Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
17. okt 2009

No kočky ...nestíham čítať 😀 😝 .Idem si zaliať kafe a pokračujem...manžel vysáva ,Sárika kuká TV a mama má veget 😎 .
Mirri,čo je s Tamarkou?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seuska
17. okt 2009

damy rozhodli ste 😀 bude to dnes pudingac, ak ho manzel ofrfle pozyvam Vas 😀

andrii mas krasnu rodinku dievcata su velke fesandy 😉

idem uz naozaj upratovat a piect, bozeeee pol jedenaaastej.... pekny den vsetkym....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
17. okt 2009

to ča sa tu dnes dialo? 😀 ste boli riadne akčné. nestíham čítať 😝

seuska krásne meno máš vybraté 😀 😀 😀 ja som rodila Emilku pri Fockovi-bola som totalne spokojná 😉 a ako to zvládam? maličkú v pohode-ona je popri malom zbojníkovi taký balzam na moju dušičku 😀 som si stále hovorila že si neviem predstaviť žeby bol Šimonko dvojmo (dvojčatá)lebo on bol a stále je náročné dieťa ale takých zlatúšikov ako je ona by som zvládla aj troch 😀 😀 😀

a už som aj zabudla čo ste popísali toľko tu toho bolo...

hej, nakúpiť som v pohode stihla 😉 som spokojná. mám supiš trekingové boty z exisportu a nejaké nové svetríky... a Emily ma už doma čakala vysmiata 🙂 ešte mi dokonca dovolila aj sa napapať 🙂 andrii koľkokrát na deň kojíš?

Na ten overal z Kiku som sa lakomila aj ja len sa mi nechcelo ísť do Sniny tak dobre že ho nemajú 😀

inna7
17. okt 2009

Ahojte...ani ja nestiham čitať... 😉 my sme boli v Ke, na oslave....bolo super....zašli sme aj do optimy, tak som aj ja nakupovala 😵
už dlhšie som naháňala malému také zateplené nohavice, tak sa mi ich nakoniec podarilo kúpiť...plus malej krásny setík čiapočky a rukavičiek, zatepl.nohavice a roláčiky... 😵 len škoda že bolo málo času..
tortička mňam...podarila sa a páčila sa...akurát dojedám asi štvrtý kus 😨 😝 😉 🙂

Andrii do toho obchodíku kik sa chystám aj ja....tak možno sa stretneme tam 😀 nás teplotky síce prešli, ale malá pokašlieva...a Lukáška bolí hrdielko...takže nás to neprešlo... ☹

inna7
17. okt 2009

pridala som foto tortičky, ale som sklamaná z fotky, v skutočnosti bola oveľa krajšia...veľmi veselá...deťom sa veľmi páčila... 🙂 🙂 🙂 v predstihu sme oslávili aj Lukáškove meninky.. 🙂
kúpila som mu krásne čižmičky spidermanovské z mmb, nové, za 22 eur, a v humanicu v optime mali tie isté za 39 eur....dobrý rozdiel, čo..

mirrinka
18. okt 2009

ahojte 😉
všetko najlepšie dnešnému meninovému oslávencovi Lukáškovi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
18. okt 2009

ahojte... 🙂
Mirri, ďakujem pekne...odkážem... 😉 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
18. okt 2009

aj my prajeme Lukáškovi všetko dobré 🙂

andrii to fakt? 😕 veď ja kojím v noci len 1-2x 😅 tak to sa fakt nevyspíš 😒

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankabo
18. okt 2009

ahojte,
idem si prečítat co ste popísali a dúfam, ze dovtedy sa sem niekto prihlási s kým môzem troška pokecať 🙂

jankabo
18. okt 2009

tak nič, prajem vam pekny zvysok nedele. Inak aj ja chodím k Vysnovskému a tiez netusíme co budeme mať, ale este idem 28.10. na sono tak dúfam, ze este sa to dozvieme.
Inak baby rodili ste vsetky normálne??? Alebo aj cisársky???? A mala z vás niektorá aj epidurálku????

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
18. okt 2009

Andrii...a kde je ten Kik? on je otvoreny aj v nedelu??
ja viem iba kde je nemocnica 😉 inac malej tiez idu zubky, takze tiez mrnci v noci...no uz je to lepsie.. 🙂

jankabo...aj ja chodim k Vysnovskemu...prve dieta som rodila v He a povedala som si ze uz nikdy viac tu v He..takze druhe som uz rodila v Snine...moja skusenost - na neporovnanie...pristup bol urcite lepsi v Snine..a doktor tiez....ale je to indivindi... 😵

jankabo
18. okt 2009

vies co, tak najprv som nechcela, ale teraz by som velmi chcela vedieť co to bude. Ten nás darcek tiez bude taký predvianočný, no uvidíme kedy sa začne pýtať na svet.
Takže pre dieťatko mi netreba žiadne oblečenenie do pôrodnice???? Iba plienky, masticku, dudlík??? môžem sa spýtat aké plienočky si kupovala,??? Vies ja som prvorodička, takze mne je každá rada vzácna.
Dakujem 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankabo
18. okt 2009

Takze plienocky si môzem kupit aj Tescové alebo z Hypernovy??? A podla hmotnosti majú byť aké od 2-5 kg???
Treba brat do porodnice aj bavlnené plienky???? A kolko????

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
18. okt 2009

tesco fialové sa už nevyrábajú. už sú iba zelené. veľkosť 3-6 kg(tesco) sú veľmi maličké takže aj do pôrodnice môžu byť. ja som mala v pôrodnici babylove. a teraz tiež požívame tie z hypernovy (euroshoper) kvôli cene-pri dvoch deťoch idú plienky riadne do peňazí. ale aj s kvalitou sme spokojní. len Šimonkovi na noc radšej Tesco alebo Clever(Billa) lebo s hypernováckymi sa nám v noci prečurkával. Ale koľko tam malá napišká tak jej úplne stačia 🙂 bavlnené plienky ti do porodnice netreba ale ak chceš môžeš si pár vziať-ja som mala. Pri Šimonkovi som použila, pri Emilke nie 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
18. okt 2009

no z tých negumených je cena najlepšia. a ešte som si spomenula že výborné plienky majú aj v lidli toujours alebo tak nejak sa volajú okolo 270Sk stoja (hypernova 200Sk aby ste boli v obraze 🙂 ) a tesco stoja v akcii okolo 300Sk, bežne asi 378 či ako.
a janka ešte si vezmi nejakú mastičku na bradavky. najlepšie takú čo sa nemusí zotierať pred kojením. ja som mala babylove z dm drogerie. a keď ti môžem poradiť, natieraj po každom kojení kým sa ti nespraví mliečko a kým si bradavky nezvyknú na ocmuľkávanie. mne pri malom hrozne popraskali bradavky ale teraz som poctivo preventívne natierala a bolo to v pohode 😉

emita
18. okt 2009

ale všetky tie plienky okrem tesco sa vyrábajú až od veľkosti midi takže to pôrodnice asi tesco mini (3-6kg) 😉

jankabo
19. okt 2009

ahojte,
dakujem vam baby za radu. Takze do pôrodnice tie plienky z Hypernovy nemôžem???? Su väčšie alebo ako??? Neviem či som správne pochopila.
Emita a odkedy môžem začať natierať bradavky, hned po pôrode, alebo az ked budem mat mliečko????
Kde kupim tu masticku??? To je ktorá drogerka????

bobooo
19. okt 2009

ahojte no to tu sa ale rozpísalo zrazu
jankabo ja som mala do pôrodnice huggies tie najmenšie myslím že boli od 2-5kg...volila som menšie nevedela som aké budú deti veľké...bála som sa že budú mať tak po 2 kilá a v tých plienkach od 3-6 by sa utopili...a látkové ti netreba, akurát pre deti na oblečenie, ale to v čom pôjdu domov...dokonca mojích ani pri prepúšťaní nebalila sestrička na široko len pampersku mali... 😀

seuska
19. okt 2009

baby neviete ci tu v HE je dajake cvicenie pre tehotne?

jankabo
19. okt 2009

Boboo tak dakujem pekne za radu, skusim sa popozerat po tých plienkach a uvíme.
A este sa chcem spýtat čo by ste mi poradili, kedze este studujem externe posledný ročník ako to potom riešiť s kojením kedze v januári je skuskové obdobie.
Neviem či kupit Nutrilon a ho manzel alebo mamča ked budem tie 3 hodinky preč budu krmiť fľašou alebo si kupiť odsavačku a odsavať. Co je lepšie,???

inna7
19. okt 2009

ahojte babky.. 🙂 tak mi sme si odsedeli dnes zopár hodín v čakárni u doktorky....hrozné, ako stále treba čakať...domov sme prišlo o pol druhej... 😠

jankabo....pre malé bábo do pôrodnice by som volila kvalitnejšie plienočky....skús tie huggies, alebo pampers newborn...a potom neskôr prejdeš na lacnejšie...sama zistíš ktorá značka bude tvojmu bábatku vyhovovať... 🙂
čo sa týka mastičky na bradavky...natieraj už teraz...kľudne...ja som mala hrozné problémy...popraskané a boľavé...vyskúšala som hádam všetky mastičky a aj antibiotické, no nič mi nezaberalo, trvalo to tri týždne..a to som si už pred pôrodom nateriala...ale stále lepšie natierať skôr...mne nakoniec zabrala mastička od aventu...ale je to individuálne...mala som aj tú z drogerie market babylove...vyskúšaj...dm je v snine aj v Mi...

a čo sa týka kojenia počas skúšok...ja by som volila odsávanie...jednoznačne....kúp alebo požičaj si od kámošiek odsávačku a za ten čas si odsaješ mliečko...v chladničke vydrží niekoľko hodín... 🙂

sara, mirri , oriel... 😕 čotototooooo??? kde ste..?