Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
5. apr 2009

ahojte....už ste vonku? my sa o chvíľu chystáme tiež 😎 včera malá celý deň presedela na hojdačke 😀

inna7
5. apr 2009

Mirka, nemáš dnes náhodou meninky??? tak všetko všetucičko najsamlepšie ti prajem....hlavne veľa zdravíčka...!!! 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
5. apr 2009

dakujem dievčatá 🙂 🙂 🙂

oriel
5. apr 2009

MIRRI,KRASNE MENINKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobru nocku

emita
6. apr 2009

aj my blahoželáme k meninkám (trochu neskoro 😝 ) aby sa ti všetky sny splnili a aby boli tvoje dni iba šťastné 😉

ja už sa taaak teším na Veľkú noc 🙂 ešte 3 dni 😝

inna7
6. apr 2009

ahojte prajem pekné ráno.... 😵 Mirri čo pekného si dostala?? 😉

ako dobre že dnes nemusím variť.... 😝 v noci sme zase nespinkali, tak sa mi nič nexce.. 🙄

emita
6. apr 2009

inna to pre kašeľ? ☹

už viem čo budem piecť 🙂 http://www.casopisbajecnazena.sk/bajecna-zena/o... mňam sa teším 🙂

emita
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

sara2
6. apr 2009

ahojte 😉
Nestíham nič.Trávime celé tie dni vonku.Je nádherne.A včera mi Sárka mala zvýšené teplotky.Tak neviem či z toho slniečka bola prehriata.Ale nakoniec som zistila,že digitálny teplomer mi ukazoval viac ako keď som použila obyčajný ortuťovy tak mi ukázalo úplne inak....
Emi,idem sa najesť a čítať 🙂
krásny deň 😎

Inna,Sárku stále trápi ten kašeľ?

mirrinka
6. apr 2009

dakujem kočky za blahoželania,my sme dnes boli v Poľsku,tak som tu až teraz 😉

emita
6. apr 2009

a čo pekné ste nakúpili?

oriel
7. apr 2009

Dobre ranko....... 😀 😀 😀 Vcera sme prisli domov okolo 20.00... Lilka chce byt vkuse von.... Vcera sme boli v palacinkarni a dnes tam zavitame asi opat..... 😀 😀 😀 😀 Idem este dopit kavicku a zobudit Lilku..... 😀 😀 😀 😀 holky,nevideli ste niekde velke pieskovisko s krytom? hm 😀 😀 😀 Mirri,fakt,co ste nakupili?

inna7
7. apr 2009

Dobre ranko babky.... 🙂 🙂 😎

áno, to sme nemohli spinkať kvôli chorobe...soplíky, kašeľ a tak...ale táto noc už bola lepšia... 😵

Mirri aj ja som zvedavá.....čo pekného tam majúúú?
Sari malej je ako? my trošku lepšie....no uvidíme ako dnes...ideme zasa do toho svidníka, tak dúfam, že to malá vydrží... 😖 🙂

Oriel serusky....aj ja dopíjam kafčo....ináč tie pieskoviská ešte len prídu...min.roku ich mali kopec aj v tescu aj v hypke...vonku v tých stanoch, kde boli aj záhradkárske veci....aj ja som chcela pre malého, ale nejak z toho zišlo.. práve som mu zaplatila prilbičku....tú starú som už predala cez mmb... 🙂

tak sa majte a držte prstiky...papa

inna7
7. apr 2009

Emi ináč ten koláčik vyzerá super, uložila som si ho...vyskúšame...taký podobný som už piekla a bol supiš....

aj ten článok je pekný... 🙂

oriel
7. apr 2009

aha,tak preto... pretoze viem,ze minuleho roku v Tescu mali a teraz,ked som bola,tak tam boli len dve take malicke... 😀 😀 Inna,aj teba uz chytil MMB,vsak? 😀 😀 😀 😀 Aj ja sa tesim,ze som uz kopec veci nielen kupila ale aj popredala... 😀 😀 😢 Cmuk Sarinke,nec he zdravucka.... 😀 😀 😀

inna7
7. apr 2009

ďakujem oriel... 🙂 no chytil ma...áno...ma teší že aspoň nejaké korunky popri materskej sa dajú získať navyše.... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
7. apr 2009

ahojte....my sa od rána,od pol ôsmej kolobežkujeme na novej kolobežeke (kúpili sme v PL za 14 Eur 😅 )...ináč sme nič také nekúpili,lebo sme tam šli čisto len kvôli gaučovke - mama,chcela novú do obývačky....cena je super,35O E za rohovú sedačku,2 kreslá a 2 taburetky...takže sa tam naozaj oplatí ísť 😉

teraz si maľujeme,ale ochvíľu sme zase na kolobežke 😀

oriel
7. apr 2009

mirri,takze kolobezka zvitazila nad skolkou???? 😀 😀 super 😀 😀 😀

mirrinka
7. apr 2009

my sme teraz u našich,lebo včera sme boli v tom PL a malá bola tu so sestrou a večer ešte prišiel dedo z francúzska,tak sme už ostali,a už ju nedám do škôlky asi ani zajtra,lebo potom sú už "prázdniny" 😀 😀 😀

oriel
7. apr 2009

kedy su prazdniny? boze,ja kde zijem? Ja by som sa s malou natrepala rano do skolky...... 😀

mirrinka
7. apr 2009

no štvrtok,piatok sa už asi nejde 😉

bubba
7. apr 2009

mirri ty normalne ze zanedbavas julovky si uz horsia ako ja..ja sa idem aspon prihlasit 😀 😀 😀

sup ho prec co tu robis bubba v humennom 😀

momoyka
7. apr 2009

ahojte, mozem sa ku vam pridat? nemame sa s kym kocikovat...teda uz aj kukuckovat z kociarika, rady by sme spoznat mamicky humencanky podobne postihnute modrym konikom ako my....
hanka má 6 a pol mesiaca a vonku sa jej velmi paci...

oriel
7. apr 2009

ahoj,momoyka.... Vitam ta 😀 😀 😀 Mala je zlatucka..... 😀 😀 😀 😀

mirrinka
7. apr 2009

momoyka,ahoj 😉

momoyka
7. apr 2009

jeej, dakujeme za uvitanie 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
8. apr 2009

vitaj momoyka 🙂