Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana0409
20. feb 2010

ahojte chcemsa spytat ci pouzivate pri detocho monitor dychu....ak ano tak kolko stoji a nema niektora z vas na predaj?dakujem

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
20. feb 2010

zuzana,Andrii má pravdu.Ja myslím,že union poisťovňa ponúka takúto možnosť,ale neviem to s istotou.
A myslím si,že monitor dychu je dobrá vec.Hlavne pokiaľ niekto v rodine mal s týmto problém.Mám kamarátku,ktorej dnes už 2,5 ročná dcérka takto v noci prestala dýchať.A práve monitor ich zobudil.Aj moja švagriná ho má a používali ho pretože švagor ako dieťa tiež mal s týmto problémy.A syndrom náhloho úmrtia je dnes bohužiaľ častý jav ☹ .Len nie každý si môže takúto vymoženosť dovoliť 😒 .
Na stránkach Mama a ja a pod. časopisoch je vždy nejaká reklama na takýto prístroj,skús kuknúť tam 🙂

inna7
20. feb 2010

ja som dala Sarku poistiť do Unionu, presne kvôli monitoru dychu...odporúčam.....požičajú ho zadarmo na pol roka a potom sa to dá predlžiť na ďalší polrok..za poplatok...takže sme ho mali celý rok...

andrii..možno to nebol planý poplach...bábatká sa niekedy zabúdajú nadýchnuť...tým že začne pípať tak sa dieťatko strhne a nadýchne sa...

ja by som si ho určite zaopatrila pri malom bábatku... 😉 nám pipal asi trikrát... 😒 a nemyslím si že to bol planý poplach...

rejoice...tá odsávačka na baterky je fakt zbytočná...vyhodené peniaze...nič nevyťahá...ale ako chceš... 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
20. feb 2010

my tiež monitor nemáme. určite by som si obstarala keby boli skôr narodené. Mojej kamarátke sa dusil mesačný chlapček kvôli refluxu. Vďaka Bohu ho zachránili, lebo jej manžel mal také vnuknutie aby ho šiel skontrolovať a nedýchal ☹ och hrozne to muselo byť. Doporučujem polohovať matrac ak dieťatko grcká 😒 keď som čakala Emily som čítala v podvihorlatských že nemocnica dostala či zakúpila monitory dychu a že ich bude zapožičiavať a po roku ich budú môcť mamičky odkúpiť či čo. Neviem presne treba sa spýtať. Ja som sa neinformovala lebo zase raz zastávam ten názor čo andrii 😀

sara2
20. feb 2010

kočky,myslite na Oriel.Ostala v nemocnici lebo sa to trošičku zhoršilo 😒 .

Maminky,ktoré máte prehľad tak mi prosím poraďte kde zohnať pre Sárku baretku fialovej farby.Kukala som na MMB,ale nič som nenašla.

inna7
20. feb 2010

odkáž jej, že jej držím prsty a želám aby sa rýchlo dali doporiadku.... 🙂

našla som niečo....
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7492285&tab=1
ale tie baby čo háčkujú, tak ti urobia v akejkoľvek farbe....a akú len chceš... 😉 tiež chcem dať urobiť pre Sárku...takéto niečo alebo podobné...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7877473&tab=0

asshanti
21. feb 2010

ahojte kocky,

takze Oriel predsa len ostala v nemocnici, skoda... ☹ ☹ ☹ ked pojdem v stredu opat na poradnu, tak k nej zabehnem, ak budem moct, ze ako sa drzia...

my sme vcera mali veget den, boli sme len na nakup potravin, u svokrovcov sme sa dlhsie zdrzali na kavicke a uz som len maleho saticky dala vyprat jednu varku. inac, zase mi mama merala tlak a mala som len 115 na 77, takze urcite to bude v nemocnici daco take, ze "syndrom bieleho plasta"... 😀 😀 😀 v noci sme s drahym pozerali hokej ako nasi nabili Lotysov 6:0, len poslednu tretinu som viacej prespala, drahy vravel, ze uz som si aj pochrapkavala... 😀 😀 😀 on isiel na siestu do prace, mne sa uz nechce spat, tak surfujem a uz si budem len citat v posteli. 😉
my monitor dychu nemame, ale uvazovali sme, mam aj vystrihnuty kupon na zlavu z toho boxu co sme dostali u gynekologa, ale este uvazujeme... mne ked to zacne pipat len tak, ze plany poplach, tak snad dostanem infarkt, neviem... a vsetci mi tvrdia, ze budem mat taky instikt, ze len sa maly trosku pohne a budem hore, tak fakt neviem... so zlavou stoji cca 100 eur, ale nejde o peniaze. objednava sa niekde z Trencina, firma SEWEX.

sara2
21. feb 2010

Inna,dík.
Z MMB som už 3x dávala objednávku jednej pani.Ale ja som chcela takú menčestrovú alebo látkovú baretku.
My vegetíme doma.Upiekla som super koláčik so Sárkou tak baštíme.

pekný večer 😉

meckat
21. feb 2010

My sme si požičali monitor dychu rovno z pôrodnice, lebo malý mal problémy - stálo to 40 euráčov na pol roka a tiež sa to dalo predlžiť , tak sme to predlžili. Nikdy mi len tak nepípal bez dôvodu a v noci kludnejšie spíme. Kámoške takto zachránil malému život.

emita
22. feb 2010

wow tak to sa mi zda dosť na pol roka keď za 50 môžem mať vlastný z bazaru... 😝

pozdravujeme oriel...

konečne krásny slnečný deň 🙂

meckat
22. feb 2010

na to sme neskôr prišli aj my - no už sme to neriešili

emita
22. feb 2010

hlavne že ste zdraví 🙂

meckat
22. feb 2010

ved, to a hlavne kde som ja vtedy tušila niečo o nejakých monitoroch a kde som vtedy rátala s tým, že skončím na jis - ke . ale to už je jedno

inna7
22. feb 2010

pekny dnik... 😵 dnes je fakt krasne....chystame sa na trošku do mesta... 😵

meckat...presne tak....hlavne že je všetko ok, financie by som tiež neriešila.... 🙂

ja som sa na poslednu chviľu dozvedela, že union to dava zadarmo...tiež som si to chcela kupiť... 🙂

asshanti
22. feb 2010

ahojte kocky,

ja som vyprala malemu "zatial" poslednu varku oblecenia, pozehlila plienky a este zehlim ususene vecicky. akurat mi volali kolegynky z roboty, ci som este doma, ci uz rodim a ze 9.3. mam prist na akciu - Den zien, srandistky... 😀 😀 😀 😀 😀

som zvedava co nam povedia na poradni v stredu, lebo zatial ziadne priznaky... malinkemu sa asi v brusku u maminky velmi paci... 😵 😵 😵

rejoice
22. feb 2010

ahojte 🙂
asshanti - ja som mala dnes tiez zehliaci den a tiez som mala telefon z prace ci som stale 2in1 🙂
a este som sterilizovala flasticky a cumlicky 😵 ked tak citam marcovky 2010 tak sa uz rozbehli
porody 😉

asshanti
22. feb 2010

rejoice, aj ja sa chystam posterilizovat, aspon jeden cumlik a flasticku, aby som mala do porodnice, zvysne neskor, az budeme doma... 😉 😉 😉 boli sme u svokrovcov na kavu, pokecali sme, teraz som odlozila maleho saty do skrine a idem vegetit. drahy ide na hodinku na futbal s kolegami, tak ja budem na nete a na telke... 😀 😀 😀 veru, som zvedava, ze kedy to pride na mna... 😀 sranda, kebyze sme rodili spolu... 😉 😉 😉

mirrinka
22. feb 2010

ahojte....sari,čo je s oriel? ako sa to zhoršilo?
dala som nové foto - zo škôlky 🙂

emita
22. feb 2010

mirri zlataaaaa 🙂

rejoice pozrela som aj tvoj album-presne takú zavinovaciu dečku s motýlikmi sme mali aj my. je fantastickaaa 😉 . a s tým maľovaním - to je pekná záľuba 😉

asshanti
22. feb 2010

mirrinka, mala je zlatucka !!! 😵 😵 😵

rejoice, aj my mame taku istu zavinovacku s motylikmi, bielu... 😉 😉 😉 krasne makkunka a teplucka... 😉

rejoice
22. feb 2010

Dakujem 😉 No proste ja som ju musela kupit, hoci doma uz som mala jednu novu, proste mi padla do oka 😵 a je dobra aj v tom ze sa da pouzit aj ako deka 😉 akurat sme poskladali postielku, tak uz dufam ze nebude dlho stat prazdna 😵 😵 😵

mirrinka
22. feb 2010

dakujem,kočky 😉
...ide sa do hajan 😔 😔 😔 😔

meckat
23. feb 2010

ahojte, nechodíte niektorá na angličtinu - Helen Doron s deťmi v Humennom?

emita
23. feb 2010

meckat nie nepoznám tu nikoho. ja napriek tomu že som angličtinárka neuznávam skoré učenie sa cudzieho jazyka. jedine ak sa jazyk bežne použiva v rodine. podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. ja som sa začala učiť ANJ až na SŠ a kde som to dotiahla.... 😀 😀 😀

sara2
23. feb 2010

meckat,máš nejaké konkrétke informácie?
Spomínala mi sesternica,že niečo nové sa začalo v tomto smere pre detičky od 3 rokov.A vraj je to takou zábavnou a zaujímavou formou.Ja by som so Sárikou chcela chodiť.Kvôli tomu,že nechodí do škôlky tak sa snažím jej niečo okrem tanečného nájsť.

kočky taký dobrý obed sa mi podaril 🙂 😉 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz