Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

inna7
3. mar 2010

ahojte...aj my pôjdeme na chvíľku von....slniečko je suprové, ale ten sneh.. 😉

ja mám navarené od včera...takže dnes veget...malá má práve hudobnú 😀 trepe na xylofón... 🙄 😀

emita
3. mar 2010

sara my sme hore od 6.00 🙂 a k tomu sme nespali od 3.30 do 5.00 lebo naša kočka sa chcela vyrozprávať... 😅
dnes bude granadír 😉

inna7
3. mar 2010

my sme uz aj doma..to slniecko je klamlive...ked zafuka, tak je riadna kosa... akurat som ulozila malu a idem si dat kafe... 😵

inac tiez sme hore od 6tej 😉

emita
3. mar 2010

tak toto ma dnes pobavilooooo 😀 😀 😀 skoro ako u nás doma:

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

emita
3. mar 2010

a ešte toto: na prvé a druhé to funguje 😀 na tretie nech povie andrii 😀

Výchova 1. až 3.dítěte
Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor
potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.
Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní
kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie.
Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno,
do kterého se zabodl váš prst.
Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete,
že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.
Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané
uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze
ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?
Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte
dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.
Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění
pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.
Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání,
zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo,
na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když
se objeví krev.
Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec
nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.
Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že
dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být
vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám
točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení
60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte
přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek
dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.
Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať
už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu
se Savem.

inna7
3. mar 2010

tak táto je fakt suprová.. 😀 😀 😀 žiaľ sadla aj na mňa 😝 😉

to kde si k nej prišla?

emita
3. mar 2010

A ešte niečo: som taká šťastná. Emilka už krásne papá. 3 dlhé týždne jej trvalo kým sa naučila papkať lyžičkou 😒 už som z nej bola nešťastná... ale nakoniec to predsa zvládla. 😀 čo už jej ostávalo, že? 😀 takže to čo som jej dnes navarila a mala papať 2 dni je skoro všetko v brušku 😀 veeeeeľmi sa teším 🙂 🙂 🙂 a fakt v hodine dvanástej, lebo už vidím že jej len mliečko nestačí... takže v najbližších dňoch pridáme ovocie 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirrinka
3. mar 2010

emi,tak tieto správy musím dať zdieľať 😀 😀 😀 úžasne som sa pobavila 😀 😀

emita
3. mar 2010

andrii jasné... 😉

mirrinka ja to mám z FB 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asshanti
3. mar 2010

ahojte kocky,

tak sme doma a vobec to nevyzera, ze by sa maly chystal vonku... 😀 😀 😀 ani amnioskopiu mi nerobili, nie som vobec otvorena, ani na jeden prst. vysetrovala ma nejaka doktorka na P, ale neviem precitat to meno, po prvykrat ma vysetrovala zena a nezda sa mi, ze by bola jemnejsia ako muzi, vsetko ma teraz boli... potom mi popocuvali srdiecko babatka a urobila prietoky, to je ok, naspat ideme v piatok, ak dovtedy nic... neviete kolko dni po termine nechavaju pretahovat? hovorim malemu, ze dnes je taky pekny datum a on strajkuje... 😀 😀 😀

emita
3. mar 2010

asshanti Palková. to je individuálne koľko nechajú-podľa stavu max 2 týždne. tak len mu dohovor... 😀 😀 😀

rejoice
3. mar 2010

Ahojte 🙂 tak ja som bola dnes na dlhu prechadzku po celej nasej dedine 😵 vonku mame nadherne, len keby nehlasili ochladenie 😠
asshanti - mojej sa tiez nechce ist vonku, ale pacilo by sa mi keby sa narodila zajtra taky pekny datum 4.3.2010, len blbe meno trocha v kalendari Kazimir 😀 dnes je celkom vyznamovo pekne meno Bohumil, Bohumila, mojim osudovym cislom je 4, ale to fakt, este aj ked platim tak v ucte mam skoro stale 4 a tomu verte, to neveril ani moj manzel ze to tak moze byt, a moj datum narodenia su skoro same 4 😵 😵 😵 tak aj rodit by som mohla 4-teho 😅
Aj mna by zaujimalo kolko nechavaju prenasat po termine 🙂

asshanti
3. mar 2010

emita, a co na tu doktorku hovoris? som zvedava, ze nakoniec pri kom budeme rodit a hlavne kedy to uz bude, lebo ja 2 tyzdne uz nevydrzim... 😝 😝 😝 takze v piatok ideme naspat, mame tam byt na osmu. rejoice, Ty ides tiez na poradnu, vsak? ale asi neskor... 😉
inac, ked som prechadzala z prijmu na ultrazvuk, tak tam plakali deticky, ale bol to taky krasny plac, asi traja tahali... 😀 😀 😀

mirrinka
3. mar 2010

no ja z vlastných skúsenosti môžem povedať,že doktori muži sú oveľa jemnejší ako ženy.Vyšetrovala ma aj dr.Palková,aj dr.Buhajová a nebolo to bohviečo....zase naopak,ked ma vyšetroval chlap,tak som to ani necítila....inač dr.Palková rodila v tom istom mesiaci ako ja,len ja prvého a ona posledného júla.....a až takmer do konca tehotenstva pracovala.... ale je celkom zlatá,ja som si s ňou vždy super pokecala 🙂 čo sa týka dátumu,tak ja som sa "rozhodla" pre 1.7. sa mi to celkom páčilo,aj ked ešte asi nebol môj čas na rodenie,ale cítila som také mini boliestky,tak som sa vybrala do nemocnice,aj som mala termín vtedy,ale keby mi nedali vyvolávačku tak by som v ten deň určite neporodila.... len vtedajší primár Pavlovčin sa nado mnou zľutoval,a neposielal ma už domov 😀

rejoice
3. mar 2010

Ja tam idem az na pol desiatu 😉 .

asshanti
3. mar 2010

hej, Dr. Palkova bola mila, robila mi aj ultrazvuk, tak sa vypytovala ci je to prve babatko a tak, ale tiez tam prisiel aj Dr. Pisak, zatial som mala nanho vzdy stastie, on jej zapisoval vysledky ultrazvuku do tehu knizky. 😉 a nahrnula sa tam aj dalsia sestricka s doktorom, taky tmavy, fuzkaty, neviem ci primar alebo kto... kazdy chcel od rana pracovat... 😀 😀 😀 inac, mna stale vysetrovali len doktori, dnes prvykrat zena a predtym som bola spokojnejsia... 😉
rejoice, tak to ja uz budem doma alebo niekde na posteli na prijme... 😀 😀 😀
skusenejsie baby, ked po nas pride manzo domov z nemocnice, pripravila som babatku dupacky, teply overal a fusak (alebo deku, uvidime ako narveme fusak do vajicka), plus teple rukavicky. myslite, ze babu treba pod tie dupacky este aj body ? dakujem za radu. 🙂

bobooo
3. mar 2010

ahojte..
emita no bolo to perfektné....som sa nasmiala 😉
u nás tiež fajne vonku bolo teplúčko chodíme vonku aj do obeda aj po obede a som horšie dobitá ako tie deti ja to nechápem 😠 ,ale zaspia mi hneď to nemôžem povedať že nie...
asshanti no ja by som dala body, dupačky, overal a deku...podľa mňa je fusak už zbytočný...aj tak v aute budete topiť...no a rukavicky tak to ti neviem povedať...

inna7
4. mar 2010

Pekné ránko.... 🙂 my už budeme asi každý deň takto od 6tej hore... 🙄 čo je vidno v izbe, tak malá už nezaspinká...

hej, ta básnička sadla asi na každú z nás.... 😉 super napísané.... 🙂

ashanti...ja by som obliekla babatko do košielky-resp.bodyčko, dupiek a nejakeho overalčeka...šupla do sedačky a prikryla dečkou.. v tom vajičku sa bude cítiť ako v brušku... 😉

boboo...my sme boli včera tiež 2x vonku...malú som kamerovala...teraz pozeráme video z jej prvých narodením...ten čas ale letí..aký to bol štuplík malý... 😵 a ja o sto kíl viac 😝 😀 ináč na tom videu mám záber z jej prých samostatných krokov...jednoducho vstala zo zeme a začala chodiť...je to krásne, že to máme zachytené.... 😵 😵 😵

sara2
4. mar 2010

dobrén ránko 😉

Dnes so mnou Sárinka spala lebo tatíka mame na služobke.No ona sa vyspala ale ja vôbec ☹ .Malá leteckú noc 😀 .Vkuse sa otáčala.Musela som ju napravovať lebo by bola na zemi minimálne 3x.Kruhy pod očami sa mi podarilo akotak zakryť 😒

Ja už pečiem mäsko kuracie s broskyňou a syrom.Dnes budeme mať návštevu.Príde moja spolužiačka zo strednej.Nevideli sme sa viac ako tri roky....

pekný deň.

emita
4. mar 2010

ahojte 🙂

s oblečením súhlasím. ale ak bude chladno (menej ako +5) tak by som dala na presun do auta aj fusak. veď v aute ho roztvoríš...

och dnes máme byť 13.15 na kardiologii. Blbý čas, nie? Musím ho dať spať už o 11.00 dúfam že zaspí aby bol dobrý a dal sa vyšetriť lebo naposledy to bol horor 😅 . ešte ani neviem či idem ja či manžel... ešte aj po výmenný lístok treba zájsť... proste niečo také ako v tej básničke 😀 😀 😀

asshanti
4. mar 2010

ahojte,

tak este stale nic, ani ma nic neboli, ani chrbat, ani v podbrusku, citim sa velmi fajn... 😀 😀 😀
rano som vstala, urobila som manzelovi kavu a ranajky, on isiel do prace na poradu, ja som este zalahla. potom volala kamoska, prisla na kavu, teraz relaxujem na nete a idem nalozit do pracky a nerobim nic... 😀 😀 😀
dakujem za rady ohladom toho oblecka, tak este pribalim bodynka s dlhym rukavom, dufam, ze na nom nebudu tie dupky s dlhym rukavom velmi narvate... overalik je taky s kapucnou, makkucky, hunaty, ale tak akurat a potom zvazime ci len dekou prikryt alebo dame fusak, ked uz ho mame kupeny... 😉
ale kope ma statocne... 😀 😀 😀 som sedela s kamoskou a mala salku s kavou v ruke nad bruchom a jak sa zacal hybat, tak mi skoro salku prevrhol, silak maly... 😀 😀 😀

emita
4. mar 2010

supeeeer. zvládli sme to na jednotku a srdiečko už je vďaka Bohu v poriadku 🙂 🙂 🙂 a ešte sme boli v zdravotníckych kúpiť topánočky na jar 🙂 🙂 🙂 tak z toho sa tiež teším 🙂 ozaj tie čo máte detí viac: nosia topánočky aj po sebe alebo každému kupujete v zásade nové?

asshanti
4. mar 2010

emita, super, ze vam to dobre dopadlo, to je najdolezitejsie - zdravie deti !!! 😵 😵 😵 ja uz strasne chcem, aby sa malinky narodil a bola by som v pohode, ze je zdravucky, v poriadku... 😔 😔 😔 inac, v noci sa mi o nom snival realny sen, bol to chlapcek, nadherny, krasne sa smejkal, mal modre ocka po tatinkovi a uz papal zemiakovu kasu... a isla som ho prebalovat, lebo sa tak pocikal, ze az cez dupacky tieklo... 😀 😀 😀 😀 😀

rejoice
4. mar 2010

ahojte 😵
tak ja som zatial tiez 2v1, asshanti si ma rozosmiala ze uz papkal zemiakovu kasu 😀 zajtra nam drzim palce aby nam dopadla dobre poradna 😵
emita - drzte sa aby ste boli stale zdravy 🙂

bobooo
4. mar 2010

ahojte
asshanti a rejoice tak ešte obe "celé?" no ale už to bude každú chvíľku dúfam že obe pripravené 😀
emita je to ťažké..topánočky sú kvalitné v dnešnej dobe veľmi drahé, ale zase keď ta nôžka malá sa vyvíja no a dať na ňu topánočky ktoré sú svojim spôsobom znosené alebo vychodené je ťažké...nemyslím teraz že nie sú zachovalé ale každá topánočka sa prispôsobuje nohe a každá noha je iná...ja tiež rozmýšľam že ako..mám doma pár od segri po jej deťoch a tiež neviem či kúpiť nové alebo to na tu chvíľku nebude vadiť...aj keď si myslím že bude 😒

sara2
5. mar 2010

ahojte.

Raz v relácii na CT1 v Sama doma vraveli,že nemali by súrodenci po sebe nosiť topánočky.Vraj jedno dieťa ma odlišnú klembu a stavbu chodidielka ako to druhé.A to prvé si tie topánočky schodí podľa svojej nôžky....ale pri dnešných cenách topánok si myslím,že by to nebolo zvládateľne keď mám napr.3 deti každému kupovať osobitne.

Čo porábame?Moja bábika dnes opäť budúček o pol siedmej.Tak máme za sebou raňajky a idem variť.Rybku pangasius so zeleninkou potom trošku polietať s prachovkou a poobede tanečná.Len to počasie ma sklamalo.Zima.... ☹

emita
5. mar 2010

my sme dnes potiahli 🙂 do 6.20 😀 😀 😀

veď to že som kúpila topánky za 27 € a bude ich nosiť tipujem 2 mesiace lebo potom už bude teplo a na jeseň mu budú malé 😝 viete ako to bolo niekedy v chudobných rodinách: do školy mohol chodiť v zime vždy len jeden so súrodencov lebo mali len jedny topánky 😀 😀 😀 ale to nieje na smiech... 😒 je to fakt vážna dilema... Ono zatiaľ sa to dá ale keď budú deti 3 ako píšeš, to vídu len topánočky na 81€.

ja dnes pohodička lebo polievka zo včera a dukátové buchtičky kúpené, len spravím krém keď drobci zalomia 🙂 Šimonko je pred spaním len polievku (ani tú niekedy nedoje) takže druhé mi stačí variť keď spia. 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz