Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
27. jan 2010

ja viem že už treba začať 😢 😢 😢 😀 ináč Šimonko neľúbi kaše-žiadne a s ryžou tiež nieje kamarát. dúfam že tuto pochodím lepšie 😀

surfujem tu po nete a hľadám nejaký stupienok za kočík pre Šimonka aby sme sa mohli vybrať aj niekde ďalej keď sa oteplí... už má rozum, už by mohol na niečom takom vydržať. no a Emilka mi tu stvára kaskedérske otočky v hrazdičke. 😀 šikovnica jedna otáča sa v tej perinke jak nič 😀

oriel
27. jan 2010

emi,prave minule som na teba s tym myslela..... videla som na MMB a pomyslela som na teba 😀 😀 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu101
27. jan 2010

večer dávam malému kašičku od nestlé - zarábam mu ju mojím mliekom a do toho nastrúham trochu jablka alebo hrušky aby to malo chuť.na obed mu varím polievočky - špenátovú a mrkvovú s ryžou má celkom rád,brokolicu a zemiaky veľmi nechce a zbožňuje výživy z mrkvy a jablka- to mu robím domácu.chystám sa mu v nedeľu dať kuracinku s omáčkou.mam dobrú knihu,kde sú recepty pre dojčatá a deti do jedného roka. 😝
a tú detskú pestúnku čo mam od aventu,neviem aké sú tie za 70eur,moja cca.200eur ale oplatilo sa investovať

sara2
27. jan 2010

ahojte
zdravim vas z hor.Je tu kosa jak v ruskom filme.Cez den sa drzi maz cez minus 10.Sice svieti slnko,ale je hrozna zima.
Uzivame si snehu ale najlepsie je ked zalezieme do chaty.
pekny vecer
ahojte

mirrinka
28. jan 2010

Ahojte 😉
kočky,už som zatial na prvom mieste v tej Milke,tak hlasujte,prosím....... http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=3e...
hlasuje sa síce ešte 17 dní,ale každý den a každý hlások je dobrý....dakujem 😉

sari,super,že si sa tu ukázala...... užívajte si to 🙂

oriel
28. jan 2010

dobre ranko... Mirri,dufam,ze som dobre zahlasovala,lebo tam bolo nieco,ze Michalovce.... Hm.... je to suuuuper 😀 😀 😀 😀 Sari,ahooooj.... falt tam musi byt kosa..... ja som sa vcera do vecera nemohla zpamatat z tej kosy tu v he.... 😀 😀 😀 😀

inna7
28. jan 2010

Mirri..zahlasované ! 🙂 a čo vyhráš? 😕 😕 😕 😀

Sari.....čajik s "umom" to spraví 😀 🙂 🙂 aj tu nám krásne sneží... 😉

mirrinka
28. jan 2010

dakujem inna....áno,dala som to na Michalovce,lebo v HE to nie je...... ak vyhrám tak žiadnu vecnú cenu,ale ten môj odkaz bude na námestí v Michalovciach asi dva týždne na takom bilboarde 😉 ale hlasuje sa až do Valentína,čiže ešte 17 dní,tak všetko sa môže ešte premiešať....zatial som na prvom mieste 🙂

asshanti
28. jan 2010

ahojte,

tak aj ja som zahlasovala, pekne! 😉 ja mam od vcera nadchu, aj manzel, ten od utorka, ale nie je to take strasne, lezkame si, pijeme cajik, tak dufam, ze to prejde coskoro.... ale aspon nemam horucku, ani ma hrdlo neboli, len nemozem zhruba uz od pol siestej spat, tak som unavena... 😒 idem dat vyprat nove plienocky, lebo uz postupne treba vsetko dat poprat, aby som bola pripravena keby nieco... 😀 😀 😀 chcem sa spytat, mam dat vyprat aj nove zavinovacky a oblecko a hniezdo do postielky, ktore su zatial v sacku ???

oriel
28. jan 2010

asshanti,ja by som zavinovacky neprala,ani hniezdo,pretoze pri Lilke som si vyprala zavinovacku a uz nebola taka pevna,vies,taka ako za nova.... 😎 skoro sa uzdrav 😀 😀 😀 😀

asshanti
28. jan 2010

dakujem, dufam ze ta nadcha rychlo prejde, v sobotu treba ist na svadbu... 😉 😉 😉
aj mama mi vravela, ze take velke veci nemam prat, ze je to ciste, zabalene v sacku... tak asi nie, az potom ked budu chvilku pouzivane... len satocky dam poprat, uz mam kupeny prasok, aj tekuty Lovela Baby. 😉

bobooo
28. jan 2010

ahoj
asshanti ja som zavinovačku tiež neprala novú až neskôr, ale hniezdo do postielky áno pretože neskutočne smrdelo za novotou tak až prehnane 😲 inak ja tiež používam lovelu ale len tekutú, aby som mala istotu že tam neostane, kdež to pri niektorých práškoch nezaručujem...sa nerozpustia a tak....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
28. jan 2010

mirri len to každý deň pripomeň 😉 dnes máte výročie, že? tak si to užite 🙂

ja po "skejtíku" na kočík už dlho snívam, ale nakoniec ho asi predsa nekúpim. rozmýšľam že: dolu kopcom s tým nepôjdem lebo budem zakopávať, hore ich oboch nevytlačím (mám dosť s jedným kočíkom a jedným dieťaťom) a kde s tým teda budem chodiť? 😒 to je nevýhoda toho kde bývame...

emita
28. jan 2010

ani my sme neboli von. andrii ☹ nech to rýchlo prejde

mirrinka
28. jan 2010

dakujem,babky moje..... oriel,ja som si ťa ráno pomýlila s innou....tak prepáč,že som sa ti nepodakovala už vtedy....ja trubka.... 😀 😀 😀 😀 😀
emi,presne,dnes máme výročie svadby - 4 roky 😉 vy máte o týžden,že? kolké?

emita
28. jan 2010

tiež 4 roky 🙂

asshanti
28. jan 2010

mirrinka, tak pekne vyrocie !!! 😵 😵 😵
andrii, tiez sa rychlo uzdrav !!! 😉 😉 😉
u nas neskutocne snezi, od rana este neprestalo... 😒 😒 😒 esteze nikam nemusim, az zajtra idem ku kadernikovi, ale to si ma manzelik odvezie... 😀 😀 😀

rejoice
28. jan 2010

Ahojte 🙂
vcera sme boli s manzelom v HE a pacil sa nam kocik v tom detskom svete, maju dostat ine aj kombinacie farieb tak este pojdeme vybrat ale mozeme si vybrat lubovolnu kombinaciu farieb a oni nam tak spravia 🙂 , aj pani predavacka bola ochotna poukazovat, skladanie kocika atd., co sme sa este nestretli s takou ustretovostou.
asshanti - aj ja mam upchaty nos uz tyzden a pol, moze to byt aj tehotenska nadcha(hormonalna nadcha), ty mas uz zbalene veci v taske do porodnice? Ja som skusala to vsetko dat do jednej cestovnej tasky, ale horko tazko tam vsetko zabalim 😖 Co si balis do porodnice ty, ak sa mozem opytat? Ty kedy mas ist do HE na poradnu?

asshanti
28. jan 2010

ahoj rejoice,

nie, ja este nemam nic pobalene... 😖 😖 😖 pokupene hej, ale ani neviem do coho sa balit, lebo sa bojim, ze sa to do cestovnej tasky alebo maleho kufra na kolieskach nezmesti... manzel sa uz zo mna smeje, ze mi zabali vsetky veci do velkeho kufra... 😀 😀 😀 ja este mam ist buduci pondelok, teda 8.2. na poradnu k svojmu doktorovi a do HE neviem kedy, este sa buduci tyzden spojim s kamoskou co to bude vybavovat, berie tam este asi jednu tehulku, tak pojdeme 3 tehotne zrejme... 😀 😀 😀
do porodnice mam zupan (taky teplucky, zaberie isto kopec miesta), nocne kosele, vlozky, take hygienicke nohavicky, tampony do podprsenky, vlhcene obrusky pre seba a maleho, 1 balenie Pampers newborn, obycajne plienky, lieh, Sudocream na ritku, asi mu vezmem cumlik, deku (to este presne neviem, ale oblecenie a ine veci netreba, asi az pri odchode domov), no a sebe dalej hygienicke veci, uteraky, toaletny papier, susic na vlasy, pribor, pohar... ked tam budem na poradni, tak sa spytam, ze co vsetko mi treba, nech mi daju nejaky zoznam, lebo ja sama neviem co este treba... 😅 😅 😅
Ty co mas a kedy tam ides? sranda keby sme rodili spolu, mozme si dat nadstandardnu dvojku... 😀 😀 😀 odkial presne si, ak sa mozem opytat? 😉

bobooo
28. jan 2010

ahojte tak pekné výročie ti želám...JúúúúJ jaká zima musela byť...no my sme sa pre istotou brali v lete 😀

bobooo
28. jan 2010

inak máme nové slovíčko...Tobino hovorí že "pičuta" no a je to že piškota 😀 (ospravedlňujem sa za slovíčko no inak sa nedalo 😒 )

inna7
28. jan 2010

bobooo 😀 😀 😀 moja Sárka na mňa každé ráno kričí z postieľky mamaaaaaaa ajoooooj tau 😀 a keď mi niečo nechce dať tak povie spolu nemam-tiť-spapalo 😀 😀 😀 strašne zlaté to je.. 🙂

my sme sa brali začiatkom mája, všetko bolo krásne rozkvitnuté... 🙂

emita
28. jan 2010

no hej ale v lete prší a nám snežilo 😀 a netopili sa zákusky 😉 aaaa proste super bolo 🙂 my sme si vybrali február lebo sa nám nechcelo čakať do leta a bola som v poslednom ročníku tak sme to spravili tak aby som už mala po skúškach... a potom svadobka-lyžovačka 🙂 a ďalšia v lete pri mori 🙂 proste paráda. neviem si to ani predstaviť ináč 🙂

my už máme takú slovnú zásobu... som mu ju začala spisovať do jeho knižky a stále si na niečo spomeniem a len píšem a píšem 🙂 píšem len také skomonelé slová. 😀

emita
29. jan 2010

posledná a prvá? dobré ráno.
inna, ty máš prečítanú túknižku o spaní... posledné týždne sa nám Šimonko v noci zobudí a aj 2-3 hodiny nem,že zaspať. spravíme mu mlieko, vezmeme k sebe do postele len aby nezobudil malú (väčšinou ju aj tak zobudí). Vieš keď nespím kvôli malej je to ok ale keď kvôli 2 ročnému chlapcovi... 😖 na obed spí 2 hodinky, zaspáva večer v postieľke okolo 20.00-s tým nieje problém. ráno vstáva medzi 6.00 a 7.00. dnes 5.45 😠
och to zas bude deň. 😝

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
29. jan 2010

🙂 Emi poslala som ti IP...určite sa ti bude dať pomôcť...len mi napíš... 🙂

každé dieťatko už od 6tich mesiacov vie prespať celú noc, bez akýchkoľvek návykov...čajík, kojenie..atd..cumel drzanie za ruku....atdatdatd...

len to chce postupné zavádzanie tej metódy...

andrii podľa mňa by si to mala skúsiť ajty...nemyslím si že ho treba v noci tak často kojiť...no ale to je už na tebe,ak ti to vyhovuje... 🙂

oriel
29. jan 2010

DOBRE RANKO... ja som prave aj preto prstala presne na rok kojit 😲 😲 uz sa to fakt nedalo.... v noci sa budila aj 5krat,cisto,len aby si pocmulala...... a cca do dvoch rokov jej to ostalo,ze sa budila na mlieko.... 😲 😲 a dalsia vc,ze aj cez den bola nonstop na prsniku 😲 😲 😲

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz