Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

majina.b
24. feb 2010

je rozdiel ked dieťa nechodi do školy, a ma kružky, ale pri nastupe do ZŠ je to zaťaž, jeden kružok na odľahčenie mysle uplne stači, pokial tam nie je super talent

inna7
24. feb 2010

ahojte... 😵

Ide tu aj o to vyplniť čas...a tú anglinu nepovažujem za záťaž mysle, ale skôr odľahčenie...už tu bolo spomínané, že je to formou hier.... 😉

dám svoje dieťa tam, kam bude ono chcieť, pokiaľ bude stíhať aj učenie aj krúžky.... čo sa týka Lukáška... 🙂

emita
24. feb 2010

sara že dnešná doba je krutá? Dnešný svet je CHORÝ a to že v ňom žijem ešte neznamená že chcem byť jeho súčasťou 😉

neváhala by som dať 12-13 ročnému potomkovi 98 eur za 3 mes. ako písala meckat ale 33 eur za 4 hod. mesačne pre 3 ročné dieťa sa mi zdá pridrahé vyplnenie času 😝

detičky spia, idem dokončiť obedík: tofu také s kukuricou a kečupom-rýchlovka. nemáte nejaké obľúbené recepty z tofu?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
24. feb 2010

Sara, ako sa drži Oriel ? pozdravuj ju odo mňa... 🙂

majina.b
24. feb 2010

ekucharku navštevujem aj ja, ale radšej sa inšpirujem http://www.mamincinyrecepty.cz/ su tu lepšie recepty

asshanti
24. feb 2010

ahojte kocky,

vcera sa mi cely den nedalo prihlasit, blblo mi heslo... 😒 my sme dnes boli opat na poradni, moc ok, opuchy ziadne, len tlak 160 na 90, ale doma mam dobry, takze to asi bude syndrom bieleho plasta... 😀 😀 😀 robil mi (opat mily Dr. Pisak, mam nanho stastie) ultrazvuk, malinke uz ma 3 500 g, vsetko je v poriadku. chcela som potvrdit aj u ineho lekara, ze je to naozaj chlapec, sledoval ho dlho, ale vravi, ze ani pri najlepsej voli nevidi, ze maly je taky pokruteny a nechce sa ukazat... tak to bude naozaj KINDER SURPRISE pri porode... 😀 😀 😀 😀 😀 o tyzden, 3.3. mam prist na amnioskopiu alebo tak nejak, budu mi vysetrovat plodovu vodu, keby nebola cista, tak sa vyvola porod, ak bude ok, tak o 2 dni naspat sledovat... ak to dovtedy na mna nepride, tak uvidime... vraj je to standardny postup, volala som s tou znamou z prijmu, lebo som sa zlakla, ze nieco nie je v poriadku, ked mi chcu vysetrovat plodovu vodu... 😕

na chodbe som uplnou nahodou pred vytahom stretla Oriel, zhorsilo sa to, bola dost nestastna, aj slzicky jej tiekli a mne pomaly s nou... ☹ ☹ ☹ vravela, ze hlavicka sa tlaci uplne jak na porod, ze nechape, lebo poslusne lezi, chodi len na WC, ani navstevy si nevola, fakt robi maximum a ono sa to zhorsuje... ale lekari vraveli, ze aj keby sa mala narodila, tak je to v poriadku, len bude dlhsie v inkubatore... baby, myslite na nu, teraz to potrebuje !!! snazila som sa ju utesit, ale bola fakt smutna... verim, ze sa to upravi, musi !!! 😵

inna7
24. feb 2010

myslela som na ňu dnes....dufam, ze vydržia ešte nejaky ten tyždeň...Oriel, budem na vás myslieť a držím prsty... ☹ ☹ ☹

rejoice
24. feb 2010

ahojte 🙂
asshanti - ja si myslim ze ten tlak mas aj preto vysoky lebo sa asi velmi stresujes ci bude vsetko v poriadku 😉
malinky je tak akurat, uz aby si ho drzala v naruci vsak 😉 ? vecra som na teba myslela, ze nic nepises
tak som si aj myslela ze ci uz nahodou nerodis 😅

Oriel drzim ti prsty aby tvoje baby este par tyzdnov vydrzalo v brusku 😵

rejoice
24. feb 2010

a este som zabudla dopisat, ze dakujem za tie linky na recepty, s mamkou sme dnes pozerali skoro cele dopoludnie ako varia 😀

asshanti
24. feb 2010

praveze dnes som isla v uplnej pohode do nemocnice, bol s nami aj jeden kamos, tak sme sa v aute nasmiali a ked sme prisli, len som trochu podebatila s Oriel a hned som utekala, lebo sestricka volala dalsie tehulky na poradnu a uz sme tam boli len dve, takze nebolo kedy sa stresovat... ale mozno v podvedomi... 😅 ja stale myslim len na to, aby bolo babatko zdrave, nic ine si nezelam... 😔 😔 😔
uz by som chcela mat vsetko za sebou, aby to bolo ok... maly uz je fajne velky, aj by mu stacilo kil, nieze ma budu rezat... a nezmesti sa do tych malilinkych veci... 😀 😀 😀

rejoice, Ty sa citis ako, vsetko ok ??? ides v piatok? ozvi sa... 😉

rejoice
24. feb 2010

asshanti hej idem v piatok. Mala mam pocit ze je trosku viac nepokojna, asi uz ma fakt malo miesta 😅 obcas mam mierne bolesti v podbrusku a trosku mi tvrdne brusko, vraj su to poslickovia, a o druhej v noci som sa zobudila na taku bolest ze som sa nemohla pohnut ani nohy roztiahnut, tak uz som si myslela ze ideme rodit
😅 , ale netrvalo to len okolo 2-3 minutky a preslo to. Cely den inak pohodicka. Robil ti aj prehliadku zospodu? V piatok ideme na vikend ku svokrovcom(pre istotu beriem aj kufor 😵 ) a hned ked budem moct napisem ze ako bolo na poradni.

asshanti
24. feb 2010

dneska to bola rychlovka, len mi zmerala tlak, vysetrila moc, zvazila som sa, potom som isla k doktorovi, nepozeral ma vobec zospodu, len som mu povedala, ze doma mam tlak ok, tak ze ho mam kontrolovat, ze som dobrala tie tabletky, tak ze ok a pozrel na vysledok CTG, ze je vsetko v poriadku a potom mi robil ultrazvuk, meral a vazil ho, aj prietoky robil a povedal, ze mam prist v stredu rano okolo pol osmej na ten prijem, vysetrit plodovu vodu. pytala som sa ci je vsetko v poriadku, tak ze ano. 😉 😉 😉
tak Ti drzim prsteky, daj vediet ako sa mate... 😵 😵 😵

inac, ja som si vcera myslela, ze ideme rodit, bolo mi divne, aj som poobede zaspala, bola som bleda a tak cudne som sa citila, ale nic... 😀 😀 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asshanti
24. feb 2010

pisala som Oriel sms-ku, vsetky vas pozdravuje a dakuje, ze na nu myslite !!! dufa, ze vsetko bude ok, vravela, ze ona aj doktori robia naozaj vsetko pre to, aby boli v poriadku... 😉 😉 😉

ja uz mam taky pocit, ze sa mi ten drobcek vytlaci cez brucho raz von, neskutocne ma uz tlaci, ma asi malo miesta... 😀 😀 😀

emita
24. feb 2010

júj, budem na oriel myslieť... ☹ sara pozdravuj aj odo mňa

asshanti je to štandradný postup. ja som bola tiež na amnioskopii. Ale prajem ti aby sa to dovtedy rozbehlo. Mne na amnioskopii povedali že je všetko ok a v noci nato sa rozbehol pôrod a voda bola zelená 😖 a malá ešte 2 dni na zeleno grckala 🤐 tak neviem či zle videl či sa tak rýchlo "pokazila" 😒

sara2
25. feb 2010

pekný deň 😉

Čo dneska robíme kočky? A čo varíte?Videli ste aké počasie hlásia na víkend a už aj v piatok? 12-13 stupňov 🙂
Žeby už prišla jar?

emita
25. feb 2010

supeeeer 🙂

kuracie pesia na smotane s cestovinou. a mliečnu polievku. Emily spinká, vyspí sa a ideme von.

inna7
25. feb 2010

pekné ránko 😵 slovenskooooooooo 😀 vyhrali sme so Švédskom... 😉

to je super, že bude teplejšie....ja sa už nemôžem dočkať... 😵

dnes idem s deťmi do vranova do toho nák.centra, mám vyhliadnuté super tramky pre malú a potom ideme k našim...., takže nevaríííííííím.... 😎 😎 😎 a v podstate máme ešte od včera, zeleninovú polievočku a divinu s cestovinkou... 🙂

a superný bezlepkový koláčik, ktorý sa mi včera vydaril... 😉

asshanti
25. feb 2010

ahojte,

ano super, vyhrali sme !!! 😉 😉 😉 rano sme si s manzelikom pozreli, medzitym som sa najedla a potom som si este na take 2 hodky schrupla, lebo som bola unavena. 😀
my dnes mame kuraci perkelt s cestovinou a este sisky od vcera, trochu. a manzel robi take opekane zemiaciky, normalne na piecke co mame v komore kvoli zabijacke, tak ich poopeka z obidvoch stran a s masielkom a cesnakom, mnaaaaaaaam. 😵 😵 😵

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
25. feb 2010

ahojte..no tak detičky našťastie sú už zdravé malého to držalo jeden deň no malú až 3dni...skoro nič mi vtedy nejedla, ale potom mi prestala piť bebu...jednoducho popytala kakao a pije ho od vtedy...no neviem...vaši čo pijú? inak malý mi mliečko pije asi od 7mesiacoch normálne ale malá pila len bebu doteraz...
oriel tak ty sa drž a nikam sa neponahľaj maš času dosť 😉

emita
26. feb 2010

andrii to ma mrzí... ☹

Šimonko pije asi od 14 mesiacov kravské-čisté. Emilka ešte moje-vďaka Bohu 🙂

Šimonko dnes zaspieval prvú pesničku. doteraz spieval len také uryvky že kojo kojo mine (kolo kolo mlynské) alebo ajaja kukuku... no a dnes ráno začal Emilke spievať: tapi,tapi tapuchi, iši machy na uchy 😀 😀 😀 😀 som ho neučila to sám sa... 😀

inna7
26. feb 2010

pekné ránko 🙂

boboo...Sofi má superné vlásky...kučeravé... 😵 ja dávam Saruli stále Nutrilon...tak ako aj Lukáškovi, tak aj jej chcem dávať min. do 2,5r....

Andrii...a nezlepší sa to, keď budeš nosiť škulky??

Emita..milé...aj Sarulka si začína takto pospevovať....dnes povedala ráno, mama, ozpavka ide.... 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
26. feb 2010

inna7 dik, no včera som ju kúpala tak som jej vlásky sfotila-pridám foto....také ich ešte nemala, no a vydržali do rána...inak má ich kučeravé ale nie až tak ako od včera 🙂

bobooo
26. feb 2010

pridané.....kuk 😎

emita
26. feb 2010

bobooo akí sú zlatunkí 🙂 🙂 🙂 a tie vlásky... nádhera 🙂

idem si pospinkať k detičkam v noci som nejak nemohla spať 🙄

inna7
26. feb 2010

boboo-- úúúúžasné kučerky...rozkošníci dvaja 😵

jooooj jakú dobrú cesnačku som uvarila...s domácimi krutónmi...mňamimňam.. 😵

akurát hráme spoločenské hry s Lukinom...stále keď malá spinká... 🙄 😉