Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
19. jan 2009

...tak si idem aj ja spraviť kávičku - ste ma navnadili....a potom šup sa do vysávania 😠 apropo, dajte nejakú stránku na detské hračky - chcem malej kúpiť na meniny vysávač....pozerala som akurát v dráčiku.... dííííík 😉

oriel
19. jan 2009

Ja som Lilke minuleho roku kupila vysavac vo vypredaji v Tescu / bol zlacneny z 999 na 400sk/ je super aj vydava normalne zvuky.... bavil ju tak maximalne 2 tyzdne a aj to som musela vysavat ja s klasickym a ona so svojim.... teraz s nim vysava uz len fakt raz za cas.... 🙂 🙂 🙂 Co porabate? Mne sa nechce pustit do robotkyy

oriel
19. jan 2009

Mirri a Lianka ako,je uz v skolke? Sari,vy ste na tom ako? Nastupi Sarinka vo februari?

tamarka_na
19. jan 2009

Ahojky 🙂
Sárkam prajeme všetko najlepšie k meninkám 😉 ...veľa zdravia,šťastia a splnených túžob 🙂

Predstavte si,Alex je zas chorý...hrozne soplí ☹ a to berie uz dva a pol týždňa lieky na imunitu a ATB do nosa ☹ Musím ešte zájsť do nemocnice pre výsledky tých výterov,ktoré mu brali,keď sme odchádzali,tak som zvedavá,či v tom je zas ten pneumokok 😠
Teraz spinká...dávam mu trikrát na deň 1/4 Dithiadenu,tak ho to dosť uspáva...

Ja som si práve zaliala kávu a varím...zajaca na smotane...som to ešte nikdy nevarila,ani nejedla,tak mi držte palce,aby to bolo jedlé 😀

mirrinka
19. jan 2009

nie,Lily je ešte doma,kým sa neprelieči 😖 akurát som dovysávala a nepočula som ani vysávač jak hučal (a to vám poviem,že hučí jak trektor) len : "kúpiš mi taký maličký vysávač?" tak čo už mám s ňou robiť.... 😀

mirrinka
19. jan 2009

tamarka,šak ty si skvelá kuchárka,určite to bude super obedík...mňam 😉 😀

oriel
19. jan 2009

Kde ste kto???? Tamarka,uz ste papali obedik? Vydaril sa? Alexovi zelam skore uzdravenie.... 🙂 🙂 🙂

emita
19. jan 2009

ja som tu a som hrooozne unavená 🙄 neviem sa po víkende rozbehnúť 🙄 boli sme u babky sa pohrať so Šimonkovým jedniným bratrančekom a pokochať sa na jeho najmladšej sesterničke 🙂 a teraz by som sa mala učiť 🙄 ale najradšej by som sa pridala k Šimonkovi (spinká)

tamarka tak nech vám to rýchlo prejde nech ste konečne fit...

danona
19. jan 2009

Ahojte, prepacte, troska vam sem vbehnem...
Internetova kamaratka z cr ma poprosila najst kamaratku..to som teeda napisala 😀 no ide o toto:

Hledám kamarádku...
Jmenuje se Andrea, za svob. Henkeová z Humenného,v r.,1990 se vdala za Mira Molčáka z Košic. Před lety jsem na ni ztratila kontakt.

Ak niekto vie nejaky kontakt, popr. pozna tuto kocku, prosim, napiste mi do ip!!! dakujem

bobooo
19. jan 2009

ahojte prajem všetko naj meninovým oslávencom..... 😀

cez víkend som bola v He u svokrovcov ale žiaden oddych...malého tak preháňa...dačo strašné dúfam že sú to konečne zúbky no zatiaľ ešte žiaden na obzore, ale taký je nervózny to ešte nebolo také niečo...ufff....malá to prežila raz dva ani som nevedela pomaly kedy...no a malému sa to ťahá... 😝 pravda že dievky sú šikovnejšie...hi hi hi

sara2
19. jan 2009

Ahojte.
Oriel,chystám sa dať ju od februára.Uvidíme ako to pôjde.Chodí dosť detičiek?Nie su choré?

Tamarka ,to mi je ľúto.Bola si pre tie výtery?Si mala vziať malého.Macková je dobrá dr.,tak snáď by ti povedala,že čo s tým.
Ja tiež len trpnem aby Sárke zas voľačo nevyskočilo.
Idem ju uložiť.Teraz sa hraje s tatíkom,došiel z práce.Musí sa sňou hrať s Barbienami 😀 .Kupila som jej na meninky knižku o Včeličke Terke.Tak ideme čítať.

ahojte a dobrú noc.

Mirri,aby som nezabudla.Piekla som dnes ten koláčik pudingový s lístkovým cetom.Aj som ochutnala,je superový,a raz dva prichystaný a urobený.Takéto recepty mám rada. 😎

mirrinka
19. jan 2009

ahojte 😉
sari,to som rada,že chutil.... 😉
danona - ja asi nepomôžem,nepoznám ☹

inna7
20. jan 2009

Ahojte, tak ďakujem za priania.. 🙂 🙂 🙂

Včerajší deň mi dal riadne zabrať....ale oslava dopadla ok... 🙂 malá podostávala krásne vecičky, ktoré urobili radosť hlavne mamke 😀 .. a tiež nádherné adidas čižmičky od krstnej...len dúfam, že jej budú na rok dobré...

no s diétou asi tak skoro nezačnem...to sa nedá teraz v januári...samé oslavy...cez víkend k sestre do Ke...dalej netere obidve oslavujú...o týžden krsniatko dva ročky...kámoška 30tku...šak jak mám potom schudúť...to mám kukať na tie dobrotky 😲 😀 😀

no Lukáškovi sa nič nezlepšuje....neviem či dnes nepojdeme k lekárke...len čo s malou...idem zháňať (au-pairky) 😀

oriel
20. jan 2009

ahojky.... ten kolacik uz vyskusam aj ja.... Sari,vcera ich bolo v skolke 10... nechala som drahusi fotak,aby ich pofotila.... /dam do albumu/ 🙂 🙂 🙂Zatial vuzeraju vsetky deticky zdravucke..... Inna,aj mne spravia darceky pre Lilku vzdy ohromnu radost,hlavne ked dostane peknucke oblecenie... 🙂 🙂 🙂

oriel
20. jan 2009

Inna,asi fakt s lukaskom radsej chod k doktorke,aby nebolo nedajboze horsie... 😉

oriel
20. jan 2009

Vzdy ked som tu ja,tak tu nikto nieje.... 🙂 🙂 🙂 Dnes sa chystam do mesta....

inna7
20. jan 2009

Oriel ja som tu....volala som zasa lekarke..tak mam dalej pokračovať v tej liečbe 7dni...a ešte aj mastiť s mastičkou...tak dufam že sa mu to zlepši...

ja hľadam nejaký pekný darček pre krsniatko..bude mať 2r...som rozmyšlala že ten detsky stan jej kupim...u nás má ten stan obrovský úspech...deti sa v ňom strašne radi hrajú..a to skoro každé ktoré príde...

oriel
20. jan 2009

inna,aj u nas ma ten stan uspech... len som ho teraz na trocha zlozila.... no ked ho opat postavim,bude mat este vacsi... 🙂 🙂 🙂

sara2
20. jan 2009

Ahojte.
Inna,aj u nás mal stan úspech.Teraz som ho posunul kámoške.Má ročné dievčatko.Aj svojím krsniatkam som ho kúpila.Sárka sa v ňom hrala.A keď prišla k nám návšteva,tak s ňou museli sedieť v stane 😀

Oriel,a čo sa deje v škôlke,že si nechala foťák...či len tak?
Ja asi zájdem do škôlky dnes.Sárka sa pýta na deti.Ale sa obávam,že keď ju dám-bude zas cirskus.Lebo už teraz sa ma pýta a uisťuje sa ,že či s ňou budem tam zostávať...
Ja varím hrstkovú polievku s malými kapustičkami a párkom.Od včera mám rizoto s kuracím mäskom a tofu syrom.To len tak,ak by ste nevedeli čo variť.

A kde si ostatné?

oriel
20. jan 2009

Nie Sari,nic sa nedeje,len som chcela aby mala par fotiek zo skolky,lebo vcera som uz posielala vyvolat cez int. 🙂 🙂 🙂 takze len tak.... Sari,mozno budes prekvapena,tak ako aj ja.... tiez som cakala,ze to bude hrozne ked Lilka nebola dva mesiace v skolke.... a chvalabohu uplny opak.... este nikdy predtym sa do skolky tak netesila,ako teraz... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len klopkam....

sara2
20. jan 2009

to dúfam Oriel.

Dováram polievku a obliekame sa.Za deťmi 😀

tamarka_na
20. jan 2009

Ahojte kočky 😉

Bobooo,mňa dnes preháňa a ani mi zúbky nejdú 😀 ☹ ☹ ale je mi na nič,až mi je Tobiaska ľúto...viem ho pochopiť... 😒 Ten zajac bol suprový,už večer ho nebolo...

Večer sa mi zdalo,že Alexovi je už lepšie,ale už mu to aj steká a občas aj zakašle.Pre tie výsledky idem až dnes okolo obeda a uvidím do zajtra,keď sa mu to nezlepší,tak pôjdeme k lekárke a asi pre ďalšie ATB ☹ Ja neviem,on odmala vždy keď sa zasoplil,tak sa s tými hlienami začal vždy dusiť tak,že sme museli skončiť na liekoch.Nellka niekedy soplí aj týždeň,ale nekašle a často ani nepotrebuje lieky,prejde jej to samo...Pri ňom sa mi to ešte nestalo.Môže to byť tým pneumokokom?Ktovie odkedy ho už má... ☹

Inak,včera som volala našej doktorke ohľadom malého a povedala,že tie lieky na imunitu by ho mali podržať aj bez ATB,ale sa mi to nejak nezdá... 😖

sara2
20. jan 2009

Tamarka,aj mne to isté povedala naša dr.Sárka berie Isoprinosine a Singulair.Na imunitu.A tiež mi vravela,že by ju nemala chytiť žiadna viroza ani infekt.A že vlastne ak aj hej,tak ATB nebudú potrebné.U mojej Sárki je to tiež tak,že keď ma hlieny,málokedy jej to prejde bez problémov.Hneď stekaju na priedušky,kašeľ...a ďalej to poznáš.Akurát ja keď vidím,že začína veľa kýchať,viem,že na druhý deň je chorá.A tak okamžite nasadzujem Sinupret alebo Nasivin sirup Sinus a inhalujeme fyziologický roztok.A niekedy to zaberie ale inokedy sa môžem postaviť aj na hlavu a nič---a sa to spustí.
Tak daj vedieť aké su výsledky.Ja si myslím,že asi jeho telíčko bojuje s tým pneumokokom ☹

tamarka_na
20. jan 2009

Sara,pred chvíľou som došla z nemocnice...Tie výtery,ktoré Alexovi robili posledný deň-keď sme odchádzali boli sterilné...žiadny pneumokok ani nič iné...veľmi som sa potešila...len tie soplíky mi robia starosti...možno je to len viróza a že to prejde...dúfam... 🙂

tamarka_na
20. jan 2009

...počkám ešte do zajtra,ak sa to zhorší ihneď s ním pôjdem k lekárke...

oriel
20. jan 2009

tamarka,tak aspon dobre ze vysledky su o.k.... 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari,boli ste v skolke? Ako Sarka,tesila sa detickam....?

oriel
20. jan 2009

Je tu niekto?

inna7
20. jan 2009

Ahoj Oriel...ako..bola si v meste? my sme boli u našich...a zajtra už konečne fičím ku kožnej...som jej dnes volala tak by ma mala uprednosniť...tak snáď tam nestrávim dopoludnie.. 😖
moja malá sa už v chodanke dostane snád všade...vkuse otvára Lukášove šuflíky a samoška že sútam samé drobné veci...neporiadok..musím ich vypratať... 😠 ale najzlatšie je ked ju ráno vložim do chodanky a idem do kuchyne pripraviť ranajky,kavu a tak...a ona sa vyberie za mnou a sleduje čo robím... 🙂

tamarka...Alexkovi skoré uzdravenie.. 🙂 🙂 🙂 aj moja malá ma hrozný priebeh aj tej obyčajnej nádchy...vyše mesiaca to trvá pokial sa dostane zo soplíkov...

inna7
20. jan 2009

tak už aj Sarka tu infekciu chytila...asi zavolám do škôlky a podakujem sa 😠 😠 😠

oriel
20. jan 2009

joj,inna,tak to mi je fakt luto,Sarinka je este malicka.... 🙂 No,to s tym choditkom je zlate... ja mam na choditko tiez pekne spomienky s Lilkou... nam velmi pomohlo... v tom obdobi som mala absolutny pokoj... rada tam bola....