Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
17. dec 2009

dakujem,emi 😉
Lianka sa dnes veľmi potešila,lebo dostala list od Ježiška,čo sme mu minule písali 😉

emita
17. dec 2009

vážne? a čo písal? 😕

mirrinka
17. dec 2009

poslal omalovanky 😀

inna7
17. dec 2009

jejeeej albumy krásne...asi si aj my vytvoríme... 🙂

listy od Ježiška dostali aj moje deti....asi každému pošlú tú omaľovánku... 🙂 Lukáško bol z toho listu celý natešený... 😵
ja som bola v Mi, cesta hrozná...ale svetlo svieti 😉

do kelu, malá mi nechce nič jesť...iba mliečko a čaj vypije, a brumíka a také...ale polievky ani do úst...nič...už som z toho nešťastná...neviem čo jej dať.. 😖

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
18. dec 2009

dobré ránečko 😉 ešte vylihujete,čo?
ja sa o chvíľku chystám upratovať a potom si napúšťam vaňu a budem tam sedieť aspoň hodinu 😀 😀 😀

inna,musíš jej to hoc aj nasilu nejakým spôsobom nútiť,aby neskončila ako kamoškina - bude mať 4 roky a ako je den dlhý nezje nič,len polku chleba na raňajky aj to iba s maslom,žiadna šunka alebo saláma alebo zelenina - to nehrozí a potom už len mlieko a čaj....už sú z nej zúfalí...

my máme zase opačný problém,moja Lianka praská do seba všetko čo vidí..... a včera som sa jej pýtala,či v škôlke nie je hladná,tak povedala,že áno,tak zrejme tam má asi málo,šak ona jedáva doma také porcie ako my s mangelom a tie detské porcie čo tam dostávaju jej zrejme nestačia....a o olovrante ani nehovorím,lebo ked príde domov,hned jej musím dať niečo jesť a tlačí to do seba akoby celý den nejedla.... 😒 včera napríklad ked sme prišli domov,tak som jej musela robiť cestoviny s tvarohom,zjedla plný tanier a o desať minút si ešte išla pre jogurt do chladničky... po mne asi nebude 😀 😀 😀 😀

inna7
18. dec 2009

pekné ránko 😵

mirri tak to sa teš...to je super keď tak papká...u nás opačne...ani Lukáš nie je veľký jedák...má svoje obľúbené jedlá a hotovo...iné iba keď na neho už fakt nakričím... 😢
Sárka stále pekne papkala, som sa vytešovala, lebo Lukáško od malička nechcel vziať nič do úst....tak ja len dúfam, že to budú zúbky, lebo sa jej teraz prerezávajú ďalšie...ale trvá to už vyše týždňa.. 🤐

andrii...cestoviny nemajú radi obaja...malá dokonca nespapká ani z polievky, čo sú také mäkšie... 😖

no nič...dopijem kávu a idem vešať záclony...brrrrrr moja najneobľúbenejšia práca 🙄 😢 😔 😉

inna7
18. dec 2009

ozaj Mirri, stále sa zabudnem opýtať čo je s Tamarkou...a ako sa majú detičky...že sem nechodí... 🙂 pozdrav ju a nech sa ukáže... 😉

mirrinka
18. dec 2009

deti má teraz choré,Alex soplí a Nellka kašle,ale odkážem jej 😉

sara2
18. dec 2009

Mirri,pozdrav Tamarku aj odomňa.Práve včera som si na nich spomenula ako sa držia.
No,my o chvíľku ideme na skúšku vystúpenia.
Čo sa týka jedla ja so Sárkou nemám problém.Zje všetko,ale hrozne dlho jej to trvá.Obeduje aj viac ako hodinu a to ma privádza do zúfalstva.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
18. dec 2009

my sme doma s Emilkou. babka si vzala dovolenku a koláčiky už napiekla tak vzala Šimonka na sánky 🙂 paráda 🙂 Šimonko ešte pred týždňom nevedel povedať svoje meno (hovoril že sa volá "ty") a odvčera sa už volá Šimon Pavol 😀 a Emilka je Emília Mária 😎 tak sú pokrstení 🙂 ale nikto ich tak nevolá len keď pozeráme fotky z krstu tak hovorím a tu kňaz krstí Emilku: krstí sa služobníčka Božia Emília Mária... a jemu sa to veľmi zapáčilo tak sme mu vysvetlili že on je Šimon Pavol 🙂

inna, myslím že to bude len dočasné. my sme tiež mali také obdobia a prešlo to. ale cestoviny a ovocie miluje 😀 . myslím že asi oriel raz písala že Lilka je len cestoviny. a asi ju to už prešlo. alebo to bola sara2?
mirrinka a nemôžeš jej dať nejakú desiatu z domu?to je super že jej chutí 😉

emita
18. dec 2009

ale nás tu je 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
18. dec 2009

aj my zbožňujeme cestoviny..... 🙂
andrii,Lianka ked bola malá,tak robila to isté,nikdy nevydržala dlho oblečená - v lete sa to ešte dalo,ale v zime som už na to nemala nervy 😀 vždy sa povyzliekala zo všetkého a najradšej behala holá po byte.....teraz už v pohode,už si asi uvedomuje,že už je veľká slečna 😀

emi,aj moja mama má druhé - krstné meno Mária...ja mám birmovné Sára,tak inna,sara ked vaše baby budú oslavovať meniny,tak dajte vedieť kedy to bude 😀 😀 😀

mirrinka
18. dec 2009

a sari,ja som asi malej neblahoželala k narodeninám,viem že to bolo niekedy v novembri - tak sa ospravedlnujem a dodatočne všetučko najlepšie a najkrajšie jej prajem do života 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
18. dec 2009

Ale nie, on vraví Šino Pavo a Emíja Majíja 😀 😀 😀

zaujímavé 🙂 keby to robil v lete 😅 😀

jankabo
18. dec 2009

ahojte,
dakujem vam vsetkym za blahozelanie, skôr som sa akosi na PC nemohla dostat, uz sme domka a pomalicky si zvykáme tak akosi nestíham chodit na pC, 🙂

mirrinka
18. dec 2009

janko,ahoooooj......tak ako bolo? 😀 kedy nám ukážeš princeznu? 😉

inna7
18. dec 2009

janka vitaj... tak akoooooo? aj ja sa už teším na fotočky... 😉 🙂

moja malá volá LUkáška kuko 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
18. dec 2009

andrii...áno, určite...veď sú skoro v rovnakom veku... 😉 už by si mohli aj stretko hodiť niekedy.. 😀 😉

brrr, vonku je takáááá zima...teraz sme sa vrátili od našich.... 😕 koooonečne mi dokončujú kuchyňu...tak sa teším... 🙂

bobooo
18. dec 2009

ahojte
s tým jedením ani u nás to nie je ružové so Sofiou...tá len sem tam a nie všetko najmä nie sladké jedla...inak včera prvý krát zjedla kinder delice abo niečo také už neviem presne , ale hlavné je to že tam bola čokoláda a ona to zjedla, do teraz nič do úst žiaden keks , ani čokolády....a Tobino? ten šrotuje všetko za radom minule až mňe zle bolo jedol jednu lyžičku od babky leča a hneď prišiel ku mne na druhú lyžičku krupice 😝 a takto to zopakoval asi 6x 🤐
no aj my máme nové slovo u Tobina že cincita-to je cintorín chodíme sa tam prechádzať, bývame blízko...
a aleja je alena moja segra, cyjo-jej muž cyro, alex povie super, a ňaňa je staňa moja neter----mená mu idú, na strýka normálne že palo, ako paľo 😎
jankabo ahoooj no pochváľ sa ako si zvykáte?

inna7
19. dec 2009

pekné ránko všetkým spachtošom 😉 🙂 🙂

boboo, tak ale to je celkom fajn, že nechce papkať sladké, nie? ja by som bola rada... 😉 moja malá má rada brumíkov a tie lodičky....ale sladkosti jej ani neponúkam...na to sú babičky 😀 takže Tobias je riadny chlap, keď tak pekne papká... 😵 ozaj a vo Vranove ešte celkom rada zájdem do obchodíku Dieťa a ja...pekné vecičky tam majú a veľmi zlatá predavačka tam je... 😉 🙂

tak ja sa idem pustiť do upratovania... 🙂

oriel
19. dec 2009

ahojte ... ja od rana upratujem 😝 😝 😝 cez tyzden nieje cas a teraz uz musim..... 😝 😝 😝 hruuuuuza..... 😝 😝 😝 😝 my sa s papanim u Lilky trapime uz davno.... prave preto som aj prestala uz kojit,pretoze uz sa to nedalo.... nic ine nechcela len moje mliecko 😒 😒 a ostalo to tak doteraz mlieka vypije denne cca aj do dvoch litrov,niekedy ho uz aj skryvam.... no on zbehne o potravin a hned prinesie,ze mame..... 😀 😀 😀 😀 nasilu do nej nenatlacim nic...... sladke nechce vobec,aj ked jej nukam a tak..... 😲 rada ma len cestoviny /tie spapa s hocicim,takze aspon tak to striedam/ ,rozok s maslom,vajicka a pod.. no maso ani nahodou..... 😢 uz sme skusali vselico,fakt to uz trva dlho,no cim viac ju nutime a nukame jej,tym viac odmieta... niekedy sa mi praveze osvedcilo,ze my sme si vsetci nabrali jest,jej nikto nenukal,videla ako jeme a po 5 minutach uz chce aj ona.... 😀 no nuteniem vobec... potom uz nechce ani to,co ma rada.... 😀 praveze aj v skolke mala minule take tahy... ze do skolky prisli dve nove deticky,ktore pri obede plakali a napinalo ich az na vrackanie,takze videla od nich a hned sa pred obedom zacala napinat na vracanie,aby nemusela papat.... trvalo to asi aj tyzden... niekedy sa aj normalne zvracala.... 😠 😠 😠 uz som myslela ,ze ma trafi,no ucitelky vraveli,ze to zatial nechat tak,ze ju to prejde..... zatial chvalabohu preslo,v skolke akotak pekne papa.... tam niekedy spapa aj to,co by doma nikdy..... 😲 😲
Janka.... ahoooooj..... posielame bozteky princeznicke..... 😀 😀 jooooj,ako by som uz aj ja chcela mat z bruska von svoju princeznu..... 😀 😀 😀 ozaj,z vas asi ziadna ste neboli na cisarsky,vsak? ja som na teraz rozhodnuta ist rodit cisarskym.... 😲 😲
Sari,ako vystupenie? ako to zvladla Sarinka? mas foto?
inak ja nemam este ani jeden darcek..... no okrem Lilky... tej tatik kupil postielku pre babiky a dvojickovsky kocik pre babiky,len este jedna chou chou chyba.... no tu planujem kupit vo vypredaji po vianociach v tescu.... minuleho roku som ju kupila za 20eur.... teraz stoji 43.... 😀 dokupim jej este niejake malovanky a knihy.... 😀 😀 😀 svokrovci jej kupuju postel a spidermanovske oblecenie a aj velke varhany..... 😲 neviem,kde to tu vsetko natrepeme.... 😲 😲 no a pre nikoho z rodiny nemam nic..... spoliehjam sa na zajtra,ked budu obchody otvorene,pojdem pobehat..... a dufam ,ze pokupim,lebo ma trafi 😝 no najhorsie je,ze ani neviem,komu co kupit 😝 😝 😝 vonku je taka kosa,juuuuuuuuj 😲 😲 😲

oriel
19. dec 2009

´bozeeee,kolko preklepov 😠

bobooo
19. dec 2009

inna hej z Tobina mám radosť len tá malá posera nechce nič jest 😖
počuj ty si nejako často vo VT...čo nedáš vedieť? síce teraz je zima a to nie je ani kde vybehnúť 😠
ten obchod poznám majiteľov brat žije s mojou sesternicou (ešte sa nestihli zobrať 😅 a to malý ich má už 3,5roka 😀 ) no čo už...sem tam zájdem aj k nim ale málo...zvykla som si na tesco 😵

inna7
19. dec 2009

boboo...moja malá teraz na obed zjedla pár zrniečok ryže s omáčkou /aj to svojou ručkou/ a asi 4 lyžičky polievky.... 🤐 teraz som jej urobila mliečko a dala spinkať...aspoň že to mliečko pije 😖
ja rada zájdem do toho obchodíku keď potrebujem pre niekoho darček..majú krásne veci... 😵 a to chodím tak neplánovane...

Oriel, ani ja nemám ešte darčeky...akurát pre Lukáška už áno...objednala som mu plasma car - neviem či ste o ňom už počuli...je to samohybné autíčko, tak dúfam, že to využije neskôr aj malá... 😉 potom ešte magnet.tabuľu s písmenkami...oblečko a zopár hračiek ešte, čo som vedela že chce... 🙂
ešte mi treba kopec toho, tak na bud.týždeň ešte pobehám.. 😉

tak to je dobre že ti aspoň cestovinky spapká...do mojich nedostanem...ešte pirohy celkom ľúbia... 🙂

oriel
19. dec 2009

inna,myslis to akumulatorove auticko,take na von? my sme Lilke este v jari kupili take od Peg perega ,na bateriu.... rada sa na tom vozi a aj este to vyuzije,len j to dost objemne a my tu nemame dole priestor ,kedze tu mam obchody,tak mi ho musi stale niekto vynasat alebo ho mame u babky.... idem skusit pohladat foto a dam do albumu...... 😀 😀 😀 lilka spi,cakam kym vstane a vyrazame.... 😀 😀 😀 😀

inna7
19. dec 2009

nie akumulatorove...je sice samohybne, ale iny system..točiš s volantom a ono sa samo posuva...pozri na mmb..plasma car..celkom sa mi zapačilo...
akumulatorove by som chcela kupit sarke na 2r, od injusy...krasne som videla a take male...aby som ho mohla hodiť do kufra 😉

keby sme mali priestor tak by som brala aj take ake mate vy...peknučke je...a super pre deti... 😵
a kam vyražate..?