Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
6. feb 2009

Dobré ránko,tak ja som myslela,že tu budem posledná a som druhá 😀
Emi,kde si?Mirri,ako ti je ,už lepšie.
Hej Oriel,a robilo jej náramnú radosť pozovať pri fotení takej špinavej ☹ Akurát som dala prať,tak som zvedavá...
Oriel,máš IP

emita
6. feb 2009

ja som tiež tu. ja som tu aj včera celý deň bola 🙂 som vám asi ešte nepísala že som zase strihala Šimonka tentokrát všetko a poriadne nakrátko 🙂 mám z toho veľkú radosť lebo konečne nevyzerá ako večne strapatý a netreba ho ani česať. ale som si zabudla nechať kučierku ☹
No, sari, ak to zvládne tak daj vedieť, kúpime 😀

oriel
6. feb 2009

Emi,po kom je Simonko taky vlasaty? Juj,Lilka mala na rok par biednych vlaskov... a ja som sa ich nie a nie dockat.... doteraz nebola strihana a nema ich vobec dlhe.... ma kucerave,no niejako pomaly jej rastu... 🙂 🙂 🙂

sara2
6. feb 2009

Moja Sárka sa narodila riadna vlasaňa.Mala pol ročka a robili sme copíky.Rýchlo jej rastu vlásky.Ale vzadu má husté kučeravé,ale hore a na čielku su redšie.
Inna,ako si dopadla u tej lekárky?
No,ja sa lučím...idem variť.Tamarka varím to čo ty.Dala si mi typ.Tie zemiaky.Len nemám smotanu,tak ich urobím s mliekom...
pekný deň dievčatá 🙂

emita
6. feb 2009

no jemu rastú hrozne rýchlo, počítam že tak za 2 mesiace budem musieť zase strihať. vlásky bude mať kvalitné-po ockovi (našťastie 🙂 )

mirrinka
6. feb 2009

ahojte.....ďakujem za opýtanie,cítim sa už lepšie...dokonca super,som si dávala do nosa neviem jak sa to volá,ja to volám hapčí - to mám od tamarky a pomohlo mi to a brala som vitamín C +zinok..... 😉

moja Lianka nemala žiadne vlasy ked sa narodila,aj teraz ma len také pierka,ale kučeravé na spodku,tak ani nevidno či rastú alebo nie 😀 strihám jej len ofinku 🙂

oriel
6. feb 2009

mirri,tak super,ze uz si o.k 🙂 🙂 🙂 takze uz mozes pisat 🙂 🙂 🙂 sari,asi aj ja idem varit to co Tamarka... ja davam aj sladku, aj kyslu smotanu 🙂 🙂 🙂 Neviem,tak mi to niejako pasuje,aj chuti..... 🙂 🙂 🙂

oriel
6. feb 2009

Inna,kde siiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2
6. feb 2009

Kočky,pribehla som len na chvíľku...ale ten prášok to fakt vypral 😀 😀 😀 .Ale ešte večer som to ručne preprala v obyčajnom mydle a do prania teraz ráno som pridala Vanisch.
Oriel,aj ja by som dala smotanu,ale nemám a nechcem Sárku ťahať do obchodu...
no utekám upratovať 😉

mirrinka
6. feb 2009

Vanisch - škvrn a špiny sa zbavíš 😀 😀 😀 oriel,nevieš prečo mi nechce otvoriť tú stránku čo si sem včera písala? ☹

oriel
6. feb 2009

joj mirri,si zlata,skus este raz.. /citrus.stock.cz/soutez/prehled-soutezicich.html strana 50,aalias..... bod 5.............. dakujeeeeeeeeem

oriel
6. feb 2009

vazne to nejde nacitat.... ked budes mat cas,daj do vyhladavaca ,,fernet stock citrus,,... a tam je sutaz..... dakujem

mirrinka
6. feb 2009

vždy ked kliknem na súťaž tak mi napiše - nastala chyba,stranka nenalezena ☹

oriel
6. feb 2009

tak ja sa az teraz idem pustit do varenia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2
6. feb 2009

My už sme aj najedené.Podarilo sa to.Sárka mi pri varení pomáhala,tak si viete predstaviť ako to v tej kuchyni vyzeralo 😠

oriel
6. feb 2009

tak to si viem zivo predstavit 🙂 🙂 🙂 🙂 Sari a Sarinka doma vobec nespinka cez den? 🙂 🙂 🙂

tamarka_na
6. feb 2009

Ahojte...Oriel,pridala som svoj hlas.Keď pôjdete na tú stranku,pýtajú sa vás na plnoletosť,treba zadať áno a malo by to ísť.Inak mi to tiež nešlo... 😨

Tak to som rada,ze som dala dobrý tip na obed 🙂 a že aj to hapčí pomohlo 😉

Ja som dnes varila brokolicovú krémovú polievku a rizoto.Robila som ho len nedávno,ale pre veľký úspech ho dnes máme zas 😀 😀

sara2
6. feb 2009

Dávam ju spať,keď vstane o šiestej-pol siedmej.Ale ona spí od pol deviatej niekedy aj od ôsmej večer do pol ôsmej -ôsmej do rána.Tak to už nepotrebuje potom spať.A keby som ju dala,tak mi večer zaľahne tak o pol jedenástej 😠 .
Kočky volala som svojej detskej dr.V Humennom je rozšírená žltačka typu A.Hlavne u detí a v škôlke.Tak mi vravela dať sa zaočkovať.Poisťovne nepreplácajú vakcínu.Iba vraj Union áno.Ja na buduci týždeň ju idem dať zaočkovať.A treba dbať na hygienu ruk,bacha dávať na kľúčky,prenáša sa to stolicou,dotykom na spomínané kľúčky,na spoločných wc...

oriel
6. feb 2009

Tamarka,dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 sari,o tej zltacke som pocula.... neviem,ja ju nedavam zaockovat ☹ ☹ ☹ Ked ja tie ockovania tak neznasam 😠 😠 😠 😠 Ani proti chripke ani kiahnam som nedavala.....

tamarka_na
6. feb 2009

Ani ja som nedavala...tiez som pocula,ze je rozsirena...ja sa tych ockovani bojim...dokonca aj tych povinnych...tych neziaducich ucinkov 😖

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
6. feb 2009

Mám podobný názor ako ty Andrii.
Ale chcela by som vedieť aké názory máte na "nepovinné" očkovania.Ako kliešťova encefalitída,spomínaná žltačka,pneumokoky ...kiahne...a pod.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
6. feb 2009

sara pneumokok je už povinný-aspoň mne povedala doktorka. kiahne, chrípka a pod. neuznávam. na tú žltačku by som sa dala nahovoriť. ale tak radšej mu budem častejšie umývať rúčky-zatiaľ. koľko stojí vakcína?

sara2
6. feb 2009

Emi,nemám presné informácie ale asi jedna dávka okolo tisicky.
Nevedela som,že pnemokok je povinný...mne kamoška povedala,že povinný nieje,ale že sa môže pichať súčasne s povinným očkovaním do roka.
Pokiaľ nieje dieťa v kolektíve iných detičiek tak stačí ako hovoríš-zvýšená hygiena.Ale učiteľky,tým nechcem na nich hovoriť zle...nemajú prehľad o tom či dieťa ktoré je na zachodíku si umylo rúčky.

oriel
6. feb 2009

ahojky... dnes bolo vonku poobede pekne... v meste kopec kocikov,ako v jari... 🙂 🙂 🙂 Sari,karneval v skolke bude 18.2... ked som to dobre ovsem pocula... mne to vravela len Sofiina babka,lebo sme isli spolu do mesta... 🙂 🙂 Ony nas cakali von,tak Lilka sa uz ponahlala,tak som ani nemala casu rozpravat s ucitelkou... Len co mi vravela,ze bude len v triede... neviem,ci spolocny alebo kazda trieda osobitne.... 🙂 🙂 🙂 v pondelok zistim a dam info 🙂 🙂 🙂 🙂 Este sa ozvem Dagsty,myslim ze pisala,ze Rebeka ma 12.2 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Co robkate? My ficime na Rexoviiiii

dicinka1
6. feb 2009

ajojte humencanky....aj ja som z HE..ale ja s manzelom byvame v snine 😀

dicinka1
6. feb 2009

sara2..aJ moja dcera ak ju budem mat sa bude volat SARA....ako ju inac volate?SARA,SARINKA..

sara2
6. feb 2009

ahoj dicinka 🙂 -bola si mi nejaká povedomá.Písala si mi pred časom IP-pamätáš?

Jááj,to keby som ti menovala ako jú voláme,tak sa urehotáš. Doktorka naša detská ju volá Sára-a ten dĺžeň na "á" vždy tak podotkne-znie to super.My ju voláme:Sárka,Sárika,Saruľa,Sárinka,Sarda a keď ma nazlostí tak Sardela 😀

dicinka1
6. feb 2009

SARA2 SUPER...je to naozaj krasne meno..manzel chcel dat LEU..ale ta sa neda nejako pekne zdrobnit...

niekto vravi ..."joj,SARA jak na sučku"
ale mna to neodradi..proste je to krasne meno...a to aj dam... 😉

pamatam ,pisala som ti hej..ale keby si nepripomenula,tak aj zabudnem...
je mi smutna za Humennym...je to pekne mesto..tu sa ako doma necitim...ale ked vidim,kolko tam stoja byty tak mam dost..nasi byvaju na Osloboditelov... 😉 pri Plzenke 😀