Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

sara2
26. feb 2010

inna,mohla si pozvať na tú cesnačku 😀 😀 😀 😝

asshanti
26. feb 2010

ahojte kocky,

andrii - to s tymi ockami ma mrzi, snad to bude lepsie... 😉 😉 😉

bobooo - krasne vlasky ma mala, obaja su zlatucki... 😵 😵 😵

ja som dnes trochu utrela prach a povysavala poschodie, inak len veget, boli sme u svokrovcov na kavu a teraz idem lahnut a oddychnut si trochu, od skoreho rana som hore, uz ma babo tak tlaci, ze nemozem ani lezat, raz na jednu, raz na druhu stranu sa prevalujem, jak velryba, uz to ide tazsie... 😀 😀 😀 dnes uz nerobim nic, len veget na telke, mame vyprazany syr a zemiakovu kasu, toto milujem. 😉

rejoice
26. feb 2010

ahojte 😉
dnes som bola na poradni, vsetko som mala v poriadku 😵 dnes to islo celkom rychlo, lebo MUDr. Pisak robil poradnu a Mudr. Focko ultrazvuk, akurat som si musela pockat na monitor. Ja som dnes nebola na ultrazvuku. A dalsiu poradnu mam az v piatok, a ani mi nic nehovoril ze by mi potom mali brat plodovu vodu 😕 tak my budeme cez vikend u svokrovcov, lebo zajtra robia zabijacku 🙂

asshanti
26. feb 2010

ahoj rejoice,

tak Ty mas ist este na poradnu? ale ved uz tiez budes mat termin, nie? mne rovno uz napisal do tehu knizky, ze mam prist o 7:30 na prijem rodiciek, na tu amnioskopiu, den pred terminom... sranda, asi u kazdej je individualny sposob alebo co... 😅 😅 😅

rejoice
26. feb 2010

Sak mne to bolo tiez cudne ze mi nic mi nehovoril o amnioskopii a pritom som dnes tiez bola pri Pisakovi, mozno je to tym ze mas vysoky tlak a to je dost rizikove aj streptokoka, tak nechce radsej nic podcenit 😕 .
Chcem sa opytat, ako si odveziete babo z nemocnite, ci v autosedacke alebo v tej prenosnej taske 😅 my mame aj autosedacku aj prenosnu tasku, ale do toho vajicka si neviem predstavit ako to male babatko v perinke dam, lebo nemam kupenu tu original zavinovacku do autosedacky 😕 A musi byt take male babo v autosedacke, nomoze byt v prenosnej taske?

rejoice
26. feb 2010

A este nevies na ktorej strane by mala byt umiestnena autosedacka? Viem ze ma byt otocena v protismere jazdy a moze byt aj na mieste spolujazdca len musi byt vypnuty airbag.dakujem 🙂

asshanti
26. feb 2010

tak ten tlak ja mavam iba v nemocnici v HE, po cele tehu a aj teraz ked mi doma mamina zmeria, mam normalny tlak, az ukazkovy 120 na 80, tak to je urcite len nejaky vnutorny stres z nemocnice... 😀 😀 😀 lebo sa ani necitim zle, ani ma hlava neboli...
babatko musis mat v autosedacke, v tej prenosnej taske v ziadnom pripade !!! my ku kociku ani ziadnu taku tasku nemame... to keby vas zastavili policajti, tak vam mozu dat pokutu, lebo babenko musi byt v autosedacke. my mame kupeny fusak EMITEX, je dost hruby, takze bude teplunko, je aj normalne do kocika do vanicky, aj do sportoveho, aj do vajicka, tam sa vyrezu take original otvory na to. v perinke ho tam asi tazko das... 😒 😒 😒 priznam sa, ja ani klasicku perinku nemam, iba zavinovacky... 😉 neviem na ktorej strane ma byt autosedacka, myslim, ze to je jedno, pokial je vzadu maminka s babatkom... 😉 ale skusenejsie baby nam urcite poradia... 😀 😀 😀

myslite, ze mi treba do porodnice aj deku pre babatko...???

emita
26. feb 2010

😀 😀 😀 ja som Emíliu zhruba do 5 mesiacov prevážala len v prenosnej taške. Mala abdukčnú perinku a do sedačky sa proste nezmestila. najbezpečnejšie miesto je za sedadlom spolujazdca ak si dobre pamätám.
aj my máme fusak Emitex len teraz keď sme prešli do športového ma sklamala jedna vec-že sa šmýka ☹ viem že keď som vyberala fusak bol tam aj jeden taký protišmykový-už neviem aká značka. teraz trošku ľutujem...
asshanti načo deku? na pobyt tam? na pôrodnici je na môj vkus hrozne horúco, či je zima či je leto...

asshanti
26. feb 2010

hej, myslela som do porodnice... aj mne je stale horuco. 😉
chcem sa spytat este na tu amnioskopiu, ako sa to robi a ci je to bolestive... dakujem 😉

bobooo
26. feb 2010

ahojte
no s tou autosedačkou plne súhlasím žiadne na ruky ani prenosné tašky už len kvôli bezpečnosti bábatka...a stačí ak po oblečení bábätka ho dáš do overalu tak do sedačky a vonku pri prechode do auta dáš deku...ale inak v pohode...doma potom perinku v pohode ak chceš...ja som mala zavinovačky a nemenila by som ani v zimu sú tiež také hrubšie na zimu , ale každý robí inak... 😎

inna7
27. feb 2010

Pekné ránko 😵

Sari, tha som vedela že ľúbiš cesnačkuuuu 😀 😉 🙂

bábatko určite do autosedačky...tie vajíčka sú v pohode...a ako vravela boboo, netreba ho naobliekať do nejakých hrubých fusakov...pri prenose prikryjete dekou... 😉

ja som tiež používala hlavne zavinovačky, ale mala som aj perinku (po malom, krááásnu) a keď k nám prišla návšteva z UK, tak sa nemohli vynadívať, že aká super vec to je 😉 🙂

rejoice
27. feb 2010

Ja mam tiez samozrejme zavinovacky aj klasicke perinky 🙂 a dame ju do autosedacky, na vrch mam taky hrubsi overalik a este deku 😉 vcera som na nete nasla clanok o tom kde je najbezpecnejsie polozena autosedacka, takze je to diskutabilne lebo dopravna nehoda moze byt aj z prava,lava, celna, zozadu atd. ale odporuca sa za sedadlom spolujazdca v protismere jazdy, ak uz sa dava autosedacka na miesto spolujazdca tak tiez v protismere jazdy a hlavne treba vypnut airbag 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
27. feb 2010

dnes som bola v centre a je tam nový detský obchod-bublinka. krásne veci tam majú:presne môj vkus 🙂 🙂 🙂 poľské 🙂 ale som nič nekúpila lebo nám nič netreba 🙂

varila som toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10967 len sme ešte nejedli lebo ešte varím zemiaky ale už mi tečú slinky 😀 joooj veľmi ľúbim hovädzinku 😉

asshanti
27. feb 2010

ahojte,

tak ja malinke budem davat jednoznacne do vajicka, ved na to je... a tie zavinovacky mam take hrubsie, s kokosovou vlozkou, ktora krasne spevni chrbatik a viazu sa maslou, takze myslim, ze budu uzasne, a samozrejme su krasne na pohlad... 😵 😵 😵
my sme s drahym vstavali rano 3:30 na hokej, oplatillo sa, aj ked sme prehrali, som na nich vsetkych hrda ! potom sme este pospali, ja dlhsie, vysterilizovala som cumliky, flasticku a umyla odsavacku mlieka, aby sme mali do porodnice. teraz som sa osprchovala a umyla vlasy, ideme do Sniny, do manzelovej tety, oni su taki mladsi, radi k nim chodime, ostaneme aj na noc a zajtra domov. dufam, ze im tam nezacnem rodit... 😀 😀 😀 ale necitim sa na to, ziadne bolesti, priznaky, nic... tak pekny vikendik zatial. 😉 😉 😉

emita
27. feb 2010

neprajem nikomu aby musel nosiť perinku a dúfam že budete môcť vajíčko používať ale ja som sa už naučila pri deťoch nerobiť si plány. S mojimi plánmi som skončila tam kde som si predstavovala že budem malého Šimonka kočíkovať po meste ako iné mamičky, no nedalo sa. teda ak som si nechcela spraviť hanbu s plačúcim dieťaťom 😀 😀 😀 A Emily to isté to keď stretám susedov to každý: ale spievate... No čo, buď pokrčím plecami alebo poviem, no ide jej to 😀 Vonku chodiť treba...

emita
27. feb 2010

a kvôli abdukčnej perinke som mohla v 4 týždňoch zbaliť aj všetky perinky a zavinovačky... akurát tá deka s motýlikmi akú má rejoice v albume nám bola dobrá 😝

mirrinka
28. feb 2010

ahojte 🙂
prváááááááááááááá 😀 😀 😀 😀

emita
28. feb 2010

si dobrá 😀 😀 😀

dnes je posledný február 🙂 🙂 🙂

majina.b
28. feb 2010

RE : ak31 - neohováraj, a nerieš životy iných!!!!!

inna7
28. feb 2010

majina b...moja reč...príde mi to maximálne trápne a detinské, takto ohovárať ... 🤐

zuzana0409
28. feb 2010

ahojte nevie niekto kedy sa v he otvara kik v hypernove?dakujem...... 😀

inna7
28. feb 2010

vraj 1.marca...čiže zajtra... 😉

emita
28. feb 2010

to o čom píšete? kto je ak31? 😕

A ozaj ho otvoria? vyzerá to tak?

sara2
28. feb 2010

ahojte 😎

tiež neviem o kom je reč...

Vraj ten Kik fakt otvoria 1.marca vravela mi kámoška,ale či isto to neviem.
Emi,aj ja som tu bublinku zbadala keď som šla so Sárkou na tanečnú.Krásne vecičky tam majú 🙂

My sme dnes doma 4 generácie žien.Moja babka,moja mama ,ja a moja dcérka 😀 😀 😀 .Tatík nám šiel na lyžovačku a tak som babenky pozvala k nám.Teraz sa tu po byte naháňa s balonom moja Sárka a moja 78 ročná babka-mali by ste to vidieť 😀 😀 😀

emita
28. feb 2010

sara2 fotiiiiť 😀 😀 😀

mirrinka
28. feb 2010

kto je ak 31? 😅

sara2
28. feb 2010

Matka331, až teraz som si všimla tvoje fotočky.Malinká je zlatunečka 🙂 😉 😎

asshanti
28. feb 2010

caute baby,

tak uz sme doma a stale 2 v 1... 😀 😀 😀 😀 😀 vcera sme si dali kavicku v Snine, potom sme isli na pizzu, pozerali telku, kecali a rano sme vstavali na hokej, skoda len, ze sa to tak blbo skoncilo... potom sme este zdriemli, dala som si horucu cokoladu, najedli sme sa, kecali, kukali telku, vypili sme kavu a isli domov. uz som nas vybalila a teraz surfujem... 😀 maly v kuse kope, vytlaca sa, no stale ziadne bolesti, v stredu budeme mudrejsi... 😉

rejoice
28. feb 2010

Ahojte 🙂 my sme akurat dosli domov , idem vybalit veci, len som prisla nakuknut co je tu nove 🙂
asshanti my sme tiez stale 2 v 1, denne my chodia sms-ky ci sa babo este nepyta vonku, nedockavci 😀