Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

oriel
10. nov 2009

ahojte.... Sari neviem....my ked mame zelene sople... uz chcem,aby brala ATB... fakt neviem poradit,kazde dietatko je ine... no u Lilky plati,ze ked jej sopliky neprejdu do tych 3dni a je zahlienena alebo dost kasle, uz musi atb,pretoze potom pridu teploty atd.... trapi sa aj dva tyzdne a potom ich aj tak musi..... 😢 no musim poklopkat,odkedy ma Lilka von mandle,nieje zahlienena.... 😝 a teraz aj ta Lucia... Kika bola dva tyzdne doma zo skolky,tiez sopliky,brala len take sirupceky,nakocniec skoncili na krcnom,doktor im povedal,ze cele hrdielko ma zahlienene,pobral vytery a nasadi ATB... 😖 😖 fakt neviem,ty sama sarinku poznas a vies co je najlepsie..... 😎 Drzim palce,aby bola princezna fit...... 😀 😀 😀

bobooo
10. nov 2009

sara moja sofia mala tiež sople také zelenožlté ta dala jej ten pamycon no a asi po dvoch dňoch jej to úplne prešlo, no neviem či sa dajú čakať po jednom užití zázraky - niekedy treba troška viac času

inna7
10. nov 2009

moja mala zatial zelene sopliky nemala...stale iba priesvitne...a do žlta...dr.sa ma ale stale vypytovala ci uz nie su zelene..vraj ked su zelene je to uz zle... 🤐
vsetkym chorym rychle uzdravenie... 🙂 🙂 🙂 ja som s LUkaskom nesla na kontrolu, nemala som skym nechat malu..a nechcem ju tam tahat... 😒

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamarka_na
11. nov 2009

Dobré ránko.
Predstavte si,že som tu bola pred dvoma dňami a vobec som tu nemohla nájsť Humenné...

Sára a neskúšala si dávať Sinupret?Alebo inhalovať.Ja Alexovi kupujem Vincentku a s ňou mu aj preplachujem nos cez striekačku.To sa mi osvedčilo.

My sa zatiaľ ako tak držíme,aj Alex...dúfam,že nám to aj vydrží...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
11. nov 2009

pekné ráno... 😵 no a kde je ten sľúbený sneh 😕 dnes je predsa Martina 😉
tak pekný dník všetkým....mám kopec vybavovačiek dnes... 😝

mirrinka
11. nov 2009

ahoooj.... inna,biely kôň je ešte v Prahe,lebo aj náš tatko je ešte tam...takže bud v sobotu alebo v nedelu by mal prísť ...neviem či na tom bielom koni,ale busom určite 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
11. nov 2009

andrii,dík,odkážem 😉 ale to náš tatko sa volá Martin,nie ten kôň 😀 😀 😀 😀 ja som to myslela tak,že ten kôn je tam s ním 😀 😀 😀 😀 😀

jankabo
11. nov 2009

ahojte,
prajem vam pekny den, hoci od pekného to ma dosť daleko,
detúrencom prajem hlavne skoré uzdravenie a maminám vela trpezlivosti.
Matka ja idem tiez rodiť do Humenného.

Baby jedna otázka!!!!! Vybavovali ste niektorá lekára do predu pred pôrodom. Neviem či treba za niekým ísť, alebo ako to funguje.???

mirrinka
11. nov 2009

jankabo,ja som si dopredu doktora nevybavovala.....akurtá vtedy mal službu vtedajší primár Pavlovčin,tak sme schytali jeho....ale bol celkom v pohode,mal v sebe asi pár frťanov,no ale dalo sa to prežiť 😀 😀 😀 a ponáhľal sa,lebo akurát vtedy išiel nejaký futbalový zápas,takže Lianka či chcela či nie,musela sa vyplaziť von ešte pred prvým hvizdom rozhodcu 😀 😀

sara2
11. nov 2009

Janka,keď bol primár na gynekologii Pavlovčin,tak ten nedovolil nikomu vybaviť si ,resp.dohudnúť si lekára vopred.Ten kto mal v daný okamih službu,ten ťa musel odrodiť.Ako to je teraz za Focka to neviem.Keď pôjdeš na poradňu do nemocky tak sa tam opýtaj.Zato nič nedáš.Ja som Fockova pacientka a presne o tom som s ním hovorila,že to bol krok dozadu.A on vravel,že presne aj to chce zmeniť.Dokonca ísť pacientke v ústrety tak,že aj tvoj ambulantný gynekolog ťa môže odrodiť.Chod sa tam opýtať.Predsa je to na psychiku veľká podpora ak ťa odrodí niekto koho poznáš a dôveruješ mu.

Tamarka to som rada ,že si sa konečne ozvala.A že je deťom dobre.Ja mám inhalator doma a Sáriku inhalujem už celý týždeň a aj Sinupret jej dávam už 4tý deň.Ale dnes začala pokašlievať a tak sme skočili k Lukáčovej.Dýchanie má čisté ,vzala jej výter a dala nám robené atb.kvapky do nosa.Soplíky su už redšie tak snáď to ustaneme bez komplikácii.V piatok totiž nás čaká cesta do BB na kontrolu s uškami.
Tak nemám rada tie cesty tam.4 hodiny tam,15 minút kontrola a 4 hodky naspäť.

Mirri,tak ma pobavil tvoj príspevok o "koňovi"ale nič v zlom,ok? 😀 😝

bobooo
11. nov 2009

ahojte aj vo Vranove je upršané počasie...drobci mi dnes spali do pol 9 a išli spinkať až teraz o pol 12 tak mám troška kľud...
jankabo ja som bola v He za Pisakom lebo je to bratrancov kamarát a chcela som ísť lebo som sa bála že porodím v 7 mesiaci a vo VT nie je nedonosenecké tak preto...akurát som v nedeľu prišla na príjem a Pisák mal 24hslužbu, a rodiť som začala ráno okolo 8, deti sa narodili nakoniec cisárskym okolo 11hod a predstav si že Pisák nešiel domov kým neboli na svete...a to som mu nehovorila že chcem aby ostal...a nakoniec bol pri mne aj Pavlovčin a ešte niekto ale už neviem kto...ani som nič neplatila nikomu ani nič podobné... 😎

sara2
11. nov 2009

Tak ak máš niekoho známeho ,tak to možno šlo.Ja som chcela dr.Klacika-teraz pôsobí v porodke v Snine.A bol to teda je kamarát našej rodiinnej známej.A sám mi povedal,že keď bude mať službu tak áno,ale ak nie tak mu to vedenie nedovolí.
bobooo-Pisák je super človek.Mala si fakt šťastie,že ťa odrodil. 🙂

emita
11. nov 2009

😀 😀 😀 cha-cha mirrinka som sa pobvila 😀 😀 😀 sršíš humorom 😀 😀 😀 super 😀 😀 😀

ochvíľu ideme s malinkou na ortopédiu. už od včera som z toho nervózna 😅 držte palce nech je Emilka konečne "slobodná" 🙂

bobooo a v ktorom týždni si porodila?

tamarka seruuuus 🙂 len tak ďalej 😉

matka331
11. nov 2009

janka aj ja idem rodit do humenneho pretoze v michalovciach niesu dobri lekari....a tiez mi radili pisaka ze je velmi dobryy.....aleja tam musim ist skor do he aby sme sa dohodli ci tam mozem rodit hoci to mam zo sobraniec trosku daleko 🙂 ale co uz....

bobooo
11. nov 2009

emita rodila som týždeň pred termínom bola som teda už v 40tt druhý deň ...ja som mala ukážkové tehotenstvo na to že som čakala dvojičky bez problémov a bez podšívania...doktor ani nechcel veriť že to tak dopadlo...inak aj ja si myslím že Pisák je super...a do teraz sa svokry pýta že ako deti a tak 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankabo
11. nov 2009

Ja si tiez myslím, ze nic nebudem dopredu vybavovat, ze teraz su tam oky doktori vsak????
K Pisákovi idem v pondelok do nemocnice na poadnu, je fakt super, ale kamoska co rodila pred mesiacom tak vravela, ze teraz to je v nemocnici od kedy je Focko primár, tak na super urovni, ze jedno kto ta odrodí, ze vsetci su zlatí.

mirrinka
11. nov 2009

ja som bola asi pred mesiacom pri Pisákovi na sono a zdal sa mi drzý,iný ako pre 3 a pol rokom čo som ho poznala z pôrodnice .....ale možno len nemal svoj deň 😒

mirrinka
11. nov 2009

andrii 😉

emita
11. nov 2009

súhlasím že je jedno kto odrodí ale aj tak som bola s Fockom veeeeľmi spokojná 🙂

tak my máme ďalších 6 týždňov perinku 😖 trošku ma to sklamalo... keby aspoň stačili poštolkove tak by som bola happy lebo by sme pokročili... 😖 no nič, musíme vydržať. je to pre jej dobro. tak možno dostaneme vianočný darček 😉 (už o 6 týždňov sú Vianoce 😅 )

sara2
11. nov 2009

Emi,hlavu hore 😉 .Emilka bude ako modelka,neboj 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
11. nov 2009

no veru Vianoce predo dvermi je to také neuveriteľné šak ešte nedávno mi deťúrence behali holé po dvore a už taká zima...až som zvedava čo to bude sa sranda keď uvidia stromček...už sme sa smiali že tohto roku asi natiahneme laná aby ho nezvalili...alebo ho pripneme na strop aby visel 😉

sara2
11. nov 2009

boboo,moja Sárka mala prvé vianoce svojho života mesiac a pol.Ale o rok...sme urobili to čo si napísala.Uviazali sme stromček o radiator.Ale nič sa také brutálne nevyskytlo.Bola taká fascinovaná stromčekom...že stále len chodilo dookola a pozerala 😕 bola zlatučká.A v tie Vianoce sa nás za stolom zišlo "neplánovane" 9 ľudí.A najväčšie prekvapko dorazilo z ameriky.Sestra potajme s manželom prišli a to boli pre nás tie naj naj naj najkrajšie Vianoce. 🙂

jankabo
11. nov 2009

máte pravdu, tie Vianoce sa blížia ani sme sa nenazdali.
Mne prvé mesiace tehotenstva isli strasne pomaly a teraz sa mi nechce veriť, že už som v 9.mesiaci a ze onedlho drobčeka porodím, teda vela si z tých prvých Vianoc pamätať nebude lebo bude mať možno 3 týždne 😵 😵 😵
Ale musí to byť úžasné, ked také malé detúrence obidvujú stromček a nechápu z kade a načo sa to tam v izbe vzalo 😵 😵 😵

emita
11. nov 2009

júj ja som bola niekedy taký netrpezlivý človek ale odkedy mám deti... 😀 😀 😀 bez trpezlivosti sa to s nimi fakt nedá 🙂

aj my sa veľmi tešíme na Vianoce. Šimonko to už bude ináč prežívať-pred rokom mal len 11mes. a už máme aj zlatuľku 🙂 ktorá z toho veľa nebude mať ale my sa budeme tešiť aj za ňu 😀

bobooo
11. nov 2009

sara2 no moji ich už tiež zažili mali 6mesiacov a odkotúľali sa až pod stromček Sofia v tom potriasla vetvičkou no a ihličie som z nej zberala celý deň a to som akurát šla k doktorke no a vyzlečiem ju a ihličie ešte aj v bodách som sa tak hanbila jak čert... 😠