým aj osobnú skúsenosť.Vraj priebeh tých hnačiek u detičiek je hrozný.A najnovšie už to poisťovne čiastočne hradia.
Nás čaká očkovanie na budúci týždeň proti Pneumokokom.Dúfam,že to malej pomôže a imunita sa posilní.
pa 🙂

dagsty
4. nov 2007

Ahoj sara2, nepočula som ešte o tomto očkovaní....
Ale idem za lekárkou tak sa jej opýtam...
Ako sa inak máme? Ja nervy, lebo prší a chcela som ísť s detičkami do kostolíka. Mali sme ísť pešo, lebo manžel mi zobral auto do práce....
takže teraz som deťom dala raňajky a mama koníkuje... 😉

sara2
4. nov 2007

No my sme išli tiež do kostolíka aj po daždi.A to preto lebo moja bábika odmieta pláštenku na kočiar.Tak sme zmokli,ale nie moc.Bývame od kostola takou rýchlou chôdzou 5 minút.
Depkový deň zas.My sme dnes bez tatíka.Poobede si pôjdeme zaobaliť nervy do cukrárne.
pa 🙂

dagsty
4. nov 2007

Ahojko sara2, aj my sme bez ocka /je na rannej/. ☹ No, ale mam ja trochu casu na konikovanie.Teraz som dovarila obed, aj upiekla bublaninku ....takze u nas sa cukraren nekona...ani to nepotrebujem...vcera som sa vazila a bola som zhrozena....takze dnes iba jogurt a mini obedik. Pisem bez dlznov a makcenov, lebo mi blbne klavesnica..pa.pa.pa. 🙂 🙂 😝

lenka78
autor
5. nov 2007

Ahojte,tak som tu zase.Chris je dnes 1.x v irskej skolke.Dnes to bolo ok,no som zvedava ako zajtra.Neviem ako to dopadne,ona o svojom,Chris o svojom,no nejako to dopadne.Ja si hladam robotu,no nie som velmi nadsena,lebo je to zacarovany kruh.Vytlacim si 30 C.V. a zahram sa na postarku a podavam do kazdych dveri v meste,obchody,hotely.Ak sa nieco zadari,tak budem v soku,lebo dnes som bola vo FAS-e a z dohodnuteho interview nebolo nic.Fotocky urcite pridam,no zatial sa nemozeme dopracovat k laptopu,lebo...to je na dlhsie.Takze potom,no je tu nadherne,vsade take domcuriky ako irisch puby v roznych farbach,von z okna mame more,rybarske lode sa nam premavaju pod oknami,sme v najteplejsom meste Irska,vraj turisticky vyhladavana oblast vdaka plazam.paci sa mi tu velmi,ked bude robotka pre mna,tak som v raji 😀 😀 😀
Este sa naucim poriadne ovladat moje nove 3dverove mini auticko peugeot 207 a tu ich lavu stranu a bude vsetko uno tutti.Ked sadnem do auta tak smatram pri dverach,lebo hladam paku,ale dobre,bude to ok!Dnes ma jeden ujo o palicke usmernil na lavu stranu chodnika,tak sa smejem,ze by si bracho lavak uzil,svet lavakov,auta nalavo,kufor otvaraju nalavo,po chodniku nalavo.Ale ludia su tu fakt mili a stale sa ospravedlnuju,ked nahodou idem a stoja mi v ceste na chodnicku.No nic proti domacim milacikom,no ich vykaly su tu vsade po chodniku.To jedine mi tu vadi.
Aj bryndzovych halusiek som narobila,Chris sa nevedel dojest 🙂 V polskom obchode kupim vsetko.Este pirohy s tvarohom som mu neuvarila,no na linke sa mi nechce zarabat cesto a dosku tu nekupim.Dam vyrobit 😀 😀 😀

sara2
5. nov 2007

AhojLenka78.
Pre teba som "nová",ale chcem ti povedať z toho čo som tu teraz čítala,že ti trošku závidim.Vždy ma táto krajina lákala.Kámoši tam tiež pracujú a su veľmi spokojní.Keď šiel v telke nejaký cestopis o Irsku alebo "sladké seriály" typu Rosamunda Pilcher,tak som bola fascinovaná tou krajinou.Presne ako opisuješ tie domčeky a tak... 🙂 🙂 🙂 .
Tak naozaj pošli fotočky nech vidíme ako to tam vyzerá.A prajem vám ,aby sa vám tam všetkým darilo. 🙂

dagsty
9. nov 2007

Ahojte dievčatá, tak čo nechce sa vám kaziť zrak pri počítači???? 😢 😢
Tak vás tu čakám každý boží deň a nič... ☹
Ja idem teraz s Nikolasom na kontrolu na detské, lebo mal zápal pľúc... tak dúfam, že to už bude o.k.... 😉
Inak počasie perfektné, čo poviete?????? 🙄 🙄 🙄 🙄

dagsty
9. nov 2007

Neskôr sa ozvem, tak niečo pridajte... nech je zábava 😉 😉

sara2
9. nov 2007

majina,dik za typ.Predstav si,že doktorka povedala,že to nieje ani z rýchlika atopický ekzém.Tak som len rada.Dala mi neskutočné mastný olej na kupanie a robený krém na teličko.Ma po pár dňoch jemnučku kožičku ako modelka.Tak len dufam že to tak zostane.Vraj je to potravinová alergia.Ma zákaz čokolády,kakao,orechy,citrusové plody.Tak bojujeme 😀

majina.b
9. nov 2007

SARA,
ked to bude PA, tak je to vždy lepšie ako AE, ale pri zakaze potravín čo vam dr. to vyzera na psoriazu, nechcem ťa strašiť, ale na druhej strane psoriaza sa da zistiť až po 5 roku života.
skus si overiť diagnozu aj u inej dr.
my zase mame chladovu alergiu, nesmie velmi ochorieť, ani premrznuť
to je vždy niečo,
páá

dagsty
9. nov 2007

Tak čauko baby,
sara2 , tak vám blahoželám, že ste sa z toho dostali...len aby to išlo o.k aj naďalej... 🙂
Ja som dnes behala po doktoroch lebo som bola s Nikolasom na kontrolu...chvalabohu už sme z toho vonku. 😀
MOje deti ešte len teraz išli spať. Manžel ide na nočnú a ja budem zase do jednej na internete. Tak sa niektorá prihláste, nech klábosíme naše mamičkovské debatky. O.K? 😉

adicka
10. nov 2007

Ahojte🙂))uz som tu davno nebola,uf ani nepamatam,pozeram,ze vas tu je viac ,co je super..Lucijaj,blahozelaaam k babatku,nech je zdravucke,aj ked blahozelam az teraz 😉

sara2
10. nov 2007

majina,dúfam,že to tak nebude.O psoriaze mi nič nespomínala.Ale videla som to u jednej kámošky a nevyzeralo to "pekne" ☹ .Sárka to až také nemá 😒 .
Zatiaľ nám to fakt pomáha ta mastička a olejček.A dala jej aj antihistamikový sirupček.Nejaký nový výrobok na trhu AERIUS.Po Fenistile,ktorý brala dlhšie bola trošku nervozna a nespala mi tak ako predtým.Máme isť na kontrolu o týždeň ,tak uvidíme.Dúfam že sa nám podarí aj dostať sa k moru v lete a to som počula,že by pomohlo najviac... 🙂 .
Prišli sme predchvíľou z prechádzky.Tulali sme sa celá rodinka mestom.Trošku sme vymrzli,ale malej sa to páčilo,hlavne koláčik v Daisy 🙂 .
Ozaj babenky počuli ste,že tu detsku zonu na Dubníku už zrušili?Tak pre deti v našom meste toho fakt veľa nieje.A hlavne teraz v zime ☹ .
Idem kupať malu a dufam,že skoro zaspí...Pretože Dagsty moja princezná preberá teraz asi štafetu po tvojej Rebeke.Snaží sa zaspať čo najneskôr ☹ .
Zatiaľ čaute.A peknú nedeľu.

dagsty
11. nov 2007

Joj, sara2 som sa nasmiala.... tak verím, že tie naše dievčatká odovzdajú štafetu niekomu celkom inému... 😉
Ako sa máte?
No ,,veru škoda, že nám detskú zónu zrušili.... Nikolasa som tam sem tam v lete dávala... ☹
Idem teraz s deťmi do Kasky na muzikál Tri prasiatka s Katkou Koščovou... Som zvedavá ako si vedie naša prvá superstar.
Uvidím ako si tiež povedie Rebeka.... 😉
Potom sa ozvem 🙂 🙂

sara2
11. nov 2007

Tak daj hneď vedieť Dagsty ako bolo.Ja som si tiež myslela ,že vezmeme Sárinku na nejaké bábkove divadielko.Ale myslime si,že je to ešte skoro.Neviem či by ju to bavilo sedieť bez pohybu na jednom mieste 🙂

anouchka
11. nov 2007

Ahojte.To vazne zrusili detsku zonu? Moj Ondrik miloval gulickovy bazen.ach jaj.Kam pojdeme v zlom pocasi?

dagsty
12. nov 2007

Ahojte dievčatá, no včera to predstavenie bolo super....
Rebeka a NIkolas sedeli jak muchy.... 😉
Bolo to super, super, super....po vystúpení sme to zaklincovali v pizzérii. Takže deti mali včera perfo deň. 🙂
Sara2, ja Rebeku beriem na také všelijaké vystúpenia, nech si zvyká...bola som s ňou na Shreka III. Tiež sedela bez pohybu, a to je Rebeka super šidlo. Ale myslím si , že pre naše malé detičky je oveľa lepšie takéto vystúpenia hrané ako kino... 😉

sara2
14. nov 2007

Halo,kde ste kto? 😲 .
Napiekla som vyborné kokosové pusinky.Rýchly,jednoduchy recept:2 bielka,150dkg praškového cukru,4 lyžice kokosu.Vyšľahať bielky,postupne pridávať praš.cukor a nakoniec zľahka kokos.Piecť pri 170 stupňoch takých 12 minut.Krátka príprava,rýchle pečenie.Tak len tak pre inšpiráciu 😝
Bola som dnes s malou v CVČ na vystupenie Podhradskej a Čanakyho.Super,super.Sárka si nádherne užila.Bola doslova jak utrhnutá z reťaze... 😀 .Urobili deťom úžasný program.
Ahojte

janeette
14. nov 2007

ahojte baby ako sa máte?

adicka
15. nov 2007

Ahoj Janeette,ako msa mate?Uz sme davno nepisali.Ako malinka???

sara2
19. nov 2007

Hallooo,čo sa stalo,kde ste kto? 😀 😀 😀

lenka78
autor
21. nov 2007

Ahojte babky,tak som tu,no dufam,ze vo stvrtok to dobre vypali a budeme mat valstny net doma.Je tu fakt prekrasne,sara2,je to tu fakt ako vo filmoch,no este krajsie,lebo je to realita.
Zacala som pracovat v KFC(pre neznalych je to ako McDonalld,no iba kurcata a pre deti nemame hracku,ale super zmrzlinu).Vcera som po 5 dnoch mala volno,dnes idem na nocnu o 17.00 do 22.00 aj upratat.Je to makacka,lebo nase logo znie,jedlo do 1 min. takze tam paradne lietam,lebo musim robit rychlo a este niekedy to hladam v pokladni a pozeram hore co vsetko to dane menu obsahuje.ufam,ze na drive pracovat nebudem.Na nocnej sa aj upratuje cela restika a to robim sama popri obsluhe,tak paradne lietam,no nestiham. 😀 😀 😀 S Lubkom sa smejeme,ze chodim na aerobik 😀 😀 😀 😀 😀
Christik to nedobre znasa,lebo je uplakany a prestal jest,tak snad ho to prejde,ze nema mamku ani vecer pri sebe.
Po Vianociach sa mi tiez nieco crta,tak asi v KFC ostanem iba na part time.
Ako ste na tom s darcekmi?Ja som vcera ukoncila nakupy,tak uz len dokupit vianocne ozdobky a som hotova.Som ja ale sikulka. 😀 Nasi pridu za nami na Vianoce na 2 tyzdne,tak si aspon uziju irske Vianoce.A aj my,som zvedava aky tu bude bordel,lebo na Hallowin sme mali obrovsky ohnostroj odrazajuci sa v mori,nadhera.
Skoda,ze zrusili detsku zonu,no na to,kolko im tam chodilo v lete deti a kolko tam museli vrazit sa im ani necudujem.A ani zeny nechodili velmi cvicit.Skoda,taky skvely napad sa neujal.Je jesne,ze Humenne este nie je naucene na take veci,este plne funguju stari rodicia a domasedenie. 😎
Tak sa drzte Humenne a mozte pridat viac receptov na Vase rodinne osvedcene kolaciky.Ja mam velmi rada cerealne susienky Mlynarove kolaciky,neskor pridam recept 😀 urcite ich upeciem na Vianoce.

adicka
21. nov 2007

Ahoj lenka.Jeeeeeeeeeeej ty si uz v Irsku?Je tam super,ze?Vidno,ze tu zaostavame🙂)))))Tak sa tam drzte,az tam dojdem,napisem.papa 😉

adicka
23. nov 2007

lenka,pozeram,ze poznas Majku.Niekedy som u nich pracovala 😉

janeette
27. nov 2007

konečne už máme net tak už možem zasa písať s Humenčankami.super už som tu dllllllho nepísala a tak len pozerám čo sa zmenilo.Lenka78 to je perfekt,že ste všetci v Irsku,určite aj romanticky je.

sara2
27. nov 2007

Ahoj Janeette.
Som rada že sa niekto ozval.Dagsty čo je s tebou? ☹

janeette
27. nov 2007

ahoj sara teba z videnia poznam....asi. nechodila si na sous?