Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
10. feb 2009

Mirri,stále na vás myslím.
Tak aká bola noc.Dúfam,že sa to zlepšilo.Len nech veľa pije vodičky,čajík...držte sa.

oriel
10. feb 2009

Mirri,aj ja na vas myslim 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Daj vediet,ako jej je... 🙂 🙂 🙂
Inna, maleho batmana som sa az zlakla 😀 😀 😀 😀 😀

sara2
10. feb 2009

Inna,skús Lukinovi podávať dietnejšiu stravu a čierne uhlie alebo nospu.Radšej medzi choré deti nechoď.Vraj je na poliklinike chrípka,ale tú vlastne chytíš kde koľvek.Fakt nech už je leto a koniec virozam a chrípkam.
Oriel čau ako sa máte?A Lili?

oriel
10. feb 2009

sari,zatial klopem 🙂 🙂 🙂 🙂 boze,ona je uplne nadsena zo skolky.... v noci isla curkat,a zacala plakat,ze chce rano,ze chce ist do skolky 🙂 🙂 🙂 🙂

sara2
10. feb 2009

super 😀 Aj Sárka sa už pýta do škôlky-len neviem či to nieje kamufláž... 😀

Chúďa Vierka,je mi jej trošku ľúto.Zvykať si na nový kolektív,učiteľky.Ale asi na druhej strane dobré,ona bola fakt často chorá nie? O karnevale nič nehovoria? Sárka včera večer videla,že sa tam ešte svieti tak chcela sa isť opýtať,že kedy bude karneval 🙂

bobooo
10. feb 2009

ahojte baby..asi máte pravdu s tým mliečkom...možno ho nechcú preto, lebo si vyžadujú aj inú stravu preto že ich dokrmujem. a mliečko už len tak troška na zapitie majú...
a minule som skúšala prevarené mliečko a do neho rožtek namočený...obidvaja to spapali a nič im nebolo ani ich len neprehnalo tak neviem či im to dávať aj naďalej 😒 čo myslíte? alebo poradíte? 😢 inak Sofii vyšli v priebehu 4dní 4zúbky hore...ani by som o tom nevedela keby som si nevšimla...chvala bohu ani neplakala ani nervozna a zlá nebola...zato Tobias ešte nemá ani jeden... 😀

mirrinka
10. feb 2009

ahojte...tak akurát sme sa vrátili od našho detského dr....noc bola v celku v pohode,ešte o desiatej trochu vrackala,lebo vypila čajík...ale po troške som jej dávala ten biopron a ten jej asi naozaj pomohol,lebo potom už chcela aj vodu aj čaj a našťastie to v sebe udržala....v noci mala teplotu,ale dala som jej čípok a potom už do rána v pohode spala...teraz je na tom pomerne dobre,už spapala aj trochu rožka a piškóty,tak som rada...

ked som ukázala nášmu dr., že čo nám Grecova dala nakúpiť,tak sa až zhrozil,cocculine a kulíšek hned zamietol...a to že mi ju kázal vykúpiť,to normálne nechápal,ale teraz už aj ja viem,že som to nemala robiť,lebo hned potom dostala teplotu - predtým neteplotovala ☹ 😖

sara2
10. feb 2009

Tak Mirri,som rada,že je to lepšie.Len tak ďalej a nech sa to už nezhorší...daj Lianke pusinku a pozdravuj ju od nás. 🙂
A trošku nechápem postoj toho dr Mirri,lebo ten Kulišek nieje nič hrozné.Je to rehydratačný roztok,práve pri teplote a pri vrackaní nahradzuje v organizme to ,čo z neho odchádza.Dávaju to aj v nemocke pri vrackaní.Ale kupeľ v tejplej vode je fakt mám pocit blbosť.Ale držíme palce nech je lepšie. 😉

mirrinka
10. feb 2009

diky sari,čo doktor to iný názor mám taký pocit....ale to je jedno,len nech pomôže či už to,alebo to...

emita
10. feb 2009

no, mirri dobre že tak, dúfam že to už máte za sebou...

boboo tak blahoželáme k zúbkom 😉 ja by som s mliečkom ešte počkala do roka... kamarátkina malá tiež začala odmietať HA mlieko (Nutrilon) keď začala byť prikrmovaná a skúšali nejaké iné mlieka: skončili pri Hami hajaja-to jej zachutilo a pije doteraz. Pokiaľ vás finančná situácia netlačí ja by som tiež skúsila nejaké iné UM. Napr. to Hami je aj cenovo fajn alebo Sunar-Tamarka písala že je chutný... Sunar je tiež jeden lacnejší a potom drahší premium.

inna7
10. feb 2009

bobooo....v prvom rade sa porad so svojou detskou lekárkou...ak sú detičky alergické, tak by som v žiadnom prípade nedávala kravské mliečko...aj dlhšie ..nielen do roka...a umelé jedine hypoalergénne...aj ked je horkasté..moja malá ho už pije v pohode...zo začiatku ho skús prisladiť glukopurom.... 🙂

Oriel...to je ZORO 😀 😀 😵 vyzerá v tom kostýme super... 🙂
Sara...áno dávala som mu nospu, pretože mal doslova krče v brušku...tak odvčera nič..tak hádam mu to prešlo...

Miri...Grecová je dobrá lekárka..ja som s ňou spokojná..hlúposť by ti určite nepovedala... 😉
hlavne že je malej lepšie... 🙂

bobooo
10. feb 2009

tak o.k. skúsim to prehodnotiť s lekárkou.
no finančná situácia neviem aká bude teraz od februára pretože prechádzam na rodičák a do teraz som brala materskú tak to bolo super...ale určite kvôli finančným problémom by som neprechádzala na niečo lacnejšie--veď keď to bude potrebovať tak je na prvom mieste malá a nie financie..tie boli sú aj budú....dúfam 😀

emita
10. feb 2009

inna ale zase deti mlieko potrebujú a keď niektoré HA odmietajú tak je myslím lepšie aby pili aspoň obyčajné UM

bobooo
10. feb 2009

emita vieš ja som toho názoru že každé dieťa je iné.,.,..ja som alergička a mama vraví že iné ako domáce kravské prevarené mi nedávala a som tu...no tak myslím že treba vyskúšať a tak asi budem vedieť či to bude o.k. alebo nie...radšej by som dávala obyčajné...a asi to skúsim no počkám tak do 10 -12mesiacov a potom skúsim....
už som spomínala že prevarené mliečko už mali a namočila som doňho rohlíček a nič im nebolo ani ich neprehnalo ani bruško nebolelo...
😀

sara2
10. feb 2009

bobooo,ale keď namočíš do trošky mliečka rohlík,tak to je asi málo nato,aby sa ti nejaký problém prejavil.To skôr,keď vypijú jednu alebo viac dávok.
Máš pravdu,že my sme vyrástli na kravskom mlieku.Ale si zober,že vtedy bol jeden druh mlieka-teda myslím jeden výrobca.Produkcia a aj výroba bola čisto slovenská záležitosť.Dnes keď si prečítaš na tých mliekach čo všetko obsahujú a hlavne tie odtučnené,tak máš pocit,že je to voda 😒 .
Každopádne mi ti môžeme povedať svoj názor,ale musíš sa rozhodnúť sama.Určite by som nedávala dieťaťu do roka kravské mlieko,keďže je jasné,že mama je alergik.

inna7
10. feb 2009

emi...veď jasné že potrebujú mlieko...musí skúšať sama...najprv by som ale skúsila to HA-čko zmiešať s glukopurom,alebo obyčajným nutrilonom sladkym...

mám podobný názor ako Sara...neda sa to porovnavať..čo bolo kedysi dobré a zdravé je dnes veľkým alergénom...
čiže tie priznaky môžu prísť neskôr..

bobooo
10. feb 2009

sara jasné že si chcem vypočuť názor viacerých - inak by som sa nepýtala.... 😔 a to že by som to chcela skúsiť je len v štádiu rozmýšľania a uvažovania , môže sa ešte stať, že to vôbec neurobím...
určite by som nedávala trvanlivé a už vôbec odtučnené mlieko..skôr som rozmýšľala nad klasickým v sáčku takým 3dňovým a to prevariť...ale naozaj neviem...

mirrinka
10. feb 2009

baby,pridala som fotky ako mi pred chvíľou zaspala moja Lianka - toto sa stáva len vtedy,ked je chorá ☹

oriel
10. feb 2009

juj,Mirri,aka je zlatucka... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirrinka
10. feb 2009

dneska mám doma dvoch "maródov" - malá spí v kresle a tatino na gauči..... ☹ tiež na nho niečo naliezlo...takže o "zábavu" mám postarané 😒 ☹ 😢

sara2
10. feb 2009

Mirri,veľa sily v opatere.Jaká je zlatá bambuľa jedna.Hlavná vec,že už sa cíti lepšie 🙂

mirrinka
10. feb 2009

no,dnes sa už aj poriadne navystrájala 😀 dúfam,že aj v noci bude dobre spať...manžel mal dnes ísť na nočnú,ale ostáva doma,lebo nevládze ani dýchať----- u nás je to vždy tak,že ja som chorá ako prvá a potom oni dvaja naraz ☹

sara2
10. feb 2009

epidemia s názvom "hurikán MIrri" 😝

inna7
11. feb 2009

čaute všetky...no kde ste..!!? 🙂

Mirri...ako sa má malá?

sara2
11. feb 2009

Ahojte,kde ste? ☹
Zaliala som si kávu,že s vami pokecám a vás tu niet ☹
My sme prišli od dr.Sárku sme dali očkovať na tú hepatitídu A.

A rozprávala som sa s dr.čo sa týka mlieka.Takže máme poslednych 5 baleni Nutrilonu Pro Alergy.Tak to má dopiť a postupne máme skusiť znova normálne mlieko.A už teraz môžme začať s kyslomliečnými výrobkami.Tomu sa teším lebo Sárka rada papala jogurtiky a teraz som jej ich rok nemohla dávať.Som sa musela pred ňou skrývať keď som jedla jogurt 😒 .Tak len dufam,že jej telíčko už zvládne mlieko obyčajné a nebude ju znova zahlieňovať.
Počasíčko znova na infakrt.
Čo dnes varíte,Inna prihoď nejaký nápad 😀

emita
11. feb 2009

my dnes granadír, zajtra gyros. idem dnes na gyndu lebo som včera slabučko špinila tak na mňa myslite, nech to nič nieje a nech nemusím ležať lebo sa zbláznim ☹ v piatok mi začína škola...

sara2
11. feb 2009

Emi,práve som sa ťa chcela opýtať ako sa cítiš...
Potrebovala by si určite pauzičku-vyložiť nohy,poležať.Ale pri Šimonkovi sa to určite nedá.Neboj sa,zažeň preč škaredé myšlienky budeme na teba myslieť.Sv.Gerard ťa ochráni,neboj sa 🙂

sara2
11. feb 2009

Ešte som sa chcela opýtať ako vnímate sviatok Valentín?
Včera kňaz v kostole deťom objasňoval kto bol Sv.Valentín.Bol to biskup,ktorý tajne sobášil zaľúbených v čase,keď to bolo zakázané.Ja práve premýšľam ako prekvapíme našho tatíka so Sárkou,ale asi len niečo vytvoríme z papiera...no,kde ste,aj kávu som vypila a vás niet ☹ ☹ ☹

emita
11. feb 2009

ja niesom nejak Valentínovsky naladená... neviem tomu prísť na chuť-je to hrozne prekomercionalizované (dobre som to napísala? 😀 )
joj sari, včera som ležala skoro celé popoludnie až mi z toho zle bolo 😝 ja som si Šimonka odležala tak mám toho dosť... som sa tešila že je všetko o.k. šak už som v 2.trimestri. no uvidím čo povie doktorka 😒
a ty čo varíš?

inna7
11. feb 2009

no prave som napisala taky dlhy prispevok, a nezobralo mi ho 😠 neznašam to...času malo..hmm

Emi...držim ti prsty, aby to nebolo nič važne... 🙂 k sv.Gerardovi som sa modlila aj ja... 😉
Sara...ohľadne varenia ti neporadím...dnes mám polievku od nedele 😀 varila som iba maličkej... 😉
celý čas hľadám na nete nejakú kvalitnú domácu pekárničku...keďže si ju musím zadovážiť...tak chcem nejakú dobrú...

ja teraz ani nevnímam ten sviatok..sv.Valentína....momentálne vyzerám ako muchotrávka... 😝 ...ale hádam nejakú dobrú večeru navarím... 🙂