Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
21. jan 2008

ahoj emita,ja som počula len chvály na dr.Šarišskú.Ale vraj už bude robiť tento rok a potom ide do dôchodku.Neviem či je to pravda.Sú to len také nepotvrdené správy.My máme Mudr.Struňakovú.Sme spokojní. 🙂
No,čaute musím sa ísť s malou hrať.Dostala na meninky od krstného a tety taký kadernícky stolík s náradím čo k tomu patrí,tak sa ideme česať.

lenka78
autor
21. jan 2008

Kocky,ja mam ekzem,manzel psoriazu a chvalabohu je Chris cisty.Pocas tehotenstva som bola bez ekzemu.Zaujimave...zeby som po zbytok svojho zivota bola tehotna? 😀 Inac jedna kocka ma upozornila,ze preto mam taku tenucku kozu na rukach,lebo som velmi dlho uzivala hormonalnu mast,dakujem jej za upozornenie,teraz su hormony pre mna tabu.kupila som si masticku sudocream,lebo to pomaha aj jej chlapcom,ked sa vyhadzali,tak ich nou natrela a su cistucki.Predavaju to tu aj v tescu,tak snad je to aj na Sk

emita
21. jan 2008

Sudocrem sa da kupiť aj tu, už som o tom počula. Tak daj vedieť ako zaberie. Ja som sa na začiatku tehu riadne potrápila, lebo som nemohla užívať maste. Až kým som nevyradila paradajky 😒
Tak my asi skúsime tú Šarišskú. Dík, baby.

janka33
21. jan 2008

nemas zaco dakovat,len aby si bola spokojna aj ty emita 🙂

janeette
21. jan 2008

v He som malu prihlasila ku Švajdlerovej Va ta bola milá a postarala sa fpohode 😵 Vidím že pribudli new baby TAK ZDRAVíM VáS! 😵

janeette
21. jan 2008

dievčatá dali ste si niekedy vyveštiť?veríte vešticiam?splnilo sa vám?aký máte názor na veštenie?Počula som,že každá veštica Vám vyveští inakší osud tak neviem máte neaké skusenosti? 😕

emita
21. jan 2008

ja veštenie nepotrebujem. Verím, tomu že čo nám nachystal Boh je pre nás to naj a aj tak to nemôžem zmeniť, len prijať. Zatiaľ ma nikdy nesklamal 😉 tak načo lámať hlavu nad budúcnosťou?! 🙂

janeette
21. jan 2008

máš pravdu Emita

janka33
21. jan 2008

ja som bola s kamoskou a vyvestila nam obom to iste 🙂 a zhrabla za to prachy,verim v osud a co sa ma stat,tak to sa stane,takisto verim v boha a anjelov straznych,ti ma uz viac krat ochranili 🙂 ,mali sme totiz havarku a ja som bola tehotna a mne ani malej sa chvalabohu nic nestalo

janeette
21. jan 2008

to ste mali ozaj šťastie ešte dobe že to takto dopadlo.treba veriť sám sebe a nie neakým ženám so čítala na nete že jeden muž zavolal s tou istou otázkou 6 vešticiam a každá mu povedala niečo iné ale su aj taký ľudia čo sa im splní

janka33
21. jan 2008

tak si mohol vybrat,
to iste je aj s horoskopmi,ktory sa ti hodi,tak ten si mozes vybrat 🙂

emita
22. jan 2008

Janka, tak pozerám tvoj album-ja ťa odniekiaľ poznám. Kde si študovala? SŠ resp. VŠ? Alebo si najak slávna? 😉 Máš krásnu dcérušku!!!!

janka33
22. jan 2008

emita,dik
neviem kolko mas rokov,ale ved He je male mesto 🙂 ,ja som studovala na SZS/zdravotna/

sara2
22. jan 2008

ahojte babenky.
Dnes nemáme dobrý deň.Doobedie sme strávili so Sárkou na krčnom.A výsledok-musí ísť na menší zákrok v celkovej anestéze. ☹ .Majú jej zbrusovať nosnú ľavú mandľu.Robí jej problém v tom zmysle,že jej tlačí na sluchovody a tak vraj slabšie počuje,čo sme však my nepostrehli.Mala v ušku aj minimum tekutiny.Dr.jej to vybral povedal,že ok lebo je číra a nie zafarbená.Preliečila sa 3 týždne antibiotikami a dnes také razantné rozhodnutie.Dostali sme odporučanie,máme sa hlásiť v nemocnici.Ale.... 😠 mám isté pochybnosti a tak by som si to chcela overiť aj u iného dr.Máte nejaké skusenosti s humenskými foniatrami?Poraďte prosím 😨 .

sara2
22. jan 2008

lenka,netušila som,že sudocrem pomáha aj na ekzém.Ja ho kupujem už dva roky.Malej na prdelku. 😀

lenka78
autor
22. jan 2008

pise to aj na obale,ze je to na ekzem 😉

sara2
22. jan 2008

dobrú noc dievčatá 🙂

olina01
23. jan 2008

No ahoj Humenne.Po dlhej dobe sa zase hlasim.Ako sa mate? Nebola som tu poriadne dlho,tak rada vidim že su tu nove ženy.Ešte si musim počitať čo som zmeškala,čo mate nove.My sme zase choré.Simonka má zase problemy s uškami,zase mala zápal tak je zase na atb.Každý deň sme na krčnom.A podarilo sa ochorieť aj mne ,chytila som chripku.Tak sme všetci maród.Inač,chcem sa Vas opýtať,čo myslite: Mame jej ísť dať vybrať nosne mandle,už sme aj objednané na 5.2. ,ale ja si ešte stale niesom istá.Lekarky mi tvrdia že to nič nieje,ale ja neviem.
Lenka prepač aj preto som sa dlho neozyvala,lebo nejak ma teraz počitač ani nanapadá.Simonka je náladová,nechce jesť a ja som už z toho hotova.Chcela som ju dať do škôlky a ja si hľadať pracu,ale zase sa to nedá.A už si vôbec neviem predstaviť ako by som aj mohla pracovať,keď sme každy mesiac na tabletkach.
Pozdrav od nás Chrisa,že ho spominame. 🙂
A ešte baby poradte,čo malej uvariť keď mi nič poriadne nechce jesť.Jedina vec čo zje kedykoľvek sú hranolky,ale to jej dam keď už fakt nemožem do nej celý deň nič dostať a som v koncoch. ☹

sveva
23. jan 2008

Olinka ja by som jej dala vybrať tie nosné mandle oni dorastú. Ja som mala ako malá vybraté nosné mandle.

lenka78
autor
24. jan 2008

sara2,inac aj imazol pasta sa dava detom na prdelku a je to aj na ekzem.ja som bola najprv v soku,ze to mam davat Chrisovi na zapareny zadocek,lebo som to poznala od koznej. 😀 😀
No musim uznat,ze ten sudocrem pomaha.

Olina,no konecne,no vitaj!!!Ja ta stale Lubovi spominam,ze ako sa vam asi vodi a mrzi ma,ze nie velmi.S tvojimi otazkami ti velmi neporadim,lebo sama nemam skusenosti a moj drobec nie je jedak.Skus cestovinu,ryzu,zemiaky,bryndzove halusky,to mavaju deti najradsej.Aj gulky s paradajkovou omackou,mozno ti to zje.Kazde dieta je individualne,musis prist na to sama.Moj Chris okrem zemiakov a trosky mrkvy nezje ziadnu inu zeleninu a iba jablko,hrozno a trosku kivi.Takze ziadne vitaminy.A este halusky,pirohy,knedlik.Mozno ti poje cistu prilohu,lebo to tak zje aj moj.Chris si na zajtra rozkazal podbite zemjaky.To je jedina polievka s rezancovou,ktoru zje. 😀 😀 😀

sara2
24. jan 2008

ahojte.
Olinka,tak vidím,že máte také problémy ako my.Chcem sa ťa opýtať ako dlho už máte problém s uškami a koľkokrát už Simonka mala zápaly ušiek.Ja som s malou teraz od nového roka chodila pravidelne k dr.Frivaldskému.Zistil malej ,že má v pravom ušku vačok s tekutinou -vybral to,povedal,že ok lebo je číra tým pádom,to zápal nebol.sárku uška vôbec nebolia.U nás je to po prvykrát.A predstav si,že nám navrhol nosnú mandľu zbrúsiť.Už mi dal papier ,že sa mám isť objednať do nemocnice.Mne to ale nešlo do hlavy,že Sárka nieje chronicky chorá na uška,tak prečo hneď toto.A tak som večer sadla na net a hľadala informácie.A zistila som,že ako uvádza sveva mandľa dorastie tak či tak.A môže a nemusí to pomôcť-teda odstránenie.A s odstránením mandlí su spojené problémy,že detičky potom maju často zápaly priedušiek.
Máva Sinomka aj teploty?Alebo dýcha sa jej zle?
Naša Sárinka sa narodila s rážtepom pery i podnebia.Má to už zoperované.A práve plasticá lekárka v Banskej Bystrici mi neodporučila robiť tento zákrok.Dokonca uviedla,že nevidí dôvod,pokiaľ nieje opakovane chorá na zápal uška.A pokiaľ nemala pozitívny výter na hemolitického streptokoka aby sme to určite nedávali robiť.Takže o dva týždne pravdepodobne pôjdeme na vyšetrenie do BB.Akosi viac dôverujem lekárom tam.A oni už Sárku poznajú lebo spolupracujeme.
Takže ja by som ti navrhovala ešte to prekonzultovať s iným doktorom.Mám susedku ,ktorá ma 4 ročného Majka.V lete mal vyberanu mandľu a o dva týždne nato dostal angínu.A je chorý tak ,ako predtým 😒

olina01
24. jan 2008

No ahojte baby,mam teraz trošku času,mala spí tak som sem nakukla.Diky za rady čo uvariť Leni,len fakt u nas ten problem je že ona keď má tie dobré dni tak je a keď potom je chorá tak do nej nemôžem dostať nič,ani to čo ma normalne rada.Ani to nezoberie do ust.Takže každý deň bojujeme s jedlom.
Sara prvýkrat malla Simonka zapal uška keď mala rok a odvtedy sa jej to už asi šesť krát zopakovalo.A už trikrát jej robili paracentezu.O tom že mandľa dorastie som počula a pýtala som sa aj doktorky,ale ona nam odporuča aby sme jej tie mandle dali určite vybrať ,lebo ich má zväčšené na dva križiky a spôsobuju nadmernu tvorbu ušného mazu.Simonke sa potom urobí v ušku štuplik a pod tym následne zápal.A každy mesiac pomali berie atb,čo tiež nieje dobre.A ako si spokojna s dr.Frivaldskym? My chodime na det. polikliniku.

lenka78
autor
24. jan 2008

Olinka,ked je dieta chore,tak sa ani necuduj,ze jej nechuti.ved aj my ked sme chori,tak mame nechutenstvo.Takze to asi treba iba pretrpiet a ked ma zase apetit,tak to treba mozno dohnat.Ja neviem.To je iba moj nazor,nazor laika.

sara2
24. jan 2008

Olinka,ja som so Sárkou chodila od juna minulého raka na detsku polikliniku k tej staršej pani doktorke,tuším Ondovčíková.A tá stále vravela,že mandle su ok,len sa jej nepozdávalo to,že keď ju premerali timpanometrom,tak vždy krivka ukazovala podtlak,a teda,že mala horšie počuje,čo sme fakt nepostrehli.A keď som jej doma skušala sluch tak sme nezistili,že zle počuje.Ma vlastne akoby zaľahnuté na ucho.A dr,vravela,že to prejde,keď vyjde zo sopľov.Ale zahlienená je dlhodobo/pravdepodobne nejaká alergia/.Tak som to išla skusiť k dr.Frivaldskému a ten hneď po vyšetrení urobil paracentézu.Ale vravel,že to nieje ten najhorší prípad.Upovedomil nás nato,že môže mať recidívu.Preliečil ju liekmi.Brala ich vkuse 3 týždne.Ale zahlienená je furt.Tak odporučil zbrusiť mandľu.Teraz som akurát došla od pľucnej dr.Ta zase povedala,že nevidí dôvod aby sme to riešili tak akutne-teda zbrusením mandlí.Že najprv treba urobiť testy na alergie.Tak sme objednaní na buduci týždeň k dr.Prokipčakovi.Uvidíme.Dostala na pľucnom aj spreje a máme doma inhalator tak nam dala nejaký roztok ACC aby sme ho inhalovali.Jej sa vidí,že je to alergického pôvodu a že preto tie hlieny su vtlačené v nosohltane a tým pádom to tlačí aj na sluchovody....normálne sa už cítim pri tých všetkých diagnozach ako doktorka.
Ináč pľucna nám odporučala Šrobárov ústav v Tatrách 😲
Ja chcem pre malu urobiť maximum.Keď to bude nevyhnutné,tak dáme aj tu mandľu zbrusiť.Ale nie tu v He ale v Banskej Bystrici ako som ti pisala.Sárka ma už za sebou dve operácie...tak ju chcem takého stresu ušetriť ☹

sara2
24. jan 2008

lenka,Imazol som dávala malej tiež na zapareniny.To keď bola malinká a keď mala hnačky,tak riťka bola moc červená a Imazol to vyriešil jedným potretím 🙂

lenka78
autor
24. jan 2008

Presne,no mna to vtedy zarazilo,lebo som to poznala ako masticku pre mna od koznej.Ale vynikajuco pomohla na ritku Chrisovi,vsak?

emita
24. jan 2008

Och, sara, tak to je poriadne komlikovaný prípad-tvoja princezná. ☹ Držím vám palce aby ste sa čo najskôr a čo najviac bezbolestne z toho dostali.

sara2
24. jan 2008

ďakujem emita.Našťastie Sárinka je šikovná bábika.A veľká bojovnica.Keď je chorá,tak sa nepoddáva,pravdaže ak nemá teploty.Ináč na nej nespozoruješ ani náznak choroby.Má energie na rozdávanie...aj práve teraz som ju hodinu uspávala. 🙂

janka33
25. jan 2008

sara2,malej drzim palce,nani nic horsie ako vidiet svoje dieta chore

emita,tak co,urcite sa ta kazdy pyta,kedy to bude? 🙂

emita
25. jan 2008

tak až neporodím do 31.1. (termín) tak 1.2.idem na odber vody. No ale to by som nerada. Najideálnejšie by bolo stihnúť to v noci 1.2. aby sme aj vyšší prípevok dostali, aj na poradňu nemuseli ísť. 😀 😀 😀 . ale nie, niesom taká náročná, nech to príde kedy chce, len aby bolo všetko v pohode.