Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
1. feb 2010

ďakujeme, mali sme milú oslavu, akurát že poslední hostia došli kvôli snehu až o 18.00 😖 tak sme s tortou čakali... ale som si nemyslela že sa bude až tak tešiť-nechal všetky tie super nové hračky, vyskočil, začal skákať a hovorí že tu daj (na stôl). zlatý bol.

clover22
1. feb 2010

Emi Šimonkovi prejem veľa radosti a zdravia ......to vstávanie poznam aj ja.A už ma to pekne štve.Moja zasa večer pije keď zaspáva mlieko a čaj na striedačku a musím pri nej ležať v posteli a keď zaspí je prekladám.Zobudí sa síce len raz,ale v noci sa jej sníva a prežíva celý deň.A keď kriči zo spánku tak som hore aj ja.Inna ako nato?

inna7
1. feb 2010

ahojte 😵

clover...v skratke....to že si berieš malú k sebe do postele pri zaspávaní to je chyba...v noci by už taktiež nemala nič jesť...min.pol hodinu pred spaním... viac v IP... 🙂

no poviem vám, včera to bola asi najdlhšia cesta do Modrej....hrozné....ale došli sme v poriadku...oslavka nádherná...kopec detičiek....
moje auto keď sa pozriem z balkóna vobec nevidieť... 😀 dnes, zajtra asi sedíme doma... 😔 😉 🙂

zuzu101
1. feb 2010

ahojte.no dnes je vonku krásne, škoda že sa nedá ísť s kočíkom.dnes bol malý v klokanke 😝 a pekne si pospinkal.už si necítim chrbát.ale poobede pôjdeme určite zas, lebo doma nezaspí. 😠

asshanti
1. feb 2010

ahojte kocky,

vsetkym oslavencom prajem dodatocne vsetko najlepsie !!! 😵 😵 😵 😵 😵
na svadbe bolo dobre, aj ked to pocasie bolo strasne... 😠 😠 😠 ani sme nemohli prejst k hotelu kvoli zavejom, bola tam strma cesta hore, tak autobusar zastal dole a museli sme si to vyslapat... ja v pohode vo vysokych cizmach a moj drahy v poltopankach, lebo sak nebude prevlacat este aj cizmy... 😀 😀 😀 bavili sme sa dobre, 2 krat vyplo elektrinu, to som este nezazila, raz na vyse hodiny, tak sme sedeli len pri svieckach... 😅 😅 😅 zatancovali sme si, aj pomaly cardas, citila som sa ok, len po polnoci uz unavena, ale aj drahy bol, tak sme zavolali nasim, aby prisli po nas. dokedy dosli na Siravu, a cestou domov sme pomahali, teda drahy, jednemu autu co ho stiahlo do priekopy,domov sme dosli 2:45... 😉 nadcha sa mi vcera zhorsila, ale dnes uz je to lepsie, dlhsie som si pospala, tak snad to skoro prejde... 😉

inac, chcela by som sa spytat, ci ste pocas tehotenstva pili zeleny caj? kamoska co robi v zdravotnictve mi vravela, aby som ho nepila, neviete o tom...???

zuzu101
1. feb 2010

zelený čaj obsahuje teín alebo také niečo.čierny alebo bylinkový je lepšie piť počas tehotenstva a aj pri dojčení.samozrejme nie všetky bylinky sú vhodné ako napr.lipa.

mirrinka
1. feb 2010

Ahojte.....dnes je teda fakt krásne....
my sme včera boli na návšteve a cesta,ktorá nám ináč trvá necelých 15 minút nám včera trvala cez pol hodiny 😀 ešte keby dnes celý den snežilo,tak nás tu zasype 😀 😀 😀 :D

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=3e... dievčatá,do konca súťaže je už len 5 dní,tak hlasujte plíííííííís.... 😉 😉 😉 😉 tá druhá sa na mna nebezbečne doťahuje 😀

asshanti
1. feb 2010

mirrinka, zahlasovane... drzim palce! 😉
mne zasa sestricka u mojho lekara povedala,ze cierny caj nemam pit... ale ja si ho niekedy dam, lebo mi strasne chuti! 😉 bylinkove nepijem vobec, tie mi nechutia... takze zeleny radsej asi nie...???

oriel
1. feb 2010

asshanti,super,ze to takto dopadlo,,,,,,,, 😎 😎 😎 a cajik pre tehotne ti nechuti???? 😀 😀 😀 😀 ja som uz par dni pred terminom pila aj cajik pre dojciace matky 😀 😀 😀 😀 mozno aj preto mliecko rychlejsie bolo 😀 😀 😀 😀 zuzu a v klokanke ti malinky zaspinka? 😀 😀 super 😀 😀 😀 mal vyletik a aspon mohol tu belobu obdivovat.... 😀 😀 inna,ani u mna auto teraz nehrozi....... 😠 😠 😠 😠 a este ked som rano cestou do skolky videla tolko soferov,ktori sa nemohli ani pohnut 😠 😠 😠 juuuuj hruza 😢 😢 ale paci sa mi to.... kooopec snehu 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu101
1. feb 2010

on zaspí kdekoľvek len nie v postieľke.a ak ano ta na max. 10min.a v noci tam spí 4 hodiny a dosť. ☹ ☹ ☹

bobooo
1. feb 2010

ahojte oslávencom dodatočne všetko naj...
no my sme včera šli z He o 15,30 a do Vt sme dorazili o 17,00...no ale sme pod Dubníkom u nás stáli lebo sme nemohli ísť hore aj nejaké autá sa tam "čerkli" ta tak...no a dobrú pol hodinu nám dvom aj s manželom trvalo kým sme odhrabali sneh spred garáže bolo 17,30 a auto konečne dnu...
dnes som bola s deťmi von to je príšerné len sa váľajú po snehu ani dnu nechceli ísť ale bolo už pol jednej a spať trebalo tak som ich donútila
k tomu čajíky (ja ich mimochodom vôbec nepijem), ale pre tehotné sú dobré ovocné, alebo niektoré bylinkové...čierny čaj obsahuje kofeín tak že tak ale raz za čas myslím neuškodí ja som pila aj kávu počas tehotenstva..

oriel
1. feb 2010

aj ja pijem kavu...... niekedy aj dve denne.... kombinujem.... 3v1 a nescu s mliekom..... 😀 tiez si myslim,ze salka cajiku neuskodi 😀 😀

asshanti
1. feb 2010

aj ja pijem kavicku, tak jednu denne, to mi aj sestricka vravela, ze mozem - nescu s mliekom alebo 3 v 1, ale tak raz za 2 mesiace si dam jemnu popradsku kavu s mlieckom, lebo mi chuti... 😉 aj cierny caj si niekedy dam, teraz rano som si dala aj tehotensky Hipp, ale mame nejaky novy vynikajuci zeleny caj - mandarinka a pomarance, tuto kombinaciu milujem, tak si aspon jeden dam... 😉 😉 😉
dufam, ze nadcha uz skoro prejde, lekarka povedala mame, aby mi kupila jeden nosovy sprej, tak vyskusam a este mam taku speci mast z lekarne Dr.HOJ, lebo mam hrozne cervene flaky pod nosom od staleho fukania a vraj to uvolnuje aj nosove dierky, je to s eukalyptom, tak uvidime... 😉

oriel
1. feb 2010

😀 😀 😀 😀 asshanti,mne pri nadche pomohol sumuvy celaskon..... 😀 😀 a to fakt...... za 2dni bolo vsetko prec 😀 😀 😀 a aj kazdy vecer som mocila nohy v slanej vode.... to uz uplne pred spanim,soli som dala skoro kg,no fakt uz rano som citila ulavu 😀 😀 😀 ja som dnes este prisla do pracicky 😀 😀 😀 😀 ale len tak,sadnut si za net 😀 😀 😀 😀 dnes som volala k Dr.,ze sa objednam,tak tento tyzden,ze uz nehrozi,setko obsadene.... kurnik.... 😀 😀 😀

sara2
1. feb 2010

ahojte 🙂
Oriel keď som bola v nemocke tak mi tam jedna pani vravela,že ak ma synčeka chorého tak tiež mu močí nohy v slanej vode a k tomu ešte lyžicu horčice.Vraj jej to poradila detská lekárka a že vraj pred spaním to treba aplikovať a vraj to zmierňuje priebeh nádchy 🙂

asshanti
1. feb 2010

tak ten slany kupel vecer vyskusam, dakujem za rady... 😉
uz som aj pridala foto zo svadby do albumu... 😉

rejoice
1. feb 2010

ahojte 🙂
asshanti - jej pekne satky si mala, normalne sa cudujem kde si take pekne nesla, lebo v SO ziadny obchod pre tehulky, v MI - 2 co viem ale slabunky vyber, v Snine nic, v HE tiez toho vela nieje ale da sa tam vybrat 😉 vraj vas tam bolo viac tehuliek 🙂 skoda ze vypadol prud, no este dobre ze tak len na hodinku -dve, lebo u nas nebol prud vcera cely den a clovek si to v dnesnej dobe ani nevie predstavit aka to je katastrofa, ani kurenie nam neslo co je na plyn ale plynovy kotol sa zapina na elektriku 😅
Ja od zaciatku tehu som nepila kavu, zeleny caj a ani cierny caj, az teraz odkedy som doma tak si viem spravit latte raz za tyzden. A poviem vam to bolo hrozne sebazapieranie lebo ked som pracovala tak som sa tej kavy v robote navarila, rano pre riaditela, zastupcu potom sem tam navstevy, a ked som otvorila tu dozu s popradskou tak som ju musela stale ovoniavat 😀
s tou nadchou som mala problem aj ja tiez mi manzelik kupil sumivy celaskon, a kvapky do nosa pre kojencov ale tie som si dala fakt len ked uz som nemohla vobec dychat, hlavne v noci. To s tou slanou vodou si musim zapamatat, to som este nepocula. A nemate dobru radu na bolavy zub? Lebo k zubarovi sa bojim ist kedze mi to teraz asi nemoze ani umrtvit, a keby mi nahodou tahal nerv alebo zub tak tam asi dostan
em kontrakcie 😀

asshanti
1. feb 2010

ahoj rejoice,

dakujem, saty som kupovala v KE v obchode MADERNA na Juznej triede, ale maju aj maly butik v Optime (trochu im urobim reklamu) a da sa objednat aj z netu, na www.maderna.sk, my sme tam boli jeden den asi 3 hodiny, kupovali sme vsetko pre malinkeho - kociarik, postielku, prebalovaci pultik, hygienicke veci, aj pre mna do porodnice, proste vsetko... nechali sme tam okolo 1.200 eur... 😀 😀 😀 ale bolo to nutne, kedze je to nase prve babo, tak sme mu museli kupit to vsetko... okrem oblecenia, len jedny dupky som mu tam kupila s ciapockou a rukavickami, aj to ma vysli nejakych 20 eur, oblecenie na deti maju dost drahe... takze tam som kupila saty, aj pyzama do porodnice.
musim si kupit ten sumivy celaskon, ked vsetky odporucate. 😉 na svadbe sme boli myslim 3 tehulky - ja, nevesta a este jedna kamoska, s tou sme sa stretli u kadernicky, ona ma termin v polovicke aprila, takze ja som bola v najpokrocilejsom stave... 😀 😀 😀

majina.b
1. feb 2010

pre školopovinné:

Riaditeľské voľno na základných školách

Riaditelia základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Humenné v dôsledku vyhlásenia 2. stupňa snehovej kalamity udelili dňa 2. februára 2010 (utorok) riaditeľské voľno.

Žiaci základných škôl nastúpia na vyučovanie 3. februára 2010.(streda)

seuska
1. feb 2010

Ahojte kočky.
Chcem opytat Humencaniek ze koho nam odporucate ako detskeho lekara? Len tak si robim prieskum nakolko tu nepoznam nijakeho. Diky za info.

rejoice co sa tyka zubov tak mna potrapili zubky pred dvoma tyzdnami a bola som u zubarky a dala mi taku nejaku setrnu anestezu co mala ucinok asi 10 minut, tahala mi nerv zo zuba a pocas osetrenia mi ju asi 4 x dopichavala, tak sa nemusis bat ze sa anesteza nedava... mna este caka buduci tyzden cistenie zubneho kamena tam sa anesteza nedava a tiez mam respekt pred zubarom, ale minule som pocuvala v radiu taky katastroficky pribeh jednej mamicky ze som radsej isla... vraj mala pokazeny zub a infekciu a mala jej to chytila v brusku ked este bola a mala s tym problem... neriskuj chod cim skor k zubkovi... drzkam palce...

emita
1. feb 2010

asshanti najlepší v tehotenstve je vraj červený čaj roibois. my sme si ho s manželom počas druhého tehotenstva tak obľúbili, že doteraz pijeme len ten

zuzu, moja malá zase najradšej spí v postieľke. keď ju dám do kočíku spustí neskutočný rev a väčšinou plače kým nezaspí 😖 no ale musíme aj vonku chodiť... ináč ona od malička chcela zaspávať len v postieľke. žiadne že na rukách alebo v našej posteli... zaujímavé 😕 potom mala také blbé obdobie že len v lehátku chcela spať, ale zase presedlala na postieľku 😀

seuska v novej mamine je celkom dobrý článok o tom ako vybrať pediatra. čítala si? my chodíme k Dr. Šarišskej. Sme spokojní. Je veľmi príjemná. aj deťom sa páči 🙂

dúfam že v stredu budú už cesty zjazdné aby sme mohli ísť na ortopédiu. No, dolu by sme zišli ale hore asi sotva 😒 dnes sa bol Šimonko s manželom sánkovať ale zajtra s nimi pôjdem len na terasu.

idem naložiť umývačku 😎

matka331
1. feb 2010

ahojte ....emita mas pravdu tie cesty su katastrofalne....!!!dnes som bola na poradni v humennom a celu cestu mi tvrdlo brusko s toho natrasania ...chcem sa opytat nejde niektoraaa mamicka v stredu nahodou rodit alebo na prijem ????

bobooo
1. feb 2010

asshanti jéééj pekné šaty...a kde chodíš ku kaderníkovi? ja totiž mám kaderníčku tiež v Michalovciach...tu vo vranove len jednu kamošku ale to len také na rýchlo, ale farbiť strihať a tak len v MI...
a k tej káve ja som pila asi 2šálky denne...ale nesca je viac škodlivá ako obyčajná káva...a ja samozrejme nescu 😀

inna7
2. feb 2010

Ahojte.. 😵

seuska....my chodíme ku Grecovej...je veľmi pedantná, tiež milá k deťom....nevýhodou je dlhé čakanie...

ten kúpeľ nôh v slanej vode a v horčici, nám tiež poradila naša lekárka.... 🙂

asshanti...krásne šatičky... 😵 a odvaha ísť v takom nečase autom s bruškom ...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
2. feb 2010

sa ti žije andrii...moje všetky dve deti sú hore od 6te...Lukáško je teraz doma a nemôže spať, lebo si zvykol skoro vstávať...no a malá je jak radar - všetko zachytí 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
2. feb 2010

ahojte

Seuska odporučali by som ti určite dr.Lukáčovú.Má kopec skúsenosti.Pracuje aj v nemocnici na detskom oddelení a zároveň ma ambulanciu na veľkej poliklinike.Je prístupná,milá a k deťom hrozne milá a pozorná.

Ja si užívam kafe a čo robíte vy?Vymrzli sme so Sárkou v kostole ráno.Ona sa ohriala mliečkom a ja kávou 😀
Idem variť cestoviny so špenátovou omáčkou.
ahojte.

Oriel ako Lili prvý deň v škôlke????

asshanti
2. feb 2010

ahojte,

dakujem, aj mne sa saty velmi pacili a bolo mi v nich dobre a teplucko, mala som aj hrubsie silonky... 😉 ono to najprv v sobotu nevyzeralo tak hrozne, trochu snezilo, az potom sa to spustilo, ale to sme boli v teple v hoteli. tam sme isli autobusom a naspat prisli po nas moji rodicia, manzelik by mi uz nedovolil soferovat, aj ked ja soferovanie zboznujem... 😉 😉 😉
teraz sme sa vratili od svokrovcov, boli sme na kavicku a chystam sa nalozit do pracky malickeho nove vecicky a trosku zehlit. a uz si aj musim povykladat na postel spolu veci do porodnice, ze kdyby nahodou... 😀 😀 😀

matka, na zajtra (ci stvrtok) Ti silno drzim prsteky, zvladnes to, budeme na Teba silno mysliet!!! potom daj vediet ako si bola spokojna. dali Ti tam nejaky zoznam co Ti treba so sebou, je nadstandard volny?